Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

izrada ICC profila za offset štampu

[es] :: Izdavaštvo :: izrada ICC profila za offset štampu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14398 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nucky
Nusret Abazi
Sarajevo

Član broj: 65290
Poruke: 2
80.65.91.*



Profil

icon izrada ICC profila za offset štampu17.08.2005. u 13:49 - pre 226 meseci
želio bi da mi neko objasni postupak izrade ICC profila za štampu
 
Odgovor na temu

sale777
Beograd

Član broj: 65143
Poruke: 4
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: izrada ICC profila za offset štampu17.08.2005. u 14:32 - pre 226 meseci
Tesko da ces to izvesti sam. Najbolje je da ti iz stamparije daju profile za stampu!
 
Odgovor na temu

zelvel

Član broj: 47541
Poruke: 107
*.vdial.verat.net.



+8 Profil

icon Re: izrada ICC profila za offset štampu26.08.2005. u 21:54 - pre 226 meseci
Pa ti si Bog. "da ti stamparije daju ICC". To ti procita iz knjiga o Korelu, Ilustratoru... Pa covece 99.9% stamparija u SRBIJI nema pojma sta je to ICC profil. I radi sa masinama starijim od 20 godina i vise. Pa koji bre ICC.
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: izrada ICC profila za offset štampu06.09.2005. u 17:26 - pre 225 meseci
Citat:
zelvel:Pa covece 99.9% stamparija u SRBIJI nema pojma sta je to ICC profil. I radi sa masinama starijim od 20 godina i vise. Pa koji bre ICC.


Ako je to istina, mnogo je tuzno ...
:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

Petar G

Član broj: 54489
Poruke: 2
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: izrada ICC profila za offset štampu25.11.2005. u 14:04 - pre 223 meseci
Najbolji uredjaji za to su X-Rite DTP series, i X-Rite Pulse Elite Color System.
Puls je malo jeftinija varijanta i radi kalobraciju monitora i izradu ulaznih i izlaznih ICC
prifila (rgb ili cmyk). Za detalje javi se porukom.
Nadam se da sam koliko toliko pomogao
 
Odgovor na temu

jyllson
Novi Sad, Liman I

Član broj: 37258
Poruke: 1
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 32653514


Profil

icon Re: izrada ICC profila za offset štampu11.12.2005. u 00:35 - pre 222 meseci
A da li neko mozda usluzno radi kalibraciju ?
 
Odgovor na temu

vanja.vujaklija
Vanja Vujaklija
DC Grafički centar
Beograd

Član broj: 139491
Poruke: 32
*.yubc.net.



Profil

icon Re: izrada ICC profila za offset štampu22.03.2007. u 17:23 - pre 207 meseci
Kalibracija se radi. Međutim što se tiče štamparskih mašina su ICC profili su prošlost.
Sada se to radi potpuno drugačije.
ICC profili se primenjuju samo za monitorski prikaz i za definiciju ulaznih uređaja: skenera i fotoaparata.
VAnja
 
Odgovor na temu

nucky
Nusret Abazi
Sarajevo

Član broj: 65290
Poruke: 2
*.net.ba
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: izrada ICC profila za offset štampu27.03.2007. u 19:26 - pre 207 meseci
>ICC profili nisu "prošlost"za št.mašine, već su i budućnost(bilo
>konvencionalno ili digitalno)
 
Odgovor na temu

vanja.vujaklija
Vanja Vujaklija
DC Grafički centar
Beograd

Član broj: 139491
Poruke: 32
*.yubc.net.



Profil

icon Re: izrada ICC profila za offset štampu28.03.2007. u 12:47 - pre 207 meseci
Da budemo konkretniji.
PRIMENA ICC profila za štamparsku mašinu je prošlost. Primena ICC profila je sadašnjost za ulazne uređaje tj. monitore, skanere i fotoaparate.
Mada će i to biti problem na PC-u kada dođe VISTA. Navodno će pored Windows Color Systema postojati i ICC sistem mada Gejtsu nikad nije bilo za verovati.
VAnja
 
Odgovor na temu

NICS
Novi Sad

Član broj: 26012
Poruke: 682
195.252.100.*



Profil

icon Re: izrada ICC profila za offset štampu29.03.2007. u 16:43 - pre 206 meseci
Adje ako smes kazi koliko kosta kalibracija mointora :) poslednja informaicja koju ja znam je .........
Kako da se potpisem
 
Odgovor na temu

vanja.vujaklija
Vanja Vujaklija
DC Grafički centar
Beograd

Član broj: 139491
Poruke: 32
*.yubc.net.



Profil

icon Re: izrada ICC profila za offset štampu31.03.2007. u 12:05 - pre 206 meseci
Citat:
NICS: Adje ako smes kazi koliko kosta kalibracija mointora poslednja informaicja koju ja znam je .........


Potpuno je neisplativo, za korisnika monitora naravno, uslužno kalibrisanje monitora.
Kalibrisanje monitora se preporučuje na svake 2 do 3 nedelje tako da je najbolje kupiti kalibrator monitora.
VAnja
 
Odgovor na temu

NICS
Novi Sad

Član broj: 26012
Poruke: 682
*.nspoint.net.



Profil

icon Re: izrada ICC profila za offset štampu31.03.2007. u 19:10 - pre 206 meseci
Koliko se secam ja sam pitao koliko kosta. Da ti prevedem koliko treba da platim, znas ono kad odes u radnju i kupis hleb i rakiju dodjes kod kasirke i nesto jos das. E to nesto koliko je to otprilike za kalibraciju?
Evra, Dolara, Funti, Dinara... i ostalih moneta.

Pitao sam te konkretno i tako mi odgovori
Kako da se potpisem
 
Odgovor na temu

vanja.vujaklija
Vanja Vujaklija
DC Grafički centar
Beograd

Član broj: 139491
Poruke: 32
*.yubc.net.



Profil

icon Re: izrada ICC profila za offset štampu31.03.2007. u 19:55 - pre 206 meseci
Citat:
NICS: Koliko se secam ja sam pitao koliko kosta. Da ti prevedem koliko treba da platim, znas ono kad odes u radnju i kupis hleb i rakiju dodjes kod kasirke i nesto jos das. E to nesto koliko je to otprilike za kalibraciju?
Evra, Dolara, Funti, Dinara... i ostalih moneta.

Pitao sam te konkretno i tako mi odgovori


Kalibracija je džabe kad kupiš pravi, profesionalni, hardverski kalibrisan monitor.
VAnja
 
Odgovor na temu

E-lite

Član broj: 119369
Poruke: 6
82.117.193.*



Profil

icon Re: izrada ICC profila za offset štampu02.04.2007. u 11:38 - pre 206 meseci
Moram da priznam da sam veoma neprijatno iznenadjen konstatacijom od strane gospodina Vujaklije,izgleda da bi mu u ovom slucaju dosta pomogao istoimeni recnik.
Naime u digitalnoj stampi je nezamislivo bilo sta raditi bez icc profila,a njihova primena na razne nacine je prisutna i u drugim tipovima stampe.
Neverovatno zvuci rec proslost,a pogotovu nepotrebna stvar,te stoga zelim da uputim sledece pitanje gospodinu Vujakliji > da li vi znate sta je icc profil i koja je njegova nemena,da li znate da postoje uredjaji za pravljenje icc profila,zasto su tako skupi ako nemaju nikakvu namenu,da li znate kako rade masine za digitalnu stampu.....


Ne zelim da zvucim napadacki,ali mislim da konstatacija ( icc profili su proslost ) je za neki drugi manje strucak forum.

Pozdrav


 
Odgovor na temu

vanja.vujaklija
Vanja Vujaklija
DC Grafički centar
Beograd

Član broj: 139491
Poruke: 32
*.yubc.net.



Profil

icon Re: izrada ICC profila za offset štampu02.04.2007. u 17:14 - pre 206 meseci
Citat:
E-lite: Moram da priznam da sam veoma neprijatno iznenadjen konstatacijom od strane gospodina Vujaklije,izgleda da bi mu u ovom slucaju dosta pomogao istoimeni recnik.
Naime u digitalnoj stampi je nezamislivo bilo sta raditi bez icc profila,a njihova primena na razne nacine je prisutna i u drugim tipovima stampe.
Neverovatno zvuci rec proslost,a pogotovu nepotrebna stvar,te stoga zelim da uputim sledece pitanje gospodinu Vujakliji > da li vi znate sta je icc profil i koja je njegova nemena,da li znate da postoje uredjaji za pravljenje icc profila,zasto su tako skupi ako nemaju nikakvu namenu,da li znate kako rade masine za digitalnu stampu.....


Ne zelim da zvucim napadacki,ali mislim da konstatacija ( icc profili su proslost ) je za neki drugi manje strucak forum.

Pozdrav


Dakle da ponovim još jednom. P R I M E N A ICC profila za štamparsku mašinu je prošlo svršeno vreme. Molim da me se citira korektno.

Ovaj forum, koliko ja znam da čitam, se zove "izrada ICC profila za offset štampu" te su stoga svi moji odgovori vezani za offset štampu.
VAnja
 
Odgovor na temu

SIT

Član broj: 30468
Poruke: 292
*.xdsl.beograd.com.



Profil

icon Re: izrada ICC profila za offset štampu04.04.2007. u 01:20 - pre 206 meseci
Postovani dame i gospode,
bez namere da se neko uvredi, a jednostavno je za poredjenje....
pitanje kako se rade icc opisi za ofset stampu je na nivou, "kako baki da uradim operaciju na otvorenom srcu."
To je nesto sto zahteva nekoliko stvari:
vreme
novac
opremu
iskustvo
i strucnost

konstatacija gospodina Vujaklije da je izrada icc profila za stampariju proslost je delimicno tacna
ili delimicno pogresna (zavisi ko kako gleda).
Citat:

Da budemo konkretniji.
PRIMENA ICC profila za štamparsku mašinu je prošlost.

gospodine Vanja, zapanjen sam da ne znate, da bi se uradila transformacija iz jednog kolornog prostora u drugi treba da imate input (scaner, monitor, kamera) i output (stamparska masina, digitalni printer... ) icc profil
sto hoce reci, kako uraditi konverziju bez primene icc profila za stamparsku masinu?

znam sta ste mislili ( ali i to ste mislili u svakom pogledu je pogresno), ali znam i sta ste napisali
i citiram vas dosledno
sto se tice pravih profesional monitora i citat
Citat:
Kalibracija je džabe kad kupiš pravi, profesionalni, hardverski kalibrisan monitor

uz takav monitor stize sonda za kalibraciju, neko obicno kaze dobio sam/dobili smo ....
ja obicno kazem kupio sam .... ( ili platio, ne postoji nista dzabe), i takav monitor se kalibrise i profilise

koliko sam ja nacuo cena kalibracije i profilisanja monitora je oko 4000 dinara (ne drzite me za rec) ali pristojna sonda (kalibrator) moze da se kupi vec za 20 000 + PDV, sto hoce reci da se usluzna kalibracija zaista ne isplati
ne zelim da ikoga reklamiram ili da radim kontra reklamu, gospodin glavinic ( iz m......a predpostavljam) je spomenuo uredjaj koji se vise ne proizvodi. potrazite na guglu gretagmacbeth site:yu ili eyeone site:yu colorvision ili spyder (srpske strane) mozda nesto i ispadne


postoji (a verovatno ga gospodin vanja koristi) jedan proizvodjac koji ima svoj metod konverzije, ali i taj proizvodjac podrzava icc profile
svi ostali oni najozbiljni proizvodjaci iz graficke industrije podrzavaju icc color workflow.

ako sam negde pogresio slobodno me citirajte i ja cu to ispraviti
ps
uzgred koliko vidim do sada imate 6 poruka, i koristite malo arogantan stil izrazavanja, ako neko trazi pomoc odvoijite malo vremena i pomozite u granicama svojih mogucnosti i vremena, nemojte forum da korisite za licnu afirmaciju i dokazivanje.
neke stvari i nisu za forum ( operacija na otvorenom srcu, kako napraviti atomsku bombu....)
i na kraju krajeva nemojte ocekivati da neko radi vas domaci zadatak (sto vazi i za mene)
srdacan pozdrav SIT
Stay In Tune
 
Odgovor na temu

vanja.vujaklija
Vanja Vujaklija
DC Grafički centar
Beograd

Član broj: 139491
Poruke: 32
*.yubc.net.



Profil

icon Re: izrada ICC profila za offset štampu04.04.2007. u 14:05 - pre 206 meseci
Citat:
SIT: gospodine Vanja, zapanjen sam da ne znate, da bi se uradila transformacija iz jednog kolornog prostora u drugi treba da imate input (scaner, monitor, kamera) i output (stamparska masina, digitalni printer... ) icc profil
sto hoce reci, kako uraditi konverziju bez primene icc profila za stamparsku masinu?


Transformacija jednog kolornog prostora u drugi se može, ali i ne mora, vršiti preko ICC profila. Ako uzmemo u obzir iskaniranu sliku ili fotografiju sa digitalnog fotoaparata početni kolorni prostor je uglavnom RGB, a izlazni kolorni prostor koji daje određena štamparska mašina je CMYK. Transformacija se može vršiti sa i bez profila, kako ko više voli ili ima para. No, na štampu se uvek šalju gotovi i montirani PDF fajlovi, a ne pojedinačne slike. U štampu uvek ide CMYK PDF. Zato sam i rekao da je transformacija iz jednog CMYK kolornog prostora u drugi CMYK kolorni prostor primenom profila prošlost.

Svaki skaner treba da ima svoj ICC profil i svaki digitalni fotoaparat kao i monitor i za njih se trebaju praviti profili. Za štampu nije nužno praviti profile jer oni postoje i standardni su i većinom dolaze sa operativnim sistemima. Potrebno je samo obezbediti ponašanje mašine u skladu sa standardom. SAMO!?
VAnja
 
Odgovor na temu

SIT

Član broj: 30468
Poruke: 292
*.xdsl.beograd.com.



Profil

icon Re: izrada ICC profila za offset štampu04.04.2007. u 19:26 - pre 206 meseci
Postovani gospodine Vanja, cenim vas napor da me uverite u suprotno, da ne bi bilo nesporazuma citiracu vas i komentarisacu vase navode
Citat:
vanja.vujaklija: Transformacija jednog kolornog prostora u drugi se može, ali i ne mora, vršiti preko ICC profila.

to je tacno, ali cemu onda icc profili za monitor, scaner ili kameru? cemu sluze input profili ako nemamo output profil?
cemu kolorimetrija i merenja. Nemojte da se vracamo dvadeset godina unazad
Citat:

Ako uzmemo u obzir iskaniranu sliku ili fotografiju sa digitalnog fotoaparata početni kolorni prostor je uglavnom RGB, a izlazni kolorni prostor koji daje određena štamparska mašina je CMYK.

i da i ne, ali boja je pravilno definisana jedino ICC profilom RGB kolornog prostora uredjaja odnosno Lab vrednoscu
dva scanera ce za istu sliku dati razlicite RGB vrednosti ali ce primenom ( naravno kvalitetnog) icc profila dati istu Lab vrednost uzgred
stampa moze biti: samo crna, hexachrom, CMYKRGB, dve Pantone .... deset pantone i varijacija na temu koliko hocete, koliko na masini imate unita pa cak i preko toga, i to sve u osfet stampi
Citat:

Transformacija se može vršiti sa i bez profila, kako ko više voli ili ima para.

tacno, a li to je privilegija dve clase uredjaja, high end scaneri rade bez icc profila, konvertuju RGB u CMYk koristeci posebne LUT. low end scaneri rade konverziju na primitivnom nivou
Citat:

No, na štampu se uvek šalju gotovi i montirani PDF fajlovi, a ne pojedinačne slike. U štampu uvek ide CMYK PDF.

potpuno netacno, niti format zapisa u ovom slucaju PDF, niti kolorni prostor nije obavezujuci za ofset stampu, (opet spomenuti hexachrome) ili pogledajte x3 PDF specifikaciju, slike u takvom pdfu mogu biti RGB Lab. CMYK, gray, sta sa posebnim bojama? Reflex Blue?
Citat:

Zato sam i rekao da je transformacija iz jednog CMYK kolornog prostora u drugi CMYK kolorni prostor primenom profila prošlost.

molim Vas da budete dosledni, niko i nije pricao o CMYK -> CMYK konverziji, covek je lepo pitao o kako izraditi icc profil stamparske masine, koje razloge ima za to, necu da ulazim, mozda ne koristi standardne boje ? uzgred ICC workflow ima metod konverzije CMYK->CMYK bez PCS-a. da li je to dobro ili nije, da li to neko radi bolje ili da ili je drugi metod ( onaj koji nije ICC) bolji, nije predmet ovog foruma. Uzgred cak i za CMYK->CMYK konverziju skoro sva velika imena koriste ICC workflow, sto ne znaci da su oni 100% upravu, ali i govori da je to mainstream a ne daleka prošlost ...
Citat:

Svaki skaner treba da ima svoj ICC profil i svaki digitalni fotoaparat kao i monitor i za njih se trebaju praviti profili. Za štampu nije nužno praviti profile jer oni postoje i standardni su i većinom dolaze sa operativnim sistemima.

Opet bih molio da budete dosledni, zaista nije potrebno da korisnik sam kreira icc profile, ali profili nisu proslost, Voleo bih da znam uz koji operativni sistem dolazi ISO Uncoated yelowish.icc ?
cemu input icc ako nemamo output icc profil?, sada ste sami demantovali sebe i tu se slazemo svaki uredja treba da ima ICC profil
Citat:

Potrebno je samo obezbediti ponašanje mašine u skladu sa standardom. SAMO!?

o kom standardu govorite? sta ako se covek ne bavi komercijalnom stampom? ili stampa iz 8 boja?
sta ako stampa etikete piva na metaliziranom papiru? koji cete standard primeniti?
standard za tako nesto ne postoji!

po zvanju vidim da ste dipl ing. tehnologije, od vas se ocekuje inzenjerski pristup i racionalno razmisljanje
nemojte da nasedate na marketing .... vase znanje, iskustvo i strucnost pada pod veliki znak pitanja
ICC workflow i pored nekih slabosti je i dalje dobro resenje za tehnologiju danasnje pripreme i same stampe
srdacan pozdrav

SIT
Stay In Tune
 
Odgovor na temu

vanja.vujaklija
Vanja Vujaklija
DC Grafički centar
Beograd

Član broj: 139491
Poruke: 32
*.yubc.net.



Profil

icon Re: izrada ICC profila za offset štampu05.04.2007. u 15:50 - pre 206 meseci
Poštovani SIT-e,

Tema jeste široka i možda ne bi trebalo otvarati toliko frontova. Kada govorimo o izradi ili korišćenju ICC profila za prikaz boje uglavnom se koristi CMYK. Pantoni ili drugi n-ti prolazi uglavnom su vezani za ambalažnu ofset štampu, flekso i duboku i zahtevaju sasvim drugačiji i mnogo skuplji softver za izradu.
Možda bi bilo bolje da se skoncentrišemo na CMYK štampu.
Svi trenutno važeći standardi i profili za prikaz boje se mogu naći na sledećoj adresi: http://www.eci.org/eci/en/060_downloads.php i potpuno su besplatni. Polako se vrši standardizacija za razne vrste papira pa će tako sigurno biti i za metalizirani etiketni papir. Za sada će se sigurno koristiti pojedinačno napravljeni profil za prikaz boje to nikad nije osporeno. Ali koristiti za prikaz boje - ne primenjivati!
Ako izuzmemo metalizirani papir i baziramo se na pet tipova papira za koje je ISO standard već napravio profile za prikaz boje postavlja se sledeće pitanje: Da li koristiti standardne profile za prikaz boje ili ih sami izrađivati?

Pozdrav
VAnja
 
Odgovor na temu

SIT

Član broj: 30468
Poruke: 292
*.xdsl.beograd.com.



Profil

icon Re: izrada ICC profila za offset štampu06.04.2007. u 16:40 - pre 206 meseci
da ne bude zabune i pogresnog citiranja
Citat:
vanja.vujaklija: Poštovani SIT-e,
Tema jeste široka i možda ne bi trebalo otvarati toliko frontova. Kada govorimo o izradi ili korišćenju ICC profila za prikaz boje uglavnom se koristi CMYK. Pantoni ili drugi n-ti prolazi uglavnom su vezani za ambalažnu ofset štampu, flekso i duboku i zahtevaju sasvim drugačiji i mnogo skuplji softver za izradu.

uz dužno poštovanje za sada sam uspevao da razdvojim pasuse koji nisu adekvatni, ne mogu da razdvajam rečenice i reči ali ne mogu da se složim sa tom konstatacijom... hoćete da kažete da su časopisi MacWorld, Wired ambalaža?
Citat:

Možda bi bilo bolje da se skoncentrišemo na CMYK štampu.
Svi trenutno važeći standardi i profili za prikaz boje se mogu naći na sledećoj adresi: http://www.eci.org/eci/en/060_downloads.php i potpuno su besplatni.

netacno i delimicno tacno, standardi se ne nalaze na tom mestu i nisu besplatni, nego nešto drugo. ICC profili da
Citat:

Polako se vrši standardizacija za razne vrste papira pa će tako sigurno biti i za metalizirani etiketni papir.

delimicno tacno, i potpuno netacno, mozda imate neke informacije koji mi nemamo?
Citat:

Za sada će se sigurno koristiti pojedinačno napravljeni profil za prikaz boje to nikad nije osporeno. Ali koristiti za prikaz boje - ne primenjivati!

zaista se trudim da vas razumem i da se saglasim sa vama ali ovo zaista ne razumem
Citat:

Ako izuzmemo metalizirani papir i baziramo se na pet tipova papira za koje je ISO standard već napravio profile za prikaz boje postavlja se sledeće pitanje: Da li koristiti standardne profile za prikaz boje ili ih sami izrađivati?
Pozdrav

deo ovoga bi trebalo da se nadje i u rezimeu
čas kažete da konverija može bez icc profila, a čas spominjete ICC ECI i ISO standard ( u pogrešnom kontekstu)
Poštovani Vanja, 1. ISO standard nije napravio profile, ISO standard ne obavezuje i propisuje upotrebu profila, 2. nije 5 tipova nego malo više (ili imate pogrešne ili zastarele informacije) , 3. ICC profili se ne koriste samo za prikaz boje i na kraju pitanje "Da li koristiti standardne profile za prikaz boje ili ih sami izrađivati ostaviti" postaviti profesionalcima koji razumeju materiju i probleme štamparije. Ne citirati SIT je rekao ili Vanja je rekao. Dalje debata gubi smisao jer ovo nije forum ISO komiteta pa da citiramo standarde i zaključke

rezime, drago mi je da ste demantovali sami sebe
Citat:

Dakle da ponovim još jednom. P R I M E N A ICC profila za štamparsku mašinu je prošlo svršeno vreme. Molim da me se citira korektno.


iz cele ove price dosli smo do toga da je primena profila za štamparsku mašinu i tekako važno (uzgred se tu negde i spominje iso standard ali u vezan pogresne stvari i na pogresnim mestima)

i dodao bih pravu istinu
P R I M E N A ICC profila za štamparsku mašinu N I J E prošlo svršeno vreme i preporucen je postupak kod
S A V R E M E N E (i skoro obavezno kod procesne ofset) štampe.
Ono što je istina je da nije potrebno (nije obavezujuće) raditi/koristiti icc profile za svaku štamparsku mašinu i za svaku štampariju. Ako neka štamparija nema svoj ICC profil to ne znači da je ona dobra ( ili loša )

na primer da datoj strani http://www.eci.org/eci/en/060_downloads.php
se nalazi i stavka ICC profiles from printing houses
šta to znači, da su to loše štamparije? da je Bauer Verlagsgruppe loš izdavač-štampar? nemojte molim Vas
pa oni su osnivač ECI!
zaista sam zbunjen količinom informacija koje se koriste u pogrešnom kontekstu, kako ste vi uopšte došli do tih zaključaka?
ja ne mogu da se ne zapitam šta cilj vaših postova, dezinformacija? kakve zaključke neko (bez uvrede) sa skromnim znanjem, kad pita kako se rade ICC profili, može da izvede kada pomešate informaciju i dezinformaciju?

ukratko

Citat:
želio bi da mi neko objasni postupak izrade ICC profila za štampu

ambiciozno i optimistično pitanje

Citat:
Tesko da ces to izvesti sam. Najbolje je da ti iz stamparije daju profile za stampu!

dobronameran i korektan odgovor
Citat:
Pa ti si Bog. "da ti stamparije daju ICC". To ti procita iz knjiga o Korelu, Ilustratoru... Pa covece 99.9% stamparija u SRBIJI nema pojma sta je to ICC profil. I radi sa masinama starijim od 20 godina i vise. Pa koji bre ICC.

bez potrebe maliciozan odgovor, kakav je to stručnjak-čovek-izdavač-osoba koji radi sa štamparijama koje etiketira da su stare 20 godina? koje znanje i iskustvo ima radom u takvim štamparijama. "Kakva je štamparija? Šta da ti kažem mašine stare 20 godina!" (uzgred imam predivna iskustva sa nekim takvim štamparijama ) baš maliciozno ....
Citat:

Da budemo konkretniji.
PRIMENA ICC profila za štamparsku mašinu je prošlost. Primena ICC profila je sadašnjost za ulazne uređaje tj. monitore, skanere i fotoaparate.
Mada će i to biti problem na PC-u kada dođe VISTA. Navodno će pored Windows Color Systema postojati i ICC sistem mada Gejtsu nikad nije bilo za verovati.

potpuno arogantan i pogrešan stav sa odgovorom koji vrvi od dezinformacija
jedina delimično tačna informacije je "Primena ICC profila je sadašnjost za ulazne uređaje tj. monitore, skanere i fotoaparate."

kako neko da vas posle shvata za ozbiljno? da shvati vaš odgovor kao dobronamernu pomoć?
pozdrav SIT
ps
nema smisla da dalje vodimo konverzaciju, ko razume materiju shvatiće iz naših postova da li treba ili ne treba
da koristi ICC profile. Ko ne razume, znanje o tome teško da če naći na internetu (čitaj besplatno).


Stay In Tune
 
Odgovor na temu

[es] :: Izdavaštvo :: izrada ICC profila za offset štampu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14398 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.