Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koja video kompresija?

[es] :: Video kompresija :: Koja video kompresija?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8643 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zuz

Član broj: 41247
Poruke: 123
195.222.46.*



Profil

icon Re: Koja video kompresija?21.02.2006. u 08:43 - pre 220 meseci
Upravo sam procitao na zavnicnom sajtu da tvoj model kamere DCR-HC20E na zalost nema AV IN, ni S video in, ni Composite in, ni Audio in, pa je nemoguce izvesti ono o cemu sam govorio. U tom slucaju ti savjetujem da pratis upute Cileinteractiva.
 
Odgovor na temu

Mladen_Perisic
Mladen Perišić
Podgorica, Crna Gora

Član broj: 47546
Poruke: 423
*.crnagora.net.

Sajt: www.arcanus.users.cg.yu


Profil

icon Re: Koja video kompresija?22.02.2006. u 18:23 - pre 220 meseci
Možeš ga preuzeti sa moje prezentacije na adresi http://www.arcanus.users.cg.yu/vdub.rar

Sad.... Vidim ima mnooogo pitanja. Koristiti VirtualDub MPEG + DivX 6.1.1 Pro sa High Performance i neuključenim Motion i Comosite detektorima je preporuka. Odsijecanje (croping) već ide.

Za montazera: Koristio bih ja Premiere i takva ostvarenja, kad bi bila besplatna. Uvijek sam govorio da je CinemaCraft odlično riješenje, ali po kojoj cijeni?

Ovđe pričamo o besplatnim stvarima, pošto čovijek neće da daje pare za koje može kupiti Golfa 2, sve sa plinom.
Sve najbolje zeli vam,
Mladen Perisic
 
Odgovor na temu

Kokan - YU
FUTOG

Član broj: 53914
Poruke: 255
*.29.EUnet.yu.



+2 Profil

icon Re: Koja video kompresija?22.02.2006. u 19:58 - pre 220 meseci
Hvala ti Mladene ko bratu. Vec sam bio digo ruke od tebe kad si mi preporucivao one kodeke, kad iskoci pomoc u pravi cas. Sto ne CUTIS, sta se stidis vidis da trazim help a ti mudro cutis. E pravi si CO'EK!!! Samo sad si me zbunio sa onim:
˝Koristiti VirtualDub MPEG + DivX 6.1.1 Pro sa High Performance i neuključenim Motion i Comosite detektorima je preporuka. Odsijecanje (croping) već ide.˝ (Sta je pisac hteo time da kaze?) Verovatno neka podesavanja za bolji kvalitet slike ali ja jos nisam radio u ovom programu pa se teze snalazim. Ako je to nesto neophodno malo mi pojasni (ako hoces) a ja cu jos ceprkati po njemu i nadam se provalicu ga. Uglavnom probao sam da otvorim mpg format i da ga eksportujem u avi, i sve radi sa cim sam zadovoljan. To je znaci ono na cem sam insistirao tokom celog ovog posta.

mod edit: Prilikom sređivanja teme uklonjena off topic pitanja.

[Ovu poruku je menjao Cileinteractiv dana 25.03.2006. u 15:28 GMT+1]
I tata bi sine!!!
 
Odgovor na temu

zuz

Član broj: 41247
Poruke: 123
*.as54.tz.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Koja video kompresija?22.02.2006. u 21:07 - pre 220 meseci
Evo da ja pokusam posto imamo slicne kartice za capture , kod mene je WinFast PVR2000 XP DeLuxe video Capture card. Naravno video vezes preko cinceva ili skarta sa videa na composite in na kartici. Nisam imao od mnostva ponudjenih kodeka doticni DV AVI sve dok nisam instalirao Pinnacle koji je dosao uz firewire karticu, od tada se na listi kartice nalazi i DV AVI samo ti mogu reci da je taj kodek prilicno zahtjevan i trazi dosta procesorske snage, cak i moj Prescot na 3 gige ima pikove do 90% zauzeca u task menadzeru, dok kada grebjem u mpg2 jedva da ide na 55% u piku. Znaci u DV AVI formatu je moguce grebovati bez firewire kartice i to je vise pitanje kodeka koje imas u masini instalirane. Ako pak mislis da tako kazem masovno raditi na tom poslu, imas i novije Pinnacle kartice koje direktno rade grebovanje u DV AVI sa ugradjenim hardwerskim enkoderom u sebi za tu namjenu. Ne znam dobijas li DV AVI kodek kada se instalira Premiere, Vegas, itd, ali eto ja sam ga dobio u Winfast PVR od Leadtek-ove kartice sa instalacijom Pinnacla.

mod edit: Ukljonjen suvišan citat.

[Ovu poruku je menjao Cileinteractiv dana 25.03.2006. u 15:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zuz

Član broj: 41247
Poruke: 123
195.222.46.*



Profil

icon Re: Koja video kompresija?24.02.2006. u 13:06 - pre 220 meseci
Premiere nece ni prepoznat navedenu Leadtek karticu, a nisam ni govorio o grebovanju u Premieri nego u WINFAST PVR aplikaciji koja dodje uz karticu.
Sto se tice mog Prescota u vrijeme kupovine bio je hit, a stoji cinjenica da se voli grijati jer u standbay rezimu ima radnu temperaturu od 54 stepeni sa hladnjakom iz BOX varijante. Medjutim kvalitetan hladnjak je to rijesio (Zalman) i sad u standbay rezimu stoji na 46 stepeni.
Volio bih da navedes marku i klasu videoplayera-recordera koji koristis kao izvor, jer kraj svega sto si naveo to je isto tako vazna stavka.
Koliko znam price o krekerima i kljucevima koji otkljucavaju bravice raznorazne nisu ovdje na ovom forumu dozvoljene, sto nas je dovelo do toga da je sat vremena rada jednog fizickog radnika u privatnoj praksi, molim bez ikakve uvrede, puno skuplji od jednog sata rada eto bilo kakvog ozbiljnog posla vezanog uz IT, koji po mom misljenju vrijedi daleko vise i trazi dosta znanja , novca, vremena, strpljenja, ucenja, itd.
Nego sve ovo vise nema smisla, mogu samo reci da u praksi ako naidjes na losu kasetu, odnosno los snimak, zrnat, iskrzan itd sve to gore pada u vodu...mislim, dalio bi se to sanirati , ali po kojoj cijeni raditi frame by frame...
Kokane ako ti treba moja pomoc oko tvoje leadtek kartice koristi pp, a ako mislis raditi taj posao serijski i ozbiljno onda bih ti dao prepouruku za Canopus ADVC55 (cca 190 €) ili ADVC110-dvosmjeran je (cca 280 €).
Eto toliko od mene.

[Ovu poruku je menjao zuz dana 24.02.2006. u 15:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Kokan - YU
FUTOG

Član broj: 53914
Poruke: 255
*.215.eunet.yu.



+2 Profil

icon Re: Koja video kompresija?04.03.2006. u 22:01 - pre 219 meseci
Za Mladena:
Probao sam raditi u VirtualDub MPEG programu ali nikako neuspevam ili bolje reci ne znam. Kad uvezem video idem na Save As avi i dobijam ogroman avi video format i to otprilike 30 min, 30 gb. Pa jel to normalno ili mi trebaju neka podesavanja u opcijama? Usput video je totalno rastelovan od zvuka (nije sinhronizovano) i video mi secka. Nemoj mi samo reci da je to taj Microsoft DV avi format.
Koja podesavanja trebam uraditi da bi dobio pravi Microsoft DV avi (1 sat priblizno 14 gb.) Nesto si mi napisao ali ja to nisam razumeo a to je:
"Koristiti VirtualDub MPEG + DivX 6.1.1 Pro sa High Performance i neuključenim Motion i Comosite detektorima je preporuka. Odsijecanje (croping) već ide." Ako to ima veze sa ovim mojim pitanjem malo mi pojasni. Unapred zahvalan.
I tata bi sine!!!
 
Odgovor na temu

LSteva
Novi Sad

Član broj: 30675
Poruke: 12
*.ftn.ns.ac.yu.



Profil

icon Re: Koja video kompresija?21.03.2006. u 09:00 - pre 219 meseci
Capture u Premiere Pro 1.5 preko Leadtek kartica (verovatno i drugih) je moguć sa Mainconcept encoderom za Premiera.
Lepo instalirate enkoder odete na Capture umesto fajervajera prozovete Mainconcept i podesite da to sve ide preko TV kartice. Za ovo malo posla ja sam lupao glavu oko pola godine kopajuci po raznim forumima i sajtovima.
Znaci da zaključimo Premier radi sa Lowend klasom kartica samo mu treba interfejs. OK?
 
Odgovor na temu

zuz

Član broj: 41247
Poruke: 123
*.PPPoE-2790.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Koja video kompresija?21.03.2006. u 20:28 - pre 219 meseci
Svaka cast majstore, upravo isprobano i radi, cak rezanje viskova ide bez rekompresije u exportu. Napomeuo bih da Premiere Pro 2.0 ima problema sa radom "MainConcept MPEG Pro 1.0.6" plug inom, nece da radi i ne moze pozvati setings za isti. Nanovo sam instalirao Premiere Pro 1.5 i sve sljaka ko po loju sa MainConcept MPEG Pro 1.0.6. Hvala Velika na ovom postu.

mod edit: Uklonjen suvišan citat.

[Ovu poruku je menjao Cileinteractiv dana 25.03.2006. u 15:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.195.*



+3 Profil

icon Re: Koja video kompresija?22.03.2006. u 01:33 - pre 219 meseci
LSteva zaslužuje sve pohvale. Registrovao se na ES forumu i u svom prvom postu podelio sa nama svoje vredno iskustvo. To je izvrsno.

[Ovu poruku je menjao Cileinteractiv dana 22.03.2006. u 02:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

LSteva
Novi Sad

Član broj: 30675
Poruke: 12
*.ftn.ns.ac.yu.



Profil

icon Re: Koja video kompresija?22.03.2006. u 06:22 - pre 219 meseci
Ja sam se isto zeznuo i instalirao Premiere 2.0 i pokusao sa njim ali mi nije regitrovao Mainconcept a kasnije mi je javljao i neku gresku. Tako da sam ga pod hitno deinstalirao i vratio se na stari dobri 1.5.
Ustvari za nas amatere (izvinjavam se ako sam nekoga uvredio) i nema nekih bitnijih novina. Novo je (kazu na sajtu http://www.adobe.com/products/premiere/main.html) :
1. Podrska za HD, HDV, SD i DV(?) (sve to je reseno u Mainconceptencoderu 1.0.6)
2. Editovanje na vise kamera istovremeno (odlicno za studijske varijante - nisam u tom filmu)
3. Adobe Clip Notes (beleske ugnezdjene i Timeline za komunikaciju sa producentima...) - nemam producenta osim moje zene a tvoje bivse sugradjanke Cileinteraktiv
4. DVD Authoring iz Timeline-a (zadovoljan sam i sa Encoreom i TmpgAuthorom)
5. Olaksana korekcija boja na slici (ovo mi se svidja ali ne bih ovo sve menjao za Mainconcept)

Ja jos uvek nemam razloga da se okrenem novoj verziji.

Zahvaljujem se na pohvalama. Ako mogu nesto da pomognem tu sam...
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.195.*



+3 Profil

icon Re: Koja video kompresija?25.03.2006. u 14:45 - pre 219 meseci
Odgovori na pitanja su u principu dati, za sve ostale nejasnoće koristite pretragu, uglavnom se o većini problema već pisalo.
Nakon sređivanja, tema se zaključava zbog osetljivosti na off topic diskusiju.
 
Odgovor na temu

[es] :: Video kompresija :: Koja video kompresija?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8643 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.