Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[wxWidgets] Kako napraviti .exe da se izvrsava na svim WinXP masinama

[es] :: C/C++ programiranje :: [wxWidgets] Kako napraviti .exe da se izvrsava na svim WinXP masinama

[ Pregleda: 2640 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ubuntu
Earth

Član broj: 73920
Poruke: 10
*.sns.it.



Profil

icon [wxWidgets] Kako napraviti .exe da se izvrsava na svim WinXP masinama21.11.2005. u 12:50 - pre 224 meseci
Pozdrav,
Moj problem je:
-Napravio sam aplikaciju za gledanje slika u wxWidgetsu 2.6.2 koristeci C++ u IDE Visual Studio 2005 BETA
-Kod mene na compu naravno radi super bez problema
-Dao sam je drugu da proba na njegovom kompu i javlja mu da je aplikacija korumpirana i nece da je startuje
-Na drugom kompu sam je probao i javlja:
"Y:\...\program.exe
This application has failed to start because the application
configuration is incorrect. Reinstalling the application may fix this
problem."
-Oba kompa su pod WinXP OSom i nemaju nikakve wxWidgets biblioteke instalirane
Interesuje me:
-Kako da izbuildujem program da se moze bez dodatnih konfigurisanja (skidanja wxWidgest biblioteka i sl.) da bi se mogao bez problema izvrsavati na ostalim masinama
-Da li je neophodno mozda da pravim instalacioni file? Ako da koji mi program za kreiranje install package-a preporucujete?
Unapred hvala,
D.
 
Odgovor na temu

vladab
Vladimir Bašanović
Beograd

Član broj: 9512
Poruke: 498
212.200.116.*



Profil

icon Re: [wxWidgets] Kako napraviti .exe da se izvrsava na svim WinXP masinama21.11.2005. u 18:57 - pre 224 meseci
Ne znam kako si linkovao biblioteke, ali mi se cini da si stavio dinamicko vezivanje. Nisam radio sa wxWidgets, ali mozda ti pomogne.
 
Odgovor na temu

idb
Ivan Bulic
Beograd

Član broj: 4436
Poruke: 402



Profil

icon Re: [wxWidgets] Kako napraviti .exe da se izvrsava na svim WinXP masinama23.11.2005. u 09:49 - pre 224 meseci
Citat:
-Kako da izbuildujem program da se moze bez dodatnih konfigurisanja (skidanja wxWidgest biblioteka i sl.) da bi se mogao bez problema izvrsavati na ostalim masinama

Kako si kompajlirao wxWidgets?
- makefile
- wx.dsw
- wx_dll.dsw
Da li je Debug ili Release?
Kad ovo utvrdis znaces da li trebaju dodatne DLL uz program.
Ako hoces samo jedan EXE fajl onda moras da iskompajliras wxWidgets kao MONOLITIC=1 (ako koristis makefile) ili da iskoristis wx.dsw
Citat:
-Da li je neophodno mozda da pravim instalacioni file?
Nije neophodno.
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: [wxWidgets] Kako napraviti .exe da se izvrsava na svim WinXP masinama

[ Pregleda: 2640 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.