Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ucenje PHP-a uz pomoc nekog vec gotovog sajta

[es] :: PHP :: Ucenje PHP-a uz pomoc nekog vec gotovog sajta

[ Pregleda: 4825 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DragonHeart
Ivan Kocic
Bor

Član broj: 78846
Poruke: 145
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Ucenje PHP-a uz pomoc nekog vec gotovog sajta24.03.2006. u 11:17 - pre 220 meseci
Poz. Poceo sam da ucim PHP ali mi nesto ne ide. U sustini hteo bi da napravim ceo sajt u PHP-u, ali ne znam uopste kako sve to izgleda. Neznam odakle da pocnem. Dali neko zna gde ima da se skine ceo sajt radjen u PHP-u tako da uz pomoc njega provaljujem kako se sta radi. Imam i manual ali mi je za sada sve nejasno (spanska sela :).
Inspiration exists, but it has to find you working.
 
Odgovor na temu

Pharos
Pančevo

Član broj: 20664
Poruke: 1029
80.93.240.*



+2 Profil

icon Re: Ucenje PHP-a uz pomoc nekog vec gotovog sajta24.03.2006. u 13:59 - pre 220 meseci
Preko nekog sajta će ti biti još komplikovanije. Ja kad pravim sajt koristim bar 10 include-ova, ko zna koliko tu ima f-ja, pa mogu f-je u zaseban include itd. Npr. u jedan include samo parametri za konektovanje na bazu, u drugi samo zaštita stranica, u treći... I ti kad otvoriš neki php fajl, trebaš da gledaš koja je varijabla definisana u kom fajlu, šta ona predstavlja itd. Npr. u pera.php vidiš echo $db_error, a nigde se ne spominje taj $db_error, već juriš po kodu iz kog je fajla pozvan itd. Ne verujem da bi se i jedan početnik snašao. Imaš phpbb forum, pa vidi koliko ti je jasno. Isto milina za učenje :D
Za tebe kao početnika je nabolje da čitaš tutoriale, taj manual i sl. Pa da praviš pojedine stvari, npr. skriptu za slanje mail-ova, pa nešto za rad sa bazom, pa generisanje PDF izveštaja, itd. I kad dobro ovladaš tehnikama, lako ti je da sve to posle uklopiš u jednu celinu.
77 77 77 2E 65 73 6E 69 70 73 2E 63 6F 6D
 
Odgovor na temu

wapkralj

Član broj: 79588
Poruke: 38
*.dlp245.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Ucenje PHP-a uz pomoc nekog vec gotovog sajta24.03.2006. u 21:11 - pre 220 meseci
pa sto ti odredjeno trebas ,vidis skines i tako dio po dio i napravis.....tako ti je lakse
 
Odgovor na temu

DragonHeart
Ivan Kocic
Bor

Član broj: 78846
Poruke: 145
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Ucenje PHP-a uz pomoc nekog vec gotovog sajta25.03.2006. u 11:01 - pre 220 meseci
Nismo se razumeli. Nisam ni mislio da ostavljam Manual po strani, vec iz njega da ucim ali mi treva sajt da bi video kako i na koj nacin se primenjuje sve te komande. Ima toliko komandi za koje ne znam u kojim situacijama se primenjuju.
Inspiration exists, but it has to find you working.
 
Odgovor na temu

ColdKeyboard
Sasa Karanovic
Hardware and Firmware Engineer
Toronto, Canada

Član broj: 31924
Poruke: 868
212.200.139.*

Jabber: ColdKeyboard
Sajt: www.SasaKaranovic.com


+11 Profil

icon Re: Ucenje PHP-a uz pomoc nekog vec gotovog sajta25.03.2006. u 11:25 - pre 220 meseci
Kao sto je Pharos rekao, najbolje je za pocetak da uzmesh neku knjigu iz koje bi ucio,
npr "Build Your Own Database Driven Website using PHP & MySQLI" ili neku slicnu koja
bi ti objasnila neke osnove. Takodje na netu ima dosta dobrih tutoriala iz kojih mozes
svasta nauciti. Kasnije odesh na www.php.net i imas sve komande zasebno objasnjene
i sta koja znaci...
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Ucenje PHP-a uz pomoc nekog vec gotovog sajta25.03.2006. u 11:29 - pre 220 meseci
idi na www.phpbb.com i skini phpbb.. pogledaj kod... onda mozes slobodno ga ga izbrises.. i lepo pocnes kako svi kazu sa php manualom lepo iz pocetka
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

komentator
Srbija

Član broj: 59147
Poruke: 105
85.222.171.*



Profil

icon Re: Ucenje PHP-a uz pomoc nekog vec gotovog sajta25.03.2006. u 12:27 - pre 220 meseci
Tesko da mozes nesto nauciti citajuci manual koji samo taksativno nabraja funkcionalnosti, niti gledajuci sors nekog php projekta koji je pisao profesonalac. Ako si pocetnik moras proci kroz jednostavne primere do komplikovanijih stvari.

Uzmi neku knjigu i preleti je. To ceti pomoci da steknes uvid kako sve radi i sta sve moze da se napravi. U knjizi cs sigurnoimati i neke jednostavnije primere koji cete nauciti sintaksi ali dati ideje kako da nesto sto si zamislio realizujes.

 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Ucenje PHP-a uz pomoc nekog vec gotovog sajta25.03.2006. u 19:39 - pre 220 meseci
profesionalac koji pise neki sajt.. taj sajt zapocne iz pocetka i zna sve sta je i gde je, gde je neka funkcija, sta ima u kojem include-u, ... kad nko posle to cita.. vidi neku funkciju.. kad je nadje u nekom includu vidi unutar nje jos jednu koja je u nekom drugom include-u,...

i u knjigama ima dosta primera stvari i njihovih source-kodova, koji su vrlo lepo remarkovani ili je pored napisano objasnjene (sta koji loop radi, sa je ova funkcija,..
za pocetnika je jos uvek najbolje to.. a kad se nauci neke osnovne stvari .. onda moze i sam da sredjuje neke velike projetke tipa phpbb, xoops,...
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Ucenje PHP-a uz pomoc nekog vec gotovog sajta

[ Pregleda: 4825 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.