Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odkud mi toliko "user connections"-a u MYSQL-u?!

[es] :: PHP :: Odkud mi toliko "user connections"-a u MYSQL-u?!

[ Pregleda: 2406 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zgas

Član broj: 74613
Poruke: 334
*.ptt.yu.

Sajt: odbrojavanje.com


Profil

icon Odkud mi toliko "user connections"-a u MYSQL-u?!16.11.2005. u 20:49 - pre 224 meseci
Postovani,

imam jedan PHP skript sa dosta koda. U njemu postoji nekoliko upita za MySQL. Problem je taj sto mi nakon svakog izvrsenja skripta (na bilo koji nacin) MySQL uspostavlja jos jednu "user connection", tako da nakon nekoliko izvrsenja skripte, MySQL biva preopterecen i dolazi do pada servera.

Imam i druge slicne skripte, ali u njima ne postoji ovakav problem. Da li mozete da mi pomognete?

P.S.
Pokusao sam sa zatvaranjem konekcije nakon svakog izvrsenja skripte, ali ne vredi. Ni u ostalim skriptama nisam ovo koristio, pa ipak nije doslo do problema.

SVAKA KONEKCIJA JE U NEKOM "SLEEP" COMMAND-u...
Aukcije, www.Odbrojavanje.com
Aukcija može biti osvojena jeftino - za 30 sekundi a 6 dinara!
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.speed.planet.nl.



+3 Profil

icon Re: Odkud mi toliko "user connections"-a u MYSQL-u?!16.11.2005. u 23:07 - pre 224 meseci
Sleep, koliko me pamcenje sluzi, znaci da je konekcija tu, ali trenutno ne radi nista...

pokusaj da u kodu, umesto

mysql_connect

radis:

mysql_pconnect

pconnect ce prvo traziti slobodnu konekciju, pre nego da sam otvara novu... Mozda ti ovo pomogne... Nije resenje problema, vec workaround, ali da posluzi dok ne resis problem...

Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Odkud mi toliko "user connections"-a u MYSQL-u?!16.11.2005. u 23:18 - pre 224 meseci
@Smilie

i mysql_connect takodje trazi prvo slobodnu konekciju - problem moze da bude u nekoj petlji ili rekurziji

Citat:
If a second call is made to mysql_connect() with the same arguments, no new link will be established, but instead, the link identifier of the already opened link will be returned. The new_link parameter modifies this behavior and makes mysql_connect() always open a new link, even if mysql_connect() was called before with the same parameters.


http://www.php.net/mysql_connect
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Odkud mi toliko "user connections"-a u MYSQL-u?!

[ Pregleda: 2406 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.