Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 47110 | Odgovora: 123 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer04.04.2006. u 14:19 - pre 219 meseci
A kakav je za prikazivanje fotografija sa CD-a?
 
Odgovor na temu

dtd.kgs
Ervin 025
Sombor

Član broj: 86058
Poruke: 12
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer08.04.2006. u 20:46 - pre 219 meseci
O XORO 3100
E, kod fotografija - zna da z***a. Nemaš mogućnost da odrediš koliko da zadržava slajd u slide-show modu, to traje malo duže nego što mi odgovara, a kad hoćeš da prebacuješ fotke ručno, smeta mi traka sa podacima o forografiji u gornjem levom uglu, nervira me.
DVD čita bez greške, DivX - ima dosta codeca koje ne podržava, naleteo sam na dosta filmova gde neća da otvara subtitlove, jednostavno ih ne prepoznaje, ali zato sve što sam ripovao u Nero Digital - radi savršeno, bez trzaja, zamrzavanja, u odličnoj rezoluciji, imaš mogućnost biranja sekvenci... Ukratko stvoren za Nero Digital.
Kod radija me nervira što stereofonija ne radi kako treba, zvuk je prebačen na centralni zvučnik, a pro-logic radi onako, nekad boplje nekad lošije, uglavnom - mogli su to uraditi i bolje.

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 10.04.2006. u 16:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dpejcev

Član broj: 89526
Poruke: 5
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer10.04.2006. u 15:41 - pre 219 meseci
Nije tajna, zvucnici su Tannoy ARDEN.
Otkrio sam jednu sumnjivu stvar na playeru. Naime po ukljucivanju radija na njemu, zvuk je u pocetku dobar dok nakon dvadesetak minuta postaje malo premodulisan. Ovo vazi samo za radio, ostalo je OK
 
Odgovor na temu

simba2005
Beograd

Član broj: 67668
Poruke: 16
*.179.eunet.yu.



Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer07.05.2006. u 14:43 - pre 218 meseci
Juče sam kupio ovaj plejer i imam nekih problema oko titla, pa ako neko nešto zna neka pomogne.
A problem je sledeći, kada pustim Divx-film sa titlom u srt formatu neće da mi prikaže prevod. Kada pritisnem dugme na daljinskom SUBTITLE , na ekranu se pojavi SUBTITLE OFF, kada se aktivira pojavi se SUBTITLE 1/1 i pojavi se prevod ali traje par sekvenci i opet nestane a kada pritisnem dugme na daljinskom opet piše SUBTITLE OFF.
A ponekad kada upali i prevoda ima ( a kako dođe do toga nemam poima ) prevod kasni za tonom po nekoliko sekundi. A kada pustim cd na kompu sve radi bez problema.
Moje pitanje, da li je problem u podešavanju ali nisam uspeo ništa da provalim. Već sam počeo da se nerviram jer duže vreme biram koji plejer da uzmem, i posle dosta rovarenja po internetu i raspitivanja ja uzeo ovaj. I već sam počeo da se kajem jer za iste pare sam mogo da uzmem Skyvision.

 
Odgovor na temu

dejankr
Dejan Krsmanovic
JavaEE programer
Beograd

Član broj: 7842
Poruke: 384
*.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer14.05.2006. u 22:38 - pre 218 meseci
Kupio sam juče ovaj player i čini mi se da imam problem. Naime, nigde nemam podršku za Srpski jezik. Nisam uspeo da dobijem srpska slova u DivX filmovima, a Srpski jezik i nije ponuđen kao OSD jezik (postoje samo Engleski, Ruski i Nemački). Prilikom puštanja DivX filmova, jedino što mogu da promenim kao encoding (taster Angle na daljincu) je Latin 1 i Latin 2. Pošto sam video kako sve ovo radi na Xoro 6000, zanima me da li je ovo problem samo sa mojim playerom ili je to tako sa svim Xoro 3100?

Dejan
 
Odgovor na temu

dejankr
Dejan Krsmanovic
JavaEE programer
Beograd

Član broj: 7842
Poruke: 384
*.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer14.05.2006. u 23:20 - pre 218 meseci
Još nešto: Na ovom ruskom sajtu http://xoro.co.ua/page/2/ koji predstavlja "neoficijelni XORO sajt" vidim da može da se skine "oficijelni" firmware update za XSD 3100. Koliko se prisećam ruskog ovde piše da firmware sadrži između ostalog i sledeće:
- mogućnost memorisanja 20 radio stanica (moglo je 10)
- podrška za RDS
- dodat Srpski jezik u OSD (ovo je možda odgovor na moje prethodno pitanje)
- poboljšanje podrške za MPEG 4

E sad koliko vidim ovaj "zvanični" firmware je objavljen 18. marta 2006, ali ga ni na jednom zvaničnom XORO sajtu nisam našao. Štaviše na nemačkom XORO sajtu nigde i ne pominju XSD 3100. Zanima me da li je možda neko probao ovaj firmware?

Dejan
 
Odgovor na temu

paparazzoyu
Darko Vujanovic

Član broj: 14664
Poruke: 34
*.pat-pool.va.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer22.05.2006. u 20:03 - pre 218 meseci
Ja sam probao i pokajao se.stvarno se dobije 20 memorija sa radio i rds.Srpski sam imao i pre i podrsku za nasa slova.Sad nece da cita tj da prikaze subtitle.Samo filmovi u nero digitalu rade bez problema.Ako neko ima neki drugi firmware za 3100 neka mi posalje....Pozdrav
 
Odgovor na temu

paparazzoyu
Darko Vujanovic

Član broj: 14664
Poruke: 34
*.pat-pool.va.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer24.05.2006. u 11:54 - pre 218 meseci
Dobijen Firmware od nemaca.Sada je sve po starom.Opet imam subtitle.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

dejankr
Dejan Krsmanovic
JavaEE programer
Beograd

Član broj: 7842
Poruke: 384
*.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer24.05.2006. u 12:09 - pre 218 meseci
Jel to originalni, fabrički, firmware? Sad ti sve radi kao pre ruskog firmware?
Ajde ako ti nije problem da mi ga pošalješ, pošto na playeru koji sam kupio nemam podršku za Srpski.

Pozdrav,
Dejan
 
Odgovor na temu

paparazzoyu
Darko Vujanovic

Član broj: 14664
Poruke: 34
*.pat-pool.va.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer24.05.2006. u 13:25 - pre 218 meseci
Da sve radi kao i pre.Posalji mi na PM tvoj mail.Poslacu ti...
Pozdrav
 
Odgovor na temu

ReboX
Ljubisa Marjanovic
Beograd

Član broj: 76348
Poruke: 1
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer04.06.2006. u 17:42 - pre 217 meseci
Kao prvo pozdrav i hvala svima vama sto delite svoja iskustva sa nama ostalim koji se tek spremamo da nabavimo nesto od video audio opreme, konkretno u mom slucaju xoro 3100.
Dugo sam se lomio izmedju njega i skyvisiona 966.
Najsmesnije je sto sam drugaru preporucio skyvision i on je super zadovoljan a ja strepim da me ne prozove zbog onih problema za fijokom za disk :).

Da ne gnjavim, da li se taj novi (orginalni) FW razlikuje od FW u samom uredjaju?
Mislim da li da ga nabavim za zlu ne trebalo?

Pozdrav i Hvala
Ljuba

 
Odgovor na temu

dejankr
Dejan Krsmanovic
JavaEE programer
Beograd

Član broj: 7842
Poruke: 384
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer04.06.2006. u 21:21 - pre 217 meseci
Xoro 3100 koji sam ja kupio uopšte nije imao podršku za Srpski a DivX titlovi su bili užasno sitni i nisu imali naša slova. Posle upgrade firmware koji mi je paparazzo poslao sve radi savršeno - titlovi su krupni i čitljivi i vide se naša slova. S obzirom da svi hvale Xoro 3100 po pitanju titlova, pretposavljam da je meni uleteo neki model sa nekim čudnim firmwareom, različitim od onog koji se inače prodaje na našem tržištu.

Dejan
 
Odgovor na temu

jocky23
Bojan Nikcevic
Bgd

Član broj: 97214
Poruke: 3
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer05.06.2006. u 20:31 - pre 217 meseci
Ja sam danas kupio 3100 i zeza me sa titlovima samo je neke pustio a vecinu nije uglavnom one koji se ne zovu kao avi fajl !?? Pri tom on sam pusti titlove kad krene fil a ja sam mislio da moze rucno da se bira titl i iz drugog foldera. Jel moze neko da mi objasni kako se rukuje sa ovim plejerom posto je uputstvo koje sam dobio uz njega prilicno sturo ?

Hvala unapred
 
Odgovor na temu

dejankr
Dejan Krsmanovic
JavaEE programer
Beograd

Član broj: 7842
Poruke: 384
*.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer05.06.2006. u 22:08 - pre 217 meseci
Kada se fajl sa titlom ne zove isto kao fajl sa filmom, potrebno je da prvo odabereš titl pre puštanja filma. To se radi tako što odabereš titl fajl i pritisneš SUBTITLE dugme na daljincu. Treblo bi da u vrhu ekrerana dobiješ poruku da je titl izabran. Potom biraš film.

Ako u titlu umesto naših slova vidiš kuke i kvake, probaj da sa dugmentom ANGLE na daljincu odabereš kodnu stranu (Win1250,itd...).
 
Odgovor na temu

jocky23
Bojan Nikcevic
Bgd

Član broj: 97214
Poruke: 3
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer05.06.2006. u 23:13 - pre 217 meseci
@dejankr

Hvala care !!!!!!!!!!!! sad cita sve prevode bez problema !!! stvarno hvala ti puno , vec sam se bio zabrinuo !!!!
ono uputstvo je skoro beskorisno a ovu foru za titlove ne bi provalio nikad...


[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 06.06.2006. u 13:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dejankr
Dejan Krsmanovic
JavaEE programer
Beograd

Član broj: 7842
Poruke: 384
*.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer06.06.2006. u 08:24 - pre 217 meseci
Šaljem ti na PM, pošto imena firmi obično brišu iz tema.
 
Odgovor na temu

RedboX
IT manager
Beograd

Član broj: 97072
Poruke: 11
*.awt.co.yu.



Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer06.06.2006. u 13:59 - pre 217 meseci
Deki hvala, nisam mogao da odgovorim na pp jer sam jos zelen na forumu pa me malo kolje moderator :)

Evo da ugnjavim do kraja.Ja bas hocu xoro ali mi neki tamo prodavac uvaljuje shokwave i taj je kao bolji.Ja znam da nije ali neću da se aspravljam sa njime .jese da je cena za skoro 1/3 manja ali mislim da se ne mogu porediti.Eto čim kupim xoro nećete se moći rešiti mene od mojih zapažanja i iskustava. Ionako imam tuce diskova koji vape za testiranjem pa čak i onaj cd sa kompilacijom kodeka koji je baš za testiranje.

Bitešen dankešen idem u radnju :)

p.s. dear moderator foruma, greskom sam kod prvog prijavljivanja promasio slovo u korisnickom imenu pa kako nisam imao krdita na forumu nisam se ni mogao javiti da mi ovo ispravite, nego sam , nazalost, morao da se ponovo prijavim sa ispravnim korisnickim imenom. Elem ja sam i onaj ReboX par poruka ispred pa vas molim da taj korisnicki nalog ubijete.Naravno , posaljite email na adresu koju taj nalog koristi i javicu se opet ja da to potvrdim :)
Izvinjavam se sto ovo pisem van konteksta teme foruma.

Ljuba

I don't care if there are no user serviceable parts inside... I'm going in...
 
Odgovor na temu

RedboX
IT manager
Beograd

Član broj: 97072
Poruke: 11
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer06.06.2006. u 20:18 - pre 217 meseci
Pozdrav svima

evo kupio sam xoro i deluje mi ok.DVD pusta fino i cista je slika a i ton je ok (veza scart na tv) jedino sto se i meni javlja problem da kad stavim xoro u standby mode onda na tv-u imam samo ton i crnu sliku.Koristim orginalni scart koji je dosao uz njega. Moje pitanje za sve kojima kombinacija dvd scart tv i standby mode radi bez gasenje dvd-a, koji tip scarta koriste pa da prepravim ovaj moj.

Ljuba
I don't care if there are no user serviceable parts inside... I'm going in...
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer06.06.2006. u 20:37 - pre 217 meseci
Pozdrav,

ma samo guraj i piskaraj, navici ces se vremenom na sve na forumu i sve ce biti potaman...ionako nisam nista razumeo za nalog :)
 
Odgovor na temu

RedboX
IT manager
Beograd

Član broj: 97072
Poruke: 11
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer07.06.2006. u 00:45 - pre 217 meseci
Otvarao sam scart koji dodje uz xoro i nije neki san snova od kvaliteta.Merio sam pinove i u principu su svi spojeni kako treba osim 17 i 18 koji po jednoj definiciji scarta za rgb konekciju trebaju da su ukrsteni a ne direktno spojeni.Elem nije me mrzilo da i to uradim ali opet nista.Kad je xoro na stadby-u nemam sliku nego samo ton.A najsmesnije je sto teletext radi. U pitanju je stariji philips tv sa 1 scart ulazom.
Ajde javite se ko je spojio dvd preko scarta da znam da li da kupujem novi kabl ili tv.
I don't care if there are no user serviceable parts inside... I'm going in...
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 47110 | Odgovora: 123 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.