Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ICC uskladjivanje pt.2

[es] :: Izdavaštvo :: ICC uskladjivanje pt.2

[ Pregleda: 2330 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

WeDRaN
Graficki repro studio
BiH

Član broj: 45004
Poruke: 5
*.pppoe577.bih.net.ba.



Profil

icon ICC uskladjivanje pt.207.12.2005. u 00:02 - pre 223 meseci
Imam jednu dilemu, vec sam ranije pitao o vezi izmedju ICC profila i ispisa na film (problem kada su mi grayscale slike stampane iz CMYK-a pobjegle na zeleno), pa sam uskladio isti profil u svim aplikacijama (SWOP Coated, 20%, GCR, Light) i sada boje na ekranu u razlicitim programima izgledaju dosta slicno.

Problem sam rijesio sto sam jednostavno slike vratio u gray i onda im dodao malo zute da izgledaju punije (tj. da idu iz dvije boje) i sada to sve trebam ispisati na film. U firmi imamo osvjetljivac Linotype Herkules sa DeltaRIP-om v7.5 koji fenomenalno funkcionise i sa defaultnim postavkama, s tim sto takodje ima opciju color managmenta gdje se mogu ukljuciti ICC profili.

Da li bih trebao ukljuciti CM i staviti isti profil pod kojim vec radim u programima ili da pustim da ide bez CM? Inace materijali prolaze manje vise OK, u stampi se nekad desavaju oscilacije, ali nista kriticno. Medjutim, sada je u pitanju umjetnicki katalog i takodje jedan kalendar koji ima dosta fotografija sa ljudskom kozom, tj. licima, tako da ne bi smjelo biti odstupanja..
 
Odgovor na temu

Mmmmmmm
Novi Sad

Član broj: 51580
Poruke: 26
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: ICC uskladjivanje pt.207.12.2005. u 08:02 - pre 223 meseci
Odgovor je da! Ako iskljucis color management odnosno ne prikacis mu profil koji si koristio, sve si uzalud radio u istom profilu - osvetljivac ce ti prikaciti neki defaultni profil odnosno zanemartiti dosadasnje. Proces mora biti zaokruzen.
 
Odgovor na temu

[es] :: Izdavaštvo :: ICC uskladjivanje pt.2

[ Pregleda: 2330 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.