Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lightscape i Inspirer renderig

[es] :: 3D modelovanje :: Lightscape i Inspirer renderig

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 11486 | Odgovora: 80 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Buki3d

Član broj: 71889
Poruke: 60
*.tele.net.



Profil

icon Lightscape i Inspirer renderig22.10.2005. u 23:42 - pre 224 meseci
Par radova:

Za modeliranje koristen Auto Cad,Rhino i Modo

Za rendering Lightscape i Inspirer













Buki3d

Sponza model je od RNA i Marka Dabrovica

[Ovu poruku je menjao Buki3d dana 23.10.2005. u 00:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Tatjana M.

Član broj: 71928
Poruke: 56
*.dialin.iskon.hr.



Profil

icon Re: Lightscape i Inspirer renderig23.10.2005. u 15:44 - pre 224 meseci
Bok!
4 slika je fenomenalna. Jel Inspirer?
Koristim LS jos uvijek. Kako usporedujes Ls i Inspirer, cijena, jednostavnost, modeliranje za program (posto LS zahtjeva sve cisto)...
Kakav je Modo modeler? Nisam imala prilike radit s njim, jel NURBS ili poly? Kako se slaze s Ls-om?
Hvala!
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.nat-pool.po.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: Lightscape i Inspirer renderig23.10.2005. u 16:47 - pre 224 meseci
1,2 i 4. mi se najvise svidjaju. Odlicne su sve inace. Odlicno osvetljenje.
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

Buki3d

Član broj: 71889
Poruke: 60
*.tele.net.



Profil

icon Re: Lightscape i Inspirer renderig23.10.2005. u 19:07 - pre 224 meseci
Upravu si 4 je Inspirer.Inspirer moze puno vise nego LS zbog toga je i neuporedivo skuplji,i to bez dodatka Spektra,onda je tek papreno skup,i sto je veoma vazno
liferuje veoma,veoma korektne rezultate kad je u pitanju distribucija svetla.
Inace Modo je poly modeler(Subdivisin) i zaista odlican,za LS je Modo idealan,moze upravo ono sto LS treba a to su cetvorougaone povrsine sa veoma malo triangla(sem kad ne ide)
 
Odgovor na temu

Tatjana M.

Član broj: 71928
Poruke: 56
*.dialin.iskon.hr.



Profil

icon Re: Lightscape i Inspirer renderig23.10.2005. u 23:30 - pre 224 meseci
Koliko kosta Inspirer?
Mozes mi malo rec o brzini npr. za slike koje si stavio kolko je trebalo vremana za render?
 
Odgovor na temu

Buki3d

Član broj: 71889
Poruke: 60
*.zgrp.net.



Profil

icon Re: Lightscape i Inspirer renderig24.10.2005. u 08:12 - pre 224 meseci
Slika 1. Processing je rajao otprilike 10h a rendering 1min

Slika 2 i 4 Processing otprilike 5-7 min i rendering max 1 min.

Sve zavisi koliko imas materijala u sceni koje je jao staklo definisano,kako
je podesen subdivision za svetla(sto je finiji i processing traje duze),kako je podesen interni subdivision za poligone(sto je finiji procesing traje duze)
kako je izvor scetlosti definisan opcija sharp-ON rendering traje duze,sharp-off
rendering traje par sekundi,e kad je svetlo-sharp-off onda trebas fini subdivision za
poligone da bi uspeli da uhvate informacije koje salju izvori svetlosti,znaci processing duze traje a rendering veoma kratko,ili obrnuto.

Za sve informacije se obrati distributeru za Evropu
www.t-g.de
 
Odgovor na temu

Buki3d

Član broj: 71889
Poruke: 60
*.zgrp.net.



Profil

icon Re: Lightscape i Inspirer renderig24.10.2005. u 09:15 - pre 224 meseci
Zaboravio sam jos par informacija
Uz Inspirer ide jos par modula
IPURGER-modul za optimiranje goemetrije(modela)
IMAPCONV-modul za automatizirani VRML export
Export panorama filma (QTVR)
Animacija se podrazumeva(s tim sto dobijes pojedinace jpeg te je potreban neki
drugi program za spajanje u film)
Modul za obradu slika i textura
LAYOUTER-modul za pripremu scene(ubacivanje,rotiranje,pomeranje i sl. objekata iz biblioteke ili izbacivanje istih)
Modul za Reflection mapping
Ima jos dosta modula,mogu se startovati direktno u Inspireru ili u dos modusu

Veoma vazno:
Inspirer podrzava vise procesora,ne samo kod renderinga vec i kod processinga.
Kad je scena procesirana moze se izvrsiti izmena parametara za materijale
(nesto slicno kao kod LS-a)bez toga da se ponovo procesira

Uostalom ako odes na stranicu
www.integra.co.jp
naci ces potpune informacije
 
Odgovor na temu

Tatjana M.

Član broj: 71928
Poruke: 56
*.dialin.iskon.hr.



Profil

icon Re: Lightscape i Inspirer renderig24.10.2005. u 11:35 - pre 224 meseci
Govoris o processingu i renderu, ro je isto ko i kod Ls, dal znaci da kad odvrtis processing mozes samo rendat animaciju bez ponovene kalkulacije svijetla, isto kao i u Ls?
Vezano za modo dal je nacin rada slican CAD programima AutoCAD,Rhino ili vise modelovanju u MAXu ili LW...nekako sam uvijek vise bila na starni CAD programa kad se radi o modelovanju.
 
Odgovor na temu

Buki3d

Član broj: 71889
Poruke: 60
*.zgrp.net.



Profil

icon Re: Lightscape i Inspirer renderig24.10.2005. u 11:50 - pre 224 meseci
Tacno,kao kod LS-a,s tim da mozes sve menjati sem svetla,ako to promenis
moras ponovo procesirati,to je i logicno.

Modo su napravili momci koji su uradili i modeler za LW(napustili ih i osnovali
vlastitu firmu),znaci modelranje je drugacije nego u Rhinu,sve se to da nauciti,samo treba vremena
 
Odgovor na temu

Tatjana M.

Član broj: 71928
Poruke: 56
*.dialin.iskon.hr.



Profil

icon Re: Lightscape i Inspirer renderig24.10.2005. u 17:19 - pre 224 meseci
E, to mi se sviđa!
Izgleda kao Ls na proteinima;-)
Dal postoji kakav forum za Inspirer?
 
Odgovor na temu

Buki3d

Član broj: 71889
Poruke: 60
*.TELE.NET.



Profil

icon Re: Lightscape i Inspirer renderig24.10.2005. u 20:12 - pre 224 meseci
Nema,bio je Insight forum gde je jedan deo bio za Inspirer
Koliko mi se cini T-G i moja firma su jedini korisnici Inspirera u Evropi,i jos par firmi koje koriste Spektru(prosirenu verziju Inspirera)
 
Odgovor na temu

Tatjana M.

Član broj: 71928
Poruke: 56
*.dialin.iskon.hr.



Profil

icon Re: Lightscape i Inspirer renderig25.10.2005. u 11:05 - pre 224 meseci
Nema!? Malo cudno?
Dal ce bit jos novih verzija il ista prica kao s LS-om?
Se moze nabavit demo verzija da se proba software ili "znas kakva" ;-) verzija? Mislim da mi je glupo ic sad kupovat software za kojeg nema nikakvog supporta i vezano za cijenu, na siteu nema ni nikakve informacije o cijeni, jel to nekakva tajna ili ?!
 
Odgovor na temu

Buki3d

Član broj: 71889
Poruke: 60
*.zgrp.net.



Profil

icon Re: Lightscape i Inspirer renderig25.10.2005. u 11:37 - pre 224 meseci
Ne treba nista da te cudi,to je specijalizovani software,gde je akcenat dat na
ispravnu distribuciju svetla,i fizicki korektne definicije materijala.Software je skup,
komplikovan za nauciti (pre te podseca na Unix nego na windows okruzenje).
Update softwera se vrsi redovno,suport se dobija tamo gde se kupi,ali ne besplatno,
posalji mail na T-G,i pitaj za demo verziju."One" verzije ne postoje.

Ako ti ovo gore sto sam naveo nije bitno za tvoje vizuakizacije,onda bolje da ostanes na LS.koji je fantastican program,i brz ako se ispravno koristi.

Mi smo presli na Inspirer iz gore navedenih razloga i zbog VRML-a,previse vremena
treba za VRML iz LS-a kad se koristi mesh to texture,kod inspirera je dovoljan
pritisak mausa
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
195.252.90.*

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: Lightscape i Inspirer renderig25.10.2005. u 18:41 - pre 224 meseci
Stvarno bih voleo da saznam koja je cena u pitanu jer meni ovi renderi ne deluju nesto narocito specijalni. Radio sam kratko u lightscape-u, pokusao sam da naucim i da optimizujem modele koliko sam mogao ali sam na kraju odustao jer je program ogranicen i danas vec prevazidjen. I dalje ga volim, ali vreme koje je potrebno izraditi optimizovan model, i nedostatak undo funkcije su glavni razlozi zasto sam digao ruke od njega.
Ovi inspirer renderi mi deluju malo musavo, sa preostrim senkama, a bogami nedostaje im i malo kontrasta.
Mislim da je vray pravo resenje sto se tice arhitekture. Maxwell bih stavio na drugo mesto, a danas je on mozda najslicniji lightscape-u.

Nemoj me pogresno shvatiti, ovi renderi jesu dobri, ovaj eksterijer je tipican skolski primer kako treba uraditi vizualizaciju (pricam o celom renderu), ali od sve ove price ocekujem cenu programa od preko 20.000e i sa interfejsom koji se bez doktorata ne moze savladati, a ovi renderi jednostavno nebi opravdali takvu pricu.
what we want, we must create
 
Odgovor na temu

Tatjana M.

Član broj: 71928
Poruke: 56
*.dialin.iskon.hr.



Profil

icon Re: Lightscape i Inspirer renderig25.10.2005. u 19:02 - pre 224 meseci
Citat:
pailhead: Radio sam kratko u lightscape-u.

Stavio si naglasak na kratko, to mislim kaze sve.

Citat:
pailhead:  i nedostatak undo funkcije su glavni razlozi zasto sam digao ruke od njega.

Koji ce ti vrag undo funkcija za program u kojem samo namjestas scenu a ne modelujes nista?

Sto se tice Inspirera, Buki3D drago mi je da si reko da je vise software za firme koje se bave osvetljenjem nego arhitektonskom vizualizacijom. Hvala!
 
Odgovor na temu

Buki3d

Član broj: 71889
Poruke: 60
*.TELE.NET.



Profil

icon Re: Lightscape i Inspirer renderig25.10.2005. u 20:29 - pre 224 meseci
Ne treba doktorat,vec samo vremena.
Max i raznorazni plug-in-ovi su odlicni za vizualizaciju,VRAY prvenstveno,renderizi
izgledacu,fantasticno,lepe slike i nista vise,koje malo veze imaju sa realnoscu
(tu prvenstveno mislim arhitekturu i na svetlo) Video sam prilican broj renderinga
iz MAX-a,koji su izvanredni,a svetlo nema blage veze,mislim,citava scena i osvetljenje deluje upecatljivo,kad se bolje zagledas vidis da distibucija svetla ne
stima,a neki put i nelogicna.Velika je razlika arhiterktonska vizualizacija vizualizacija
i arhitektonska vizualizacija+ispravno osvetljenje.Jednostavan primer,musterija ti naruci vizualizaciju enterijera u kome ce se postaviti ta i ta svetla od tog proizvodjaca.Napravis super rendering,musterija zadovoljna,kad se objekat zavrsi
i montira osvetljenje,opa,nesto sasvim drugo,svetlo ne stima,nije onako kako je bilo
na renderingu.Tad imas veliki problem.I sam znas da je vecina enterijare iz MAX-a
sa dnevnim svetlom,a i to dnevno svetlo je pod znakom pitanja.

U vezi Lightscape-a,Lightscape iako je prilicno star softvare nije prevazidjen,to sto ga vise nema nema veze sa kvalitetom programa ves sa poslovnom politikom Autodeska,ista sudbina ceka i May-u (Autodesk je kupio Alias kao nekad Lightscape).Zar ti nista ne govori to sto ve vise godina bezuspesno pokusavaju da integrisu Lightscape enigine u MAX.Nikad nece ni uspeti,jednostavno MAX i Lightscape ne mogu zajedno.Steta sto si tako brzo odustao od Lightscape-a,
mnogo si propustio.Lightscape je genijalan i jednostavan program,sve je u njemu logicno i upravo zbog toga i ne treba UNDO funkcija,svaka greska moze da se ispravi
i bez toga.
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
195.252.90.*

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: Lightscape i Inspirer renderig25.10.2005. u 22:47 - pre 224 meseci
Glavni problem mi je bio sto modelujem samo u maxu, tako da sam dobar deo geometrije morao da prepravim u samom ls-u. Cesto sam imao problema sa flipovanim normalama i ocigledno nisam umeo lepo da optimizujem modele, iako bih recimo imao samo pravougaonike, ili bar sve quadove, javljali su mi se artifakti kada bi se nasao jedan veliki recimo kvadrat, spojen sa jednim strasno uskim pravougaonikom.
Moram odmah da napomenem da nisam uradio nista profesionalno u lightscape-u, prelazio sam njegove tutoriale i dosta sam eksperimentisao.
Pored ovih problema, kolko god da sam se trudio cesto bi mi se stvarali artifakti, ne verujem da program moze da podrzi danasnji standard modela koji imaju na hiljade poligona i cesto ne bas tako cistu topologiju. Nisam mogao da kontrolisem ekspoziciju, i nikad nisam shvatio da li postoji nesto osim ona 3 preseta (enterijer, eksterijer i pola pola) brightenss i contrast mi nisu puno bili od pomoci kad sam recimo hteo da uradim sobu na severnoj strani kuce gde nije bilo sunca.
I kao sto sam vec rekao, program mi se svidjao, i dan danas mi se svidja, nemam ga sad instaliranog ali da imam, u slobodnom vremenu, remodelovao bih neki zavrsen projekat i pustio ga da se osvetli u lightscape-u za svoju dusu.
Par puta sam koristio lightscape recimo da bih dobio generalni osecaj kako treba da izgleda dnevno svetlo u nekom prostoru, danas bih za to verovatno iskoristio maxwell.
Impresioniran sam svaki put kada vidim render Chen Qingfenga i njegove radove smatram za jedne od najfinijih arhitektonskih vizualizacije, on i dalje koristi lighstcape.
Ali jednostavno mislim da program nije dovoljno fleksibilan za danasnje standarde, nedostaju mi teksture, nedostaju mi glossy refleksije, nedostaju mi malo napredniji materijali, nedostaje mi displacement, bump mape itd itd.
Iako nisu tacni, efektni su, i mislim da dobar umetnik moze da postigne ako ne 100% bar blizu toga sto se tice realnosti. Maxwell mislim da ce biti tacan i kvalitetan, pogotovo ako implementiraju jos nacina osvetljenja.

what we want, we must create
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
195.252.90.*

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: Lightscape i Inspirer renderig25.10.2005. u 22:52 - pre 224 meseci
I dalje nemogu da nadjem cenu ni na jednom od ova dva gore postovana sajta, da li bi neko bio ljubazan da napise kolko kosta osnovna verzija?

I pitao bih jos od kad je generalno taj standard za realnu simulaciju osvetljenja na kompjuterskim renderima? Odnosno, od kad investitor sa pouzdanjem moze da naruci render koji ce biti identican izgradjenom i osvetljenom objektu?

Do relativno skoro, GI je bio nepoznat pojam u vecini vizualizacija, ali vidim na sajtu za inspirer da su zakaceni neki bas stari renderi, pa me zanima.

[Ovu poruku je menjao pailhead dana 25.10.2005. u 23:57 GMT+1]
what we want, we must create
 
Odgovor na temu

Buki3d

Član broj: 71889
Poruke: 60
*.zgrp.net.



Profil

icon Re: Lightscape i Inspirer renderig26.10.2005. u 10:36 - pre 224 meseci
Lightscape ima sve ono sto je potrebno za vizualizaciju u arhitekturi,sem caustic efekta,a bez toga se moze.Tvoj problem je u prvoj liniji bio sto si koristio MAX kao
modeler.Ja sam na pocetku koristio Auto CAD,kasnije Rhino a sad Modo.Jos jedna stvar u Lightscape-u je genijalno jednostavna,a to je podrzavanje blokova,sa blokovima je rad daleko olaksan,ako imas dobro organizovanu biblioteku sa blokovima radis sta hoces.Tu ne mislim na standardne primere iz tutorijala,ili sa raznih internet foruma,ono sto sam ja uspeo sa blokovima nije niko,blok u bloku,
light blok u normanlnom bloku i obrnuto.Sa vise blokova u bloku mozes kod jednog komleksno svetlo(ili neki drugi objekat) da pomeras,rotiras,delove po zelji,primitivni
kinematik,ali funkcionise.To sa jednom scenom i istovremeno definisana kao enterijer i exterijer slabo funkcionise u LS,sto je i logicno,za enterijer da bi uopste
dobio dnevno svetlo unutra moras staklo(prozor)definisati kao window,(to je veoma bitno,kao window da bi skonto zasto ne funkcionise)
Ali,funkcionise,samo sto ni to neces nigde pronaci.

Inace mi uopste nije jasno sto se ljudi toliko pale na radove Chen Qingfenga,mozda
oni koji ne obracaju paznje na detalje detalje.U njegovim radovima je to tesko i
primetiti,momak je pametan,zasto,pa sve bljesti kod njega,pod,plafon....refleksija
dok doktor ne dodje.Kad bi on istu scenu renderovao sa 100% difuznim materijalima video bi sta ne valja,a ne valja puno toga.

Sta mislis,ti a i ostali o osnivanju nekog podforuma za Lightscape,gde bi ljudi
mogli da nauce kako da efektivno koriste LS,ja sam spreman da se ukljucim i pomognem,znaci od svega,modeliranja,podesavanja materijala,svetla i raznoraznih
trikova.Ako ima zainterosavanih,javite se
 
Odgovor na temu

Buki3d

Član broj: 71889
Poruke: 60
*.zgrp.net.



Profil

icon Re: Lightscape i Inspirer renderig26.10.2005. u 10:43 - pre 224 meseci
Odgovor na drugo pitanje.

Ne bih to posmatrao kao standard.
Pre 6-7 godina smi imali jedan projekat koji se nije mogao realizovati sa LS,pitali smo na sve strane korisnike raznoraznoh programa LW,MAX,Cinema (normalno,
sa svim mogucim plug-inovima) i ni jedan nije bio u stanju da to odradi,Slucajno smo naleteli na Inspirer,i to je uradjeno bez problema.
U firmi imamo nas interni software ra proracun svetla,koji radi 100% tacno,jedino sto rezultai na kraju ne budu slika vez raznorazne tabele,dijagrami i sl.Sa tim programom smo par puta kontrolisali rezultate u Inspireru-u,i stima.U ovo par godina
je bilo organizovano i par putovanja i obilazak objekata koje smo vizualizirali,
i opet stima,onako kako je bilo na renderingu.Jos nam se nije javila musterija
sa primedbom da je dobio nesto drugo od ocekivanog.
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: Lightscape i Inspirer renderig

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 11486 | Odgovora: 80 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.