Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

How to kill winxp ICF

[es] :: Security :: How to kill winxp ICF

[ Pregleda: 3283 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Fetish
Zagreb

Član broj: 8849
Poruke: 22
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon How to kill winxp ICF21.01.2004. u 23:37 - pre 245 meseci
znaci kako da killam winxp firewall...ne zanima me ono preko desnog klika na konekciju...nego ili preko registrya ili procesa...naletio sam na netu da je winxp ICF u stvari ALG.exe u procesima ali kad ga killam jos uvjek mi se cini kao da imam ICF..
 
Odgovor na temu

iinmii
Nikola Marić
Novi Sad

Član broj: 14098
Poruke: 84
195.250.117.*



Profil

icon Re: How to kill winxp ICF22.01.2004. u 00:11 - pre 245 meseci
Pa nisi baš dobro naleteo :)
alg.exe je "Application Layer Gateway Service" koji je tu da bi ti radio ICF/ICS.
ICF/ICS (Internet Connection Firewall (ICF) / Internet Connection Sharing (ICS)) je jedan od onih svchost.exe procesa...
Ako hoćeš da ga ubiješ ideš lepo u Control Panel->Administrative Tools pa otvoris Services. Tamo lepo nađeš ICF/ICS pa ideš na properties selektuješ startup type na Disable, kliknes na stop i na kraju kad ga stopira na OK. Isto možeš da uradiš i sa alg.
WARNING: Ako "share"-uješ internet konekciju nemoj isključivati ni jedan ni drugi servis jer ti sharing neće raditi...
 
Odgovor na temu

Fetish
Zagreb

Član broj: 8849
Poruke: 22
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: How to kill winxp ICF22.01.2004. u 10:49 - pre 245 meseci
huh sad sam zbunjen...dobio sam cak i na ovom forumu (tema je bila pod krivim topicom pa sam ju premjestio) odgovor da je je dovoljno ubiti alg.exe...a ono sa services sve znam..ali kao sto rekoh bitno mi je ubiti ICF jer nemam fizicki pristup kompu pa nemogu setati okolo sa misem po windowsima..nego moram ubiti ICF ili preko registrya ili preko procesa
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.vdial.verat.net



+1 Profil

icon Re: How to kill winxp ICF26.01.2004. u 17:17 - pre 245 meseci
Nisam siguran o čemu pričaš kada kažeš „ubijem“?

Ne možeš da isključiš ICF na intefejsu koji aktivno koristiš. Tj. možeš da isključiš ali će praktično prestati da radi tek kad sledeći put aktiviraš interfejs.
Ne znam kako si zamislio da ga ubiješ preko registra?
Preko procesa da, ali bi u tom slučaju pao i interfesj i verovatno još neki proces koji radi u istom kontekstu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Security :: How to kill winxp ICF

[ Pregleda: 3283 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.