Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji bsd, zelim da skontam kako radi i koje su slicnosti sa debianom?

[es] :: BSD :: Koji bsd, zelim da skontam kako radi i koje su slicnosti sa debianom?

[ Pregleda: 3537 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ddddeba

Član broj: 67162
Poruke: 14
195.222.46.*



Profil

icon Koji bsd, zelim da skontam kako radi i koje su slicnosti sa debianom?28.10.2005. u 13:42 - pre 224 meseci
Zdravo,

jedno kratko pitanje svima vama koji ste koristili neki BSD.

Htio bih probati kako izgleda i radi BSD (neki) pa me zanimaju savjeti koji je najbolji da se skonta kako to sve radi....inace sam do sada koristio, a dalje cu linux debian-a i slack,,ali bih volio malo se poigrati sa BSD-om cisto onako radi komparacije i ako mi se svidi da ga instaliram na neku od svojh masina

znaci vase misljenje koji je najnezgodniji za ovladati sa njim pa da se zadam na posao

pozdrav

Siuxi and Apachi
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Koji bsd, zelim da skontam kako radi i koje su slicnosti sa debianom?28.10.2005. u 14:09 - pre 224 meseci
ako si preziveo salck.. preziveces i *bsd ..
probaj sa freebsd prvo.. mislim da je jos uvek malo laksa instalacija nego obsd i netbsd
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

HisteriX
Beograd

Član broj: 26800
Poruke: 79
*.sowireless.co.yu.

Jabber: histerix@jabber.cc


Profil

icon Re: Koji bsd, zelim da skontam kako radi i koje su slicnosti sa debianom?28.10.2005. u 17:58 - pre 224 meseci
hmz...teshko pitanje...ako pitash koji BSD cjesh najlakshe da skontash "kako radi"...moje mishljenje je da je to OpenBSD....jer je toliko uproshcjen (default install mislim) da je dovoljno nakon instalacije da prochitash man afterboot...i skoro sve ce ti biti jasno....jeste da nije bash idealan za desktop sistem (npr nema toliko veliku ports bazu kao npr freebsd,jer se ne ide na latest nego na safest valjda)....ali ti stvarno pruzha mogucnost da sistem u potpunosti prilagodish svojim potrebama (samim tim shto u default install-u dobijash skoro samo base sistem...pa ubacuj shta ti je volja posle)....sama ta njegova "jednostavnost" ga verovatno i chini unofficialy najsigurnijim OS-em na svetu....

s`druge strane,FreeBSD....pogotovo ako ti je slack tako blizak (kao shto reche mulaz) sa instalacijom cesh imati mnogo manje problema...a i najblizhi je desktop sistemu od svih BSDa (ima huuuuuge ports collection...praktichno nema *nix aplikacije koja nije portovana na njega,a i njegov handbook je pravo remek delo...ima odgovore na sva pitanja koja ti mogu pasti na pamet)

choose wisely ;]

edit: tek sad sam video da pitash za slichnosti sa debianom...pa npr....FreeBSD-ov pkg_add -r some_app te mozhda na prvi pogled podseti malo na debianov apt-get install some_app (but there's much more....)



[Ovu poruku je menjao HisteriX dana 28.10.2005. u 19:09 GMT+1]
"He who makes a beast of himself,gets rid of the pain of being a man"
 
Odgovor na temu

[es] :: BSD :: Koji bsd, zelim da skontam kako radi i koje su slicnosti sa debianom?

[ Pregleda: 3537 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.