Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ptt KDS problemi

[es] :: ISP :: Ptt KDS problemi

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 30629 | Odgovora: 101 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

igort82
Beograd

Član broj: 82663
Poruke: 51
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Ptt KDS problemi10.03.2006. u 01:03 - pre 219 meseci
Citat:
chatmaster: Gledam te kako kukas i razmisljam zasto to ne radi kod tebe, pa mi nesto pada na pamet da te preupitam...
Koje marke ti je modem?


To bi i ja voleo da znam, kupljen je pre 3 godine od PTTa (Posta), u podesavanjima za modem, kao i u uputstvu nepise koje je marke, a zvanicno saopstenje je da je to "Pupinov modem"... Modem nije problem, problem je PTT KDS mreza koja u nekom regionu radi besprekorno (ocigledno tvom), a u drugom regionu radi katastrofalno (vise neradi nego sto radi). Imam druga koji nikad nije imao problem sa netom, a kod istog smo provajdera (samo u drugom delu grada).

Citat:
chatmaster:Koliko prikljucaka u kuci imas na koaxialnom kablu?
Ovo poslednje bi mogle da utice na smanjenje tvog protoka kad su svi ostali uredjaji ukljuceni. Pokusaj varijantu gde si samo ti na kablovskom modemu i onda ukljucuj ostale uredjaje pa gledaj sta se dogadja.

Jedina prednost SBB, a bogami nije zanimarljiva, je interni server gde korisnici razmenjuju files brzinom 512kb/s.

Ja sam na Novom Beogradu i net radi savrseno! uvek svih 256kb/s u oba smera.


Kao sto malopre rekoh, neki delovi mreze rade besprekorno, drugi vrlo traljavo. Jacinu i postojanost signala sam "ocitao" sa kablovskog modema, konsultovao korisnicku podrsku i cak mi je jacina signala bolja od "nominalne"...

Svi problemi su do PTTa koji na mom delu mreze ima stalno nekih problema, pa cesto dolazi do pucanja neta...
I ovaj zadnji problem su (jedva) otklonjeni... i sada net radi savrseno, ali tako je bilo i pre 2 meseca, pa nije izdrzalo ni mesec dana kada su se opet problemi pojavili.

Sada je opet "blagostanje", pa videcemo koliko ce to da potraje. Nadam se da su problemi reseni za sva vremena... Zadnji ucestali problemi (koji su sada reseni) na mrezi su trajali, necete mi verovati, pola godine !!

Ovo sa "tvojim" protokom od 256 kb/s u oba smera, tesko da je tacno. Neznam dali si primetio, ali nama je cak maksimalni upload smanjen sa 128 kb/s (kao sto je nekada bilo) na 90 kb/s zbog kako su mi rekli "povecanja broja korisnika". Moj komentar na sve to: Pa ti "novi" korisnici placaju PTT usluge, znaci gde odlazi taj "novi" profit? Pa nemaju ti novi korisnici internet za dzabe valjda??"
Neznam gde odlazi taj njihov novac, ali u novu opremu i kablovsku mrezu sigurno ne, jer se vremenom smanjio upload protok...

Ako neverujete meni, zovite tehnicku podrsku i zalite se na zmanjeni upload protok da nebude da sam se samo ja zalio... Uostalom, ocitajte podesavanja kablovskog modema, koliki je maximalni upload pa ce vam sve biti jasno...
 
Odgovor na temu

dbg
Beograd/Rakovica

Član broj: 28184
Poruke: 65
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Ptt KDS problemi10.03.2006. u 01:37 - pre 219 meseci
Bas me je zanimao odnos upload/download na NBGD i evo sad saznajem koja je situacija bila i koja je sad... i zanima me da li je cable net i dsl projektovan tako da odnos upload/download bude u odnosu 1:1 ili je to nemoguce (jer se za download koristi veci frekfencijski opseg -Mhz- od onog za upload, ne znam koliko tacno.)? By the way > novi korisnici interneta su sa sledecih teritorija: KDS "Centar", KDS "Rakovica", TKB mreze Mirijevo i Zvezdara = KDS "Centar" ima isti status kao i KDS "Tosin bunar" tj. komercijalno se koristi odnosno placa se. KDS "Rakovica" je pusten zvanicno u test fazu, znaci ne placa se jos uvek a kada ce ne zna se. TKB mreze na Mirijevu i Zvezdari su isto pustene ali nezvanicno a zasto nemam pojma i bas bih voleo da znam zbog cega je sve sto se radi u tom delu mreze nezvanicno (internet, poseban mail za net [email protected], posebna procedura za pustanje u rad -prijavis se preko maila i oni proslede tehnicarima a tehnicari tako po prijavama pustaju dok na KDS "Rakovica" pustaju kako stignu i kad stignu grrrrrrrrrr- sve bre posebno!?) i isto se ne placa i isto se ne zna dokle tako...

[Ovu poruku je menjao dbg dana 10.03.2006. u 02:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

igort82
Beograd

Član broj: 82663
Poruke: 51
*.ptt.yu.



Profil

icon Ptt KDS nebuloze...12.03.2006. u 15:58 - pre 219 meseci
Kod PTTa kablovskog neta postoji mahinacija u obajsnjenju koju brzinu nude...
Dovoljno je da se pogleda objasnjenje za uslugu PTT kablovskog interneta, tacnije koja se brzina dobija za flat pakete, pa cete tek biti zbunjeni i onda ce vam biti jasno zasto se maximalne brzine smanjuju kako vreme prolazi, tj. usluga postaje sve losija i losija (sporija i sporija)...

Kaze se "MAX brzina prenosa podataka" je tolika... ??? Sta znaci to "MAX brzina prenosa podataka" ??? Nerazumem? Koliko ja znam, postoji UPLOAD speed i DOWNLOAD speed, i obicno se brzina izrazava kao "x kb/s / x kb/s" gde je prvo x download brzina, a drugo x upload brzina i onda se zna tacno koji je maximalni protok za download i upload. Ako se to tako nenaznaci, vec se spominje "MAX brzina" gde se nezna dali je to upload, download ili zbirno (upload+download), onda se desava ovo da se vremenom smanjuje protok (kao sto je upload bio 128 pa je sada 90kb/s!). Pravno gledano, ovakva formulacija (Max brzina prenosa podataka) moze da se slobodno protumaci i kao zbirna brzina upload+download, pa se recimo tako kod flat 64kb/s paketa moze desiti (bez krsenja ugovora) da se brzina ogranici 32/32 kb/s sto ukupno daje 64 kb/s. I nema krsenja ugovora. Interesantno, ali aDSL kod PTTa ima jasno naznaceno upload/download sto nije slucaj sa kablovskim internetom...

Sto se tice kablovskog neta, moguce je da upload bude i 1Mbps, a download 65kb/s i tu nema ogranicenja u pogledu odnosa upload/download-a (to su mi potvrdili u tehnickoj podrsci PTTa). Znaci tu nemora da bude odnos 4:1 kao kod aDSLa... Sve je dakle do zelje ISPa koju brzinu ce da ponudi...
 
Odgovor na temu

igort82
Beograd

Član broj: 82663
Poruke: 51
195.252.108.*



Profil

icon Re: Ptt KDS problemi16.03.2006. u 11:02 - pre 219 meseci
Hteo sam vise puta da raskinem ugovor sa KDSom za kablovski net, ali ovi uvek u "zadnjem trenutku" otklone probleme pa sam i dalje kod njih... Moram da ih pohvalim kako u zadnje vreme net radi (nije bas neki veliki vremenski period), cisto da nebude da ih stalno kudim i da mi stalno nesto nevalja (mada kad kazem da neradi, onda stvarno neradi)...

Eto toliko... samo da nastave sa ovakvom uslugom kakvu pruzaju u zadnjih mesec dana... i bice super...
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: Ptt KDS problemi16.03.2006. u 11:22 - pre 219 meseci
Zbog kompletno raspadnutog decembra (a mozda je trajalo i duze), bio bi red da su bar za pola umanjili racun za internet, ako ne i 100%, sto se nije desilo, tako da ako mene neko pita, i dalje ih smatram za nekorekni servis.
 
Odgovor na temu

JPF
Beograd

Član broj: 3542
Poruke: 37
82.208.214.*



+2 Profil

icon Re: Ptt KDS problemi17.03.2006. u 00:09 - pre 219 meseci
Kad sam se žalio podršci u decembru rekli su mi da im se ponovo javim ako se problemi nastave i da će mi smanjiti račun za decembar. Problemi su se nastavili ali ja nisam imao živaca da ih zovem, već sam se spremio za prelazak na adsl. Kad je u januaru stigao račun za decembar internet mi nisu naplatili već samo kablovsku tv. Ja sam imao problema i u januaru i u februaru ali je net daleko bolje radio od decembra pa tu nije ni bilo smanjenja računa. U posljednjih 10 dana sve fercera kao nekada, nadam se da će tako i da ostane.
 
Odgovor na temu

AstroDule
Dule Astro
Programer
Beograd

Član broj: 78877
Poruke: 244
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.dusanpopovic.com


+6 Profil

icon Re: Ptt KDS problemi10.05.2006. u 12:24 - pre 217 meseci
Da li neko od vas ima PREPAID PTT KDS internet?
Ja ga imam i nekad ne mogu da se konektujem dok par puta ne uradim REPAIR LAN!
Da li jos neko iam takav problem?

Nisam ja onaj Astrodule sto se pojavljuje na TV. "Astro" je od astronom, a ne od astrolog.
www.dusanpopovic.com
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: Ptt KDS problemi10.05.2006. u 13:51 - pre 217 meseci
najnoviji "feature" sa kojim ja mucim muku je periodicno nestajanje interneta na kratko... onda mi svi transferi popucaju tako da ako se nesto skida vece, a ne moze resume, apsolutno ga je nemoguce skinuti. da li neko ima slicni problem? ulica klare cetkin, novi bgd... stari merkator
 
Odgovor na temu

mitar1982

Član broj: 17439
Poruke: 1042
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: Ptt KDS problemi10.05.2006. u 14:03 - pre 217 meseci
Dešava se i kod mene prilično često da puca veza, pa se modem sam konektuje, kao i varijanta kad stvarno pukne, pa moram da gasim i ponovo palim modem.
 
Odgovor na temu

dbg
Beograd/Rakovica

Član broj: 28184
Poruke: 65
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Ptt KDS problemi11.05.2006. u 01:14 - pre 217 meseci
Ako se desavaju prekidi tipa da se modem sam resetuje i da iz prvog puta uspostavi vezu a imate motorolu > zvao sam sattrakt = rekli su mi da znaju za taj problem. Radi se o tome da je do sada uz modem u paketu isao i kabl koji se povezuje sa adapterom a adapter se onda povezuje u struju. Tu se negde gubi kontakt. Ja sam se nadao da ce mi ponuditi zamenu tog kabla za novi koji se inace od skoro dobija u kutiji s modemom > adapter ide dirketno u struju. Medjutim, rekli su mi da samo "muski" povezem te kablove i sve ce biti ok!?
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: Ptt KDS problemi11.05.2006. u 08:02 - pre 217 meseci
Ne, ja imam Thomsona i kada mi se to dogadja, u event logu imam sledece:

Prvo warning:
Your computer was not able to renew its address from the network (from the DHCP Server) for the Network Card with network address 009064EF93A3. The following error occurred:
The semaphore timeout period has expired. . Your computer will continue to try and obtain an address on its own from the network address (DHCP) server.

Pa onda error:
The IP address lease 89.110.193.216 for the Network Card with network address 009064EF93A3 has been denied by the DHCP server 192.168.100.1 (The DHCP Server sent a DHCPNACK message).

Dakle verovatno je greska kod provajdera na DHCP serveru..




[Ovu poruku je menjao pyc dana 19.05.2006. u 10:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

milut
Milan Ilic
Beograd

Član broj: 21882
Poruke: 50
*.dunav.co.yu.



Profil

icon Re: Ptt KDS problemi11.05.2006. u 10:16 - pre 217 meseci
Citat:
pyc
Pa onda error:
The IP address lease 89.110.193.216 for the Network Card with network address 009064EF93A3 has been denied by the DHCP server 192.168.100.1 (The DHCP Server sent a DHCPNACK message).

Dakle verovatno je greska kod provajdera na DHCP serveru...


192.168.100.1 je sam modem kada nema vezu ka internetu, onda on preuzima ulogu ulogu DHCP servera za lokalnu mrezu.
Kada nestane veza prema netu modem bi trebalo da dodeli privatnu adresu racunaru, ali nesto ne uspeva.

Na Motoroli nisam imao ovakvih problema, ali opet imao sam drugih, kao sto rece dbg - ispravljac je bas lose napravljen.
 
Odgovor na temu

dbg
Beograd/Rakovica

Član broj: 28184
Poruke: 65
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Ptt KDS problemi19.05.2006. u 01:32 - pre 217 meseci
Da ne bih otvarao novu temu > www.ptt.yu >
Citat:
Za korisnike PTT KDS-a u Rakovici, i to na pojedinim adresama, počinje komercijalna prodaja kablovskog interneta. Potpisivanje ugovora vršiće se od 22.05.2006. godine u Pošti 11090, Beograd 75, ul. Pilota Mihaila Petrovića 8-12. Uslov je da korisnik poseduje adekvatan kablovski modem.
Postojećim korisnicima koji su u promotivnom radu, nakon početka komercijalne prodaje, ostavljen je rok do 31.05.2006. godine da zaključe ugovor o korišćenju kablovskog interneta, ili će im u suprotnom biti onemogućeno korišćenje kablovskog interneta od 01.06.2006. godine.
Svi zainteresovani mogu se informisati o cenama i uslovima korišćenja kablovskog interneta.


Citat:
Korisnicima PTT KDS-a u Rakovici, i to na sledećim adresama:
- Snežane Hrepevnik: 28, 32, 34;
- Mile Dimić: 9, 9a;
- Pilota Mihaila Petrovića: 7, 14;
- Ratka Jovanovića: 2;
- Borska 45-51;
- Kanarevo brdo: 1, 3, 5, 4, 4a, 4b, 6, 6a, 6b, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 24, 26, 28, 30, 32, 34, 36, 40, 42, 44;
- Nova Skojevska (sadašnja L. Vojvodica): 1-93 (kompletno naselje);
- Slavoljuba Vuksanovića: 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20;
- Nikole Marakovića: 3, 4, 5, 6, 7, 9, 11, 13;
- P. Velimirovica 8, 8A, 10, 10A, 12, 12A, 14, 14A, 16, 16A, 18, 20, 50-70;
- Vidakovački venac: 75, 77, 79, 81, 83, 85, 94, 96, 98, 100, 102;



[Ovu poruku je menjao dbg dana 19.05.2006. u 02:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Future Funk

Član broj: 92114
Poruke: 2
82.117.193.*



Profil

icon Re: Ptt KDS problemi17.07.2006. u 12:08 - pre 215 meseci

zanima me da li se ptt kds na novom beogradu popravio u poslednje vreme ili je jos uvek s*****?!

sta preporucujete, da im pruzim sansu ili da idem na adsl varijantu?



 
Odgovor na temu

dbg
Beograd/Rakovica

Član broj: 28184
Poruke: 65
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Ptt KDS problemi18.07.2006. u 19:37 - pre 215 meseci
Sa ptt kds-om na NBG je sve ok. Licno sam se uverio u to prosle nedelje > lokacija: preko puta studentskog grada... isti koristim promotivno u Rakovici gde je takodje ok. Ali ISP preko kds mreze nije ptt kds (kao SBB!) vec ptt net... mreza je perfektno odradjena pocev od "triple shield" kablova & profi TV/Radio konektora u stanovima pa sve do podzemne "Fiber to the Building" mreze. Dakle: rekao bih da kvalitet interneta zavisi od ISP a to je PTT NET.
Prava je steta sto i u ovom slucaju nije primenjen standard kao u SLO (EU): tamo KDS operator ne moze u isto vreme da bude ISP zbog zastite potrosaca i antimonopolizma i u obavezi je da svoju kablovsku mrezu ponudi svim zainteresovanim ISP-ovim pod istim uslovima...
 
Odgovor na temu

blagkom
vladimir blagojevic
beograd

Član broj: 52419
Poruke: 56
*.wm.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Ptt KDS problemi09.08.2006. u 12:21 - pre 214 meseci
Ja sam uveo pre oko mesec i nesto kablovski preko PTT KDS-a i stvarno sam zazalio zbog toga. Podrucje Rakovice je u pitanju. Evo trenutno nemam 10-ti dan internet, a pre toga sam imao jos jedan prekid od par dana. I kada ima neta imam ceste prekide nekada na pola sata sat, a nekada na nekoliko sekundi. Sasvim dovoljno da ne mogu da se igram online. Ako ovako nastave definitivno cu da raskinem ugovor.

Ako neko zna neku alternativu za net na ovom podrucju Rakovica (Kanarevo Brdo) neka se javi. Video sam da je SBB wireless pokrio pola moje ulice, ali ne znam koliko ce biti zainteresovani da samo zbog mene dizu opremu na krov solitera.
bvlada
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: Ptt KDS problemi09.08.2006. u 12:25 - pre 214 meseci
Citat:
Future Funk: zanima me da li se ptt kds na novom beogradu popravio u poslednje vreme ili je jos uvek s*****?!

sta preporucujete, da im pruzim sansu ili da idem na adsl varijantu?


i ja kazem da ptt na nbg-u radi odlicno. Stavise, uvek je i radio odlicno, i nikad nije bio s*****. Naravno, tu i tamo je dolazilo do havaraija koje su trajale po nedelju dana, ali su gospoda iz ptta bila dovoljno fina da racun za taj mesec umanje za pola ili za trecinu. Ovakvi ispadi su se od 2003 godine desili 2-3 puta.
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: Ptt KDS problemi09.08.2006. u 13:42 - pre 214 meseci
ja sam od ptt-a na novom bgd pobegao kako sam znao i umeo. mozda je tebi ok, ali meni je bilo katastrofa.
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: Ptt KDS problemi09.08.2006. u 14:15 - pre 214 meseci
a gde se ti nalazis?
ja sam u 38, i ovde nam odlicno radi...isto vredi i za drugara koji je u okolini starog merkatora.
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: Ptt KDS problemi09.08.2006. u 16:17 - pre 214 meseci
vec 2 meseca sam na adslu... jeste da mi je ping losiji drasticno (za jedno 50 ms), ali bar ne puca veza, a uz to je i brze 10kb za iste pare. Takodje je i upload 2x brzi... Ja sam na pttu imao problema poslednjih par meseci u smislu, svakih sat vremena nestane internet na kratko, i naravno obori sve transfere, pa ako sam zeleo da skinem nesto vece sa servera koji nema resume, to jednostavno nije bilo moguce. da ne spominjem decembar prosle godine kada je interneta pola sata bilo, a pola ne, i tako u krug.... ja sam u ulici klare cetkin
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Ptt KDS problemi

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 30629 | Odgovora: 101 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.