Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sigurnost podataka na lokalnom disku ili web mailu

[es] :: E-mail :: Sigurnost podataka na lokalnom disku ili web mailu

[ Pregleda: 3238 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

IcyImpact

Član broj: 64366
Poruke: 939
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Sigurnost podataka na lokalnom disku ili web mailu13.10.2005. u 19:51 - pre 224 meseci
Web mail se jako brzo razvija pa smo dosli do stupnja kada komotno mozemo pospremiti odredjenu kolicinu podataka na nas web mail i tamo ih cuvati. Za koji godinu (ili mjesec!) kapacitet web maila ce biti zasigurno jos veci, a i sirokopojasni pristup internetu ce vise zazivjeti pa i spremanje podataka (bili oni MP3ce ili neki vazniji podatci) na web mail vise nece biti toliko cudno. Korisnici ce vjerojatno poceti megalomanski uplodati podatke na web mail ali sta je sa sigurnoscu istih. Nisu su li podatci sigurniji na lokalnom disku ili na web mailu...
Knowledge is power.
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.bitsyu.net.



+16 Profil

icon Re: Sigurnost podataka na lokalnom disku ili web mailu14.10.2005. u 11:18 - pre 224 meseci
Pa sigurno je da će to postati jedan od velikih problema, sigurnost podataka na web mail serveru. Naravno da su podatci sigurniji na local neko na web serveru zar ne? Ali pitanje je kako učiniti i te podatke koji su na web mailu, sigurnim!?
Ma koliko se ljudi iz gmail timova kunuli u sigurnost i poverljivost podataka, ja nikada ne bi ostavljao neke toliko važne textove, papire, ugovore na free web mail servisima. Dok se ne bude dobila neka garancija o autentičnosti čuvanja podataka i da samo JA imam pristup tim podatcima onda će to biti druga priča. Ali za sada po meni nije siguran web mail.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Sigurnost podataka na lokalnom disku ili web mailu15.10.2005. u 02:18 - pre 224 meseci
Citat:
Deda_Mraz:
Ma koliko se ljudi iz gmail timova kunuli u sigurnost i poverljivost podataka,

-Kleli.

Ma ako ce da vas juri FBI dzaba dal' je mail na lokalnom kompu ili webmail serveru. Mislim, apropo sigurnosti i brige. A 'akeri... khm... pa sigurno je u oba slucaja vas komp problematican, jer ako drzite na njemu mailove "mogu" da provale, a cak i ako ih drzite na webmailu mogu da vam navataju password nekim keylogger-om (ili trojancem) sto i debil danas zna da uradi. Stoga, nista nije dovoljno bezbedno ako su bas vazni podaci i ako postoji bojazan da ce ih neko procitati...

 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.bitsyu.net.



+16 Profil

icon Re: Sigurnost podataka na lokalnom disku ili web mailu15.10.2005. u 19:00 - pre 224 meseci
Citat:
Mister Big Time: -Kleli


Blama

Ma i to što kažeš, kao da će FBI da te juri. Ali nisu svi ljudi na ovom svetu balavci ko mi pa nam mejl služi samo za muziku, slike itd itd Već ima ljudi koji posluju preko mejlova i neki mejlovi su im po život značajni!? šta ćemo sa njima?
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Sigurnost podataka na lokalnom disku ili web mailu17.10.2005. u 22:44 - pre 224 meseci
Balavci kao mi? Hmmmm speak for yourself...
Naravno da takvi ljudi postoju rigorozne mere kako bi maximalno ocuvali bezbednost svojih podataka. Pre 2 god napisah seminarski na tu temu... mozda extract-ujem neke delove ovde.
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.bitsyu.net.



+16 Profil

icon Re: Sigurnost podataka na lokalnom disku ili web mailu17.10.2005. u 23:30 - pre 224 meseci
U suštini svi smo mi balavci za ozbiljne biznismene ;)
 
Odgovor na temu

[es] :: E-mail :: Sigurnost podataka na lokalnom disku ili web mailu

[ Pregleda: 3238 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.