Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 46904 | Odgovora: 123 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

spalev

Član broj: 83907
Poruke: 1
*.zrlocal.net.



Profil

icon Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer06.02.2006. u 15:11 - pre 220 meseci
Da li je neko kupio novi Xoro HSD 3100 - utisci ?
 
Odgovor na temu

Audio
Srbija

Član broj: 26499
Poruke: 299
*.117.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer22.02.2006. u 16:35 - pre 219 meseci
Kupio sam ga danas i prvi su utisci da je fenomenalan. Ukratko, cita sve kodeke koje SKY nije citao pa i NERO DIGITAL. Dalje, cita WMA kao i TXT titlove. Cita i one zbunjene titlove tj. one koji imaju ekstenziju recimo SRT a po strukturi su SUB. Radio hvata sjajno ali moze samo da memorise 10 kanala i nema RDS.Daljinski je ocajno ruzan ali radi sjajno. Ja kao bivsi vlasnik NEO PDX 777 i SKY LG 888 ga iskreno preporucujem svima. Znam kako radi 402 plus ali ovo je jos bolje. E sad, koliko je pouzdan pokazace vrenme.

pozdrav od Audia
 
Odgovor na temu

Bensedin
SMGP
C........
Novi Sad

Član broj: 30476
Poruke: 129
*.041net.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer22.02.2006. u 19:16 - pre 219 meseci
@ Audio

1.da li cita prevod ako nije u istom folderu kao i film?
2.da li cita prevod ako je drugacijeg naziva nego film?

ako je moguce odgovori sto pre,hvala.
 
Odgovor na temu

Audio
Srbija

Član broj: 26499
Poruke: 299
*.76.eunet.yu.



Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer22.02.2006. u 21:07 - pre 219 meseci
Titl ne mora da se zove isto i ne mora da se nalazi u istom folderu. Impresioniran sam sa njegovim citanjem titlova. Danas sam ga kupio i ceo dan testirao i odusevljen sam. Ima samo jedna stvar koja mi se ne svidja a to je da mi neke filmove sam suzava. Znaci, film je suzen a on ga jos vise suzi. Probao sam sve ali ne shvatam. Ni Neo ni Sky nisu to radili tako da mi se to bas ne svidja. Izgleda da to radi samo sa odredjenim kodekom ali ja jos ne znam kojim. Titl se vidi savrseno mada je malo veliki za moj pojam tako da hoce ponekad da se prikaze u cak 4 reda. Slova su bela sa crnim obrubom a ne sa providnim trakicama. Toliko za sad. Cim jos nesto pronadjem javljam se.
 
Odgovor na temu

Audio
Srbija

Član broj: 26499
Poruke: 299
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer23.02.2006. u 06:40 - pre 219 meseci
Resio sam problem. Nije u pitanju Xoro nego moj TV koji ima neku automatsku korekciju rezolucije koja pre nije reagovala. Sad definitivno nemam nikakvih zamerki.
 
Odgovor na temu

Audio
Srbija

Član broj: 26499
Poruke: 299
*.118.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer23.02.2006. u 22:34 - pre 219 meseci
Cita ID3 ali samo naslov numere, ne koci dok premotava na vidjeno. Ton je savrsen a Pro Logic II radi sjajno. Za one koji ne znaju, Pro Logic sluzi da od dva kanala iz kojeg se sastoji stereo ton tj. L i R simulira 5.1. Dakle, kad slusate bilo koji zapis koji ima stereo zvuk, pa i Divx filmovi, cucete zvuk na svim zvucnicima. E sad, Pro Logic izdvaja neke zvuke sa levog i desnog kanala i salje ih na zadnje ali su ta dva zadnja ista tj. mono. Xoro ima, barem koliko ja cujem a i pise Pro Logic II sto je jos bolja varijanta jer je u tom slucaju stereo ton i pozadi tako da je dozivljaj skoro kao pravi 5.1.

[Ovu poruku je menjao Audio dana 03.03.2006. u 13:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

slovas
Beograd

Član broj: 5906
Poruke: 245
*.mobtel.co.yu.



Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer24.02.2006. u 12:36 - pre 219 meseci
Citat:
Audio: Titl ne mora da se zove isto i ne mora da se nalazi u istom folderu. Impresioniran sam sa njegovim citanjem titlova. Danas sam ga kupio i ceo dan testirao i odusevljen sam. Ima samo jedna stvar koja mi se ne svidja a to je da mi neke filmove sam suzava. Znaci, film je suzen a on ga jos vise suzi. Probao sam sve ali ne shvatam. Ni Neo ni Sky nisu to radili tako da mi se to bas ne svidja. Izgleda da to radi samo sa odredjenim kodekom ali ja jos ne znam kojim. Titl se vidi savrseno mada je malo veliki za moj pojam tako da hoce ponekad da se prikaze u cak 4 reda. Slova su bela sa crnim obrubom a ne sa providnim trakicama. Toliko za sad. Cim jos nesto pronadjem javljam se.


Video sam na jednom domacem sajtu prodavnice koja prodaje ovaj plejer da je titl sa crnom pozadinom. E sad nije mi jasno, ti kazes da su slova sa obrubom i da znaju nekada i da idu u 4 reda. Ako je u pitanju, crna pozadina i 4 reda to bi bilo malo previse ekrana prekrivenog crnim, pa se pitam koliko je prakticno. Ipak, nadam se samo da je greska u terminima tj. da su oni mislili na obrub, ne na crnu traku.


[Ovu poruku je menjao slovas dana 24.02.2006. u 13:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

slovas
Beograd

Član broj: 5906
Poruke: 245
*.mobtel.co.yu.



Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer24.02.2006. u 13:55 - pre 219 meseci
[img=http://img98.imageshack.us/img98/9591/remote9od.th.jpg]
Citat:
Audio: Kupio sam ga danas i prvi su utisci da je fenomenalan. Ukratko, cita sve kodeke koje SKY nije citao pa i NERO DIGITAL. Dalje, cita WMA kao i TXT titlove. Cita i one zbunjene titlove tj. one koji imaju ekstenziju recimo SRT a po strukturi su SUB. Radio hvata sjajno ali moze samo da memorise 10 kanala i nema RDS.Daljinski je ocajno ruzan ali radi sjajno. Ja kao bivsi vlasnik NEO PDX 777 i SKY LG 888 ga iskreno preporucujem svima. Znam kako radi 402 plus ali ovo je jos bolje. E sad, koliko je pouzdan pokazace vrenme.

pozdrav od Audia


Nasao sam neki daljinski za Xoro 4000. Jel taj za 3100 isti ovakav?

http://img98.imageshack.us/img98/9591/remote9od.jpg
 
Odgovor na temu

Audio
Srbija

Član broj: 26499
Poruke: 299
*.69.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer24.02.2006. u 21:07 - pre 219 meseci
Nema providnih traka.Slova su uokvirena crnom bojom i vide se odlicno. Bolje nego na nekim TV kanalima. Ponekad se prikazu u 4 reda ali, posto je najzad titl spusten u dno ekrana to i ne predstavlja neki problem tj. ne zakljanja mnogo sliku. Cak i kada je samo jedan red teksta titl je smesten skroz pri dnu tj. tamo gde bi inace bio drugi red titla u slucaju da ih je dva ili vise. Al sam ga sklepao, alal mi vera !!!! Ja licno mislim da je malo veci nego sto bi trebalo ali nema veze. Godinama vristimo oko tih tilova na plejerima kako su mali, ne vide se dobro, visoko su itd. pa sad nije lepo da trazimo dlaku u jajetu.
Daljinski izgleda isto kao taj sto si prikazao samo sto je metalik boje i jos vaznije, raspored funkcija u odnosu na tastere je drugaciji tako da taj daljinski ne bi funkcionisao sa ovim plejerom.Doduse, nemam pojma ni sto te to zanima.

pozdrav od Audia
 
Odgovor na temu

Goran Aničić
Goran Aničić
Novi Sad

Član broj: 7404
Poruke: 414
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.personalmag.rs/blog/o..


Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer25.02.2006. u 15:56 - pre 219 meseci
U novom, martovskom broju PC magazina testirani su uređaji XORO 3100 (~7500 din.) i XORO 6000 (~11.000 din). Radi se o solidnim uređajima prhvatljive cene
ICT magazin
IT, Mobile, Gaming online magazin
------------------------------
Blog
Svakodnevnica Blog Auto blog
------------------------------

Kompjuterski e-zine
Personal magazine
 
Odgovor na temu

trucic

Član broj: 24510
Poruke: 50
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer02.03.2006. u 09:02 - pre 219 meseci
4Audio-ako nije problem, reci mi sta ovaj Xoro nudi kada je u pitanju podesavanje zvuka-EQ preset, bass-treble boost.. !? Hvala!Pozdrav
 
Odgovor na temu

Audio
Srbija

Član broj: 26499
Poruke: 299
*.81.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer02.03.2006. u 21:32 - pre 219 meseci
Skroz dobro pitanje !!! Bas sam se slatko nasmejao! Znas sta nudi ? Ama bas nista! Nema mi jednu jedinu funkciju, preset, EQ ali mogu da ti kazem da zvuci sjajno. Ja se bavim zvukom i mogu da ti kazem da ti on ne nudi nista ali ti u sustini nista i ne treba. Svako ekstra podesavanje ces morati da odradjujes na pojacalu. Da razjasnimo, Xoro nema pojacalo tj. trebaju mu aktivni zvucnici.
 
Odgovor na temu

trucic

Član broj: 24510
Poruke: 50
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer02.03.2006. u 22:00 - pre 219 meseci
He, he, hvala na nepotrebnom razjasnjenju!Verujem da znas, mnogi playeri u svojim opcijama imaju i ovakva podesavanja, i ma koliko da je to vestacki izvedeno, nekad moze da popravi stvar!U svakom slucaju, ovo nije player kakav trazim...Hvala!Poz!
 
Odgovor na temu

Audio
Srbija

Član broj: 26499
Poruke: 299
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer03.03.2006. u 12:08 - pre 219 meseci
Sa pitanjem koje si postavio sam shvatio da znas da mu trebaju aktivni zvucnici. To sam rekao onako, usput. Ima ljudi koji ne znaju pa bas iz tog razloga i listaju forume.
 
Odgovor na temu

Audio
Srbija

Član broj: 26499
Poruke: 299
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer06.03.2006. u 19:51 - pre 219 meseci
Sad sam slucajno otkrio da ima i podrsku za cirilicu.
 
Odgovor na temu

MrNo75

Član broj: 87281
Poruke: 4
*.mobtel.com.



Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer08.03.2006. u 08:31 - pre 219 meseci
Ja nikako nisam uspeo da pročitam film koji sam na CD-u narezao kao Nero Digital, a i na zvaničnom sajtu ne piše da podržava Nero Digital
 
Odgovor na temu

Audio
Srbija

Član broj: 26499
Poruke: 299
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer08.03.2006. u 12:13 - pre 219 meseci
Ja sam sam konvertovao DVD u Nero digital i brate radi. Koristim neki Video inspector koji kaze da je to Nero digital. Tada sam jos uvek imao Sky-ja koji taj zapis nije uopste video. Xoro je prikazao ikonicu mpeg4 i radi kao sat. Jedino ako se ja nesto nisam zeznuo. Ne bi trebalo !!! Sad sam na poslu ali cim dodjem kuci napravicu ponovo neko parce da ga istestiram jos jednom. E sad, nisam bas upoznat previse sa tim formatom ali cini mise da postoje dve vrste Nero digitala-a.
 
Odgovor na temu

MrNo75

Član broj: 87281
Poruke: 4
*.mobtel.co.yu.



Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer08.03.2006. u 14:09 - pre 219 meseci
citat:

Ja sam sam konvertovao DVD u Nero digital i brate radi. Koristim neki Video inspector koji kaze da je to Nero digital. Tada sam jos uvek imao Sky-ja koji taj zapis nije uopste video. Xoro je prikazao ikonicu mpeg4 i radi kao sat. Jedino ako se ja nesto nisam zeznuo. Ne bi trebalo !!! Sad sam na poslu ali cim dodjem kuci napravicu ponovo neko parce da ga istestiram jos jednom. E sad, nisam bas upoznat previse sa tim formatom ali cini mise da postoje dve vrste Nero digitala-a.



Ja sam konvertovao film sa Nero Recode CE (downloadovani sa Nero sajta trial verzija) i kao što kažeš Xoro ga prikazuje kao mpeg4 ali ga ne čita. Kada pokušam da pročitam fajl u jednom trenutku se prikaže poruka kao da pokreće film ali se ništa ne desi. Da li neko mozda ima link za neki besplatni alat za dekodiranje u Nero Digital ?



 
Odgovor na temu

Audio
Srbija

Član broj: 26499
Poruke: 299
*.100.eunet.yu.



Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer08.03.2006. u 15:28 - pre 219 meseci
Evo, probao sam ponovo onaj snimak sto sam pre napravio. Radi i na ekranu pise Nero digital Profile. Posle nekoliko sekundi se izgubi taj natpis i sve radi perfektno. Ton je AC3. Titl ne prikazuje ali misli da je to zbog toga sto ga je tretiram kao Divx a mislim da ND radi na drugom principu.
Konvertovao sam divx u ND a ne DVD kako sam vec rekao greskom, tako da sam dobio jedan mpeg 4 fajl koji ne moze da se sinhronizuje sa .sub titlom. Sad cu da od DVD-a napravim Nero Digital da vidim sta se desava sa titlovima. Ko zna koliko ce to da traje !? Javljam cim zavrsim.
 
Odgovor na temu

Audio
Srbija

Član broj: 26499
Poruke: 299
*.79.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer08.03.2006. u 17:23 - pre 219 meseci
Ej ljudi, odusevio sam se! Film od 90 min. se konvertovao za samo 70-75. Slika je savrsena. Ton je u 5.1 a titl vise nema veze sa divx plejerom. Onakav je kakav je bio i na DVD-u. Nema ucitavanja titla pa filma. Sve je jedan fajl. E sad, verovatno ima i ta fora sa menijem i autorun-om ali ja jos to nisam procackao. Postoje i poglavalja. I sve to za tako kratko vreme, fenomenalno !!! I naravno, Xoro to cita besprekorno. Jedva cekam da se ustali ovaj format mada, tesko da ce to biti skoro zato sto je malo plejera koji ga reprodukuju. Ko hoce da sam pravi neki back-up ovo je prava stvar. Ja cu sve Home Video DVD-ove da prebacim na par diskova. Cisto onako, za svaki slucaj.Sve u svemu, jos jedan veliki plus i za Xoro-a i za Nera.
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Xoro 3100 novi DVD/DVix plejer

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 46904 | Odgovora: 123 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.