Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Trazim saradnike za izradu web prodavnice ?

[es] :: Web razvoj :: Trazim saradnike za izradu web prodavnice ?
(TOP topic, by Marko Bijelic)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 56594 | Odgovora: 122 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

WawaHOO!
Karaburma

Član broj: 86823
Poruke: 602
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.infobuk.com


Profil

icon Trazim saradnike za izradu web prodavnice ?08.05.2006. u 19:38 - pre 217 meseci
Pozdrav svima!

Hteo bih da napravim web prodavnicu nalik na Froogle froogle.google.com , hteo bih da pitam da li ima zaintresovanih za saradnju.

Ukratko: Prodavnica ne bi bila takva da cemo mi da prodajemo nase proizvode vec bi to radili drugi, firme i korisnici nase lokacije. Mi bi smo trebali da napravimo sistem tako da korisnici sami upisuju svoje proizvode u bazu, zadaju kljucne reci za pretragu, ubacuju slike i opisuju proizvode. Ostali bi mogli da pisu utiske o proizvodima,komentare,kritike...
Moj cilj je da razvijemo sistem koji ce raditi umesto nas tj. da sve rade trgovci i kupci tako sto ce trgovci praviti bazu proizvoda a kupci bi ocenjivali i kritikovali proizvode.
Pocetna stranica bi takodje licila na Froogle i prikazivali bi se polje za pretragu, link na kategorijema i jos neke sitnice.
Na naslovnoj strani se ne bi prikazivale nikakve reklame vec bi se pojavljivale u rezultatima pretrage i one bi bile relevantne sa trazenim proizvodom. Takodje, te reklame bi bile u tekstualnom stilu a ne graficki baneri.
---

Veoma ozbiljno sam zamislio ovaj projekat pa ako ima zaintresovanih za saradnju neka postuju ovde. Ne bi bilo vodje kompanije, svi bi smo imali istu poziciju u projektu i niko ne bi bio glavni. Zarada bi se delila naravno. Mogli bi smo da razijemo i sistem tako da webmasteri mogu prodavati na svom sajtu ali o tome kasnije.

Svako bi imao svoju ulogu...PHP i MySQL programer,AJAX programer...dizajner
Interfejs lokacije bi bio minimalisticki i jednostavan a koristili bi smo i Ajax da bi lokacija izgledala mocnija :-)

P.S Nadam se da nisam uzalud pisao ovo :-) i da ce biti zaintresovanih

PoZZZ...
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
..nis1-nis.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Trazim saradnike za izradu web prodavnice ?08.05.2006. u 19:53 - pre 217 meseci
a odakle bi ti generisao zaradu? I kako mislis da sistem radi za nas To ne ide bas tako lako...
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
..nis1-nis.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Trazim saradnike za izradu web prodavnice ?08.05.2006. u 19:55 - pre 217 meseci
i btw, ne postoji tako nesto sto se zove MySQL programer...
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
..nis1-nis.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Trazim saradnike za izradu web prodavnice ?08.05.2006. u 19:57 - pre 217 meseci
Kako mislis da ubedis online prodavnice da stave kod tebe proizvode? Da li ti mislis da i na froogle to oni stavljaju rucno?
X-cart na primer, ima export artikala u format koji se onda importuje u neke sisteme tipa froogle-a
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Trazim saradnike za izradu web prodavnice ?08.05.2006. u 19:58 - pre 217 meseci
Citat:
WawaHOO!:
Veoma ozbiljno sam zamislio ovaj projekat

Super, ajde napisi malo o tome... ovo za sada je ŠBBKBB :)
Citat:
WawaHOO!:
Ne bi bilo vodje kompanije, svi bi smo imali istu poziciju u projektu i niko ne bi bio glavni.

Jao, ovo vec ne mirise na dobro...
Citat:
WawaHOO!:
Zarada bi se delila naravno. Mogli bi smo da razijemo i sistem tako da webmasteri mogu prodavati na svom sajtu ali o tome kasnije.

Izvini ako sam nekulturan, ali kako ti zapravo mislis da uopste dodjes do te zarade? Znam, znam, to je minoran detalj koji ce se verovatno sam od sebe vremenom iskristalisati, ali bas sam nestrpljiv da cujem :)
Citat:
WawaHOO!:
Svako bi imao svoju ulogu...PHP i MySQL programer,AJAX programer...dizajner

Wow... genijalna zamisao :)
Citat:
WawaHOO!:
Interfejs lokacije bi bio minimalisticki i jednostavan a koristili bi smo i Ajax da bi lokacija izgledala mocnija :-)

Strava, taj AJAX interfejs ce ti posebno pomoci u indexiranju stranica, a da ne pricam o SEO-u... pretrazivaci ga prosto obozavaju.
Citat:
WawaHOO!:
P.S Nadam se da nisam uzalud pisao ovo :-)

naravno da nisi, ludo sam se zabavio citajuci :)
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
..nis1-nis.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Trazim saradnike za izradu web prodavnice ?08.05.2006. u 20:00 - pre 217 meseci
demokratija u programiranju nije dobra...
 
Odgovor na temu

`and

Član broj: 32490
Poruke: 776
*.157.nat-pool-kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.bitbyterz.org


Profil

icon Re: Trazim saradnike za izradu web prodavnice ?08.05.2006. u 20:43 - pre 217 meseci
E sad ste ga ubili :p

@WawaHOO!
Ako imas ideju ( sa kojom mislis da profitiras, a ako ne onda ne citaj dalje ), probaj da je sam realizujes ili da je bar ne iznosis tako jednostavno u javnost, zatim poslusaj savete flylorda i boccia, imaju iskustva u tome, neko manje neko vise ;)
 
Odgovor na temu

WawaHOO!
Karaburma

Član broj: 86823
Poruke: 602
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.infobuk.com


Profil

icon Re: Trazim saradnike za izradu web prodavnice ?08.05.2006. u 23:42 - pre 217 meseci
Citat:
`and: E sad ste ga ubili :p

@WawaHOO!
Ako imas ideju ( sa kojom mislis da profitiras, a ako ne onda ne citaj dalje ), probaj da je sam realizujes ili da je bar ne iznosis tako jednostavno u javnost, zatim poslusaj savete flylorda i boccia, imaju iskustva u tome, neko manje neko vise ;)


Znam da obojica imaju mnogo vise iskustva ali ja sam mislio da cu naci saradnike a ne nekoga ko ce da me 'pokosi' u samom startu, da se ti nisi oglasio sa malo dobre volje razocarao bih se. Poslusacu tvoj savet da sam to realizujem ali mislim da ce biti tesko jer ima mnogo stvari da se uradi. Hvala ti
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
..nis1-nis.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Trazim saradnike za izradu web prodavnice ?09.05.2006. u 09:13 - pre 217 meseci
Gle, ako smo te mi pokosili sa najosnovnijim zapazanjima, kako ti mislis da uopste uspes bilo sta u tom poslu. I za online poslove moras da imas neki plan kako da zaradis pare, kako ces da pokrivas troskove. Kako ces da radis marketing da se procujes. Kako ces da ubedis prodavnice da drze artikle kod tebe. Da li ti mislis da je ovo lako??

Eto ako mene uspes da ubedis u opravdanost ovog posla, u roku od 15-ak dana dobijas aplikaciju (pukom slucajnoscu ja radiim bas aplikacije ovog tipa), hosting, dizajn... Ono sto ja nudim. I jos cu da ubedim i Boccia da ti pomogne

p.s. iskreno, tvoj prvi post pokazuje u startu neznanje u ovoj oblasti i jako veliku neozbiljnost, i moraces debelo da se potrudis da ista uradis ili da te pogodi zakon neverovatnoce kao sa onom milliondollarpage. Plus, odmah si odustao cim smo se mi negativci javili... Ili nemas nimalo volje ili imas 15 godina.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Trazim saradnike za izradu web prodavnice ?09.05.2006. u 09:25 - pre 217 meseci
Citat:
WawaHOO!: Hteo bih da napravim web prodavnicu nalik na Froogle froogle.google.com , hteo bih da pitam da li ima zaintresovanih za saradnju.

Mislim da bi tebi bilo najkorisnije (a nama ne šteti ) da, na osnovu sopstvene zamisli, napišeš detaljnu korisničku specifikaciju tog projekta. Em će tebi biti jasnije u glavi šta hoćeš, em ćeš se vežbati u nečemu što je neophodno u svakom softverskom projektu, em će Flajku biti posle lakše da kodira (možda završi i za 10 dana)...
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
..nis1-nis.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Trazim saradnike za izradu web prodavnice ?09.05.2006. u 09:27 - pre 217 meseci
ti Jablane mislis da sam ja "lak" programer ?
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.82.eunet.yu.



+52 Profil

icon Re: Trazim saradnike za izradu web prodavnice ?09.05.2006. u 09:46 - pre 217 meseci
Samo mali remark...

Citat:
WawaHOO!: Veoma ozbiljno sam zamislio ovaj projekat pa ako ima zaintresovanih za saradnju neka postuju ovde. Ne bi bilo vodje kompanije, svi bi smo imali istu poziciju u projektu i niko ne bi bio glavni.i


Zbog ovoga puca bar 50% startup ideja. Ako ti je projekat ozbiljan zašto da i njegova realizacija ne bude isto toliko ozbiljna?

Ovako kako si ti zamislio sve će kako-tako funkcionisati ako svi članovi tima budu 24h dnevno imali motivaciju za rad na projektu. Iz iskustva ti govorim da 'labava' organizacija najverovatnije vodi ka propasti. Ne može sve da se zasniva na nečijoj dobroj volji, mora da postoje obaveze, rokovi, pa i sankcije ako se ne ispoštuje dogovoreno.

Uostalom, zato su državne firme u ovako jadnom stanju, radio ne radio primao si istu platu...
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Trazim saradnike za izradu web prodavnice ?09.05.2006. u 16:04 - pre 217 meseci
jebiga, sad si se vec upetljao ko pile u kucine...
Citat:
DDN:
Jednostavno je pitanje postavljeno, ako niste zainteresovani za tako nesto odjebite, niko vas ne pita za vase "strucno" misljenje.
Jadne su firme za koje vi radite. Postavljacu teme predlazem da pita nekog strucnog za savet.

Citat:
DDN: Jasno mi da je volis da istaknes svoj strucni nivo i kvalitet, kad vidim samo tvoj profil (vidi me mama, sta sam sve uradio a imam i svoj blog), ali nisam spominjao uopste tvoju strucnost - samo tvoj napadacki stav prema drugima.

I sta cemo sad? :) Znaci prvo si me napadao da sam kvazi-umisljeni-stagod-strucnjak, onda pricas da ne radim nista pametno osim sto cekam klince iza krivine da ih napusavam, a sad sam vec narcisoidni ego-manijak. Brate, ako se ova tema nastavi, jebo sam cvorka :)

Inace, ovo postaje zamorno, a i nista pametno se vise ne govori... Ja nigde ne forsiram nista, a jos manje poturam ljudima pod nos sta radim i cime se bavim. Profil je takav kakav jeste, pa necu valjda da krijem sta radim i sta stoji iza mene!?

Vidis, problem je sto ti realno nemas sta da kazes a-propo ove teme, pa prenosis teziste na moju licnost, komentarisuci kako ja izigravam zvezdu, "mama imam blog" i slicne besmislice iz treceg osnovne... Bilo bi zaista lepo kad bi nasao neku temu na ES-u gde ja pricam "JA sam ovo JA sam ono", promovisem svoju "strucnost" i slicno pre nego me napadas i podjebavas na taj nacin.

Na ozbiljnom IT forumu se diskutuje na mnogo drugaciji nacin. Ne pokusavaj da diskreditujes mene kao licnost, vec PORUKE KOJE PISEM. Capice?

Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Trazim saradnike za izradu web prodavnice ?09.05.2006. u 16:05 - pre 217 meseci
A sto su boccio i flylord rekli je istina, zaista, kako navesti nekoga da prodaje preko tebe i jos ti npr. procenat daje, ili ev. kontekstualnim advertajzingom da zaradjujes. To ebay/paypal moze.

[Ovu poruku je menjao flylord dana 09.05.2006. u 17:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

WawaHOO!
Karaburma

Član broj: 86823
Poruke: 602
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.infobuk.com


Profil

icon Re: Trazim saradnike za izradu web prodavnice ?09.05.2006. u 16:31 - pre 217 meseci
mene samo intresuje da li je neko zaintresovan za udruzivanje, programeri,neki ekonomista itd...

Ja nisam odustao od svog plana kao sto je flylord rekao, vec sam samo odustao od trazenja pomoci ovde jer sam mislio da cete mi vi strucni ljudi pomoci da realizujem plan, pa da ste vi neki 'indijanci' ja ne bih trazio pomoc na ovom forumu, ali vase iskustvo me je navelo na to jer kao sto sami kazete "ne moze jedan klinac sve sam i bez plana".
Sam ne mogu,zato i trazim pomoc, a plan imam i to detaljan, mozda se iz moje prve poruke u temi vidi ne ozbiljnost razmisljanja ali imam detaljan plan 'sta i kako'.
Pa ne mogu ja sve ovde da napisem, imamo mnogo strucnih koji ce mi ukrasti ideje
I dalje pozivam sve koji zele da se ukljuce u 'projekat' da postuju ovde da bi smo malo prosirili i poboljsali plan i da bi smo realizovali ovo sto jos nismo ni poceli

Pozdrav svima


[Ovu poruku je menjao flylord dana 09.05.2006. u 17:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Trazim saradnike za izradu web prodavnice ?09.05.2006. u 16:37 - pre 217 meseci
Citat:
Pretpostavljam da mislis na nacin na koji si ti odgovorio pokretacu teme?

Da bas tako. Vidis kako si pogodio :) Brate, pusti vise sujetu, reci "ok, nisam u pravu" i gotovo... neces umreti, niti ce iko pokazivati na tebe na ulici... ovo je samo diskusija, nista vise.

Ja sam pokretacu teme odgovorio konkretno na njegov post - recenicu po recenicu. Nigde nisam rekao "TI si glup", "TI nemas pojma", "OVO je budalastina" i slicno. U prevodu, nigde nisam vredjao NJEGA vec opovrgavao recenicu po recenicu ono sto je napisao u tom postu, kako bih ga ubedio da to sto je napisao jednostavno NE MOZE TAKO!

Da li sad shvatas razliku izmedju toga i tvojih komentara "mama imam blog"?



[Ovu poruku je menjao boccio dana 09.05.2006. u 17:38 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao boccio dana 09.05.2006. u 17:40 GMT+1]
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

WawaHOO!
Karaburma

Član broj: 86823
Poruke: 602
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.infobuk.com


Profil

icon Re: Trazim saradnike za izradu web prodavnice ?09.05.2006. u 16:37 - pre 217 meseci
Citat:
bojan_bozovic: @ddn

Flejmujes covece, bez razloga. A sto su boccio i flylord rekli je istina, zaista, kako navesti nekoga da prodaje preko tebe i jos ti npr. procenat daje, ili ev. kontekstualnim advertajzingom da zaradjujes. To ebay/paypal moze.


Npr. da ti imas svoju prodavnicu i da ti je u intresu da prodas sto vise proizvoda, da li bi te proizvode ponudio na lokaciji koja ima sanse da ti poboljsa prodaju.

30 proizvoda bi moglo da se postavi besplatno sa slikama i opisom a za svaki proizvod preko (30) bi se naplacivala mala provizija.

---
 
Odgovor na temu

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
*.teol.net.

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: Trazim saradnike za izradu web prodavnice ?09.05.2006. u 16:38 - pre 217 meseci
DDN konstatno ideš u offtopic, koliko vidim nisi jednu jedinu konstruktivnu stvar rekao na ovoj temi. Ajde smanji malo doživljaj, da ga mi ne smanjujemo :)

Dečko je dobio pravi odgovor na najbolji način -- hladan tuš, tako se usijana glava hladi i usmjerava u pravom pravcu. Odgovor koji je dobio od flylorda i boccioa mu je poštedio par godina nepotrebnog loženja i lutanja. Ovakvi forumi između ostalog tome i služe, da usmjere ljude na pravi na najbolji način. Slušaj nas, a radi po svom. Ako si željan bratskog grljenja i tapšanja po ramenu a la "brate, super ti je ideja za web prodavnicu, to je super ideja, evo i ja se uključujem", toplo preporučujem forum Dizajn zona na kome vlada prijateljska klima gdje svaki predlog dobija pozitivnu kritiku. Uzdravlje.



 
Odgovor na temu

WawaHOO!
Karaburma

Član broj: 86823
Poruke: 602
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.infobuk.com


Profil

icon Re: Trazim saradnike za izradu web prodavnice ?09.05.2006. u 16:46 - pre 217 meseci
@mungos

Znaci ne moguce je napraviti nesto cool i nemoguce je nauciti kako se to pravi...

Hvala za hladan tus...ne bih da skrecem sa teme jer cete je odmah zakljucati ali ja ne vidim razlog zasto vi kada vec imate iskustvo i znanje ne zelite da pomognete, dajte ljudi da se slozimo i da napravimo nesto. Ne mora to odmah da bude Froogle ali razvijacemo se, zasto svi zelite da unistite moju ideju.Mislim da bi uz vasu pomoc i zajednicke snage to bio macji kasalj ali vi izgleda niste zaintresovani...??????????
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Trazim saradnike za izradu web prodavnice ?09.05.2006. u 16:46 - pre 217 meseci
Citat:
Npr. da ti imas svoju prodavnicu i da ti je u intresu da prodas sto vise proizvoda, da li bi te proizvode ponudio na lokaciji koja ima sanse da ti poboljsa prodaju.

30 proizvoda bi moglo da se postavi besplatno sa slikama i opisom a za svaki proizvod preko (30) bi se naplacivala mala provizija.


A to nije tvoj sajt. Saobracaj ne pada sa neba. E, da Heavy Red ce da prodaje preko Maestitie (za talijane je mestizia) ;p lol dobar vic!
 
Odgovor na temu

[es] :: Web razvoj :: Trazim saradnike za izradu web prodavnice ?
(TOP topic, by Marko Bijelic)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 56594 | Odgovora: 122 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.