Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta mislite o kavijaru?

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta mislite o kavijaru?

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 11676 | Odgovora: 82 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Milan Andjelkovic
Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.beogrid.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: Sta mislite o kavijaru?09.11.2005. u 13:40 - pre 224 meseci
Evo ja nekad odem na neki splav uveče (čak nekad obučem i tesnu majicu ;) i šta nosim sa sobom npr:
- ključeve od kuće (i to od više stanova, svog i dva druga)
- ključeve od posla
- ključeve od kola
(već kapiraš da tu ima podosta ključeva)
- novčanik
- isprave za kola
- pakovanje maramica
- žvake (ili orbit bombone koje preferiram :)
- olovku
- možda fotoaparat
- mobilni telefon
- da sam pušač, kao što nisam, mogli bismo da dodamo i paklu cigareta i upaljač
- možda sam nešto zaboravio, a svakako ubaci još jednu stvar po izboru, u zavisnosti od situacije, društva, itd...

I sad ti meni reci, gde ja to da potrpam, ako ne u torbicu? Čak i zimi, a da ne pričamo o letu kada imam sve ukupno dva džepa u koja ne želim da stavim skoro ništa.

Ko god zaključi išta loše o meni na osnovu toga što sam poneo torbicu sa sobom, nije vredan ni toliko da imam ikakvo mišljenje o njemu, niti da komentarišem takav stav.

ex.mangel
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Sta mislite o kavijaru?09.11.2005. u 13:43 - pre 224 meseci
Nabukodonosor, ti - a) imas neki zesci problem sa tim kako ljudi trose svoje pare; b) ukakio si motku vec negde nasred teme pa sad drzis gace da bi ispalo da si dosledan svojim stavovima...

Stvarno te ne razumem, nerviraju te ljudi koji placaju bluzu 400 evra, skorojevici koji jedu kavijar, nekakvi likovi koji nose torbice kad idu uvece na splav... mislim... pogledaj samo sta pricas? Ponasas se ko neki matori rezignirani penzos kojem sve zivo smeta, i uvek ima "nesto da doda"...

A-propo same teme, posto se sad vise ne tice samo kavijara, vec i drugih stvari koje ti smetaju nekako se provlaci kao univerzalna crta to da imas problem na koji nacin ljudi trose svoj novac. Svako ko potrosi vise od 3 dolara na nesto sto moze da se kupi za 2.95 je po tebi skorojevic, folirant i budala.

Ocigledno postoje ljudi (koje ti nazivas budalama), koji placaju velike svote novca za robu ili usluge koje se mogu naci i za mnogo manji iznos, odnosno cija upotrebna vrednost po tvom sistemu vrednosti ne opravdava cenu. Odatle i tvoji komentari o Vertu telefonima, kavijaru ("koj ce mi kad mogu da se nazderem i od prasetine") i slicno. I ti sa tim nikako ne mozes da se pomiris. Ajde da pokusam da ti priblizim jedno razmisljanje, ko zna mozda i bude efekta :)

Covek je socijalno bice. Kao takvo, ima potrebu zivljenja u zajednici, kao i potrebu da pripada odredjenoj grupi slicnih, sa kojima se, izmedju ostalog, i vizuelno identifikuje. Da nije tako, ne bismo imali "fan klub Intera", jel da Nabukodonosor? E, pa vidis, neki ljudi pripadnost svojim socio-grupama obelezavaju tako sto se sisaju na celavo, nose martinke i zickaju za pivo, drugi nose crno-plave salove oko vrata i urlaju ko budale, treci vezuju kravate i setaju Rolex satove, a cetvrti daju soma dolara mesecno za clanstvo u jaht-klubu.

I odakle ti pravo da bilo koga od njih smatras skorojevicima i budalama?

E, sad, ono sto evidentno postoji (kompleksi, kompleksi...), je zelja pojedinaca da se priblize drugim (obicno kvalitetnijim za njihov sistem vrednosti) grupama, pa tako imas ljude koji ce da cepaju pastetu i pasulj iz konzerve, al' zato imaju cell phone od 600 evra da bi se pokazali u drustvu. To je vec drugi problem, ali mi ne pricamo o tome, jer ti jednostavno klasifikujes SVE ljude po tome koliko novca su spremni da odvoje za robu/uslugu i da li ta cena opravdava upotrebnu vrednost kupljenog ili ne.

Opusti se malo...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.skydsl.de.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Sta mislite o kavijaru?09.11.2005. u 14:17 - pre 224 meseci
Citat:
Nabukodonosor, ti - a) imas neki zesci problem sa tim kako ljudi trose svoje pare; b) ukakio si motku vec negde nasred teme pa sad drzis gace da bi ispalo da si dosledan svojim stavovima...

Stvarno te ne razumem, nerviraju te ljudi koji placaju bluzu 400 evra, skorojevici koji jedu kavijar, nekakvi likovi koji nose torbice kad idu uvece na splav... mislim... pogledaj samo sta pricas? Ponasas se ko neki matori rezignirani penzos kojem sve zivo smeta, i uvek ima "nesto da doda"...

I? U cemu je problem?

Citat:
Ko god zaključi išta loše o meni na osnovu toga što sam poneo torbicu sa sobom, nije vredan ni toliko da imam ikakvo mišljenje o njemu, niti da komentarišem takav stav.

Mnogo banalizujete stvari u nedostatku pravih argumenata.

Citat:
I sad ti meni reci, gde ja to da potrpam, ako ne u torbicu? Čak i zimi, a da ne pričamo o letu kada imam sve ukupno dva džepa u koja ne želim da stavim skoro ništa.

uuuuu....pitam se sta su ljudi radili pre 10-15 godina kada su sve stvari koje su se nosile bile poprilicno vece nego sada kada se tezi ka minimalizmu. Verovatno nisu ni izlazili jer nisu imali torbicu. Ajde bre...

Citat:
Covek je socijalno bice. Kao takvo, ima potrebu zivljenja u zajednici, kao i potrebu da pripada odredjenoj grupi slicnih, sa kojima se, izmedju ostalog, i vizuelno identifikuje. Da nije tako, ne bismo imali "fan klub Intera", jel da Nabukodonosor? E, pa vidis, neki ljudi pripadnost svojim socio-grupama obelezavaju tako sto se sisaju na celavo, nose martinke i zickaju za pivo, drugi nose crno-plave salove oko vrata i urlaju ko budale, treci vezuju kravate i setaju Rolex satove, a cetvrti daju soma dolara mesecno za clanstvo u jaht-klubu.

I odakle ti pravo da bilo koga od njih smatras skorojevicima i budalama?

ahaaa...i sve te zajednice su normalne, jel tako? Znaci cak kada bih ja rekao da sa npr. nekim pripadnikom neke sekte nesto nije u redu cim to radi, ti bi mi isto ovo rekao samo da ispadnes u pravu i da se ne osetis ugrozenim jer si se OCIGLEDNO prepoznao u nekom od mojih postova? Znaci i oni su normalne osobe i to sto rade je sa neke tacke gledista (citaj:tvoje) potpuno OK?

Citat:
E, sad, ono sto evidentno postoji (kompleksi, kompleksi...), je zelja pojedinaca da se priblize drugim (obicno kvalitetnijim za njihov sistem vrednosti) grupama, pa tako imas ljude koji ce da cepaju pastetu i pasulj iz konzerve, al' zato imaju cell phone od 600 evra da bi se pokazali u drustvu. To je vec drugi problem, ali mi ne pricamo o tome, jer ti jednostavno klasifikujes SVE ljude po tome koliko novca su spremni da odvoje za robu/uslugu i da li ta cena opravdava upotrebnu vrednost kupljenog ili ne.

To je bas ono o cemu ja pricam. Ali ti jednostavno volis da citas samo ono sto sam pises. Vec sam jednom rekao, kada mi stavljas reci u usta koje ocigledno nisam rekao, imas opciju Quote i tako ce svi da znaju na sta mislis. Ovako ja samo mogu da kazem da pribegavas neistinama jer ja nijednog trenutka nisam klasifikovao SVE ljude u neku grupu. Za one koju su citali jos nesto osim svojih postova, nekoliko puta sam napisao da ne generalizujem stvari nikada pa ni sada.

Citat:
Svako ko potrosi vise od 3 dolara na nesto sto moze da se kupi za 2.95 je po tebi skorojevic, folirant i budala.

Ovo moze da kaze samo osoba koja ima neki ozbiljan problem i zeli da da se pred ovim drustvom pokaze kao neko ko je uvek u pravu. Ocigledno si u nekom trenutku svog zivota izgubio dodir sa stvarnoscu, jer ne umes da napravis razliku izmedju 3 dolara i 100 puta vece cifre. Ovo je zadnji put da te molim da mi ne stavljas u usta neke besmislene, nazovi, recenice koje ni u bunilu ne bih izgovorio. Ako hoces da mi se obratis povodom necega sto sam rekao citiraj me...nemoj sam da izmisljas neke besmislice.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Sta mislite o kavijaru?09.11.2005. u 14:25 - pre 224 meseci
Citat:
Milan Andjelkovic: Evo ja nekad odem na neki splav uveče (čak nekad obučem i tesnu majicu ;)

Nemoguće :) Nikad ne bih pomislio... ;p
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Sta mislite o kavijaru?09.11.2005. u 14:30 - pre 224 meseci
@ventura

Just for the record - u BG-u možeš da kupiš bluzu od 500, pa i više evra. A verovao ili ne, i obične (najobičnije) čarape za 105 evra (hint: eskada, paul & shark; knez mihajlova, sava centar).

Čisto kao informacija da takve bluze postoje i to kod nas.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Mitrović Srđan
Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Sta mislite o kavijaru?09.11.2005. u 14:33 - pre 224 meseci
nabuko je pljuvao mene kada sa rekao da trosim kredit na svaki par dana.
Ja stvarno ne znam koje complexe ti imas ali su veliki :)
Sta te briga kako ljudi trose pare.
Evo ja sam uzeo sad telefon koji je dosta skup samo zato sto izgleda cudno i istripovano :) mislim nije dosta vec 200e polovan al sta...pare su moje
Tako isto i opvi mogu da izdvoje par hiljada za svoje potrebe
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Sta mislite o kavijaru?09.11.2005. u 15:05 - pre 224 meseci
Probao sam belugu kavijar na jednoj veceri kod nekih nasih prijatelja iz irana , na nekom krekeru ,ni meni se ne svidja ali sam imao zelju da probam i to kao i mnogo drugih odvratnih ili manje odvratnih stvari .

Pretpostavljam da svi normalni ljudi ako pocnu da zardjuju vecu kolicinu para od one koja im je potrebna da normalno egzistiraju , pocnu da trose visak pare da obogate svoja zivotna iskustva neko to radi jelom ,neko dobrotvornim akcijama , neko kupujuci udobne stvari , kola , jahte, popularnost , prijatelje , devojke , itd

Meni ovo deluje logicno , iskoristi najvise od zivota , pa sta treba covek da radi - da se zatvori u neki bedni stan i da broji pare na ekranu monitora :)


@hint oko carapa
Evo imate u mom sada otvorenom web store butiku , licno moje carape koje sam sada skinuo za bednih 200 evra :)))) platio sami ih 1 evro plus provizija , pa ko voli BRAND :)

[Ovu poruku je menjao Milos niks dana 09.11.2005. u 16:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Sta mislite o kavijaru?09.11.2005. u 15:12 - pre 224 meseci
Ajoj...
Citat:
Nabukodonosor:
Citat:
boccio: Nabukodonosor, ti - a) imas neki zesci problem sa tim kako ljudi trose svoje pare; b) ukakio si motku vec negde nasred teme pa sad drzis gace da bi ispalo da si dosledan svojim stavovima...

Stvarno te ne razumem, nerviraju te ljudi koji placaju bluzu 400 evra, skorojevici koji jedu kavijar, nekakvi likovi koji nose torbice kad idu uvece na splav... mislim... pogledaj samo sta pricas? Ponasas se ko neki matori rezignirani penzos kojem sve zivo smeta, i uvek ima "nesto da doda"...

I? U cemu je problem?

Pa problem je u tome sto klasifikujes ljude u budale/skorojevice/isfolirane zato sto nisu compiliant sa tvojim standardima. Ja ne znam koliko direktnije treba ovo da objasnim?! Ako mislis da je to u redu, onda nemamo vise sta da diskutujemo na ovoj temi. Ja sve vreme pokusavam da ti objasnim "zivi, i pusti ljude da zive", al ti ne jebes dva posto...
Citat:
ahaaa...i sve te zajednice su normalne, jel tako? Znaci cak kada bih ja rekao da sa npr. nekim pripadnikom neke sekte nesto nije u redu cim to radi, ti bi mi isto ovo rekao samo da ispadnes u pravu i da se ne osetis ugrozenim jer si se OCIGLEDNO prepoznao u nekom od mojih postova? Znaci i oni su normalne osobe i to sto rade je sa neke tacke gledista (citaj:tvoje) potpuno OK?

Ne demagogisi. Sekta po difoltu vrbuje ljude u svoje redove laznim obecanjima zarad licne dobiti (najcesce materijalne), i drzi pod kontrolom psiholoskim metodama torture, sto nema nikakve veze sa nasom pricom. U nedostatku adekvatnih argumenata nemoj posezati za demagogijom, molim te. I nemoj bespotrebno laskati sebi da si me nesto "nabo" svojim postovima pa se osecam prepoznatim i ugrozenim. Pucanj u prazno, prijatelju :)
Citat:
Nabukodonosor:
Citat:
boccio: Svako ko potrosi vise od 3 dolara na nesto sto moze da se kupi za 2.95 je po tebi skorojevic, folirant i budala.
Ovo moze da kaze samo osoba koja ima neki ozbiljan problem i zeli da da se pred ovim drustvom pokaze kao neko ko je uvek u pravu. Ocigledno si u nekom trenutku svog zivota izgubio dodir sa stvarnoscu, jer ne umes da napravis razliku izmedju 3 dolara i 100 puta vece cifre. Ovo je zadnji put da te molim da mi ne stavljas u usta neke besmislene, nazovi, recenice koje ni u bunilu ne bih izgovorio. Ako hoces da mi se obratis povodom necega sto sam rekao citiraj me...nemoj sam da izmisljas neke besmislice.

Mmmm... u pitanju je nesto sto se obicno zove "plastican primer", si cuo nekad za to? :) Konkretne cifre su nebitne, ti ovde pokusavas da plasiras pricu o tome da je foliranje kupiti bluzu od 500 evra, i WC solju od hiljadu, a to moja recenica i govori, sto je 99% ljudi verovatno i shvatilo. Opet, u nedostatku pravih argumenata, potpuno si otisao na tangentu problema i uhvatio se toga ko pijan plota - tvoj jedini odgovor je da sam ja izgubio dodir sa realnoscu jer ne pravim razliku izmedju 3 dolara i sto puta vece cifre?!?


Izvini, ali evidentno je da gajis odredjenu dozu animoziteta prema ljudima koji se po tvojim merilima "razbacuju parama" i pokusavas po svaku cenu da ih ponizis izjavma da su praznoglavi i isfolirani. Da li to vuce korene u tome sto ti nisi materijalno u mogucnosti da to cinis, pa zelis takve da predstavis kao "pacijente" ovog drustva i time sebi nahranis povredjenu sujetu - ostavicemo nekim psiholozima/sociolozima da procene :) Pokusao sam u prethodnom postu nesto da ti objasnim, ali vidim da nema efekta, tako da odustajem...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
81.93.82.*



+6455 Profil

icon Re: Sta mislite o kavijaru?09.11.2005. u 15:53 - pre 224 meseci
Citat:
Nabukodonosor:
uuuuu....pitam se sta su ljudi radili pre 10-15 godina kada su sve stvari koje su se nosile bile poprilicno vece nego sada kada se tezi ka minimalizmu. Verovatno nisu ni izlazili jer nisu imali torbicu. Ajde bre...


Pa bile su vece, i bas se ja konkretno secam da su svi to nosili po dzepovima i uvek kad sedaju sadrzaj dzepova praznili na sto... A ako cemo bas u detalje, tada se zvake i maramice i nisu bas nosile...

Citat:
StORM48:
Just for the record - u BG-u možeš da kupiš bluzu od 500, pa i više evra. A verovao ili ne, i obične (najobičnije) čarape za 105 evra (hint: eskada, paul & shark; knez mihajlova, sava centar).


Ne, ne mozes. A to znam jer se ja oblacim po takvim radnjama, i po Marjanovim kriterijuima mogao bi se svrstati u 'skorojevice' koji daju 300 eura za cipele, 20 eura za par carapa, i 150 eura za obicnu majicu kratkih rukava, 1000 eura za mobilni telefon... Mislim odakle meni pravo da trosim svoje pare ako nemam aristokratsko poreklo... Pradeda mi ziveo na nekoj tamo planincugi, a ja se tu nesto sad kurcim jedem kavijar... Mislim strasno...

Vrlo dobro znam kakve su cene u Beogradu, kakve su u Londonu, New Yorku, Milanu, Rimu, i znam vrlo dobro sta znaci kad neko lupi 'bluza od 500 eura'. Isto tako i za 'patike' koje odjednom sad vise nisu patike, vec zenske cipele, pa ce onda opet odjednom biti "ne nije 1000 vec 400 eura, al i to je mnogo"...

Ja kazem nek Marjan navede tacno koje je marke ta bluza od 500 eura, i u kojoj radnji, i ti reci koje su marke te carape i u kojoj radnji kostaju bas 105 eura... Ja koliko sam upoznat najskuplje carape u Beogradu su u Hugo Boss-u i kostaju 20-25 eura za par...

To sto pricate obojica to su najobicnija preterivanja i pravljenje senzacije tamo gde ne postoji...

Citat:
Milos niks:
Pretpostavljam da svi normalni ljudi ako pocnu da zardjuju vecu kolicinu para od one koja im je potrebna da normalno egzistiraju , pocnu da trose visak pare da obogate svoja zivotna iskustva neko to radi jelom ,neko dobrotvornim akcijama , neko kupujuci udobne stvari , kola , jahte, popularnost , prijatelje , devojke , itd


Upravo je to poenta... Ako neko zaradjuje dovoljno novca, zasto ga ne bi potrosio na neke nove stvari u zivotu, zasto ne bi kupio majicu od 200 eura iako mozda na pijaci slicnu vrstu proizvoda, samo mnogo losijeg kvaliteta mozes kupiti i za 5 eura, zasto ne bi otisao u neki ekskluzivan restoran na veceru i probao nove stvari, zasto ne bi probavao uvek nesto novo u zivotu?

Ako neko ko zaradjuje, i pored toga sto zaradjuje, i dalje jede prebranac i slaninu, i ne zanima ga nista drugo, u cemu je onda poenta napredovanja u zivotu? Ko sto rece Milos, sta ce mu pare.. Da ih broji?



[Ovu poruku je menjao ventura dana 09.11.2005. u 17:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.164.eunet.yu.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Sta mislite o kavijaru?09.11.2005. u 17:57 - pre 224 meseci
Citat:
ahaaa...a jel isto to nosis i kada uvece vikendom ides na splav? Pa naravno da ne nosis, jer ti ne treba. Ali verujem da si vidjao mnogo likova u tesnim majicama koji bas tamo nose te torbice. E ja sam o njima pricao.

Pa u principu, izuzev diskova, sve ostalo mi može ustrebati gde god da izađem, s tim što ponekad ponesem i foto-aparat, tako da sadržaj torbice bude još glomazniji :)
Citat:
Ali to je nebitno...nije mi jasno sto se pozivas na neke leve stvari.

Pa ti si prvi skrenuo sa priče o kavijaru sa onim bluzama, a ja samo da pomenem da ovo nije prvi put kako etiketiraš ljude kao snobove i to po nekim stvarima koje ne moraju nužno da znače da su oni to.Mislim, čudna mi čuda, nositi torbicu :)
Citat:
uuuuu....pitam se sta su ljudi radili pre 10-15 godina kada su sve stvari koje su se nosile bile poprilicno vece nego sada kada se tezi ka minimalizmu. Verovatno nisu ni izlazili jer nisu imali torbicu. Ajde bre...

Jeste, ali tada nisi ni imao mnogo toga da nosiš kada izlaziš (nije bilo mobilnih toliko ili barem nisu bili toliko dostupni svima, isto važi i za foto-aparate i za još neke stvari koje čine današnji sadržaj prosečne torbice, prosečnog građanina), a oni koji su i imali da nose nešto jadne njihove žene koje su nosile one ogromne tašne koje su tada bile u modi :)
Citat:
ahaaa...i sve te zajednice su normalne, jel tako? Znaci cak kada bih ja rekao da sa npr. nekim pripadnikom neke sekte nesto nije u redu cim to radi

Babe i žabe :) U sekte obično pokušavaju da te uvuku, ponekad i nasilnim metodama, dok snobovi mogu da štete samo sebi.Tebi ne mogu nikako.U tome i jeste poenta.Snobom se ne može smatrati neko samo zbog toga što nosi torbicu.Eventualno bi mogao da smatraš snobom nekoga ko nosi torbicu natrpanu praznim papirićima kako bi neko sa strane pomislio da on nešto bog zna šta radi, te ima gomilu dokumenata i telefona u istoj.Ali pošto to ne možeš na lak način da proveriš, ne trebaš da etiketiraš svakog ko nosi torbicu.A i ne vidim zašto tebi ovaj što nosi papiriće nešto smeta, niti kako on tebi nanosi bilo kakvu štetu.Može da izblamira samo sebe, tebe nikako.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Sta mislite o kavijaru?09.11.2005. u 18:57 - pre 224 meseci
@Ventura

Ne vredi da se raspravljamo, jer očigledno nemaš pojma o čemu pričaš. Prekjuče sam sa lepšom polovinom gledao majcu u Sava centru (najobičnija majca, crna, sa nekim lobanjama, 22700dinara, Dolce gabana). Paul & Shark, bela košulja, nešto kvalitetnija od uobičajenih, 27.000 dinara.

Sasvim slučajno, često sam tamo i ne lupetam napamet.

Over&out

Pozdrav

P.S. Nemam nameru da se naklapam ovde sa nekim ko je toliko nadmen da prosto ne može da prihvati da i neko drugi ima para, ali ne pati od potrebe da se hvali.
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 852



+152 Profil

icon Re: Sta mislite o kavijaru?09.11.2005. u 19:31 - pre 224 meseci
Nabukodonosor

Upoznao sam, i znam mnoge ljude koji kupuju stvari od par stotina eur a pri tom ne vrede kako ti kazes 5 evra, nose tesne majce i torbice, ali su verovali ili ne sasvim opusteni likovi, pricaju sa svima ko s najboljim drugom. Mene mnogo vise nerviraju ljudi koji me u samom startu osude i kazu: "pogledaj ovog sabana ima tesnu majcu i torbicu" a pri tom nisu progovorili samnom ni dve reci, i nemaju pojma ni ko sam, ni sta radim, nista... Verujem da svi ljudi pate od nekih kompleksa, neko manje neko vise, ali ova grupa ljudi (u koju ti spadas) koja ocrnjuje nekoga samo na osnovu toga kako se ponasa i izgleda pati SIGURNO mnogo vise od kompleksa.

I jos nesto, znaj da ako ti ocrnjujes i pljujes nekog, to ne znaci odmah da si ti bolji od njega..
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Sta mislite o kavijaru?09.11.2005. u 19:50 - pre 224 meseci
Ma ljudi, jel vama nesto cudno ovde!? Ne? Pa gde nam je Pandora?!? Ova tema je ko stvorena za njega. Da mu se nije nesto desilo???
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
81.93.80.*



+6455 Profil

icon Re: Sta mislite o kavijaru?09.11.2005. u 21:15 - pre 224 meseci
Citat:
StORM48
Ne vredi da se raspravljamo, jer očigledno nemaš pojma o čemu pričaš. Prekjuče sam sa lepšom polovinom gledao majcu u Sava centru (najobičnija majca, crna, sa nekim lobanjama, 22700dinara, Dolce gabana). Paul & Shark, bela košulja, nešto kvalitetnija od uobičajenih, 27.000 dinara.


Upravo si napisao bas ono sto sam zeleo da vidim.

Znaci i sam si rekao MAJICA, a to nikako nije jednako bluzi (koje su visestruko jeftinije).

Sam si rekao 23k dinara sto je 270 eura, a ne 500 eura kako je receno.

Dakle, u originalnoj poruci je sve bar trostruko preterano. To je bila moja poenta i zasto sam se uopste osvrtao i na tu opasku "bluza od 500 eura".


Citat:
DrJekyll:
Verujem da svi ljudi pate od nekih kompleksa, neko manje neko vise, ali ova grupa ljudi (u koju ti spadas) koja ocrnjuje nekoga samo na osnovu toga kako se ponasa i izgleda pati SIGURNO mnogo vise od kompleksa.


Bravo.
 
Odgovor na temu

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Sta mislite o kavijaru?09.11.2005. u 22:07 - pre 224 meseci
Poenta ove teme je ponasanje ljudi preme drugima koji nisu njihova socijalna kategorija ili jesu ali se drugacije ophode prema potrosnji para.

Zasta neko trosi pare, kako izgleda,sta jede,sta vozi itd sa time da se eteiketira u drustvu i to po obicaju negativno . To je cinjenica . Nikada u zivotu nisam cuo pozitivan komentar sa strane da kada neko vidi dobar/nov auto od 20.000evra ili manje i
nekoga mladjeg vozaca u njemu.

Sve su to narodu obicno kriminalci,ubice ,lopovi koji su njima od usta ukrali . U 95% slucajeva imaju neku vrstu agresije. Na neki nacin bi hteli sopstveni neuspeh na razlicitim nivoima zivota ( losa plata, alkoholisanje,vara ih zena/muz, je#@m li ga nebitno) poniste time sto ce i drugome zagorcati na neki nacin zivot.

Ovo sa novim kolima je najbolji primer jer vecina od populacije u beogradu moze sebi da kupi auto od 20.000eu ukoliko bi se odrekla mnogo bitnijih stvari u zivotu .

Ali neee , ipak je lepse setati se okolo, ne raditi nista ceo dan ,gledati tudja posla , bacati drvlje i kamenje , provocirati fizicki i verbalno pa ako se nedaj boze dobije po p$#$i ,zvati pripadnike plavce i napraviti scenarijo o naivnim, radnim i dobrim ljudima koji gledaju svoja posla i dobijaju nicim izazvane batine od "mafijasa".



[Ovu poruku je menjao Milos niks dana 09.11.2005. u 23:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

atinna

Član broj: 60103
Poruke: 58
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.nike.com


Profil

icon Re: Sta mislite o kavijaru?09.11.2005. u 22:12 - pre 224 meseci
Citat:
boccio

Izvini, ali evidentno je da gajis odredjenu dozu animoziteta prema ljudima koji se po tvojim merilima "razbacuju parama" i pokusavas po svaku cenu da ih ponizis izjavma da su praznoglavi i isfolirani. Da li to vuce korene u tome sto ti nisi materijalno u mogucnosti da to cinis, pa zelis takve da predstavis kao "pacijente" ovog drustva i time sebi nahranis povredjenu sujetu - ostavicemo nekim psiholozima/sociolozima da procene :) Pokusao sam u prethodnom postu nesto da ti objasnim, ali vidim da nema efekta, tako da odustajem...




:)))
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.skydsl.de.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Sta mislite o kavijaru?10.11.2005. u 07:04 - pre 224 meseci
Citat:
Evo ja sam uzeo sad telefon koji je dosta skup samo zato sto izgleda cudno i istripovano :) mislim nije dosta vec 200e polovan al sta...pare su moje

Kakve to veze ima sa bilo cim!? Ja sam za svoj telefon dan 350 eura i to na popustu je bio toliko. Ne shvatam te. Ti znas cemu sluzi taj telefon, znas da ga koristis i tih 200 eura si pametno potrosio. Ja pricam o necemu drugom.

Citat:
Mmmm... u pitanju je nesto sto se obicno zove "plastican primer", si cuo nekad za to? :) Konkretne cifre su nebitne, ti ovde pokusavas da plasiras pricu o tome da je foliranje kupiti bluzu od 500 evra, i WC solju od hiljadu, a to moja recenica i govori, sto je 99% ljudi verovatno i shvatilo. Opet, u nedostatku pravih argumenata, potpuno si otisao na tangentu problema i uhvatio se toga ko pijan plota - tvoj jedini odgovor je da sam ja izgubio dodir sa realnoscu jer ne pravim razliku izmedju 3 dolara i sto puta vece cifre?!?

Da zato sto previse banalizujes kada to nije potrebno. Nije isto kada kazes da neko daje 3 centa ili 3 eura vise od prave vrednosti necega, i kada neko daje 100 puta vecu sumu od prave vrednosti necega, a SAMO iz razloga prikazivanja sebe u javnosti u nekom drugom svetlu. O tome se radi.

Citat:
Vrlo dobro znam kakve su cene u Beogradu, kakve su u Londonu, New Yorku, Milanu, Rimu, i znam vrlo dobro sta znaci kad neko lupi 'bluza od 500 eura'. Isto tako i za 'patike' koje odjednom sad vise nisu patike, vec zenske cipele, pa ce onda opet odjednom biti "ne nije 1000 vec 400 eura, al i to je mnogo"...

Zar je toliko bitno koja vrsta obuce je?!?!? Ako ti je to jedino za sta mozes da se uhvatis u diskusiji...onda stvarno ne znam. To sto ti nisi upucen i niko te nije obavestio da postoje skuplje prodavnice od tih u kojima se ti oblacis, je samo tvoj problem. Sada tek vidim da si se ti identifikovao u ovoj temi i zato toliko licno nastupas i zato toliko jako branis svoj stav. Ako budem saznao za neku prodavnicu gde imaju da se kupe carape skuplje od tih 20 eura koliko ti dajes za njih, javicu ti na PP. Glupo bi bilo da dajes 20 eura kada ima da se kupe za 40. Stvarno bi bilo sramota.

Citat:
Ako neko zaradjuje dovoljno novca, zasto ga ne bi potrosio na neke nove stvari u zivotu, zasto ne bi kupio majicu od 200 eura iako mozda na pijaci slicnu vrstu proizvoda, samo mnogo losijeg kvaliteta mozes kupiti i za 5 eura

Ne kazem ja da treba da se oblacis na pijaci jer ni meni to ne pada na pamet, ali razlika izmedju ta dva proizvoda u ceni je kako ti kazes nekih 40 puta, a reci mi da postoji i tolika razlika i u kvalitetu....jel to sto ti kupujes 40 puta kvalitetnije?
Pazi, ja sve sto nosim uglavnom nosim markirano jer volim kvalitet. Ali za npr. farmerice cu dam lupam 100 eura jer im je to realna cena. Ali ako odem u prodavnicu i neko mi za njih trazi 500 eura i ja ih kupim, ozbiljno cu da se zapitam da li je vlasnik te prodavnice od mene upravo napravio budalu. Pa makar imao milione kao ti ventura. To se kod nas zove sisanje ovaca.

Citat:
Znaci i sam si rekao MAJICA, a to nikako nije jednako bluzi (koje su visestruko jeftinije).

Sam si rekao 23k dinara sto je 270 eura, a ne 500 eura kako je receno.

Covece ala se tih hvatas za detalje. Rec je o principima a ne detaljima. Sa tobom izgleda bez digitrona ne moze da se udje u diskusiju, a?

Citat:
Izvini, ali evidentno je da gajis odredjenu dozu animoziteta prema ljudima koji se po tvojim merilima "razbacuju parama" i pokusavas po svaku cenu da ih ponizis izjavma da su praznoglavi i isfolirani. Da li to vuce korene u tome sto ti nisi materijalno u mogucnosti da to cinis, pa zelis takve da predstavis kao "pacijente" ovog drustva i time sebi nahranis povredjenu sujetu - ostavicemo nekim psiholozima/sociolozima da procene :) Pokusao sam u prethodnom postu nesto da ti objasnim, ali vidim da nema efekta, tako da odustajem...

Ti sebe zelis da predstavis kao osobu koja je telerantna prema svakom zivom bicu i koja podrzava svaku socijalnu grupaciju. Ali to jednostavno nije tacno i ti to znas. Istina je ta, da si se ti jednostavno identifikovao u mojoj prici i to ti smeta. Nemoj sebe da predstavljas kao nekoga kao osobu otvorenog uma, jer ti si to samo u ovom slucaju gde samo podrzavas sebe i opravdavas samo ono sto sam radis. Da je istina ovo sto sada govorim, govori i sledeca cinjenica. U jednom od svojih postova rekao si "ljudi sa crno-plavim salovima koji se deru okolo kao budale". Parafrazirao sam. Ocigledno je da imas neki problem sa takvim ljudima. I sta ce se desiti kada neko otvori sutra temu i pita "sta mislite o takvim ljudima'!?!? Tada ces ti doci i napadati ih kao sto ja sada napadam ove o kojima pricamo. A ja cu da ih branim. I ko ce tu biti u pravu?! Ja cu tebi da kazem da ti ocigledno imas neki kompleks jer napadas te ljude. Znam da ces sada ti reci da to nisi rekao ili to nisi hteo da kazes ili nesto peto ali to me ne zanima jer nece biti tacno. Moja poenta je...nemoj sebe da predstavljas kao nekog pismejkera, vec reci otvoreno da si se prepoznao u svemu i da branis samo sebe. ventura je posteno to rekao i ja to cenim.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 852



+152 Profil

icon Re: Sta mislite o kavijaru?10.11.2005. u 07:14 - pre 224 meseci
Ovaj je gori od Pandore definitivno...
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.adsl.sezampro.yu.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Sta mislite o kavijaru?10.11.2005. u 07:42 - pre 224 meseci
Ne, Pandora ima drugacije motive. :D A ti ako neces da ucestvujes u diskusiji nemoj ni da trolujes. Beskorisno je...

P.S. A da, zaboravio sam da kazem....izgleda da ako imas drugacije misljenje od ostalih automatski si kandidat da budes spaljen na lomaci...eventualno obesen na glavnom trga.

EDIT: I ja za tebe uopste nisam "ovaj"...od svih ljudi sa kojima sam cuvao ovce ne secam se da si ti bio jedan od njih.

[Ovu poruku je menjao Nabukodonosor dana 10.11.2005. u 08:48 GMT+1]
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 852



+152 Profil

icon Re: Sta mislite o kavijaru?10.11.2005. u 09:26 - pre 224 meseci
Ja sam akademski gradjanin, tako da si u pravu sto se cuvanja ovaca tice, od nas dvojce mogao si da ih cuvas samo ti.

Da zavrsim ovu besmislenu raspravu, a ti pricaj posle sta hoces:

Citat:

Milan Andjelkovic

Ko god zakljuci ista lose o meni na osnovu toga sto sam poneo torbicu sa sobom, nije vredan ni toliko da imam ikakvo misljenje o njemu, niti da komentarisem takav stav.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta mislite o kavijaru?

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 11676 | Odgovora: 82 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.