Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dodati php rad u vec postojeci php sajt??

[es] :: PHP :: Dodati php rad u vec postojeci php sajt??

[ Pregleda: 2033 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miki80
Italy

Član broj: 47522
Poruke: 110
*.fastres.net.

ICQ: 3754011


Profil

icon Dodati php rad u vec postojeci php sajt??30.03.2006. u 17:53 - pre 220 meseci
Caos, hteo sam da cujem vase misljenje kako ovo uraditi. Trenuto radim posao za jednu firmu u PHPu, oni vec imaju postojeci sajt radjen takodje u PHPu i prakitcno cemo dodati na postojeci sajt moj deo koji radim. medjutim moj deo i sajt imace svako svoj DB i plus glavni sajt na svaku stranicu ubacuje svoje stvari tipa linkovi u TOP MENIju i MENI sa desne strane. sajt koristi naravno parametre izmedju jedne i druge strane kao vid prenosenja podataka e sad kako bih ja mogao da ubacim moj rad u taj postojeci sajt jel bi radili bez problema? Jer moj sajt bi isto tako menjao i pravio stranice u odnosu na podatke iz svog DBa a ipak da bi bio sadrzaj isti kao i na celom sajtu treba da moj rad zauzima jedan deo ekrana dok bi ostala i dalje dva menija koji su na svim stranicama sajta.
Jel neko imao slican problem do sada? Naravano ja ne mogu da menjam njihov sajt nego mi treba neko resenje samo da mogu obostrano da funkcionisu.
Hvala na pomoci unapred
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.speed.planet.nl.



+3 Profil

icon Re: Dodati php rad u vec postojeci php sajt??30.03.2006. u 23:16 - pre 220 meseci
Nisam video ovako konfuzno pitanje u skorije vreme :(

Pa sve zavisi od toga, kako je postojeci sajt napisan. Zelis li da se 'ubacis' u njihovo resenje ili da imas stand-alone stranice? Mozes li uopste (jednostavno) da se ubacis u njihovo resenje...?

Ili definisi bolje (konkretnije, sa primerima eventualno) ili da brisem temu...

Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

miki80
Italy

Član broj: 47522
Poruke: 110
*.fastres.net.

ICQ: 3754011


Profil

icon Re: Dodati php rad u vec postojeci php sajt??30.03.2006. u 23:50 - pre 220 meseci
Hehehe pa ajde ovako dacu ti sajt da vidis o cemu je rec... Ne znam kako da ti objasnim bolje ali receno u par reci hocu da ubacim u postojece resenje ono sto sam ja uradio. Trenutno moj rad je stand alone.
Ovo je sajt gde treba da se doda to http://www.multisrl.it/index.php?page=chi_siamo
Kao sto mozes da vidis imaju linkovi na svim stranicama gore i sa strane a to zelimo da ostane i na novoj stranici gde treba da dodje moj rad.
Inace rec je o galeriji slika pravljeno specijalno za njihove potrebe tako da ce biti login stranica i ceo sistem za manipulisanje slikama.
Eto nadam se da je sada malo jasniji problem.

P.S. U gornjem delu ekrana gde su svi linkovi bice dodat jos jedan link koje ce da pokazuje na moju pocetnu stranicu tj login stranicu e sad pitanje je jel moze da dodje do nekih problema kad sajt koji koristi php treba da radi sa jos jednim php projektom? I da li postoji neki nacin da ja na svim stranicama mog php dela imam te linkove u gornjem uglu i meni sa strane? Za to bi bilo potrebno menjati postojeci kod sajta ili ne?

[Ovu poruku je menjao miki80 dana 31.03.2006. u 00:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.speed.planet.nl.



+3 Profil

icon Re: Dodati php rad u vec postojeci php sajt??31.03.2006. u 01:42 - pre 220 meseci
E, pa pazi u tome i jeste caka, posebno u ovome:

"I da li postoji neki nacin da ja na svim stranicama mog php dela imam te linkove u gornjem uglu i meni sa strane?"

Pre svega, ako imas pristup postojecim PHP fajlovima, otvoris lepo index i pogledas kako su ukomponovali te linkove. Moze na vise nacina, a najbolji (najlaksi, najprofesionalniji itd) bi bio preko include(). U tom slucaju, sve sto trebas da uradis na tvojim stranicama, da bi zadrzao te linkove, jeste da na svakoj tvojoj stranici uradis include() tih linkova. Na ovaj nacin, ako se bilo sta sa linkovima promeni, te promene su automatske i na tvojim (novim) stranicama.

E, sad, ako su to nespretno uradili, pa svaka stranica ima hard-coded te linkove imas 2 mogucnosti:

1. da prepravljas postojeci sajt i da to prebacis u header i footer i da ih includujes;
2. da copy & paste tog coda i u tvoje stranice...

Mada, ako kazes da su posebno pravili, verujem da je uradjeno sa include() ;)
U tom slucaju, samo dodas na pocetku i kraju na primer: include('header.php'); i na kraju include('footer.php'); i to je to ;)

Ali za ovo moras da zaviris u recimo index.php ;)

Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Dodati php rad u vec postojeci php sajt??

[ Pregleda: 2033 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.