Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Muke sa firmwerima za divx subtitlove gotove

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Muke sa firmwerima za divx subtitlove gotove

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 65600 | Odgovora: 191 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mara28
Sarajevo

Član broj: 5925
Poruke: 202
85.158.38.*



Profil

icon Muke sa firmwerima za divx subtitlove gotove08.02.2006. u 20:05 - pre 221 meseci
Pokušavajući naći info na netu za Bira divx-971,koju radi tvornica Bira u Bihaću BiH,
naišao sam na novi format za sub.Radi se o xsub formatu.Neznam da li je ovo već poznata stvar ali nisam našao ovdje puno o tome.Kako pomenuti player ne podržava niti jedan format za sub-ove, a pušta div-x bez problema bilo mi je to dosta čudno.Nakon otvaranja playera, vidjeo sam da koristi meni nepoznat Sunplus čipset.Na netu samo pokoji info o ovom novom čipsetu i to informacija da ovaj čipset preuzima primat na tržištu divx playera, a samo na jednoj Mađarskoj stranici vezan pojam xsub uz njega.Za xsub se opet tvrdi da će veoma brzo postati standard za divx prevode.Playeri više neće zavisti od firmwera i sve moguće kodne stranice (za sve jezike )u biti su podržane.

Daljom pretragom našao sam xsub konvertor koji pretvara srt subtitove u xsub.
Sam konvertor daje mogućnost postavljanja subtitla u bilo koji dio ekrana,odabir boje,obruba pozadine,fonta, veličine fonta te dopušta potavljanje do 8 razičitih subtitlova na jedan film.

Krajnji rezultat je fajl avi(film) koji je sada u avi.divx etenziji.
Čitav proces konverzije traje svega par minuta.

Sada samo treba napržiti taj avi.divx na cd i eto titlova po vlastitoj želji na ekranu.
E sad i ova Bira može prikazati divx sa subtitlom,ali na moje iznenađenje i playeri sa Ess čipsetom.Neo,Skyvision itd...Dovoljno je samo imati avi.divx i nikakav odabir subtitla nije potreban.
Dakle problemi sa čćšđž mogu biti lagano zaboravljeni kao i veličina,boja, oblik i položaj slova na ekranu.
Za Mtk i Zoran nisam imao prilike probati ali ako neko ima volje i proba neka javi

Koristan link:

http://projects.gdion.biz/guides/dmfwithxsub.html

Pozdrav

Mara






[Ovu poruku je menjao mara28 dana 08.02.2006. u 21:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Arrow
Arrow Sat Team
Beograd

Član broj: 2774
Poruke: 704
62.193.138.*



+4 Profil

icon Re: Muke sa firmwerima za divx subtitlove gotove09.02.2006. u 00:34 - pre 221 meseci
Divx 6 ???
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Muke sa firmwerima za divx subtitlove gotove09.02.2006. u 12:46 - pre 221 meseci
Pozdrav,

Maro, postoje playeri bazirani na starijim verzijama MTK koji nemaju instrukciju da analiziraju titl-fajl te ako nije tacna ekstenzija upisana, ne mogu da reprodukuju taj fajl i film ide bez titla. Mislis da bi ovo moglo biti resenje i za njih, odnosno, resava li problem potrebe za analizom fajla (ako je pogresno ekstendovan fajl ili upisana samo .txt ekstenzija)? Ja cu mozda preko vikenda da se poigram sa ovim.
 
Odgovor na temu

mara28
Sarajevo

Član broj: 5925
Poruke: 202
195.222.52.*



Profil

icon Re: Muke sa firmwerima za divx subtitlove gotove09.02.2006. u 15:13 - pre 221 meseci
Da spominje se i format divx6 u vezi sa ovim,
a za ovo sa MTK ne znam, u svakom slučaju meni izgleda da on
za ovaj xsub koristi isti način prikazivanja titlova kao što to radi i sa dvd-a.
Naravno samo što je to ovaj put implementirano u avi fajl.
Npr. kod Neo playera se xsub titl bira isto kao da je unutra dvd ,dakle na tipku subtitle, do 8 različitih prevoda.
Bilo bi interesanto da se proba ovo na svim čipsetima.
Negdje sam pročitao da ovaj xsub navode kao standard baš iz razloga što se titl može pročitati u bilo kojem uređaju, bez obzira da li njegov firmwer podržava ili ne
kodnu stranicu za željeni titl.
Kod mene kompletan konvert traje tačno 2 minute,s tim što prethodno sa subtitl workšopom pretvorim sub u srt (imam puno subova:),tako da nije neko gubljenje vremena da se to sve proba.
Svakako ko god proba neka javi iskustva..


Pozdrav

Mara
 
Odgovor na temu

Arrow
Arrow Sat Team
Beograd

Član broj: 2774
Poruke: 704
62.193.138.*



+4 Profil

icon Re: Muke sa firmwerima za divx subtitlove gotove09.02.2006. u 17:02 - pre 221 meseci
Da li sam ja to dobro shvatio, to na kraju sve zavrsi u AVI falju?
Znaci nema nista fajlova pored toga, za titlove?

Zanimljivo.... Stvarno zanimljivo ako je tako....
Nego mi reci, koliko traje proces da se u Divx koji nema x-sub-titl ubaci subtitl i dobije novi avi fajl sa tim titlom u njemu, i naravno moze li se kasnije izbaciti iz istog AVI fajla.
Pitam, jer ako stigne AVI sa vec 8 titlova a nijedan nije "nas" jezik, moze li se iskasirati primera ceski i dodati drugi, tj srpski ili sta vec.

Arrow
 
Odgovor na temu

mara28
Sarajevo

Član broj: 5925
Poruke: 202
85.158.39.*



Profil

icon Re: Muke sa firmwerima za divx subtitlove gotove09.02.2006. u 18:01 - pre 221 meseci
DA,da na kraju se dobije fajl sa extenzijom "film.divx" i to je sve.nikakvih dodatnih subova ,srtova i sl nije potrebno stavljati.

Za vrijeme sam već spomenuo, divx koji nema u sebi xsub,da bi se od njega dobio divx film sa xsubom,cjelokupna procedura traje kod mene tačno 2 minute(2,4 ghz 1gb ram)tačnije za 2 minute +prženje na cd od običnog divxa imaš xsub divx.

Za ovo posljednje ne znam ,ali me nebi čudilo da neki od programa tipa subripa mogu to uraditi.

Pozdrav

Mara


Zaboravio sam napomenuti da softwerski playeri u windowsima ne mogu pokrenuti
ovaj format npr wmp ili power dvd i sl.Dakle samo linijski uredjaji..

[Ovu poruku je menjao mara28 dana 09.02.2006. u 22:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

beg0503
out of mind

Član broj: 1696
Poruke: 102
*.as54.tz.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Muke sa firmwerima za divx subtitlove gotove09.02.2006. u 21:38 - pre 221 meseci
evo ovde jedan program koji to sve odradi
http://www.trustfm.net/divx/SoftwareAviSub.html
radi i sa srti sa sub titlovima tako da ih ne morate konvertovati
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Muke sa firmwerima za divx subtitlove gotove09.02.2006. u 21:43 - pre 221 meseci
Pozdrav,

ovo je, mislim, nova verzija stare ideje kojom se u vidu slike "lepio" za kraj filma prevod ali je zahtevalo duzi render. Pokusacu nocas pa javljam sta je sa MTK.
 
Odgovor na temu

mara28
Sarajevo

Član broj: 5925
Poruke: 202
85.158.39.*



Profil

icon Re: Muke sa firmwerima za divx subtitlove gotove09.02.2006. u 22:02 - pre 221 meseci
@beg0503

Odličan program,veoma jednostavan za rukovanje puno lakše od onoga sa moga linka.Takodje u onom bundlu se dobije divx6 player koji bez problema pušta ovaj format u windowsima..Jedino što sam primjetio je da onaj prvi program može ubaciti 8 subtitlova a ovaj 3 i da u onom postoji opcija dodavanja 8 različitih audio zapisa ali to nije toliko važno.
Kod mene i dalje čitav proces za 2 minute sa novim programom :)
Još da lancia javi za mtk..
Stvarno moćna stvar nema šta.

pozdrav

Mara

[Ovu poruku je menjao mara28 dana 09.02.2006. u 23:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Muke sa firmwerima za divx subtitlove gotove09.02.2006. u 22:07 - pre 221 meseci
Ali pod obavezno da se proveri kako se ponašaju plejeri kojima nije dorađivan firmware pa ne pokazuju naša slova a usput su i mnogo sitna.
 
Odgovor na temu

mara28
Sarajevo

Član broj: 5925
Poruke: 202
85.158.39.*



Profil

icon Re: Muke sa firmwerima za divx subtitlove gotove09.02.2006. u 22:11 - pre 221 meseci
calexx,
probao sam ja u playeru koji ne podržava naša slova,originalni firmwer je u njemu i sve uredno radi.

pozdrav

Mara
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Muke sa firmwerima za divx subtitlove gotove09.02.2006. u 22:21 - pre 221 meseci
Odlično, sada je dobro da se proveri koji sve plejeri to mogu da puste jer nema svrhe raditi nešto ako prolazi tu i tamo. Napraviću par probnih primeraka pa svraćam kod prijatelja koji to prodaje i probaćemo na svakom plajeru. Meni u principu ne znači previše, filmove retko gledam a ionako moj plejer guta sve ali koliko da znam.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Muke sa firmwerima za divx subtitlove gotove09.02.2006. u 22:25 - pre 221 meseci
Pozdrav,

zakocio sam se, u avisub programu sam odradio, kako ja vidim stvari, sve. Dobio sam slike za prevode i to radi zaista velikom brzinom, mozda za dvadesetak sekundi, smesta ih u temp99 folder koji sam napravi. Ipak, kada posle toga pokrenem dobijeni fajl (odnosno jedini fajl koji se i dalje nalazi u folderu i otvorim ga u Win mediaplayeru na racunaru, ne pokazuje mi titl. Gde gresim?
 
Odgovor na temu

mara28
Sarajevo

Član broj: 5925
Poruke: 202
85.158.39.*



Profil

icon Re: Muke sa firmwerima za divx subtitlove gotove09.02.2006. u 22:58 - pre 221 meseci
@lancia

winmedia player nemože otvoriti taj format.Za prikaz na kompjuteru treba ti divx6 player.
skini ovaj bundle :
http://www.divx.com/divx/play/download/
tu ima taj player.

Takodjer još ti nešto ne štima jer to nemože biti jedini fajl,moraš dobiti novi koji ima extenziju divx.Ako si radio sa beg0503 konvertorom po defaultu novi avi dobije naziv avisub.divx i bude u folderu gdje ti je i originalni avi.Sumnjam da čitav proves ide za 20 sekundi,probaj konvertovati neki drugi divx film.Od 7 komada koja sam do sada uradio 2 nisu prošla, onaj prvi program i prijavi u čemu je problem,mada nisam to do kraja upratio(nešto oko kompresije).

Calexx super za taj test da vidimo sve opcije.


Takodjer svi koji su zainteresovani i probaju,dobro bi bilo da jave koji je player u pitanju i da li je ok ili ne.


pozdrav

Mara
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Muke sa firmwerima za divx subtitlove gotove09.02.2006. u 23:07 - pre 221 meseci
Pozdrav,

OK, uspelo je, nisam odmah ukapirao da treba da poovucem gotov fajl za prevod iz temp foldera. U svakom slucaju, radi na najmanje dva MTK playera, sutra cu znati za jos dva i jako podseca na nesto sto je virtual dub mogao ranije raditi sa pluginom za subtitlove. Ustvari, ovo je skroz OK, samo jos ostaje da se poigram sa visinom titla i slicnim podesavanjima do kojih jos nisam stigao. Naravno, ako sve to upali, ostaje samo jos konverzija baze od nekih 1000+ filmova sredjenih i sortiranih, oni koji jos nisu sredjeni (skoro isto toliko) nisu problem jer ionako cekaju da budu obradjeni pa sad ovako ili onako, nebitno je, muka su ovi sto su vec jednom sredjeni :)

Dakle, funkcionise i na MTK cipu i na ESSII (SV novi model), sutra cu javiti i za jos dva komada MTK baziranih playera.
 
Odgovor na temu

mara28
Sarajevo

Član broj: 5925
Poruke: 202
85.158.39.*



Profil

icon Re: Muke sa firmwerima za divx subtitlove gotove09.02.2006. u 23:22 - pre 221 meseci
Super da je uspjelo,mada ne znam šta si morao povući jer je meni ovaj avisub sve automatski odradio ali nema veze..
Valjda namjera ovoga formata i jeste da se izbjegnu problemi sa različitim firmwerima,playerima i kodnim stranicama u firmweru playera.Dakle svaki player bi trebao da ima tu mogućnost.
Ako neki od playera i ne podržava ovo vjerovatno će biti od strane proizvođača(barem onih jačih)updejt fw-a za ovaj format.
Ipak se priča o standardizaciji ovoga pa je takvo nešto za očekivati.

pozdrav

Mara
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Muke sa firmwerima za divx subtitlove gotove09.02.2006. u 23:29 - pre 221 meseci
Pozdrav,

pa i MTK prica je skoro pred razresenjem ustvari, neophodno je jos da se pronadje nacin da se moze ucitavati prevod sa proizvoljne lokacije i resenje je tu. Sve je to nekako blizu sada ali ovo je resenje sasvim elegantno koje jedinu manu ima u tome sto jos uvek kruzi veliki broj filmova koji su standardizovani prema nebuloznim standardima da se film nalazi u jednom folderu, subtitle u drugom, playeri za gledanje na racunaru u trecem folderu itd. Jos uvek je za komforno gledanje neophodno imati racunar sa rezacem ili prijatelja jednako naoruzan ovim "oruzjem".
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Muke sa firmwerima za divx subtitlove gotove10.02.2006. u 10:03 - pre 221 meseci
Kad malo razmislim, ovo je i dalje neko polurešenje. Ako već mora da se interveniše na filmu, onda se nalepi titl i posle toga će svaki ali svaki plejer da ga dobro čita. Ne znači mi mnogo da ima mogućnost izbora više titlova, dovoljan mi je samo jedan. Ako već nešto dorađujem, lakše mi je da ubacim još par titlova u folder nego da ih sve zavlačim u film. Jedino ako samo lepljenje titlova (što naravno nisam nikad radio) traje mnogo duže no ova intervencija. Naravno, za onoga ko filmove hoće da nudi dalje pa mu znači da može da se menja ili izbaci titl, ovo je dobro rešenje.
 
Odgovor na temu

mara28
Sarajevo

Član broj: 5925
Poruke: 202
195.222.52.*



Profil

icon Re: Muke sa firmwerima za divx subtitlove gotove10.02.2006. u 10:47 - pre 221 meseci
@ calexx
ne bih se složio sa tobom oko ovoga.
Intervencija da se naljepi titl na film starom poznatom metodom traje sat i više vremena ovisno o formatu i kompresiji filma.Dakle cjelokupan film mora ponovo da se renderira.I tada imaš samo taj subtitl koji nemožeš isključiti.

Ovdje to traje svega par minuta s tim da 8 različitih titlova se mogu ubaciti,pa stavljao 8 različitih jezika ili jedan te isti titl, sa drugim postavkama fonta ,boje ,veličine i sl svejedno je.uz mogućnost ako hoćeš da slušaš samo audio isključiš titl.

Ja sam već vidjeo korist od ovoga, jer player za koji sigurno nikada neće izaći novi firmwer da bi podržao kodnu stranicu za naša slova,sada ih bez problema prikazuje i to u obliku i veličini po vlastitom ukusu.I do toga sam došao za svega 2 minuta.

Takodjer na playeru koji ima našu kodnu stranicu ,možeš isključiti opciju xsuba i pustiti srt ili sub ako želiš, pa da se prevodom titla bavi sam firmwer playera.

Ideja i jeste da svi playeri mogu puštati ovaj format, a kako je lancia88 testirao već 2 playera i 2 koja sam je probao različitih firmwera i proizvođača rade to bez problema.(ovaj moj je jedan od prvih divx playera koji su se pojavili uopšte,sa ess vibrattoII čipsetom neo-pdx77)
To otvara mogućnost no-name playerima ,da od beznadežnog divx uređaja ipak postane koristan.

Opet ponavljam ono što sam pročitao, da će se ovo pokušati nametnuti kao standard ,a da li će zaživjeti i koliko će korisnika naći ovaj format korisnim pokazaće samo vrijeme.


pozdrav


Mara





[Ovu poruku je menjao mara28 dana 10.02.2006. u 11:48 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao mara28 dana 10.02.2006. u 11:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Arrow
Arrow Sat Team
Beograd

Član broj: 2774
Poruke: 704
*.tehnicom.net.



+4 Profil

icon Re: Muke sa firmwerima za divx subtitlove gotove10.02.2006. u 13:03 - pre 221 meseci
Definitivno je lakse za 10-tak minuta sveukupno preraditi film nego cekati da se mozda i nikad ne pojavi firmware za neki plejer koji cita titlove, pa jos i nasa slova.

Ako je moguce pustiti ih na 90% plejera, vec vidim neki novi pravac u titlovanju filmova :)

Niko nije napisao za sada u cemu ne radi, samo pisete u cemu radi...
Pa da cujemo u cemu za sada sigurno NE RADI ?

Arrow
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Muke sa firmwerima za divx subtitlove gotove

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 65600 | Odgovora: 191 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.