Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Električna gitara

[es] :: Elektronika :: Električna gitara

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12957 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Rendisha
Dusan Beatovic
Beograd

Član broj: 10917
Poruke: 298
*.132.17.bitsyu.net.



+7 Profil

icon Re: Električna gitara06.11.2005. u 01:09 - pre 225 meseci
For international orders, prepayment with either a bank check, international money order or wire transfer. - za prvo nemam pojma, za drugo ima sanse, trece mozes ako imas devizni racun u nekoj banci ali su troskovi slanja porilicni.... Pa ako ti nesto odgovara... samo napred :)
 
Odgovor na temu

iirrffaann
breza

Član broj: 73707
Poruke: 10
80.65.77.*



Profil

icon Re: Električna gitara11.11.2005. u 12:43 - pre 224 meseci
zna li iko semu za 2 magneta, 2 tona i 1 volumen
 
Odgovor na temu

Rendisha
Dusan Beatovic
Beograd

Član broj: 10917
Poruke: 298
*.adsl.sezampro.yu.



+7 Profil

icon Re: Električna gitara11.11.2005. u 16:21 - pre 224 meseci
http://www.seymourduncan.com/support/schematics.shtml
 
Odgovor na temu

tarik
tarik bruncevic
np

Član broj: 25325
Poruke: 17
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.npizlog.org.yu


Profil

icon Re: Električna gitara29.09.2006. u 21:17 - pre 214 meseci
postovanje brate
posetite novopazarski izlog,i najvecu bazu novopazarskih slika,starih(1918.1950...)i
novih (2007). www.npizlog.org.yu
 
Odgovor na temu

Arnold Layne
Chedomir Jokanovich
Beograd

Član broj: 33895
Poruke: 772
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: chejok.freecoolsite.com


Profil

icon Re: Električna gitara30.09.2006. u 15:44 - pre 214 meseci
Ma batalite squier-e. Uzmes lepo neku Ariu za ~200evra i ima da te progura i kroz ucenje i prve svirke. Moja prva gitara je bila Aria MAC50 i stvarno je najbolja za te pare.

Kada sam nekoliko godina kasnije pazario DiMarzio magnet (Class of 55) i ugradio ga, mnogo sam se razocarao. Originalni magnet je bio mnogo cistiji i bolji. DiMarzio je zavrsio u svom orginalnom pakovanju (nikako da se iscimam da ga porodam)

A sto se tice pravljenja gitare to je druga prica. Ja stvarno mislim da ako vec pravis gitaru onda moras da se potrudis da to ne bude na tom low-end nivou. Neka bude nesto cime mozes da se ponosis kada je uporedis sa kupovnom gitarom (osim cinjenice da si je sam napravio)

Pozdrav
 
Odgovor na temu

mastan burek
seymor duncan
bec

Član broj: 129498
Poruke: 1
*.29.11.vie.surfer.at.



Profil

icon Re: Električna gitara12.01.2007. u 22:21 - pre 210 meseci
e deco sa tremolom treba covek da zna da svira, pogotovu fenderov, tu nema sta da se pokvari ali treba da se zna kako se koristi, to da na nekoj gitari drzi stim a na drugoj ne vise je do civija i do toga koliko je zice namotano na civiju. a kako se koristi gledajte video od srv i ucite od cara. sad koja je gitara bolja od koje stvar je ukusa, jedna nikad nije dobra! stara poslovica u gitarista je bila kupi i strat i lespaul i nikad neces da se sekiras koja je bolja. a svaka koja je od drveta moze da se sredi. ko nezna neka da nekom ko zna! mirko tasic ili ilija iz smedereva su za svaku pohvalu a i ne deru. sad da neko nadje magnet kojice da mu povidi sve zahteve, dzaba trazi, nema toga! ima taj zvuk koji ima i nijedan vise! tuzno je sto pocetnik jedva skupi pare za jednu gitaru i jednu pedalu i pojacalce od 15W a hteo bi sound sto rusi kucu, al ko sto je uvek bilo bez alata nema ni zanata pa zato polako, akusticnu pod misku pa po kaficima dok se ne skockaju parice za dobru opremu. od squiera ako se u njega pametno ulozi jos 200-250€ moze da bude solidan strat al za te pare vec ima i pravi fender da se pazari, a nece ni seymor ni billy da mu pomognu da bude nesto drugo nego strat, za samogradnju ima da se kupe za 70€ gotovi setovi pa ko voli ima da se time zanima bas onako do detalja, sa tim setom postedjen je grubih stolarskih radova ali zato mu je sve ono sto gitaru cini gitarom ostavljeno da sam uradi i na licu mesta vidi sta kako i zasto treba. moze to da ispadne bas dobro a cak i ako ne ispadne dobra je nauka za sledecu kupovinu, znace sta i gde da gleda. manite se amerike i stewarta mc ..... gnjurajte po ebay tamo ima cuda da se kupe !!!
 
Odgovor na temu

Milan 89
Milan Katic
Ucenik
Beograd

Član broj: 164021
Poruke: 1
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: Električna gitara24.11.2007. u 22:22 - pre 200 meseci
Zdravo
Ja sam poceo da sviram el. gitaru pre oko 6-7 meseci, tad sam kupio Ibanez grg 170, pitam se dali je to bio pravi izbor? Vec sam naucio dosta akorda, i nekoliko pesama (seek and destroy, masters of puppers, enter sandman... jedne od njih i izmislio nekoliko svojih). Nije mi bilo tako lako jel sam ucio sam, skinuo sam guitar pro program i mislim da mi je to dosta pomoglo. Zanima me koje pesme i sta bih vec trebao sada da vezbam, i ako bi mogao da mi neko napise neki link ili nesto gde bih mogao da vidim osnovu za solo.
 
Odgovor na temu

Bančilo
Zemun

Član broj: 124656
Poruke: 387
*.maksnet.net.



+33 Profil

icon Re: Električna gitara27.11.2007. u 19:55 - pre 199 meseci
Prijatelju, malo si promasio temu za svoje pitanje. Idi na YUmetal.net

Tamo ces naci sve odgovore.
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
79.101.150.*



+128 Profil

icon Re: Električna gitara27.11.2007. u 23:18 - pre 199 meseci
reče li ja gore da se teme ne izvlače iz naftalina?
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Električna gitara

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12957 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.