Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Znak "-" u nazivu domena: da ili ne?

[es] :: Pretraživači i SEO :: Znak "-" u nazivu domena: da ili ne?

[ Pregleda: 5358 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

m.petrovic
Milan Petrovic
Atina

Član broj: 41002
Poruke: 122
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Znak "-" u nazivu domena: da ili ne?17.04.2006. u 22:13 - pre 218 meseci

Dakle, imam nameru da registrujem domen... Naziv domena se sastoji od dve reci, od cega je prva troslovna skracenica (opste poznata) dok je druga prava rec (kratka, takodje se lako pamti). Slobodan je domen i sa crtom i bez crte.

Sta mislite da je vise SEO friendly: skr-drugarec.com ili skrdrugarec.com?


Meni je nekako logicnije da je ovakav domen sa crtom optimizovaniji za pretrazivace, ali, sa druge strane, verujem da je ljudima lakse da kucaju nazive domena bez crte...
Nalazio sam neke diskusije na ovu temu ranije na net-u, ali sam zaboravio i linkove i zakljucke a i zanimalo bi me sta vi mislite o tome.

Unapred hvala.


Never argue with an idiot. They
will drag you down to their level, then
beat you with
experience.


Milan
Petrovic | Blog
 
Odgovor na temu

kupidisk
Nis

Član broj: 17196
Poruke: 418
..nis2-nis.customer.sbb.co.yu.

Jabber: pcigrice@gmail.com
ICQ: 244819273
Sajt: www.pcigre.com


Profil

icon Re: Znak "-" u nazivu domena: da ili ne?17.04.2006. u 23:31 - pre 218 meseci
Da li si razmisljao o tome da ih uzmes oba?
 
Odgovor na temu

m.petrovic
Milan Petrovic
Atina

Član broj: 41002
Poruke: 122
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Znak "-" u nazivu domena: da ili ne?17.04.2006. u 23:36 - pre 218 meseci


Verovatno cu ih i uzeti oba, ali me opet zanima sta je vise SEO friendly :)



Never argue with an idiot. They
will drag you down to their level, then
beat you with
experience.


Milan
Petrovic | Blog
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.dial.b92.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Znak "-" u nazivu domena: da ili ne?18.04.2006. u 00:31 - pre 218 meseci
Mislim da su skr-drugarec.com i skrdrugarec.com podjednako seo-friendly.

 
Odgovor na temu

srlexic
Srdjan Jankovic
Product & Marketing Manager
Zrenjanin

Član broj: 4798
Poruke: 446
212.62.44.*

Sajt: www.economy.rs


+1 Profil

icon Re: Znak "-" u nazivu domena: da ili ne?18.04.2006. u 06:55 - pre 218 meseci
Kada je u pitanju slozenica, uvek biram opciju sa "-", mnogo je efikasnije i lakse za pamcenje korisnicima.
Economy.rs poslovni portal
*************************************************
http://www.economy.rs/

Biznis Centar
*************************************************
Web hosting - http://www.economy.rs/bizniscentar/web-hosting/
Registracija domena - http://www.economy.rs/bizniscentar/registracija-domena/
Izrada web sajta - http://www.economy.rs/bizniscentar/web-dizajn/
 
Odgovor na temu

adelante
Davor Zeljković
artijana.com, vlasnik
Zrenjanin

Član broj: 22649
Poruke: 126
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.artijana.com


Profil

icon Re: Znak "-" u nazivu domena: da ili ne?18.04.2006. u 09:33 - pre 218 meseci
Mislim da to manje vise nema veze, ali recimo da vecina pretrazivaca domen sa crticom tretira kao dve reci, inace google crticu u reci tretira kao znake navoda tako da bi bilo isto da upises skr-drugarec kao "skr drugarec".

 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Znak "-" u nazivu domena: da ili ne?18.04.2006. u 11:46 - pre 218 meseci
Sa crtom '-' definitivno.
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

bsaric
Bruno Šarić
SEO
Samobor, Hrvatska

Član broj: 72221
Poruke: 527
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.seo.hr


Profil

icon Re: Znak "-" u nazivu domena: da ili ne?18.04.2006. u 12:39 - pre 218 meseci
Svejedno po meni, crta ili ne, svejedno za tražilice, biraj varijantu koju će ljudi lakše pamtit.
Ne odgovaram na pitanja preko PP i emaila vezana uz SEO niti ne pregledavam
domene.
SEO blog | Životopis
- Posao
 
Odgovor na temu

old
Tomislav Vujević
freelance
SR

Član broj: 16670
Poruke: 1143
*.vdial.verat.net.



+17 Profil

icon Re: Znak "-" u nazivu domena: da ili ne?19.04.2006. u 01:45 - pre 218 meseci
Definitivno crtica.

SEO tema anchor-text koja presuđuje mogla bi se na pristupačnijem jeziku ispričati ovako?

Google u imenu domena prepoznaje ključnu reč i kada je slepljena, ali najverovatnije ni on, a drugi pretraživači sigurno, neće vrednovati link sa tekstom "szrkvaka" ili szrkvaka.com kao "glasanje" jednog sajta prema drugom sajtu relevantnom za kvake.





 
Odgovor na temu

mnicic
Kragujevac

Član broj: 6424
Poruke: 167

Sajt: https://www.pravac.com


Profil

icon Re: Znak "-" u nazivu domena: da ili ne?26.04.2006. u 14:42 - pre 218 meseci
mislim da je pametnije uzeti sa "-" (primarno), ali ti uzmi ako hoces oba.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Znak "-" u nazivu domena: da ili ne?30.04.2006. u 02:14 - pre 218 meseci
@old

Citat:
Definitivno crtica.

SEO tema anchor-text koja presuđuje mogla bi se na pristupačnijem jeziku ispričati ovako?

Google u imenu domena prepoznaje ključnu reč i kada je slepljena, ali najverovatnije ni on, a drugi pretraživači sigurno, neće vrednovati link sa tekstom "szrkvaka" ili szrkvaka.com kao "glasanje" jednog sajta prema drugom sajtu relevantnom za kvake.



Pricam ti pricu...

http://www.google.com/search?q...onal&ie=UTF-8&oe=UTF-8
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Znak "-" u nazivu domena: da ili ne?30.04.2006. u 02:18 - pre 218 meseci
BB, izuzetak koji si linkovao ne potvrđuje to kao pravilo. Mi ne znamo šta je sve gugl uzeo u razmatranje pri rangiranju za pretragu koju si naveo, zar ne? Domen je samo jedan od kriterijuma, i nikako nije jedini i presudan.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Znak "-" u nazivu domena: da ili ne?30.04.2006. u 02:39 - pre 218 meseci
@gojko

To svakako, ali domena koji sadrze kljucnu rec mnogo vise ima od onih koji su sami kljucna rec, i dobro im ide. Dalje, ja bih vas podsetio da google bolduje kljucnu rec ili nejnu zamenu (recimo gothic->goth, mnozina->jednina) svuda, pa i u domenu, poddomenu, direktorijumu ili imenu fajla kad je nadje. Evo primera za "geek" thinkgeek.com je prvi

http://www.google.com/search?q=geek&ie=UTF-8&oe=UTF-8

a to je rec koja se malo nalazi u tekstu. Svakako, ne govorim zasto je thinkgeek bas prvi (stari domen, content, linkovi) vec zasto uopste na prvoj strani uglavnom imamo sajtove sa geek u imanu domena. Ime domena/poddomena/direktorijuma je bitno, i pretrazivaci ga pametno koriste, dakle crtica ili bez nje, nije tako bitno za seo. Drugo, da li je domen dobar za pamcenje, moze da utice da uzmemo ili ne domen sa crticom ili bez nje.
 
Odgovor na temu

bsaric
Bruno Šarić
SEO
Samobor, Hrvatska

Član broj: 72221
Poruke: 527
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.seo.hr


Profil

icon Re: Znak "-" u nazivu domena: da ili ne?30.04.2006. u 11:04 - pre 218 meseci
Citat:
Domen je samo jedan od kriterijuma, i nikako nije jedini i presudan.


Točno to, treba iskoristiti što je moguće više faktora pri optimizaciji i kad se sve zbroji domena će dobit na SEO vrijednosti. Određivanje vrijednosti zasebnog faktora nije toliko niti bitno, glavno da se koristi, bilo sa crticom, bilo bez, mislim da neće nitko pogriješit previše.

Možda bi bilo presudno uzet sa crticom zbog Msn i Yahoo jer kod njih je to puno bitnije.
Ne odgovaram na pitanja preko PP i emaila vezana uz SEO niti ne pregledavam
domene.
SEO blog | Životopis
- Posao
 
Odgovor na temu

[es] :: Pretraživači i SEO :: Znak "-" u nazivu domena: da ili ne?

[ Pregleda: 5358 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.