Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ptt KDS problemi

[es] :: ISP :: Ptt KDS problemi

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 30798 | Odgovora: 101 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

igort82
Beograd

Član broj: 82663
Poruke: 51
195.252.108.*



Profil

icon Re: Ptt KDS problemi11.08.2006. u 15:06 - pre 215 meseci
Trenutno (od pocetka ove godine) kod mene PTT kablovski net radi sjajno, bez prekida, gubljenja signala na modemu, resetovanja modema, smanjenja protoka i svega ostalog sto je bilo prosle godine. Sta god da su uradili, kod mene (kod opstine Novi Beograd) od pocetka ove godine net radi besprekorno (prosle godine je bila katastrofa). Samo zbog veceg upload-a na paketu flat 256 kb/s koji znosi 90 kb/s, dobrog ping-a (zbog VoIP-a i igrica preko neta) i evo od ove godine bez problema sa resetovanjem modema, ja sam i dalje na PTT kablovskom... Od mnogih sam cuo da je ping losiji (veci) na aDSL-u sto bi meni smetalo zbog igrica i VoIP-a, a i upload na aDSLu na paketu 256 je 64 kb/s sto je manje nego 90 kb/s kolko je trenutno na ptt kablovskom (koji je doduse 2000 din mesecno dok je za aDSL 1700 otprilike)... Za ping evo i pyc kaze da mu je veci na aDSLu nego na ptt kablovskom sto sam i ja cuo... Mada to opet zavisi od slucaja do slucaja jer evo meni od ove godine ptt kablovski radi besprekorno a evo cujem da ima i onih koji i dalje imaju problema (kao kod mene prosle godine), tako da je sve to od slucaja do slucaja... nekima radi sve super dok drugi imaju velike probleme a na istom su provajderu i istu konekciju korsite...
 
Odgovor na temu

dbg
Beograd/Rakovica

Član broj: 28184
Poruke: 65
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Ptt KDS problemi12.08.2006. u 02:37 - pre 215 meseci
Koji IP imas? 89 ili 213?

Ja sam imao a imali su i jos neki ljudi problem sa 89 IP-om (sporiji net) pa je mozda do toga... a ako su u pitanju prekidi - mozda su opticki cvorovi za podesavanje (ili zamenu?) ali oni to verovatno ne mogu da odrade kako treba dok nemaju "ROSU" tj. daljinski nadzor koji je "pametan" i prijavljuje kvarove i svaku neregularnost na mrezi... a izgleda je nece ni imati :(
 
Odgovor na temu

igort82
Beograd

Član broj: 82663
Poruke: 51
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Ptt KDS problemi12.08.2006. u 10:45 - pre 215 meseci
Citat:
dbg: Koji IP imas? 89 ili 213?

Ja sam imao a imali su i jos neki ljudi problem sa 89 IP-om (sporiji net) pa je mozda do toga... a ako su u pitanju prekidi - mozda su opticki cvorovi za podesavanje (ili zamenu?) ali oni to verovatno ne mogu da odrade kako treba dok nemaju "ROSU" tj. daljinski nadzor koji je "pametan" i prijavljuje kvarove i svaku neregularnost na mrezi... a izgleda je nece ni imati :(


IP mi je: 213.137.***.*** vec duzi vremenski period, a to sa 89 mi je bilo vrlo kratko, mislim oko mesec dana i vratilo se na 213. Mada i sa 89 nisam primetio nikakve razlike u netu (kada se modem nije resetovao), isto sve je odlicno sljakalo, mada su onda (kada sam imao IP sa 89) bili problemi kod mene sa resetovanjem modema na svakih 15-tak minuta, doduse ne zbog IP adrese 89, nego zbog nekih tehnickih problema sa KDS instalacijom... Ti problemi sa resetovanjem modema su bili i sa IP 213 duze vreme prosle godine... Od ove godine, sta god da su uradili, net radi jako dobro, nema nikakvih prekida... Barem u mom slucaju... Jedino ne razumem zasto je i dalje 256 kb/s najveca ponudjena brzina za fizicka lica, a vec duze vreme se pojavio aDSL sa vecim brzinama (do 768 /192 Kbps)...
 
Odgovor na temu

marbik

Član broj: 32469
Poruke: 17
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Ptt KDS problemi30.08.2006. u 18:38 - pre 214 meseci
Ja trenutno imam problema u vidu povecanog pinga preko dana, dok uvece bude ok. Mada n isam ne znam zasta da se zalim jer mi se to manifestuje ako igram cod2 preko dana gde ping sa uobicajnih 30 ode na 100 i tako vec mesec dana mozda i duze. Oko 17-18 kako kad nekad i kasnije se unormali. A fora je sto kad taj isti server pingujem sa Visual Route nekad pokazuje vece pingove kad signal ode kod Telekoma nekad dok je jos kod SBB-a, sa sve prosecnim pingom od 50tak ms, ali u samoj igri lag je primetan. Ni sam ne znam sta da radim, uopste ni ne pretpostavljam u cemu je problem. Kabl je u pitanju 256, NBGD kod opstine, a znam za jos jednog decka sa istim problemima kao ja, Stari merkator Ptt Adsl 512. Ima neko neku ideja do cega je problem?
 
Odgovor na temu

igort82
Beograd

Član broj: 82663
Poruke: 51
195.252.108.*



Profil

icon Re: Ptt KDS problemi31.08.2006. u 08:20 - pre 214 meseci
Hmmm.... Ja nemam nikakvih problema sa pingom ni preko dana... Igram Fifu 06, cak cesto sa strancima, koristim VoIP gde je ping isto jako bitan i sve sjajno funkcionise u bilo kom delu dana. Isto sam na lokaciji blizu opstine NBGD i koristim flat 256... cak mi jos radi onaj "Pupinov modem" koji su mnogi napljuvali, ali sve radi odlicno...
Dali ti, osim sto imas variacije u pingu, varira i donwload i upload protok?
Na sajtu http://www.speakeasy.net/speedtest/ kada testiras brzinu (sa bilo kojim serverom sa leve strane) treba da ti je konstantno:
server: LOS ANGELES, CA (na primer)
Download Speed: 241 kbps (30.1 KB/sec transfer rate)
Upload Speed: 84 kbps (10.5 KB/sec transfer rate)

Ako ti varira i brzina onda se zali teh. podrsci na pad protoka u to i to vreme (kada ti se i ping poveca)...

P.S. Pazi, prosle godine ja sam imao probleme sa resetovanjem modema kad je mnogima sve radilo, cak i komsiji koji je na spratu ispod mene!! Odem kod njega, net radi savrseno, popnem se sprat iznad i kod mene ne radi net... Trebalo im je par meseci uz moje svakodnevno zaljenje da se kod mene stanje normalizuje... Cudno, ali iako smo na istoj lokaciji (cak i u istoj zgradi) net moze da se drugacije "ponasa"... Ne znam sta da ti kazem osim da ih cimas, ali kad nemas ocigledan problem (da ti net skroz ne radi ili da eventualno imas pad protoka), tesko da ce ti izaci u susret i otkloniti problem.
 
Odgovor na temu

banzaiii

Član broj: 78083
Poruke: 139



+1 Profil

icon Još PTTKDS problema01.09.2006. u 00:52 - pre 214 meseci
Imam jedno pitanje za (ne)srećne korisnike PTT kablovskog Interneta:
da li imate problema sa istovremenim priključivanjem dva računara?
Meni je, pre nekoliko meseci, radilo bez problema ali sad nikako.
Modem je Motorola, a priključivanje je uobičajeno (jedan na USB, jedan na LAN).
Izgleda da me DHCP server baš i ne voli, dodeli jednu IP adresu ali za drugu neće ni da čuje. Uspeo sam da ga nateram da da adresu drugom računaru tek nakon što sam isključio prvi i sačekao da istekne lease IP adrese za prvi (i to u minut precizno). Palo mi je na pamet da su možda ukinuli mogućnost dodele dve IP adrese ali mi je devojčica iz tehničke podrške rekla da bi to trebalo da radi.
 
Odgovor na temu

Vic
Error974
BI&SE
Beograd

Član broj: 16118
Poruke: 396
*.ptt.yu.



+49 Profil

icon Re: Ptt KDS problemi01.09.2006. u 07:06 - pre 214 meseci
Koliko sam ja upucen, motorolin modem i dhcp nisu ni predvidjeni da rade sa dva racunara prikljucenih istovremeno na USB i LAN. Ako koristis switc, sve ce raditi kako treba.
ERROR974
 
Odgovor na temu

igort82
Beograd

Član broj: 82663
Poruke: 51
195.252.108.*



Profil

icon Re: Ptt KDS problemi01.09.2006. u 08:26 - pre 214 meseci
Za dva ili vise racunara koristi ethernet ruter (po meni zaboravi switc i USB konekcije). Onda nema sta da ti provajder dozvoli ili ne dozvoli, dodeli ili ne dedeli dve IP adrese, kad ti to radi tvoj ruter. Ja licno koristim D-Link 4portni ruter i sve sljaka savrseno! Cak tu imas mogucnost da sam menjas IP adresu onda kad ti zelis tako sto promenis MAC adresu ruteru, osim ako zelis da imas staticnu IP adresu (dobro, mozda ce da se promeni IP jednom u godinu dana) gde ne treba nista da menjas i jednostavno IP adresa ti je uvek ista (iako je zvanicno dinamicka) - barem je to kod mene slucaj.
 
Odgovor na temu

mitar1982

Član broj: 17439
Poruke: 1042
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: Ptt KDS problemi01.09.2006. u 11:56 - pre 214 meseci
Citat:
Vic: Koliko sam ja upucen, motorolin modem i dhcp nisu ni predvidjeni da rade sa dva racunara prikljucenih istovremeno na USB i LAN. Ako koristis switc, sve ce raditi kako treba.


Motorolin modem podržava priključivanje dva kompa. Ja sam probao i internet je radio lepo. Problem je što sam izgubio lokalnu mrežu, tako da sam nastavio da koristim Internet Connection Sharing u Windowsu...
 
Odgovor na temu

banzaiii

Član broj: 78083
Poruke: 139



+1 Profil

icon Re: Ptt KDS problemi01.09.2006. u 17:27 - pre 214 meseci
Citat:
igort82: Za dva ili vise racunara koristi ethernet ruter (po meni zaboravi switc i USB konekcije). Onda nema sta da ti provajder dozvoli ili ne dozvoli, dodeli ili ne dedeli dve IP adrese, kad ti to radi tvoj ruter. Ja licno koristim D-Link 4portni ruter i sve sljaka savrseno! Cak tu imas mogucnost da sam menjas IP adresu onda kad ti zelis tako sto promenis MAC adresu ruteru, osim ako zelis da imas staticnu IP adresu (dobro, mozda ce da se promeni IP jednom u godinu dana) gde ne treba nista da menjas i jednostavno IP adresa ti je uvek ista (iako je zvanicno dinamicka) - barem je to kod mene slucaj.


Malo mi je previše da sada kupujem ruter, pogotovo kada provajder kaže da dodeljuje dve IP adrese. Pored toga nisam siguran da bi i ruter radio bez problema (vidi dalji tekst).
Znam za foru za menjanje IP adrese promenom MAC adrese. Stvar je u tome da kod mene ni to ne radi kako treba (zato i mislim da je do DHCP servera). Naime, kad je priključen jedan računar i kada mu promenim MAC adresu mrežnog adaptera, DHCP server neće da mu dodeli IP adresu (tako da ne bih mogao da promenim ni IP adresu rutera, kad bih ga imao). Windows Event Viewer kaže:

Event Type: Warning
Event Source: Dhcp
Event Category: None
Description:
Your computer was unable to automatically configure the IP parameters for the Network Card with the network address 001361E1B1AD. The following error occurred during configuration: The DHCP client has obtained an IP address that is already in use on the network. The local interface will be disabled until the DHCP client can obtain a new address. .

Moraću da ukucam ovo u Google, da vidim šta će on da kaže.

 
Odgovor na temu

igort82
Beograd

Član broj: 82663
Poruke: 51
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Ptt KDS problemi01.09.2006. u 19:36 - pre 214 meseci
Citat:
banzaiii: Malo mi je previše da sada kupujem ruter, pogotovo kada provajder kaže da dodeljuje dve IP adrese. Pored toga nisam siguran da bi i ruter radio bez problema (vidi dalji tekst).
Znam za foru za menjanje IP adrese promenom MAC adrese. Stvar je u tome da kod mene ni to ne radi kako treba (zato i mislim da je do DHCP servera). Naime, kad je priključen jedan računar i kada mu promenim MAC adresu mrežnog adaptera, DHCP server neće da mu dodeli IP adresu (tako da ne bih mogao da promenim ni IP adresu rutera, kad bih ga imao).


Probaj da uradis "Repair" za konekciju iz Windows-a (Local area connection) , ili iz DOS-a probaj da kucas: ipconfig /renew ili za ruter (tek tolko da spomenem) je opcija "DHCP Release" ili slicna sve zavisi od modela rutera... Nemoguce da nece da ti dodeli IP adresu ako promenis MAC adresu mreznog adaptera! Znaci probaj da uradis ovo gore sto sam rekao i mora da ti se dodeli IP adresa, jer u suprotnom ako promenis racunar (ili samo mreznu kartu) po tome sto kazes nebi mogao da koristis net jer ti DHCP server nebi dodelio IP adresu zbog ocigledno tvoje nove MAC adrese... Recimo donese ti drug laptop racunar, ubaci ethernet kabl u mreznu laptop-a i ?? Znaci resenje tvog pitanja sam objasnio u prvom delu i mora da ti se dodeli IP. Probaj, radice 100%.
 
Odgovor na temu

banzaiii

Član broj: 78083
Poruke: 139



+1 Profil

icon Re: Ptt KDS problemi02.09.2006. u 00:40 - pre 214 meseci
Citat:
igort82: Probaj da uradis "Repair" za konekciju iz Windows-a (Local area connection) , ili iz DOS-a probaj da kucas: ipconfig /renew ili za ruter (tek tolko da spomenem) je opcija "DHCP Release" ili slicna sve zavisi od modela rutera...

U pitanju je Win2000 na obe mašine pa nema "Repair"-a, a sa ipconfig-om se igram već neko vreme.

Citat:
igort82: Nemoguce da nece da ti dodeli IP adresu ako promenis MAC adresu mreznog adaptera!

Upravo se to dogodilo

Citat:
igort82: Znaci probaj da uradis ovo gore sto sam rekao i mora da ti se dodeli IP adresa, jer u suprotnom ako promenis racunar (ili samo mreznu kartu) po tome sto kazes nebi mogao da koristis net jer ti DHCP server nebi dodelio IP adresu zbog ocigledno tvoje nove MAC adrese... Recimo donese ti drug laptop racunar, ubaci ethernet kabl u mreznu laptop-a i ??

... i dogode se problemi sa kojima pokušavam da se izborim.

Ono što mene tu najviše nervira je to što je pre neki mesec sve radilo bez ikakvih problema (tj. donesem drugi laptop, ubodem kabli, i radi). Googlao sam danas malo, pa ću da vidim da li će nešto od stvari na koje sam naleteo da pomogne.
 
Odgovor na temu

Cudni_Cvarak
Beograd

Član broj: 126966
Poruke: 52
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Ptt KDS problemi26.12.2006. u 18:07 - pre 211 meseci
KDS internet na podruciju Rakovice(Skojevsko naselje) je toliko frustirajuci da covek pozeli da se vrati na 56k.Znaci kod njih sam jos od probnog perioda kad su nas drzali na 6.4 i konstantno isti problemi.Ispadanje iz mreze.TO "resavaju" 2 godine skoro,i nikako da rese.E sad tu dolazi do prebacivanja loptice izmedju ISP-a i izvodjaca kablovske infrastrukture.Ovi vicu kablovi ne valjaju,ovi drugi vicu link je slab ....ali sve u svemu mi krajnji korisnici ispastamo.Sve u svemu prvom prilikom prelazim na ADSL i necu vise da se zajebavam sa idiotima.
 
Odgovor na temu

dukes

Član broj: 26982
Poruke: 61
*.ptt.yu.

ICQ: 278942156


Profil

icon Re: Ptt KDS problemi01.01.2007. u 11:14 - pre 210 meseci
Na istom sam podrucju kao prethodnik tj. Skojevko naselje. U potpunosti se slazem sa opisom "kvaliteta" interneta ako se uopste ovo moze nazvati internetom.
Ovo ovde ne samo da lose radi, nego je potpuni BEZOBRAZLUK. Licno sam im se obracao vise puta mailom (na koji naravno nisu odgovorili) a i telefonom gde su sluzbenice u tehnickoj podrsci bile veoma ljubazne. One su potpuno svesne problema jer trpe veliki pritisak nezadovoljnih korisnika koji za svoj novac ne dobijaju skoro nista.
Njihova preporuka je da ako nismo zadovoljni kvalitetom usluga, raskinemo ugovor da bi se gospoda iz PTT KDS-a mozda opametila.
Prvo smo platili skupe modeme a sad placamo 2.000,00 dinara za "maglu" koju nam prodaju.
Za sada nemam drugih mogucnosti ali cim stigne ADSL (nadam se u skorije vreme) raskinucu ugovor.
Ne bih preporucio nikom ako je sa ovog podrucja da se uvaljuje u ovakve probleme i svakodnevno se nervira.

 
Odgovor na temu

banzaiii

Član broj: 78083
Poruke: 139



+1 Profil

icon Re: Ptt KDS problemi01.01.2007. u 13:25 - pre 210 meseci
Citat:
dukes: Prvo smo platili skupe modeme a sad placamo 2.000,00 dinara za "maglu" koju nam prodaju.
Za sada nemam drugih mogucnosti ali cim stigne ADSL (nadam se u skorije vreme) raskinucu ugovor.


Dok ne stigne ADSL, zovi tehničku podršku i traži umanjenje računa.
 
Odgovor na temu

Cudni_Cvarak
Beograd

Član broj: 126966
Poruke: 52
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Ptt KDS problemi04.01.2007. u 17:46 - pre 210 meseci
Ma nije problem racun(Smanjili su ga na 800 dinara),nego je poenta ako radis nesto ,neka to valja ili ga ne moj raditi.Ja sam bio spreman da dam 2000 din,ali za nesto sto ne prekida 150 puta dnevno.Da se razumemo ,kad radi net....on stvarno radi kako treba,problem je sto prekida ko djavo,znaci izlizao sam zivce do maksimuma.radim upload nekog fajla od 100MB ..i on pukne na 85% ...pa da ih zadavim samo nista vise.
 
Odgovor na temu

Cudni_Cvarak
Beograd

Član broj: 126966
Poruke: 52
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Ptt KDS problemi07.01.2007. u 22:21 - pre 210 meseci
Evo danas opet uzas .
 
Odgovor na temu

marbik

Član broj: 32469
Poruke: 17
*.telenor.co.yu.



Profil

icon Re: Ptt KDS problemi16.01.2007. u 18:05 - pre 210 meseci
evo samo da dodam ja sam korsnik ptt-a ali kod Opstine NBGD, modem pupinov.
U periodu od 17 do ~21h imam ikonicu "limited or no connectivity".
Da stvar bude gora u teh. podrsci mi rekose da je do mene i pupin modema i da kupim motorolu ili thompsona ali vidim da ljudi imaju problema i sa njima.
Sutra cu da ih zovem svasta da im kazem
 
Odgovor na temu

Vic
Error974
BI&SE
Beograd

Član broj: 16118
Poruke: 396
195.252.93.*



+49 Profil

icon Re: Ptt KDS problemi17.01.2007. u 09:20 - pre 210 meseci
Ja sam isto u okolini opstine NBG, tacnije kod starog Merkatora. Za godinu dana koliko imam KDS net, stao je 3 puta i to uvek kada su bili veliki problemi (prekid kablova pa nije bilo ni TV-a). Inace za ovih godinu dana je stvarno ok radio sa motorolinim modemom.
ERROR974
 
Odgovor na temu

Cudni_Cvarak
Beograd

Član broj: 126966
Poruke: 52
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Ptt KDS problemi17.01.2007. u 10:42 - pre 210 meseci
Citat:
marbik: evo samo da dodam ja sam korsnik ptt-a ali kod Opstine NBGD, modem pupinov.
U periodu od 17 do ~21h imam ikonicu "limited or no connectivity".
Da stvar bude gora u teh. podrsci mi rekose da je do mene i pupin modema i da kupim motorolu ili thompsona ali vidim da ljudi imaju problema i sa njima.
Sutra cu da ih zovem svasta da im kazem


Ugasi modem na 5 minuta,i racunar.Upali komp(ne modem) i kad podigne windows idi u servise....nadji DHCP Client .Ukljuci modem vidi da li si dobio konekciju ,ako nisi resetuj DHCP par puta.Bar kod mene je to uvek palilo.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Ptt KDS problemi

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 30798 | Odgovora: 101 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.