Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 47149 | Odgovora: 123 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shomy#1

Član broj: 66898
Poruke: 63
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer20.07.2007. u 09:16 - pre 204 meseci
Moj je kupljen u februaru 2006 i za ovo vreme radio je kao sat, pri maksimalnoj eksploataciji, znaci u proseku bar jedan film dnevno i mp3 po par sati!
 
Odgovor na temu

jenkivalera
Novi Sad

Član broj: 156126
Poruke: 10
*.internet.krstarica.net.



Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer06.09.2007. u 07:31 - pre 202 meseci
Odgovor na pitanje: je li ko imao kvarova?
Ja ga imam od pre neki dan, i cini mi se da je isti opis kvara ka o i kod tebe. Dakle, ubacim disk, pocinje ucitavanje, koje traje, traje...na displeju pise load, a u pozadini se cuje zvuk motora. i nista. Ne reguje na komande sa daljinskog, dok je u toj fazi. Ono stop, pa power, da bih ga resetovala, i nista. Jedino sto jos uvek pomaze to je kada stisnem dugme na open/close na samom pleyeru. Tada izbaci disk, ali se on i dalje vrti na lezistu. Dakle, nasilno izbacivanje diska, dok je plejer bezuspesno pokusava da ga ucita...
Inace, garancija mi je istekla krajem avgusta 2007. godine. Kakav baksuz!
Posto sam procitala tvoju poruku, i videh da si je pisao u julu mesecu, pretpostavljam da si do sada resio problem otklanjanja kvara.
Ako jesi, molim te da mi preneses svoja iskustva, pogotovo ona oko kurirske sluzbe u Subotici, i kako to sve funkcionise.
Ja sam inace, do sada bila veoma zadovoljna ovim plejerom jer je radio intenzivno malko vise od godinu dana bez ikakvih problema.
Rado bih ga popravila. Hvala
 
Odgovor na temu

punischer
punisa katic
novi sad

Član broj: 108622
Poruke: 5
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer06.09.2007. u 08:23 - pre 202 meseci
da jesam imao sam taj problem. Resava se lako pozoves kurirsku sluzbu, ne
znam samo odakle si pozovi ih u svom mestu citi expres ili neki drugi, imas
spisak na garanciji su ti odstampani sa brojevima telefona. spakuj u kutiju
ako imas original ili neku slicnu i kad dodje momak samo mu das i kazes ili
napises adresu servisa i to ode. placanje je sitno i ne placas ti nego plate
oni a posto si van garancije onda ces videti kako ce biti. Uz dvd stavi
krtatak opis kvara i svoju adresu i broj telefona i to je to oni to srede za
par dana i vrate na isti nacin. Prosto, popravka nije skupa jako mislim da
su mi rekli da je negde oko 1000 din ali me nemoj drzati za rec
pozdrav punisa
 
Odgovor na temu

mizantrop
beograd

Član broj: 125818
Poruke: 72
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer06.09.2007. u 10:10 - pre 202 meseci

Evo i meni je player radio ko sat do pre 15 dana i onda su nastali isti problemi koje su svi opisali samo sto ja nisam mogao da izbacim disk ni sa onim dugmetom na playeru. Na kraju vise nije hteo ni da se ukljuci kad ga iskljucim iz struje....
Poslao sam ga odmah u suboticu i sad cekam kad ce da ga vrate....
Sreca u nesreci je sto mi je player u garanciji !!!
Slanje kosta 200 dinara iz bg-a ali ce to oni da plate kad je u garanciji...
Bolje ziveti tisucu godina kao milijunas nego tijedan dana kao bijednik.....
 
Odgovor na temu

mizantrop
beograd

Član broj: 125818
Poruke: 72
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer06.09.2007. u 22:40 - pre 202 meseci

Popodne mi je stigao player i opet radi kao sat !
Doduse platio sam 100 dinara nemam pojma zasta...
I proverio sam, za tacno 10 dana su mi vratili zajedno sa danom kada sam ga poslao !!!
Prilicno dobra usluga !!!
Bolje ziveti tisucu godina kao milijunas nego tijedan dana kao bijednik.....
 
Odgovor na temu

jenkivalera
Novi Sad

Član broj: 156126
Poruke: 10
91.150.84.*



Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer07.09.2007. u 08:27 - pre 202 meseci
Zahvaljujem se na informacijama. Ja danas treba da odradim transport preko citi ekspresa od Novog Sada do Subotice. Ljudi u servisu su cini mi se veoma korektni, tako da se nadam da ce i moj plejer posle popravke raditi kao sat.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

toplicast

Član broj: 101852
Poruke: 8
*.exe042.net.



Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer15.09.2007. u 00:30 - pre 202 meseci
Reklamiram vec drugi uredjaj zbog istog kvara, vec sam piso o mom problemu. Nakon svih pohvala koje zasluzuje ovaj uredjaj dok radi javljaju se i problemi koji me dovode do ludila. Vracam drugi uredjaj uredjaj zbog istog kvara. Naime sve je ok ali posle nekog vremena uredjaj koci i na tv-u se pojavljuje zelena i roze pozadina nakon cega moram da ugasim uredjaj na POWER jer nista drugo ne reaguje. Uredjaj sam vec jednom zamenio zbog istog kvara sto znaci da ovaj uredjaj verovatno ima serijsku gresku zato vam preporucuje bez obzira na zavidne performanse ovaj uredjaj na zalost treba izbegavati a ako mi dozvoli uvoznik rado cu ga zameniti pa makar i nekim najprostijim koji cita "sve". pozdrav svima i ako neko ima isti problem nek javi kako ga je resio. Ovo dovodi do ludila...
 
Odgovor na temu

jenkivalera
Novi Sad

Član broj: 156126
Poruke: 10
*.internet.krstarica.net.



Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer26.09.2007. u 12:27 - pre 201 meseci
Moj plejer je stigao sa popravke za cak nekih sedam dana. Sada radi, da ga ne ureknem. Ljudi su u servisu su bili korektni sto se tice garanacije jer su je prihvatili, iako je proslo 5 dana od isteka. Verovatno je to zbog sistemske greske te serije plejera. Videcemo kako ce se pokazati dalje. I ja sam platila nekih 100 dinara, i to je prakticno cetvrtina cene transporta Novi Sad - Subotica u oba smera. Nije strasno.
 
Odgovor na temu

robertinjons

Član broj: 133287
Poruke: 37
77.46.198.*



+56 Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer26.09.2007. u 22:06 - pre 201 meseci
Ja bi svima preporucio da plejer iskuljucuju na main power jer je plejer izgleda osetljiv na kojekakve promene napona. Ovo kazem zato sto mi se dva puta kvario na isti nacin, na onaj na koji se takodje i vecina zali, nece da otvori vrata ili se otvore posle izvesnog vremena i ne cita diskove. Prvi put je umreo iz meni nepoznatih razloga sa takvim simptomima, a drugi put je bio neki pad napona i posle par dana kad sam hteo da se posluzim s njim isti kvar. Nisam siguran da je pad napona uzrok kvaru jer je plejer bio na stand-by, nije radio u tom trenutku, tako da mi to zvuci jedino logicno jer nisam sklon teorijama zavere tipa napravljeno da radi godinu dana dok ne istekne garancija i sl. Cenim da je deo za napajanje malo slabije odradjen. S obzirom da ga ja ne koristim cesto lakse mi je da ga ukljucim/iskljucim na main nego da ga svaki cas popravljam.
 
Odgovor na temu

desko333

Član broj: 139583
Poruke: 1
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer27.09.2007. u 06:20 - pre 201 meseci
Ne mora da znaci, moj je plejer bio iskljucen na main dugme i pokvario se kada sam ga ukljucio. Sada je u servisu. Kvar je kao i predhodno opisani. Neznam sta se desava kad dodje sa popravke, koliko dugo radi i da li se javlja isti problem? Ako neko ima iskustva neka napise.
 
Odgovor na temu

Joe Black
nbg

Član broj: 66950
Poruke: 17
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer17.10.2007. u 22:41 - pre 201 meseci
Meni se pokvario pre nekih 5-6 meseci. Vise puta pominjana situacija, dugo ucitavanje, vratanca se ne otvaraju i na kraju smrt uredjaja. Odneo sam ga u servis pre par meseci i popravka je kostala 1000 din. Medjutim, u zadnjih 10-ak dana, opet ista prica. Jedina razlika je u tome sto se sada, prilikom paljenja, pojavljuje ta ruzicasto/sivo/zelena boja. DVD sam gasio preko daljinskog, a sinoc sam pokusao preko dugmeta na samom DVD-ju i deluje mi kao da je to jos losiji izbor. Napominjem da kada se konacno upali, sve radi OK. Pokusacu da ga ostavim ukljucenog, jedino sto cu otkaciti scart da ne smeta TTX-u.
Potpis:
 
Odgovor na temu

nessko
Bgd

Član broj: 127983
Poruke: 2
217.24.27.*



Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer21.10.2007. u 14:04 - pre 201 meseci
Kupio sam hsd 3100 prosle godine u septembru na osnovu preporuka sa ovog foruma. Nahvaljena je i slika i zvuk i radio. Slika dobra, mada ne cita sve sto sam probao. Zvuk dobar a radio nikakav. Uzasno lose hvata stanice a i dobro sam se pomucio dok sam otkrio da postoji nekakakav sumnjivi stereo. Tada sam zakljucio da sam se presao sto nisam kupio neki jeftini DVD plejer i polovan dobar tjuner, sve to za iste novce (oko 100 evra).
Proletos, dakle u garanciji, iskusio sam ovde opisan problem sa vratancima. Iskustvo sa servisom je odlicno. Popravljen je za oko nedelju dana i nista nisam placao ni kurirskoj sluzbi ni servisu. Medjutim, sada, mesec dana posle isteka garancije, imam ovaj drugi opisan problem. Film odjednom stane, pojavi si ekran sa nekom brljivom bojom, zvuk od koga boli glava a plejer se blokira. Potom se odblokira sam i ponudi ponovo pustanje filma. Kad ga pustim, desi se isto, ali na drugom mestu. I tako na svim diskovima koje sam probao.
Nemam nameru da placam popravku. Radije cu da ga bacim, kupim najjeftiniji uredjaj koji nadjem, i budem miran dok je u garanciji. Posle mi bar nece biti zao da ga bacim, kao sto je to ovde slucaj.
Jedino mi nije jasno zasto su ljudi ovde pisali lazi o tome kako mu je radio mnogo dobar. Ponavljam, radio mu je tesko djubre.
 
Odgovor na temu

Joe Black
nbg

Član broj: 66950
Poruke: 17
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer26.10.2007. u 19:56 - pre 200 meseci
Citat:
Pokusacu da ga ostavim ukljucenog, jedino sto cu otkaciti scart da ne smeta TTX-u.


Operacija uspela! Pacijent umro
Potpis:
 
Odgovor na temu

banes70

Član broj: 144850
Poruke: 28
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer23.11.2007. u 15:46 - pre 199 meseci
Citat:
jenkivalera: Moj plejer je stigao sa popravke za cak nekih sedam dana. Sada radi, da ga ne ureknem. Ljudi su u servisu su bili korektni sto se tice garanacije jer su je prihvatili, iako je proslo 5 dana od isteka. Verovatno je to zbog sistemske greske te serije plejera. Videcemo kako ce se pokazati dalje. I ja sam platila nekih 100 dinara, i to je prakticno cetvrtina cene transporta Novi Sad - Subotica u oba smera. Nije strasno.


Ja sam imao dva kvara sa Xoro plejerima, ali oba su zavrsena uspesno i mogu samo da pohvalim uvoznika/servisera. U prvom slucaju mi se zaglavio disk u plejeru (crkao je motor), model Xoro HSD-415. Cekao sam malo duze posto u tom trenutku nisu imali odgovarajuci deo na lageru. Ali, serviseri su me zvali i rekli u cemu je kvar i koliko ce to da kosta i da li prihvatam popravku, posto je garancija istekla. Mislim da je to veoma korektno sa njihove strane.

Drugi slucaj kvara mi se desio pre nekih mesec dana sa modelmo Xoro HSD 2100. Radilo se o novom plejeru koji je od pocetka krenuo da se zaglavljuje i da preskace prilikom reprodukcije. Opet sam malo duze cekao (otprilike 20 dana), kada sam resio da ih pozovem i vidim sta se desava. Sekretarica koja se javila mi je objasnila da trenutno nemaju taj deo, ali ako mi se zuri, ponudili su mi u zamenu Xoro HSD-3100. Na moje pitanje koliko treba da doplatim, odgovor je bio nista. I stvarno, za dva dana sam dobio 3100-ku na kucnu adresu.

Zakljucak, mozda se njihovi plejeri kvare (a koji se pa ne kvari), ali im skidam kapu na profesionalnosti.


http://player.dvd-region-codes.com - Detaljni testovi DVD i DivX plejera
http://mp3.download-info.com - Testovi MP3 i MP4 plejera
http://www.download-info.com/book - besplatne knjige
 
Odgovor na temu

mizantrop
beograd

Član broj: 125818
Poruke: 72
212.200.176.*



Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer05.01.2008. u 17:59 - pre 198 meseci
Imam jedno extra zanimljivo pitanje !!!
Cale je uspeo 24sata nakon sto sam mu dao player na koriscenje da ga pokvari !!!
I to kako , ubacio je disk sa firmware-om nekog mustek ovog plejera i isflesovo xoro-a i sad naravno apsolutno ne radi !!! Tj. on izbaci ekran na kome pise mpeg4 ( to je verovatno ekran koji izdje kod musteka ) ali sve ostalo je mrtvo : ne otvara vratanca, ne radi displej, ne radi daljinski .....
Da li neko od vas zna da li takav "kvar" moze uopste da se popravi ili ne ?
Pozdrav !
Bolje ziveti tisucu godina kao milijunas nego tijedan dana kao bijednik.....
 
Odgovor na temu

banes70

Član broj: 144850
Poruke: 28
*.adsl-4.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer05.01.2008. u 20:40 - pre 198 meseci
Najverovatnije moze da se flesuje sa originalnim firmverom, ali posto kazes da ne otvara vratanca, moras da ga saljes u servis. Pored flesovanja putem CD-a obicno se to moze obaviti i koriscenjem racunara i specijalnog kabla. A posto taj kabl sigurno nemas, i ne moze se nabaviti u redovnoj prodaji, ostaje slanje u servis. Racunaj na to da ce ti popravku (ako je moguca) naplatiti, posto ovo sto je uradjeno na plejeru sigurno ne podleze garanciji.
http://player.dvd-region-codes.com - Detaljni testovi DVD i DivX plejera
http://mp3.download-info.com - Testovi MP3 i MP4 plejera
http://www.download-info.com/book - besplatne knjige
 
Odgovor na temu

ljkaran

Član broj: 116645
Poruke: 2
*.fcs.yu.



Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer08.01.2008. u 12:09 - pre 198 meseci
Imam par pitanja.
Da li postoji firmware za Xoro 3100 koji poboljsava zumiranje pomenutog koje je ocajno i smanjivanje titla koji je cesto u 4 reda.
 
Odgovor na temu

KureS

Član broj: 168731
Poruke: 1
*.ns.ac.yu.



Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer09.01.2008. u 12:18 - pre 198 meseci
Zdravo svima,

pre NG sam kupio Xoro 3100. Za sada je sve uredu osim:

- mogucnost memorisanja samo 10 radio stanica (znam, nazalost problem je neresiv; resenje sa onim ruskim FW mi se cini riskantnim, a malo se dobija (20 stanica) )
- skinuo sam snimak jednog koncerta sa stage6. Koncert je u DivX zapisu. Kada ga pustim na delic sekunde se pojave slika i ton, pa nestanu. Plejer preskoci par sekundi koncerta (nema slike, nema tona), pa opet pusti delic sekunde materijala i tako u nedogled. Da li bi neko zna resenje ovog problema? Kako da ga nateram da mi prepozna DivX?
 
Odgovor na temu

mizantrop
beograd

Član broj: 125818
Poruke: 72
*.beobug.com.



Profil

icon "Sjajna vest"10.01.2008. u 01:14 - pre 198 meseci
Imam jednu "sjajnu" vest za vas : nas cenjeni distributer za xoro adamart iz subotice vise ne postoji !?!?!
To sam danas saznao kada sam hteo da posaljem player na popravku....
City express vise ne radi sa njima a u servisu rekose da su i oni raskinuli ugovor sa adamartom pa garancije vise ne vaze vec za svaku popravku mora da se plati!!!!
Inace city exp. nece da nosi player u suboticu o mom trosku posto oni inace ne prevoze tehnicku robu jer je lomljiva i osetljiva a oni prevoze delove za automobile i tako to pa bi tehnika mogla da se osteti ?!?! Tako mi bar rekose..E sad pitanje je kako li su do sada to prevozili .....
@kureS pronadji moj post uz koji je prikacen firmware za xoro-a koji su mi nemci poslali kada sam ih napljuvao ....
Pozdrav !!!

Bolje ziveti tisucu godina kao milijunas nego tijedan dana kao bijednik.....
 
Odgovor na temu

mizantrop
beograd

Član broj: 125818
Poruke: 72
*.beobug.com.



Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer10.01.2008. u 01:22 - pre 198 meseci
Da zaboravih ...Ja sam imao isto problema sa odredjenim materijalom u divx formatu ali je bio neodgovarajuci kodek pa se desavalo da pusta po 10 sekundi svake epizode neke serije pa predje na sledecu ali kada sam transkodirao na kompu u drugi kodek sve je bilo ok ....
Bolje ziveti tisucu godina kao milijunas nego tijedan dana kao bijednik.....
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 47149 | Odgovora: 123 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.