Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rad sa lokalnom i distribuiranom bazom podataka...

[es] :: .NET :: Rad sa lokalnom i distribuiranom bazom podataka...

[ Pregleda: 2377 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lordbaal
Vladimir Mutic
Kancelarija do Mefistove

Član broj: 13313
Poruke: 12
195.252.86.*



Profil

icon Rad sa lokalnom i distribuiranom bazom podataka...21.02.2005. u 14:19 - pre 233 meseci
Ovako...

Potrebno je da napravim aplikaciju koja ce raditi sledece: Aplikacija na lokalnom racunaru sa lokalnom bazom i neko jednostavno spustanje podataka u tu bazu... Dalje, baza na nekom udaljenom racunaru kojoj bi se pristupalo preko Interneta... Potrebno je omoguciti logovanje iz te lokalne aplikacije na distribuiranu bazu i sinhronizovcanje dve baze... Sve ovo mi je potrebno za fax tako da nije mnogo bitno sta aplikacija radi niti da to bude neka velika aplikacija sa ogromnim bazama... bitno je demonstrirati primenu tehnologija (.Net, ASP, XML...)

E sad ono sto ste cekali od samog pocetka... PITANJE... tj MOLBA... nekome ko se ovim bavi i ima malo vise iskustva... kako da na ovom (ili nekom slicnom) problemu primenim ove tehnologije i kako da sve ovo realizujem? Takodje, bio bih zahvalan na predlozima za primenu i nekih drugih tehnologija koje bi bile prikaladne za resavanje mog problema...

PS. Distribuiranoj bazi se i ne mora pristupati preko Neta vec moze da bude i u LANu mada bi mi prva solucija vise odgovarala...


poz. Vlada

[Ovu poruku je menjao lordbaal dana 21.02.2005. u 16:28 GMT+1]
..i to...
 
Odgovor na temu

eon

Član broj: 10450
Poruke: 53
*.as54.bi.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Rad sa lokalnom i distribuiranom bazom podataka...21.02.2005. u 15:16 - pre 233 meseci
Ne razumijem sta smatras pod "distribuirana" baza na racunaru na internetu, jel' bas mislis na distribuiranu bazu ili si se pogresno izrazio?

Citat:
A distributed database is a database in which portions of the database are stored on multiple computers within a network. Users have access to the portion of the database at their location so that they can access the data relevant to their tasks without interfering with the work of others. A centralized distributed database management system (DDBMS) manages the database as if it were all stored on the same computer. The DDBMS synchronizes all the data periodically and, in cases where multiple users must access the same data, ensures that updates and deletes performed on the data at one location will be automatically reflected in the data stored elsewhere.


Dakle, za tebe je irelevantno da li je baza distribuirana ili ne.

Ako sam te ipak dobro shvatio (da trebas praviti distribuiranu aplikaciju), mislim da je najbolji nacin da napravis web service na internetu (posto se kod vecine ISP-ova neces moci spajati direktno na bazu sa svog racunara).
Dakle, baza kod provajdera, zatim isprogramiras data access sloj i web service koje postavis na internet (moras imati asp.net hosting).
Tvoja lokalna aplikacija komunicira sa web servisom, a ovaj upisuje i cita iz baze na intenetu. Algoritme sinhronizacije sam moras osmisliti, uzevsi u obzir strukturu baze i podatke koje zelis sinhronizirati.

Imas ovdje odlican pocetni tutorial sa jednostavnom bazom koji ce ti pomoci da shvatis koncept:
http://msdn.microsoft.com/libr...dWebApplicationWalkthrough.asp
 
Odgovor na temu

lordbaal
Vladimir Mutic
Kancelarija do Mefistove

Član broj: 13313
Poruke: 12
195.252.86.*



Profil

icon Re: Rad sa lokalnom i distribuiranom bazom podataka...21.02.2005. u 15:34 - pre 233 meseci
Da... u pravu si... potrebna mi je distribuirana aplikacija, a ne baza :) Hvala na ovako iscrpnom odgovoru...

poz. Vlada
..i to...
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Rad sa lokalnom i distribuiranom bazom podataka...

[ Pregleda: 2377 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.