Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koja video kompresija?

[es] :: Video kompresija :: Koja video kompresija?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8681 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kokan - YU
FUTOG

Član broj: 53914
Poruke: 255
*.214.eunet.yu.



+2 Profil

icon Koja video kompresija?17.02.2006. u 08:18 - pre 221 meseci
Imam TV karticu: WinFast PVR2000 video Capture i graficku karticu: nVidia WDM Video Capture (universal) sa VIVO ulaz, izlaz. Pokusavam snimiti sa VHS na HDD najbolji format slike, ali ne znam koji je? Sa mini DV kamerice je sirovi avi format najbolji i ide preko fajer vajera. Ali koji je preko S-videa najbolji format DVD, AVI, MPEG 1, MPEG 2, VCD, SVCD MOV, RM ... Mislim da sam ih poredjao po kvalitetu ali postoje tu i kodeci, rezolucija, bitrate, ... Znam i da je rezolucija 720x756 najbolja ali sta sa ostalim? HDD nije problem jer ga ima 450 GB.
Kasnije bi ga obradjivao u premijeru i eksportovao u mpg ili ti DVD format. Inace kad obradjujem video sa mini DV on mi randerise samo prelaze, a kad uvezem snimljeni video u premijer moram ceo video randerisati bez obzira na prelaze.
Hitno mi je potrebna bilo koja pomoc. [email protected] ili 064/176-5532 moze i porukicom. Unapred hvala.

I tata bi sine!!!
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.195.*



+3 Profil

icon Re: Koja video kompresija?17.02.2006. u 12:23 - pre 221 meseci
Premiere neće renderisati samo video koji potpuno odgovara setingsima projekta. Ta podešavanja biraju se pri pokretanju Premiere-a kao Load project settings. Kada snimaš sa DV kamere to je DV PAL i pri odabiru podesavanja projekta Standard 48 KHz video se ne mora rendati jer se podešavanja podudaraju.
Tvoj problem je izbor adekvatnog avi kodeka za snimanje sa analognih uređaja. Probaj sa Huffyuv kodekom bez gubitaka (Lossless) pa onda to montirati u Premiere-u. Postoje i druge mogućnosti ali ako bi mogao ovako da radiš izvukao bi maksimalno moguć kvalitet pri snimanju sa analognih video uređaja.
Nadam se da će biti još predloga. Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Mladen_Perisic
Mladen Perišić
Podgorica, Crna Gora

Član broj: 47546
Poruke: 423
*.crnagora.net.

Sajt: www.arcanus.users.cg.yu


Profil

icon Re: Koja video kompresija?17.02.2006. u 20:01 - pre 221 meseci
e, za S-VHS i kompozitni.... Zakon ti je WinDVR.... Nije baš avi, ali je barem MPEG. Takođe, vidim da ti nije bitno zauzeće prostora. Još mu povećaš bit-rate....iha!
Sve najbolje zeli vam,
Mladen Perisic
 
Odgovor na temu

Kokan - YU
FUTOG

Član broj: 53914
Poruke: 255
*.87.eunet.yu.



+2 Profil

icon Re: Koja video kompresija?17.02.2006. u 22:56 - pre 221 meseci
Drago mi je imenjace da mi se jedan Kacanin javio u ovoj sumi nepoznatih ljudi. Ja sam inace iz Futoga pa smo tu nekako u komsiluku. Razumeo sam te sta si mi objasnjavao i gde sam gresio (ako je to greska) ali nemogu da verujem da pored more kodeka kojih imam i koji su manje vise standardni (MPEG 1 I 2, 3ivx D4 Video enkoder, DV, Indeo video, MJPEG, Cinepak, DivX, Intel, ...) da nema ni jedan da moze da odradi kvalitetno snimanje sa analognih uredjaja. Zaboravio sam reci da imam na TV kartici hardversko snimanje i slika je najbolja u mpg. formatu ali mi premijer ne da da ga uvezem (verovatno zbog jacine zvuka u kHz). Mozda bi bilo najbolje da te nazovem i posavetujes me ako mi ostavis tvoj broj telefona. Posalji ga na e-meil ili porukicom na mobilni. Bojim se zatrpavati komp sa raznim kodecima da nebi posle imao problema. Inace sam skinuo onaj kodek Huffyuv 2.1.1 i 220 ali ga ne znam instalirati (mozda i nisam skinuo pravi). Ljudi javljajte se i pomagajte ako boga znate.
I tata bi sine!!!
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.195.*



+3 Profil

icon Re: Koja video kompresija?17.02.2006. u 23:26 - pre 221 meseci
Za početak probaj sa Huffyuv-om, ako bude problema probaj kako Mladen savetuje sa snimanjem u Mpeg. Problem oko editovanja možeš rešiti upotrebom programa Womble Multimedia Mpeg Video Wizard. Pošto imaš TV karticu a ne Video kartu za montažu moraš biti malo spreman na kompromise u vidu trošenja procesorskog vremena na rekompmresiju i rendering video fajlova...
 
Odgovor na temu

Kokan - YU
FUTOG

Član broj: 53914
Poruke: 255
*.51.eunet.yu.



+2 Profil

icon Re: Koja video kompresija?17.02.2006. u 23:35 - pre 221 meseci
Posalji mi link do tog kodeka da ga mogu skinuti a da ne bunarim po netu. Naravno ako znas.
I tata bi sine!!!
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Koja video kompresija?18.02.2006. u 00:24 - pre 221 meseci
Kokane Kokane, ču li ti za Google. Evo linka:

http://www.free-codecs.com/download/HuffYUV.htm
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Kokan - YU
FUTOG

Član broj: 53914
Poruke: 255
*.34.EUnet.yu.



+2 Profil

icon Re: Koja video kompresija?18.02.2006. u 09:21 - pre 221 meseci
Evo uspeo sam da ga instaliram e sad cemo videti sta sam dobio sa njim.
I tata bi sine!!!
 
Odgovor na temu

Kokan - YU
FUTOG

Član broj: 53914
Poruke: 255
*.189.eunet.yu.



+2 Profil

icon Re: Koja video kompresija?18.02.2006. u 22:08 - pre 221 meseci
E ovako stoje stvari. Instalirao sam taj Huffyuv kodek i to preporuceni huffyuv-2.1.1. koji sam skinuo sa linka od Koste i evo sta sam dobio. Ja inace pokusavam snimiti vhs na hdd u programu win fast na kojem i gledam tv sa tv kartice. (Mogu snimati i u dr divx, ulead video studio 8.0 se dvd) I sta mi se desava. Kad udjem u program win fast i odem u setings gde mu namestam podesavanja kodeka i formata, taj famozni huffyuv kodek daje mi samo rezoluciju od 384 x 288 pal, a kad mu zadam rezoluciju 720 x576 nece da je prihvati. Dali je to od njega najbolje? Pa ja sam trazio najbolji kvalitet snimljenog videa a vi mi dajete tako malu rezoluciju. Inace Zoki nisam nasao u podesavanju kodeka ono bez gubitaka (Lossless). Dali to igra neku ulogu? Mozda bi bilo najbolje da krenem od pocetka:
1. da mi neko preporuci prvo program za snimanje
2. da postoje podrazumevani kodeci
3. i konacnoi da dobijem najbolji kvalitet snimljenog videa sa VHSa na HDD.
Dali je to komplikovano? HELP !?!?
I tata bi sine!!!
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Koja video kompresija?19.02.2006. u 02:47 - pre 221 meseci
Skini 2.2 verziju, ja sam evo baš danas uspešno snimao u taj kodek u 720x576 rezoluciji. Moraš da podesiš ručno rezoluciju.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Kokan - YU
FUTOG

Član broj: 53914
Poruke: 255
*.111.EUnet.yu.



+2 Profil

icon Re: Koja video kompresija?19.02.2006. u 09:58 - pre 221 meseci
Totalno razocarenje!!! I ja sam skinuo isti taj 2.2 i podesio rezoluciju na 720x576 i snima mi u .avi ekstenziji (frmat) ali kao sto rekoh razocarenje. Slika em koci em je losa. Pa zar ne moze nista bolje? Cak i kad taj video snimak uvezem u Premijer ceo video moram rendati a ne samo prelaze. Pa ja sam to trazio ako ste me dobro razumeli. Inace 1 minut ovog videa me izadje oko 82 MB . Kosta jel i kod tebe toliko izadje ili ja nesto nisam dobro podesio. U kojem programu snimate?
I tata bi sine!!!
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.195.*



+3 Profil

icon Re: Koja video kompresija?19.02.2006. u 11:01 - pre 221 meseci
Pozdrav! Kao što sam već spomenuo moraš biti spreman na kompromise jer nemaš karticu za video editing koja poseduje hardverski kodek. U tom slučaju ne bi morao da renderuješ ceo video i ne bi bilo problema. TV kartica je kompromisno rešenje za video obradu i jednostavno ne može biti te komotnosti kao kod video karti jer se i njihove cene drastično razlikuju.
Evo još jednog predloga. Kao što je Mladen napisao, radi capture u MPEG2 a zatim taj mpeg učitaj u npr Virtual Dub MPEG i uradi Save As avi u Microsoft DV avi kompresijou slike i sa tonom u wav formatu. 1 sat oko 14GB. Zatim taj avi ubaci u Premiere i nećeš morati da rendaš ceo video. Napominjem opet da je i ovo kompromis pri kome može doći do na primer, gubitka sinhronizacije ali to se u Premiere-u lako prevazilazi...
 
Odgovor na temu

Mladen_Perisic
Mladen Perišić
Podgorica, Crna Gora

Član broj: 47546
Poruke: 423
*.crnagora.net.

Sajt: www.arcanus.users.cg.yu


Profil

icon Re: Koja video kompresija?19.02.2006. u 14:11 - pre 221 meseci
Upravo tako interactive....... Ajde još pokušaj sa iuVCR i sa MJPEG kodekom ili sa DivX 6.1.1 pri čemu ćeš staviti Fastest uz bitrate od 1500-2000.
Sve najbolje zeli vam,
Mladen Perisic
 
Odgovor na temu

Kokan - YU
FUTOG

Član broj: 53914
Poruke: 255
*.238.EUnet.yu.



+2 Profil

icon Re: Koja video kompresija?19.02.2006. u 21:18 - pre 221 meseci
Znaci Zoki ako sam te dobro razumeo ja nemam onu MIRO karticu ili onu DC ++ ili kako se vec zovu pa zbog toga moram rendati ceo video a ne samo prelaze. A zamena za to je snimanje u najboljem formatu MPEG2, pa zatim konvertovanje u Microsoft DV AVI (uz pomoc nekog programa kao sto je Virtual Dub), pa zatim obrada u premijeru bez rendanja celog videa vec samo prelaza, i na kraju eksportovenje iz premijera u mpg format (ako je on najbolji jer i to ne znam koji je format najbolji a ja ga tako izbacujem). Potvrdi mi Cileinteractiv dali si to hteo da kazes i dali sam te dobro razumeo.
A sad za Mladena: Pokusao sam da snimim sa MJPEG compressorom u rezoluciji 720x576 u avi formatu ali opet nisam zadovoljan. Mozda ja i previse hocu ali stvarno nisam zadovoljan kvalitetom. Ova dva kodeka sto mi preporucujes iuVCR i DivX 6.1.1 nemam i verovatno opet moram goglati, traziti, skidati i sta na kraju ako opet nebudem zadovoljan? Onda ce opet neka 16 varijanta da bude. Pa jel to neko radi sto ja hocu i da bude zadovoljan (a ne odusevljen) kvalitetom slike.

I tata bi sine!!!
 
Odgovor na temu

zuz

Član broj: 41247
Poruke: 123
*.pppoe06-1490.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Koja video kompresija?19.02.2006. u 23:11 - pre 221 meseci
Iz licnog primjera sa slicnom konfiguracijom kao sto je tvoja, radio sam svasta i koristio sve gore napomenute codeke, ali na kraju je ispalo najbolje grebovanje u DV AVI formatu i to preko kamere. Naime moja Canon MVX 350i ima mogucnost kao i mnostvo drugih iole boljih consumer kamera povezati videorecorder-videoplayer na AV IN od same kamere, te onda putem firewire direktno grebovanje u HDD.To je takozvani "pass-through" nacin. Takvo grebovanje moze da ti odradi i sam Premiere uz takvu kameru, provjereno, jer se grebovanje vrsi preko firewire od kamere. Ja to licno radim sa Pinaclom, mada i drugi porgrami i softweri za capturing to rade bez problema. Takav format DV AVI je obradiv i u Premieru itd. Ali svakako da ces morati obradjeni materijal (prelazi, rezanja) ponovo renderovati i ja ga licno ponovo renderiram u DV AVI, a onaj stari fajl brisem. Tek onda idem na DVD authoring i to ne vise od sat i po po jednom DVD-u. To mi je dosada ispalo najbolje rjesenje, a Leadteck sam zaboravio za te stvari te je koristim samo ako nesto grebujem sa TV-a.
 
Odgovor na temu

Kokan - YU
FUTOG

Član broj: 53914
Poruke: 255
*.100.EUnet.yu.



+2 Profil

icon Re: Koja video kompresija?20.02.2006. u 00:01 - pre 221 meseci
Zuz opet ne znam dali te dobro razumem. Ti si povezao kameru i video rekorder preko cinceva. Zatim si sa VHSa snimao na kameru (miniDV) a potom preko fajervajera sa kamere prebacio na HDD u DV avi. Pa to sam pokusavao pre sastavljanja nove konfiguracije i nisam uspevao a u Sony jevom servisu su mi rekli da nemogu analogni format prebacivati u digitalni bez fajervajera. Inace imam kameru SONY DCR-HC 20E koja ima digitalni ulaz/izlaz. Pa jel da ponovo pokusavam video snimati sa VHSa na kameru mini DV pa onda sa kamere prko fajervajera na HDD? Javi mi molimte da se ne patim vise.
I tata bi sine!!!
 
Odgovor na temu

zuz

Član broj: 41247
Poruke: 123
195.222.46.*



Profil

icon Re: Koja video kompresija?20.02.2006. u 10:41 - pre 221 meseci

Evo ovako, prvi dio ti je ok, mislim na povezivanje videa i kamere preko cinceva. Naime ja VHS uopste ne snimam na miniDV, nego direktno dobijeni signal iz kamere kroz firewire prosledjujem u racunar kao DV format. U takvom slucaju moja se kamera ponasa kao hardverski encoder, a Pinacle grebuje u tom formatu, dakle DV AVI. Tako bi trebalo biti i kod tebe. Naravno da digitalni video format sa kamere ne mozes proslijediti bez firewire, postoje opcije i nacini perko tv kartica ali to nije to. Znaci ako kod tebe kamera moze signal direktno proslijediti bez snimanja na miniDV kao kod mene onda bi sebi ustedio nesto vremena i ne bi bio ograniocen prostorom od jedan sat koliko na miniDV stane. Ako grebujes direktno u mpg2 to je vec dobrano komprimirani materijal u odnosu na DV AVI i svako reeditovanje kosta izvjesnih gubitaka u kvaliteti, a buduci da imas firewire i kameru sa dv in/out to ti ne bih preporucio da radis vec onako kako sam naveo. Reeditovan materijal ponovo renderiras u DV AVI sto znaci prakticno bez gubitka na kvaliteti, pa tek onda takav materijal obradjujes u nekom od softwera za DVD authoring kao sto su Ulead, Pinacle, Encore, DVD Architect itd. Ja licno cak takav editovan materijal na kraju prebacim na miniDV kaseticu posto imam DV IN, i time se zauvijek rijesio VHS-ica.
Ako ti treba jos neko objasnjenje posalji pp.

mod edit: obrisan suvišan citat

[Ovu poruku je menjao Cileinteractiv dana 25.03.2006. u 15:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.



+105 Profil

icon Re: Koja video kompresija?20.02.2006. u 15:27 - pre 221 meseci
Citat:
Mladen_Perisic: Upravo tako interactive....... Ajde još pokušaj sa iuVCR i sa MJPEG kodekom ili sa DivX 6.1.1 pri čemu ćeš staviti Fastest uz bitrate od 1500-2000.


Poz
Trenutno snimam sa VirtualVCR-om direktno u Avi , sa podesavanjim 384x288 rezolucija u samom programu , a u DivX 6.1 kodeku sam postavio na
Bitrate :1-st pass 1493kbit/s
Codec: High Performance , a max keyframe interval 25
Video: custom resize 536x402 i crop 8
Pitanje
Sta da stavim u resize filter
Noize reduction
u Interlace sam stavio Progressive source

Inache masina je AthlonXP 2000+

Koja bi bila podesavanja za snimanje u MPEG2 ( pretpostavljam da pi prethodno morao da instaliram Windvr , jer sa njim ide i odgovarajuci kodek , kojeg trenutno nemam)Mislim da bi rezoluciju ostavio na 640x480 , a koliki bitrate i ostalo?
 
Odgovor na temu

Kokan - YU
FUTOG

Član broj: 53914
Poruke: 255
*.231.eunet.yu.



+2 Profil

icon Re: Koja video kompresija?20.02.2006. u 23:49 - pre 221 meseci
Prvo Zuz tebi da odgovorim jer imas za mene najpovoljniji predlog ali ne znam jel to kod mene moze. Na kamerici imam prikljucke za USB, DV, A/V OUT, LANC i MIC. Komp i kamericu spajam na fajervajer i DV. Video i kamericu spajam na zuti cinc i A/V OUT (mislim da mi ovde fali na kamerici A/V IN jer ga nigde nema). Kamerica u kojem polozaju stoji: rec. ili play? Kad pustim VHS kasetu na videu, jel vidim video sa VHSa na monitoru kamerice? Ja ga nevidim i zato verovatno nemogu raditi capture u nekom od navedenih programa (Ulead, Pinacle, Encore, DVD Architect itd.) Znaci ni ova varijanta nevalja jer nemam A/V IN na kameri. Zuz kazi mi da nisam u pravu I da gresim.

Za Cileinteractiv: Znaci dobro sam te razumeo. Prvo instaliram VirtualDub (ustvari nema instalaciju vec ga samo raspakujem iz ZIPa) idem na File/Open video file/Video.mpg – kad ono corak. Izgleda opet problem, kaze: “MPEG Import Filter: invalid pack at position 3: marker bit not set; possibly MPEG-2 stream” A sta sad? Kako sad da ucitam MPEG 2 format I da ga snimim na save as u Mikrosof DV avi? Nije valjda da mi fali neki kodek ili nije to taj virtual dub. Mozda mi treba program koji se instalira a ne raspakiva ko sto sam ja uradio.

mod edit:Prilikom sređivanja teme uklonjena off topic pitanja.

[Ovu poruku je menjao Cileinteractiv dana 25.03.2006. u 15:22 GMT+1]
I tata bi sine!!!
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.195.*



+3 Profil

icon Re: Koja video kompresija?21.02.2006. u 00:04 - pre 221 meseci
Treba da koristiš Virtual Dub MPEG! On otvara mpeg2 klipove, običan V dub ne može.
 
Odgovor na temu

[es] :: Video kompresija :: Koja video kompresija?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8681 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.