Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li znate ovo !!! PHP kod za sortiranje !?

[es] :: PHP :: Da li znate ovo !!! PHP kod za sortiranje !?
(Zaključana tema (lock), by boccio)

[ Pregleda: 2069 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zrnoo
Vukašin
dizajn, programiranje
Beograd

Član broj: 73204
Poruke: 312
195.252.85.*

ICQ: 56375637
Sajt: www.Tjuner.com


Profil

icon Da li znate ovo !!! PHP kod za sortiranje !?15.01.2006. u 21:56 - pre 221 meseci
Pozdrav svima,

Pocetnik u PHP i MySQL-u , ma sam naucio mnoge stvari....ima par sitnica koje me interesuju.....dosao sam do nazovi lekcije sortiranje(pozicioniranje) rezultate iz baze....
e sada moze li mi neko reci kako da podatke koji mi se ucitaju iz baze raspodeljuju u recimo 3 kolone po redu.

Da prevedem na srpski ... npr imao sam upit da izlistam sve slike iz baze pod nazivom npr "nokia", e sada hocu da se ti rezultiti ucitavaju po principu:

u jednom redu po npr 3 slike, sa linkom ka daljem objasnjenju modela telefona .... ( kao recimo na sajtu mobilnisvet.com kada ucitavate model "nokia" - dobijete sliku, naziv, cenu)

unapred sse zahvaljejem i nada mse da ce bar neko naci malo slobodnog vremena da mi POMOGNE !!!!

pozdrav svima
 
0

krekovich
Sasha Krekovich
Lokacija nego sta....

Član broj: 80615
Poruke: 5
*.dialup.blic.net.

Sajt: www.krekovich.com


Profil

icon Re: Da li znate ovo !!! PHP kod za sortiranje !?17.01.2006. u 20:26 - pre 221 meseci
ja sam imao nesto slicno tome, ali samo sam radio sa izlistavanje linkova za menije na stranici. Znaci automatsko sortiranje menija.

Ja sam radio ovako jer sam imao mogucnost:

Svaki link je imao svoj ID.
Znaci: 1,2,3,4,5,.....

Uradio sam provjeru ID-a na stranici tako sto sam napisao:

Code:
$lista = mysql_query("SELECT * FROM linkovi");
echo "<table><tr>";
while ($izaberi = mysql_fetch_array($lista)){

echo "<td>";

echo "<div><a href='modul.php?modul='".$izaberi['ime']."'>".$izaberi['ime']."</a></div>";
echo "</td>";

if ($izaberi['id'] % 5 == 0){
echo "</tr><tr>";
}

}


Ovo ce ti dakle prikazati tabelu koja ce dijeliti trenutan broj ID-a sa 3 i vidjeti da li ima ostatka ( $izaberi['id'] % 3 ). Ukoliko nema ostatka napisi kraj reda tabele. Tako jednostavno... mislim... sve zavisi kakvu strukturu tabele si napravio... ovo je po mojoj prilici ovako.... nista lakse.... najjednostavnije..
Nadam se da sam pomogao....

P.S.: Posto ja ovdje ne boravim mnogo vremena... javi mi se na [email protected] ukoliko zatrebas jos pomoci!
Nije mi zao drugima davati svoje ideje, ali mi je zao sto drugi nemaju sopstvene.
 
0

zrnoo
Vukašin
dizajn, programiranje
Beograd

Član broj: 73204
Poruke: 312
195.252.85.*

ICQ: 56375637
Sajt: www.Tjuner.com


Profil

icon Re: Da li znate ovo !!! PHP kod za sortiranje !?17.01.2006. u 21:09 - pre 221 meseci
HVALA PUNOOO !!!

sah cu da probam, pa sta uradim ... javljam

pozdrav i jos jednom veliko hvalaaaa
 
0

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Da li znate ovo !!! PHP kod za sortiranje !?11.02.2006. u 13:43 - pre 220 meseci

http://www.elitesecurity.org/tema/155691

Prestani da postujes duple teme.
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
0

[es] :: PHP :: Da li znate ovo !!! PHP kod za sortiranje !?
(Zaključana tema (lock), by boccio)

[ Pregleda: 2069 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.