Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Muke sa firmwerima za divx subtitlove gotove

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Muke sa firmwerima za divx subtitlove gotove

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 65390 | Odgovora: 191 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gothicpower

Član broj: 115901
Poruke: 2
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Muke sa firmwerima za divx subtitlove gotove12.10.2006. u 22:05 - pre 212 meseci
sve je ovo genijalno samo ipak polovično zato što ni Abi Sub a ni SRT2bmp ne mogu polovicu avi fileova očitati i prijavljuju pogreške ,možda ih neko usavrši ili napravi neki bolji program koji će moći sve očitati i odraditi dokraja
 
Odgovor na temu

ssimic
Srdjan Simic
Novi Sad

Član broj: 4965
Poruke: 58
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 9098483
Sajt: www.SrdjanSimic.com


+5 Profil

icon Re: Muke sa firmwerima za divx subtitlove gotove21.11.2006. u 23:06 - pre 211 meseci
Pozdrav svima.

Zanimljiva tema svaka cast. Sve poruke procitah, sve isprobah i opet sam takoreci na pocetku. :-(

Citat:
HasH001: JOS NESTO, IME SRT FILEA NE SMIJE IMATI RAZMAKA ( Coffee and cigarettes - NE, Coffee_and_cigarettes -DA ) I DEFINITIVNO OCR GRESKE I PREKLAPANJA TITLOVA MORAJU BITI ISPRAVLJENE. :)


Sve sam probao. I ime fjala bez razmaka. I da titl ne prelazi levu i desnu marginu u srt2bmp. I pre toga ga provukao kroz subtitle workshop i u njemu ispravio greske. Ali...

Kad dodjem do momenta da kreiram XSUB - nista. Kao sto je neko vec napisao samo obrise ili ni to (u zavisnosti od cekiranja opcije), ali od xsub-a ni traga ni glasa.

Ako sam dobro shvatio iz price, a i koliko sam ja video - ovaj program je mnogo bolji od AviSub-a pa se jos uvek trudim da nesto uradim... :-)

Da li je neko ko je imao ovaj problem (a vidim da nas ima) uspeo da ga resi i kako?


P.S.
Mara28: Ove zavrzlame oko divX-a rade na LG LH-T250SC.

Pozdrav svima!
 
Odgovor na temu

darkes
Darko Milosevic
Beograd

Član broj: 47319
Poruke: 7
195.252.111.*



Profil

icon Re: Muke sa firmwerima za divx subtitlove gotove24.11.2006. u 09:27 - pre 211 meseci
"Kad dodjem do momenta da kreiram XSUB - nista. Kao sto je neko vec napisao samo obrise ili ni to (u zavisnosti od cekiranja opcije), ali od xsub-a ni traga ni glasa".
Kao sto rece SSIMIC.
Isti slucaj je i kod mene.Uz sve moguce ispravke(probao sa vise razlicitih filmova i subtitlova)opet nista.Ali zato sam sa AVISUB-om imao uspeha i svidja mi se kako radi.Radi cak i sa xvid filmovima.
Da dodam da Nortek 2700 podrzava xsub.
 
Odgovor na temu

mara28
Sarajevo

Član broj: 5925
Poruke: 202
85.158.39.*



Profil

icon Re: Muke sa firmwerima za divx subtitlove gotove25.11.2006. u 10:38 - pre 211 meseci
@Iron Donat

Do mene je,zaboravio sam napomenutu da za Neo pdx77 verzija sn02xxxx ide modificirani firmwer.
Tj radi se o original fw od Nea verzija 4 prilagodjen na verziju 2.
Onda je sa codecom sve u redu tj ne prijavljuje "codec not supported".
Uploadovacu firmwer kasnije.
Sto se tice smanjene slike na testnom fajlu kada ga pustite samo pritisnite pauzu i vratite na play.Slika ce biti normalna.

Za srt2bmp.Kod mene radi perfektno samo se doslovice treba drzati uputstva.
I meni se desi da nesto preskocim pa nema od kreiranja xsuba nista.
ceto se desi da rezolucija filma nije ispravno ucitana.
AviSub je daleko jednostavniji
Razlika je ta sto srt2bmp moze postaviti titlove nize od Avisuba a izbor fontova je veci.
Sto se tice toga da ne moze odraditi polovicu filmova to je tacno ako je ta polovica
snimljena u divx3 ili nekom drugom codecu.Objasnjeno je koji codeci se mogu upotrijebiti za xsub.
Da se ne ponavljamo, najbolje je prethodno provjeriti da li je film snimljen u potrebnom codecu pa
onda raditi xsub.(Gspot ili nesto slicno).Ako je codec odgovarajuci,jos mi se nije desilo da nesto nije proslo.

Pozdrav
Mara
 
Odgovor na temu

mara28
Sarajevo

Član broj: 5925
Poruke: 202
85.158.39.*



Profil

icon Re: Muke sa firmwerima za divx subtitlove gotove25.11.2006. u 11:03 - pre 211 meseci
Postavljen firmware za pdx77 verzija2 (za verziju serijski broj 2xxxx)sa divx6 codecom.
V.2 Divx6 codec

http://mara2560.tripod.com/id10.html

Pozdrav
Mara


 
Odgovor na temu

mara28
Sarajevo

Član broj: 5925
Poruke: 202
85.158.38.*



Profil

icon Re: Muke sa firmwerima za divx subtitlove gotove30.11.2006. u 09:42 - pre 210 meseci
Za ovaj firmware( V.2 Divx6 codec), ne treba nista dodatno stavljati u player.
Samo ubaci fw i uživaj :)


Pozdrav

Mara
 
Odgovor na temu

mara28
Sarajevo

Član broj: 5925
Poruke: 202
85.158.39.*



Profil

icon Re: Muke sa firmwerima za divx subtitlove gotove02.12.2006. u 13:01 - pre 210 meseci
Citat:
Iron Donat: uzeh par nekih filmova i napravih xsub, dva od tri koja sam odradio su bili u div3 formatu dok se kod jednog radilo samo o divx kodeku (makar je tako prijavio).
Sva tri filma na kompu rade bez greske i imaju x-sub a kada sam ih narezao na dvd od ta tri mi radi samo ovaj koji je u formatu divx.
Naime,
dosao sam do zakljucka da prepakivanjem filmova u novi *. divx format film ostaje u originalnom kodeku koji je imao ranije a koji plejer (makar moj neo) nece da cita spakovanog u novi *.divx.
Cudno je to sto plejer bez greske cita div 3 ali kada taj isti div 3 spakujem u novu ekstenziju *.divx sa x-subom plejer sve slucajeve sa div 3 formatom (koji su i dalje ostali div 3) nece da procita (codec not suported) dok ih komp ih cita bez greske i x-sub je tu u svim slucajevima.
Mozda je ipak bolje drzati se stare metode sa *srt i *.sub titlovima pored filma jer ovde definitivno postoji problem kod pakovanja u *.divx ekstenziju, makar sto se nekih plejera tice.
Ukoliko bi postojao brz nacin da se pomocu neke alatke svi filmovi prekonvertuju u odgovarajuci podrzan kodek a zatim spakuju preko avi mux-a na kraju bi kao razultat te akcije dobili standardizovan format sto bi bilo sjajno resenje, ovako ostaje da se i dalje ide od slucaja do slucaja.



Zato su autori srt2bmp i AviSuba objasnili da filmovi koji nisu u potrebnim codecima ne rade!!!
Problemi kod pakovanja ne postoje ako se koriste filmovi snimljeni u potrebnim kodecima.
Ovdje samo postoji problem ko ima puno starijih filmova,
pa mu ovaj alat ne sluzi bas necemu.Valjda se noviji filmovi snimaju (ripaju)vec u divx5,6 itd..
Meni je ovaj alat definitivno najbolja varijanta,kome god snimim film znam da ce imati titlove sa ispravnim karakterima bez obzira na cemu ga gleda.

Pozdrav
Mara
 
Odgovor na temu

mara28
Sarajevo

Član broj: 5925
Poruke: 202
85.158.39.*



Profil

icon Re: Muke sa firmwerima za divx subtitlove gotove02.12.2006. u 17:26 - pre 210 meseci
Ok, kondenzator je blok 100Nf(nanofarada) dakle nema polaritet.
Kako gos ga okrenes dobro je...

Pozdrav

Mara
 
Odgovor na temu

priest77
vrsac

Član broj: 17220
Poruke: 530
*.speednet.co.yu.



+5 Profil

icon Re: Muke sa firmwerima za divx subtitlove gotove08.12.2006. u 16:23 - pre 210 meseci
Mara, prilikom ubacivanje firmwarea "V.2 Divx6 codec" dobijam checksum error.
Trenutno mislim da imam ubacenu ovu verziju "v2x2boldoutzuta".
Kakvi su fontovi kod ove verzije za Divx6 kada se ucitaju obicni .sub titlovi?
Zanima me to posto bih ubacio ovu verziju pre svega zato sto kazes da nema nikakvih problema sa zvukom.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

mara28
Sarajevo

Član broj: 5925
Poruke: 202
85.158.39.*



Profil

icon Re: Muke sa firmwerima za divx subtitlove gotove10.12.2006. u 20:58 - pre 210 meseci
Citat:
matrix77: Mara, prilikom ubacivanje firmwarea "V.2 Divx6 codec" dobijam checksum error.
Trenutno mislim da imam ubacenu ovu verziju "v2x2boldoutzuta".
Kakvi su fontovi kod ove verzije za Divx6 kada se ucitaju obicni .sub titlovi?
Zanima me to posto bih ubacio ovu verziju pre svega zato sto kazes da nema nikakvih problema sa zvukom.
Pozdrav!


Pozdrav,Florencu

Titlovi su sitni mali bez domaćih karaktera.
Na njemu nisu radjene izmjene za sub i srt mada bi se moglo.
Ovaj fw je za divx6 codec, dakle jedino ako ces gledati filmove u tom codecu.
Tada su titlovi onakvi kakvim ih napravis.

Cheksum error ti izbacuje zato sto prvo moras da ubacis originalni neo fw
sa moje stranice ,tek onda mozes da stavis ovaj.


Mara
 
Odgovor na temu

priest77
vrsac

Član broj: 17220
Poruke: 530
*.speednet.co.yu.



+5 Profil

icon Re: Muke sa firmwerima za divx subtitlove gotove11.12.2006. u 10:31 - pre 210 meseci
Citat:
mara28: Pozdrav,Florencu
Titlovi su sitni mali bez domaćih karaktera.
Na njemu nisu radjene izmjene za sub i srt mada bi se moglo.
Mara


Mara ako te ne mrzi kada budes imao vremena, napravi promene za ovaj fw "v2-divx6codec" da ima veliki font (bold zuti)i prilikom gledanja obicnih sub, srt...titlova jer ako je noviji i ne pisti sigurno je bolji od ovog v2x2boldoutzuta koji radi super samo sto ponekad ume da pisti i nece da cita DVD RW diskove.
Ja sam sada skinuo patcher_3_6_RC4_exe ali mi nesto ne ide, znam da sam jednom uspeo uz pomoc tvojih instrukcija ali sada ne mogu da se setim kako ide
Sa tvog sajta ne mogu da skinem v2x2boldoutzuta.zip i vidim da ne radi link ni za v4x2boldoutzuta.zip, ne znam da li je do mene problem ili fajl nije tu?
Ja cu da probam jos pa cu da javim ako uspem sa titlovima.


[Ovu poruku je menjao matrix77 dana 11.12.2006. u 12:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ProfesorX
Bojan Besic
Beograd

Član broj: 56487
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Muke sa firmwerima za divx subtitlove gotove11.02.2007. u 12:20 - pre 208 meseci
nixonn2n
Posalji mi firmware za Titanijum 681 na [email protected].

Hvala ti unapred.
 
Odgovor na temu

Zoran33
Zrenjanin

Član broj: 49647
Poruke: 8
*.beobug.com.



Profil

icon Re: Muke sa firmwerima za divx subtitlove gotove13.02.2007. u 18:07 - pre 208 meseci
Evo linka odakle sam resio neke probleme. Sad vecina filmova radi. Mari za listu i Vortex DVD-290.

http://www.trustfm.net/phpBB2/...3e9cb862ed8c69f30cefcaf643fa1b
 
Odgovor na temu

mitarbgd011

Član broj: 136311
Poruke: 1
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Muke sa firmwerima za divx subtitlove gotove01.03.2007. u 07:58 - pre 207 meseci
Postovanje Mara28,

Ima li sanse da mi na mail posaljes novi fw za neo v2 ili da mi posaljes link odakle bih mogao da ga skinem.

Unapred hvala.

Mitar
 
Odgovor na temu

markoart
Marko Stojilkovic
Nis

Član broj: 19446
Poruke: 168



Profil

icon Re: Muke sa firmwerima za divx subtitlove gotove01.03.2007. u 19:51 - pre 207 meseci
Imam Vortex DVD-290 nemam nekih problema sa njim sem sto je titl kada pustim divx uzasno sitan, postoji li neki firmware koji ispravlja to i gde modu da ga downloadujem?
 
Odgovor na temu

bnnds

Član broj: 66622
Poruke: 73
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Muke sa firmwerima za divx subtitlove gotove10.03.2007. u 21:37 - pre 207 meseci
@mara28
dali imas neki firmwawe za toshiba dvd sd340e,sa kojima rade divx titlovi,ili neki poboljsani,bio bih ti mnogo zahvalan
 
Odgovor na temu

qetuo

Član broj: 137753
Poruke: 3
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon Re: Muke sa firmwerima za divx subtitlove gotove16.03.2007. u 21:37 - pre 207 meseci
Citat:
Koji je najbolji i najlaksi nacin prebaciti divx uradjen u div3 u neki na koji moze da se nalepi subtitl?
Kad koristim divx6 film je prepoznat kao da je radjen kao DX50. Da li je to i kod grugih ?


I mene ovo zanjima. Može li se to uopće?
 
Odgovor na temu

Zoran33
Zrenjanin

Član broj: 49647
Poruke: 8
*.dial.cpe.InfoSky.Net.



Profil

icon Re: Muke sa firmwerima za divx subtitlove gotove18.03.2007. u 21:30 - pre 207 meseci
Koristi se AviC.exe (Nic's FourCC changer) deo xvida. Startuje se, izabere se film, u FourCC Description code promeni se u DIVx i pod FourCC Used Codec promeni se u DIVX. Apply, Quit... U taj izmenjeni film ubaci se prevod. Promeniti ekstenziju filma iz .divx u .avi ,posle isto pomocu avic.exe vratiti na prvobitne vrednosti u film.
 
Odgovor na temu

qetuo

Član broj: 137753
Poruke: 3
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon Re: Muke sa firmwerima za divx subtitlove gotove19.03.2007. u 09:35 - pre 207 meseci
Hvala, Zorane, na odgovoru!
Dakle, napravio sam ovo što je Zoran reako ali još uvijek dobivam istu poruku("Unable to open file, might be read-only.").
Do sad sam to pripisivao tome što film nije u divx6 ali očito nije u tome problem.
Zna li netko o ćemu se radi?
 
Odgovor na temu

perabanj
Zivkovic Petar
Niska banja

Član broj: 25617
Poruke: 107
*.beobug.com.

Sajt: www.smestajzivkovici.com


+3 Profil

icon Re: Muke sa firmwerima za divx subtitlove gotove31.03.2007. u 19:09 - pre 206 meseci
Moze li neko da napise ispravan link ili da mi posalje na mail v2x2boldoutzuta.zip posto link na sajtu http://mara2560.tripod.com/id10.html ne radi.
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Muke sa firmwerima za divx subtitlove gotove

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 65390 | Odgovora: 191 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.