Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

fakulteti, a na njima bar malo modelovanja

[es] :: Vodič za učenje :: fakulteti, a na njima bar malo modelovanja

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 16913 | Odgovora: 84 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

forrest_gump
IT administrator
Loznica

Član broj: 65179
Poruke: 89
*.vdial.verat.net.



Profil

icon fakulteti, a na njima bar malo modelovanja16.11.2005. u 20:51 - pre 223 meseci
Dakle, trebala bih da pochnem sa spremanjem za prijemni.. Namera mi je da upishem informatiku tj. rachunarstvo ili kako vec.. Medjutim, stvar je u tome shto ne bih da uchim samo programiranje, kome svaka chast, ali nije bash poenta mog zivota. Htela bih dakle, da se usavrshavam u 3d modelovanju. Znam za Akademiju umetnosti u NS-u, tj. studio Berar (gde cu svakako probati da se upishem,ali...), ali mi je savrsheno jasno koliko veliki treba biti da bi se to upisalo (pa josh upasti i na budzet)! Dalje znam da se na FTN u 3. godini dobija modelovanje (ili bar mislim da znam), ali ne znam koliko je to tamo dobro razvijeno i koliko se uopshte tamo moze nauchiti, kao i koji softwer se forsira.
Moje pitanje je sasvim jednostavno - zna li neko neki fakultet na kome se uchi 3d modeling (po mogucstvu max, ali nemam nishta protiv bilo kog drugog programcheta).
Znam i za Chiron u BG-u, ali to je kurs i to je ''jeftino za mene''.. Ja bih neshto skuplje..
Ne zamerite ako ova tema vec postoji.. Ali nisam je videla.
It's very cold. Somebody help me, pleaseee...
Hvala vam unapred!
''My mom always says-Life is like a box of chocolate.. You never know what you gonna get!''
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.nat-pool.po.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: fakulteti, a na njima bar malo modelovanja16.11.2005. u 21:45 - pre 223 meseci
Ja sam cuo za ovaj u NS i razmisljam da odem da vidim kako sta. Za nesto drugo (kod nas) iskreno... koliko znam i nema bas...
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

Boki4u
Bogdan Djukic
Zemun

Član broj: 61571
Poruke: 696
*.dialup.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: fakulteti, a na njima bar malo modelovanja17.11.2005. u 00:39 - pre 223 meseci
E pa sad, imas ovo sto ja "pohadjam"...
Visa Elektrotehnicka u BG-u, gde imas predmete Kompjuterska Animacija 1 i Kompjuterska Animacija 2. Profa je super, super prica/odrzava predavanja. Ako te interesuje to, mogu lepo osnove da se nauce, ali niste bez vezbanja kod kuce :D

Jedini problem je taj, sto ti trazis bas fakultet, a ne visu skolu.
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.dsl.siol.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: fakulteti, a na njima bar malo modelovanja17.11.2005. u 09:45 - pre 223 meseci
E, Boki, a ko tamo predaje animaciju i na kom softveru?
Znam jos nekoliko ljudi koji su krenuli tamo, bas me zanima
kakvi ce animatori da izadju.

Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

forrest_gump
IT administrator
Loznica

Član broj: 65179
Poruke: 89
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: fakulteti, a na njima bar malo modelovanja17.11.2005. u 21:27 - pre 223 meseci
A, recite mi, molim vas, shta mislite o RAF-u. Mishljenja su podeljenja do sad pa ne znam shta ja da mislim.. Ima li tu ichega zanimljivog?
''My mom always says-Life is like a box of chocolate.. You never know what you gonna get!''
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
212.200.25.*

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: fakulteti, a na njima bar malo modelovanja17.11.2005. u 21:53 - pre 223 meseci
Citat:
forrest_gump: A, recite mi, molim vas, shta mislite o RAF-u. Mishljenja su podeljenja do sad pa ne znam shta ja da mislim.. Ima li tu ichega zanimljivog?


Pa ako te zanima animacija tesko... prve dvije godine uglavnom programiranje i matematika. A kasnije sve zavisi za koji se smjer opredjelis.
Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao Mister_rap dana 17.11.2005. u 22:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
212.200.25.*

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: fakulteti, a na njima bar malo modelovanja17.11.2005. u 22:35 - pre 223 meseci
I da, mislim da je ova tema vise za ''vodic za ucenje''. Ako te zanima raf i misljenja ljudi o njemu mozes pogledati na: http://www.elitesecurity.org/tema/42321/
 
Odgovor na temu

Boki4u
Bogdan Djukic
Zemun

Član broj: 61571
Poruke: 696
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: fakulteti, a na njima bar malo modelovanja17.11.2005. u 23:12 - pre 223 meseci
Citat:
reject: E, Boki, a ko tamo predaje animaciju i na kom softveru?
Znam jos nekoliko ljudi koji su krenuli tamo, bas me zanima
kakvi ce animatori da izadju.

Animaciju predaje Aleksandar Kajevic, prof. FDU, dok vezbe drze asistenti.
Kao sto sam rekao, predaje skroz ok...Kakvi ce animatori od njih da izadju, zavisi od njih
Softver je Maya, iskljucivo Maya i samo Maya
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.dsl.siol.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: fakulteti, a na njima bar malo modelovanja18.11.2005. u 08:29 - pre 223 meseci
Bas super, tako sam i mislio, posto on i na akademiji predaje
isto animaciju (ako ne gresim) i koliko sam ja video, to izgleda
super (bar za ono kako je bilo ranije tj. nikako). Video sam
"ispit" i odusevio sam se, lik je imao da napravi walk loop za
slona (ovom prilikom pozdravljam istog lika koji je to uradio
super) u Mayi. Pozdravljam ideju da se napokon kod nas radi
nesto sto studentima daje pravo korisno znanje kojim bi
kasnije mogli da naprave neki novac.
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

forrest_gump
IT administrator
Loznica

Član broj: 65179
Poruke: 89
213.244.208.*



Profil

icon Re: fakulteti, a na njima bar malo modelovanja18.11.2005. u 10:04 - pre 223 meseci
Boki, je l' to shto si pomenuo na smeru Nove rachunarske tehnologije? Ako je to, mislim da se tu ipak forsira neshto drugo, a da je animacija samo usput. Tako mi se bar uchinilo kad sam pogledala njihov sajt. Pa, jesam li u pravu ili ipak greshim..
Uzgred, da-volela bih da upishem fax, ali ako je dovoljno dobra nemam nishta ni protiv vishe shkole..



[Ovu poruku je menjao forrest_gump dana 18.11.2005. u 11:06 GMT+1]
''My mom always says-Life is like a box of chocolate.. You never know what you gonna get!''
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.dsl.siol.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: fakulteti, a na njima bar malo modelovanja18.11.2005. u 10:40 - pre 223 meseci
Ne zelim da zvuci kao da pravim reklamu za visu skolu, ali
mislim da je super opcija, buduci da su prvi poceli da prate
ono sto se desava u svetu (ok, ono sto se u svetu desilo
pre deset godina, ali to je za nas skolski sistem cist SF), a
i nastavice sa tim. Imao sam prilike da razgovaram sa
direktorom skole, kao i sa covekom koji vodi NRT i utisci su
odlicni. Hteli su da otvore i GameDev smer, ali se od toga
za sada odustalo, odnosno tako nesto bi se moglo desiti kada
se pokriju sve oblasti GameDev-a, sto se pocinje sa ovim
smerom za animaciju.
Odma da stavim i disclaimer, ne znam kako izgleda taj
smer niti koliko se na njemu uci pametnih stvari, ako je neko
tamo, mozda bi bilo dobro da baci par utisaka.
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

forrest_gump
IT administrator
Loznica

Član broj: 65179
Poruke: 89
213.244.208.*



Profil

icon Re: fakulteti, a na njima bar malo modelovanja18.11.2005. u 12:39 - pre 223 meseci
Mozda sam ja glupa (mada to nije zato shto sam zensko - da odmah rashchistimo! ), ali ne kontam.. Je l'na toj vishoj postoji smer animacije ili je to samo jedan od predmeta/ispita? To mi je vrlo bitno!..

I jedno simpatichno pitanje.. Mislite li da neko ko nije forsirao matematiku u srednjoj moze bez puno muke da zavrshi informatiku?
''My mom always says-Life is like a box of chocolate.. You never know what you gonna get!''
 
Odgovor na temu

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
*.at
Via: [es] mailing liste

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: fakulteti, a na njima bar malo modelovanja18.11.2005. u 12:43 - pre 223 meseci
Nije musko sve sto nosi hlace i pisha stojecki
MOHOK
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.dsl.siol.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: fakulteti, a na njima bar malo modelovanja18.11.2005. u 12:55 - pre 223 meseci
Citat:
forrest_gump: Mozda sam ja glupa (mada to nije zato shto sam zensko - da odmah rashchistimo! :D), ali ne kontam.. Je l'na toj vishoj postoji smer animacije ili je to samo jedan od predmeta/ispita? To mi je vrlo bitno!..

Nisam siguran, ni meni nije jasno, ali sam nedavno cuo da je neko upisao
"animaciju na visoj" - koliko god to bilo nedefinisano, lici mi na smer. Ajde
ko zna, tj. ako na forumu ima neko VTS-related da nam isprica celu pricu.
Citat:
I jedno simpatichno pitanje.. Mislite li da neko ko nije forsirao matematiku u srednjoj moze bez puno muke da zavrshi informatiku?

Zavisi sta spada pod informatiku? To je jedan mnogo sirok i lose definisan
pojam. Kucanje tabela u excelu se kod nas baca u informatiku, isto kao i
programiranje, tako da ne znam. U principu na visoj mozes sigurno zavrsiti
informatiku, zato sto im zahtevi nisu nesto extra jaki (u odnosu na etf), a
mozes nauciti dosta ako hoces da se iscimas (pa cak i tu matematiku).
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

Boki4u
Bogdan Djukic
Zemun

Član broj: 61571
Poruke: 696
*.dialup.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: fakulteti, a na njima bar malo modelovanja19.11.2005. u 00:10 - pre 223 meseci
Polako, svi cete dobiti odgovore

Citat:
forrest_gump: Boki, je l' to shto si pomenuo na smeru Nove rachunarske tehnologije? Ako je to, mislim da se tu ipak forsira neshto drugo, a da je animacija samo usput.

Tako je, tu se forsiraju nove racunarske tehnologije, a animacija je kao "usput".
Ali nije animacija samo na NRT smeru. Ima je i na AVT (Audio i Video Tehnologije) smeru, na kom sam ja. Tu se pored audio i video tehnologija uci i animacija i multimedija. Naravno, pored par obaveznih predmeta, dalje biras sam koje zelis da pohadjas, tako da ima dosta kombinacija. Tu pored tog predmeta imas i predmet Osnovi Animacije, ali on i nije nesto.

Citat:
reject:Hteli su da otvore i GameDev smer, ali se od toga
za sada odustalo, odnosno tako nesto bi se moglo desiti kada
se pokriju sve oblasti GameDev-a, sto se pocinje sa ovim
smerom za animaciju.

Bila je prica o tome, i to je trebalo da pocne ali nije. Cuo sam da na tom smeru nece ni biti matematike, koja muci mnoge
Bice samo predmeti vezani za "pravljenje" 3D igara i tome slicno...
Bila je cak prica, da neki nas lik koji zivi preko, je dosao na ideju da otvori smer Virtuelna Realnost...on je to zavrsio, ili sta vec, negde u inostranstvu pa je hteo da to "donese" i u Srbiju....Ali je to tako i ostala, samo prica.

Citat:
forrest_gump: Mozda sam ja glupa (mada to nije zato shto sam zensko - da odmah rashchistimo! ), ali ne kontam.. Je l'na toj vishoj postoji smer animacije ili je to samo jedan od predmeta/ispita? To mi je vrlo bitno!..

Ne postoji smer animacije (za sada), nego je to samo predmet.
AVT smer je za sada najblizi tome, jer ima i video tehnologije, sto ipak ima neceg zajednickog sa animacjom.

Citat:
reject: Nisam siguran, ni meni nije jasno, ali sam nedavno cuo da je neko upisao
"animaciju na visoj" - koliko god to bilo nedefinisano, lici mi na smer. Ajde
ko zna, tj. ako na forumu ima neko VTS-related da nam isprica celu pricu.

Taj sto je "upisao animaciju", je verovatno upisao bas zbog animacije, pa je zato tako rekao
Sad da li je upisao NRT ili AVT, ne zna se!

Toliko od mene, ako ima pitanja, samo napred

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

forrest_gump
IT administrator
Loznica

Član broj: 65179
Poruke: 89
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: fakulteti, a na njima bar malo modelovanja19.11.2005. u 21:25 - pre 223 meseci
Evo, malo sam istrazivala vec pomenuti FTN, Elektrotehnika i rachunarstvo, odsek Rachunarstvo i automatika na kome ima tri smera. S obzirom da trazim 3d modelovanje meni je kao najpogodniji delovao Rachunarske nauke i informatika. Dakle, poenta je u tome da na sva tri smera ima predmet modeliranje i simulacija sistema, ali jedino na ovom smeru ima josh predmat koji podseca na ovo, a to je grafichki i multimedijalni sistemi.
Ovde Vam prikazujem nastavne planove iz tih predmeta, pa zelim da mi kazete vashe mishljenje: da li treba trpeti predmete poput matematichke analize 1 i 2, diskretne matematike i linearne algebre, osnovi elektrotehnika etc. radi ova dva predmeta?
MODELIRANJE I SIMULACIJA SISTEMA
-Mesto i uloga modeliranja i simulacije, elementi, primena u praksi
-Modeli (nachini opisa, provera i valjanost, klasifikacija)
-Matematichki modeli kontinualnih sistema
-Primeri formiranja modela
-Simulacija na hibridnom rachunaru
-Matematishki modeli diskretnih sistema
-Simulacija i modeliranje na digitalnom rachunaru
-Upotreba simulacionh jezika
-Identifikacija sistema
-savremene tehnike modeliranja i simulacije

GRAFICHKI I MULTIMEDIJALNI SISTEMI
-Komjuterska grafika i teorija boja
-Generativna grafika (vektorska; rasterska; 2d i 3d primitive, prikaz i projekcije; bojenje, iluminacija i senchenje, transformacija; kompozicija i manipulacija generativne slike)
-Pristupi obradi i analizi slike (digitalizacija; obrada; poboljshanje i restauracija; segmentacija, ekstrakcija kvantiteta i razumevanje slike)
-Morfing i animacija (morfing metode, kompjuterska animacija – karakteristike, modeli i tehnike za generisanje pokreta)
-Multimedija (pojmovi, karakteristike i tokovi podataka medija)
-Karakteristike audio/video/slika-grafika medija (muzika-MIDI; govor; video-TV; HDTV)
-Pregled standarda za kompresiju i optichko skladishtenje (standardni algoritmi; JPEG I MPEG, CD DA-ROM-WO-RW; DVD; holograf)
-Grafichki i MM sistemi (hibridni i digital.; arhitekture, virtuelna i augmentativna realnost)
-MM operatvini sistemi (posebni zahtevi i MM ekstenzije – QuickTime i WinMMExt)
-MM komunikacioni sistem (time-user-control space i CSCW; zahtevi i ogranichenja protokola na prezentaciono aplikativnim i mrezno-transportnim ISO-OSI nivoima)
-MM baze podataka (strukture i operacije)
-Dokumenta (hipertekst i hipermedija-definicije i standardne arhitekture)
-Sinhronizacija MM podataka (chetvoroslojni referentni model i ditrsibuirani sistemi)
-Programske apstrakcije, alati i aplikacije (programski i skript jezici, authoring sistemi i MM kiosk)

..Verovatno je malo dugachko, ali vas molim da ipak prochitate i kazete koju rech o tome.. Prednost imaju oni koji se razumeju u ovo.

Hvala unapred! cmokic svima

[Ovu poruku je menjao forrest_gump dana 19.11.2005. u 22:27 GMT+1]
''My mom always says-Life is like a box of chocolate.. You never know what you gonna get!''
 
Odgovor na temu

Boki4u
Bogdan Djukic
Zemun

Član broj: 61571
Poruke: 696
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: fakulteti, a na njima bar malo modelovanja19.11.2005. u 23:38 - pre 223 meseci
Pa to modeliranje i simulacija sistema lici na pravljenje (modeliranje) nekih sistema, i verujem da se radi u CAD-u. To bas i nema neke veze sa animacijom.
A sto se tice grafickih i multimedijalnih sistema, to imas i na vets-u, kao predmete multimedijalno racunarstvo, i kompjuterska grafika...
Inzenjersku Matematiku imas samo u jednom semestru, i to je to!

Tako da glasam za "vets"
 
Odgovor na temu

forrest_gump
IT administrator
Loznica

Član broj: 65179
Poruke: 89
213.244.197.*



Profil

icon Re: fakulteti, a na njima bar malo modelovanja20.11.2005. u 10:10 - pre 223 meseci
Znash shta Boki.. Ti si mene sad skoro ubedio. :\ Ali imam josh jedno pitanje.. Na Akademiji umetnosti u NS-u imash smer animacije i vizuelni efekti (koji cu ja ipak definitivno probati, bez obzira shto verovatno necu uspeti ) i tu ne mozesh da prodjesh ako animaciju ne poznajesh vec odlichno. Znachi morash da imash predznanje i to veliko. Zanima me kakva je situacija u vets-u shto se toga tiche? Obishla sam vash sajt i uzduz i popreko, ali nisam shvatila shta se polaze za prijemni? I da li tu treba da imash neko predznanje za animacije? Mislim, videla sam da se polazu matematika i skonosti za izabranu struku, ali ajde budi srce pa objasani ti to malo bolje.. Shta je to u stvari? (Naravno, ne toliko matematika koliko ovo drugo?)
Hvala ti!
PS-Je l' ti zanimljivo u toj shkoli? Je l' teshka matematika?

[Ovu poruku je menjao forrest_gump dana 20.11.2005. u 11:27 GMT+1]
''My mom always says-Life is like a box of chocolate.. You never know what you gonna get!''
 
Odgovor na temu

shima

Član broj: 27002
Poruke: 164
*.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: fakulteti, a na njima bar malo modelovanja20.11.2005. u 11:04 - pre 223 meseci
Molim Vas nemojte me drzati za rec ali mislim da:
> *MODELIRANJE I SIMULACIJA SISTEMA*
nema mnogo veze sa oblascu koju pokriva ovaj forum a to je cini mi se 3D modelovanje i animacija (u
umetnicke svrhe)
koliko god nazivi bili sllicni ja verujem da su u pitanju veoma razlicite oblasti kada se uzme u
obzir tema o kojoj se ovde diskutuje.
Nisam strucnjak i nisam se mnogo bavio pomenutim oblastima ali sam na visoj skoli (za informatiku i
organizaciju - bilo nekad u NS) imao "Teoriju sistema" koja je pokrivala i takozvano "sistemsko
modelovanje". Jednom sam pitao neke studente sa FTN-a u NS u cemu oni to rade i rekli su mi da
koriste program Matlab!
Raspitajte se direktno na faxu i vidite o cemu se tu tacno radi.
 
Odgovor na temu

forrest_gump
IT administrator
Loznica

Član broj: 65179
Poruke: 89
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: fakulteti, a na njima bar malo modelovanja20.11.2005. u 13:31 - pre 223 meseci
Pa, dobro, verovatno da i nema mozda i nikakve veze, ali ja sam to i ubacila da mi kazete da li je to to ili nije.. Mada hvala shto si nam dao bliza uputstva u vezi sa tim.

Ej, u Loznici pada sneg!

[Ovu poruku je menjao forrest_gump dana 20.11.2005. u 14:34 GMT+1]
''My mom always says-Life is like a box of chocolate.. You never know what you gonna get!''
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: fakulteti, a na njima bar malo modelovanja

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 16913 | Odgovora: 84 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.