Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta mislite o kavijaru?

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta mislite o kavijaru?

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 11679 | Odgovora: 82 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.jetstream.xtra.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Sta mislite o kavijaru?11.11.2005. u 01:42 - pre 224 meseci
Citat:
jablan: Vidi, takvim osobama je, dakle, bitno ko šta nosi i koliko to košta. U zavisnosti od toga oni procenjuju ljude oko sebe. Verovatno je tačno da na svoje najbliže verovatno neće gledati kao i na ostale, ali se postavlja pitanje koliko treba biti blizak sa takvom osobom da te ne bi posmatrala kao prost zbir cifara pojedinačnih odevnih i tehničkih predmeta koje imaš na sebi. Takve osobe jedine prave prijatelje stiču obično pre nego što postanu to što jesu.

To su ciste predrasude. Isto tako mozes da gledas i na ostale koji su suprotni. Ako ja jednog dana kupim nesto fancy ili narucim kavijar da li ce on sada da pomisli da sam ja snob? Naravno da to zavisi od osobe do osobe a sve ostalo su predrasude. Evo ti si zivi dokaz da postoje predrasude prema onakvim ljudima. To jednostavno nema veze, evo McCracken je dao primer osobe koja se trudi da ne ispadne snob sto je stvarno bezveze. Verovatno zato sto postoje i ljudi oko njega koji nemaju takve pare ko on ali bi odmah pomislili da je snob ako kupi nesto fancy ili mozda samo on tako misli. Nemoj da se ljutis ali mislim da si samo potpao pod uticaj raznih predrasuda. Mozda si imao lose iskustvo sa par takvih osoba ali ja sam imao lose iskustvo sa i jednim i drugim. Uopste ne mora da znaci da je takvim osobama bitno sta drugi nose (kako ti kazes), sasvim je moguce da im je bitno sta one nose. U stvari i meni nije mnogo bitno sta neko drugi nosi, to je njihov problem. (Sada ce odmah da mi N. kaze da se identifikujem sa snobovima :-) )

[Ovu poruku je menjao srki dana 11.11.2005. u 02:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Sta mislite o kavijaru?11.11.2005. u 08:52 - pre 224 meseci
Šta su predrasude? Ja ne pričam o svim ljudima koji kupuju kvalitetne (dakle, često skupe) stvari, već o ljudima koji su od toga napravili fetiš (vidi StORM48-ov post) i od kojih nikad kad dođu iz šopinga nećeš čuti "u al' sam jeftino prošao", nego "u al' sam skupo prošao". Tačno znaju šta su koliko platili, znaju gde u gradu ima najskuplje itd. - ne pravite se blesavi, tačno znate o kom tipu ljudi pričam.

Za takve ljude odgovorno mogu da tvrdim da nisu u stanju da izgrade zdrave socijalne relacije sa ljudima oko sebe.
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.jetstream.xtra.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Sta mislite o kavijaru?11.11.2005. u 12:50 - pre 224 meseci
Citat:
jablan:Tačno znaju šta su koliko platili, znaju gde u gradu ima najskuplje itd. - ne pravite se blesavi, tačno znate o kom tipu ljudi pričam.

Da, znam, poznajem ih nekoliko i medju njima ima i losih i dobrih osoba (isto kao i kod onih koji ne vole da se pokazuju), ako neko voli da se pokazuje meni to ne smeta, ima mnogo vaznijih karakteristika neke osobe koje mogu da mi smetaju.

Citat:
Za takve ljude odgovorno mogu da tvrdim da nisu u stanju da izgrade zdrave socijalne relacije sa ljudima oko sebe.

E vidis to je predrasuda kojom robujes. Mozda imas samo lose iskustvo pa si naletao na takve osobe. Ja znam bas suprotan primer, osoba kojoj je sve foliranje sta god da neko uradi sto nije nesto obicno (pijenje piva i jedenje pljeskavice), ta osoba tek ne ume da ima zdrave socijalne odnose. Ponekad mi se jede pljeskavica i pije pivo a nekada cu da odem na skoljke i pijem kvalitetno vino. Naravno ima osoba koje nikada ne bi radile ono prvo a ima osoba koje nikada ne bi otisle na ovo drugo i i sa jednim i drugim mogu da imaju dobri odnosi. Predrasuda je to sto mislis da automatski osobe koje vole da su fancy gledaju sta ti nosis i kako se oblacis. To uopste ne mora da bude tacno, cesto im je bitno samo kako se one same oblace a za to kako se ti oblacih ih bas briga.

[Ovu poruku je menjao srki dana 25.11.2005. u 17:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta mislite o kavijaru?

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 11679 | Odgovora: 82 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.