Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Neobee ADSL - Iskustva?

[es] :: ISP :: ADSL :: Neobee ADSL - Iskustva?

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 97122 | Odgovora: 341 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

GFC
Ghostbuster
Beograd, Srbija

Član broj: 21830
Poruke: 316
*.ADSL.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Neobee ADSL - Iskustva?30.01.2006. u 17:29 - pre 221 meseci
Opet ja sa mojim on-line igranjem :)

Da li je moguće da blokiraju i te portove? Mogu li sam nešto da podesim pa da se normalno ulogujem na servere na koje sam se logovao sa 80.74.**.**?
G H O S T B U S T E R
 
Odgovor na temu

p.r.l.e.
Voždovac, Beograd

Član broj: 77034
Poruke: 9
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Neobee ADSL - Iskustva?30.01.2006. u 17:56 - pre 221 meseci
Pozdrav za ljubiteljku Lyle Maysa!

Izgleda da je poslednjih nedelja opšta pojava da p2p programi imaju užasan download na Neobee-ju, i tu se izgleda ništa ne može (za sada, a kod navedenog ISP-a)

Što se pinga tiče nemoj nikako pingovati Google kako je neko dodao, nego pinguj prvo svoj default gateway, da vidiš dal' je kod tebe sve OK, a onda pinguj dalje svog ISP-a, tj. neobee.net.

Google vremena nisu referentna, a to je odavno objasnio djricky na http://www.elitesecurity.org/tema/134867/4

Default gateway ti je ono prvo što stoji u ruti do bilo čega na internetu, i njegov IP je obično 192.168.254.254, a to ćeš najlakše utvrditi komandom tracert iz command prompta:


C:\Documents and Settings\prle>tracert www.neobee.net

Tracing route to unimatrix0.neobee.net [80.74.160.41]
over a maximum of 30 hops:

1 <1 ms <1 ms <1 ms 192.168.254.254
2 58 ms 53 ms 53 ms ADSL-LNS.neobee.net [80.74.164.243]
3 62 ms 59 ms 56 ms octopussy.neobee.net [80.74.160.6]
4 58 ms 59 ms 56 ms ve120.blackhog.neobee.net [80.74.164.218]
5 64 ms 65 ms 65 ms unimatrix0.neobee.net [80.74.160.41]


i tu bi dakle moralo da vreme bude do 1ms.

Onda pinguj svog provajdera, tj. neobee.net ili 80.74.160.41
i to komandom

C:\Documents and Settings\prle>ping 80.74.160.41 -t

gde -t znači da pinguje dok ga ne prekineš komandom CTRL+C, što će ti dati mnogo bolji pregled nego 4 pinga koja su po defaultu...

Važno je da dok pinguješ, sve ostalo - Emule, Opera ili šta već trošiš - ne radi,
tj. da ti ping bude jedini protok, kako bi dobila što akuratnije podatke...

Ova vremena pinga koja ja dobijam (oko 60ms) nisu uopše za veselje >:(
jer to se najdirektnije odražava na p2p i posebno online igranje i razmenu glasa preko neta...


Što se mene tiče, ako se za desetak dana (do kad mi ističe mesečna pretplata) stvari ne poprave, jedini način da sebi pomognem biće promena ISP-a :)


[Ovu poruku je menjao p.r.l.e. dana 30.01.2006. u 18:57 GMT+1]
tihi sucks
 
Odgovor na temu

GFC
Ghostbuster
Beograd, Srbija

Član broj: 21830
Poruke: 316
*.ADSL.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Neobee ADSL - Iskustva?30.01.2006. u 19:26 - pre 221 meseci
A ko je ono negde pominjao 1. februar? Kao, rečeno je da će od tada sve biti ok?

Da li je to stvarno d-day ili je to onako, orijentacioni datum?

(Što samo po sebi znači da su nešto u NEOBEE čačakali što ne treba - ako će od 01.02. biti ok, znači da sada nije...)
G H O S T B U S T E R
 
Odgovor na temu

Boki4u
Bogdan Djukic
Zemun

Član broj: 61571
Poruke: 696
*.dialup.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Neobee ADSL - Iskustva?30.01.2006. u 23:45 - pre 221 meseci
Da li se pod tim 1.02 podrazumeva da cu i ja napokon dobiti vise taj je***i ADSL?
Prijavio sam se, i sve to i 12.01 dobio mail da je zahtev prosledjen budjavom, najbudjavijem Telekomu....i od tad, pogodite, pa naravno ni glasa od strane provajdera (NeoBee). I sad piz**m, jer je koriscenje dial-up interneta postalo vise nego nehumano....veza puca kao nenomalna, nemoguce je konektovati se, itd itd....
Civilizacija - tako blizu a tako daleko....
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Neobee ADSL - Iskustva?31.01.2006. u 02:01 - pre 221 meseci
Citat:
Boki4u: Civilizacija - tako blizu a tako daleko....

U Beogradu je neko prvo obecanje bilo "pocetak oktobra 2004" a proteglo se na januar, februar itd. 2005. Sve mi se cini da Telekom i ostali nisu zadovoljni potraznjom i zaradom, pa ni ne nude, niti kupuju opremu i tako redom, u zacaranom krugu. Da u centrali postoji potreban uredjaj za tvoj tel.broj, uveli bi ti ga za nedelju dana. Cim ga ne uvode, znaci nemaju ono sto je potrebno, nisu oni lenji ili ne daj boze mrze pare, jednostavno ne mogu da uvedu.

Generalno, racunare u Srbiji ima mali % ljudi, osim ADSL prisutni su i kablovski i bezicni brzi Internet i moguce je, da su ocekivali da ce biti masovna navala na ADSL i solidna zarada. Takodje treba imati na umu da od tog malog % stanovnistva, vlasnika racunara, mnogi ne mogu sebi da priuste troskove uvodjenja i mesecne pretplate i ostajemo tu gde smo.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

vandrija
Andrija Velimirovic
Beograd

Član broj: 20189
Poruke: 6
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Neobee ADSL - Iskustva?31.01.2006. u 09:35 - pre 221 meseci
Citat:
Prijavio sam se, i sve to i 12.01 dobio mail da je zahtev prosledjen budjavom, najbudjavijem Telekomu....i od tad, pogodite, pa naravno ni glasa od strane provajdera (NeoBee).


Meni su 14.12. javili da je zahtev prosledjen telekomu, a net sam dobio 24.1. Nisu imali slobodne portove u centrali.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

ShadyBash
NS

Član broj: 83074
Poruke: 8
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Neobee ADSL - Iskustva?31.01.2006. u 15:41 - pre 221 meseci
korisnik sam neobeea,256k!e sad,pitanje!Ok,znaci p2p OCAJNO rade,nece preko 6kbs da skida,torent mozda nekad oko 16,17kbsa(ali JAKO retko)!Ako to ne poprave uskoro,nema poente da ostajem na neobeeu,raskidam ugovor,sigurno!E sad pitanje,dakle:zasto recimo ne mogu da se konektujem na BattleNet(warcraft3) ili ako se konektujem radi OCAJNO,i ne mogu da igram fifu sa drugom preko hamachija(a pre smo igrali,skroz ok),a recimo sasvim normalno igram Guild Wars?Mislim jel moguce da jednu igricu(ili sta vec) blokiraju,a ovu drugu ne? :/


ne znam,nema smisla,nadam se da ce uskoro sve raditi nornalno

ps:da,recimo sa Firefoxa downlodujem 27kbs!ne znam sta je,pih :'(
 
Odgovor na temu

GFC
Ghostbuster
Beograd, Srbija

Član broj: 21830
Poruke: 316
*.ADSL.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Neobee ADSL - Iskustva?31.01.2006. u 15:48 - pre 221 meseci
Da, http download radi kako treba.

Kod igara i ja imam problema. Gde god je port 27888 (a taj port koristim kod svih igara koje igram online) ja ne mogu da se ulogujem na server. Ustvari, logging prođe, ali mene kao USER-a tamo nema niti išta mogu da uradim. Sa dial-upa je sve ok, ali je ping (normalno) previsok. Znači nešto definitivno blokiraju. Do 14.01. mi je sve radilo savršeno, svaki put kad bih probao.

Evo danas radi i p2p, tačnije radio je od 15-16h dobro i sad opet 2-3kb/s...
G H O S T B U S T E R
 
Odgovor na temu

farmer
ns

Član broj: 81643
Poruke: 77
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Neobee ADSL - Iskustva?31.01.2006. u 16:05 - pre 221 meseci
stigla mi danas uplatnica, ali je naravno zavrsila u korpi :)
 
Odgovor na temu

ShadyBash
NS

Član broj: 83074
Poruke: 8
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Neobee ADSL - Iskustva?31.01.2006. u 16:11 - pre 221 meseci
^ hmmmm,ja sam platio!dacu im jos mesec dana fore!jbg,ipak je to tek stiglo u NS!znaci imaju ceo februar da mi daju razlug da ostanem njihov korisnik!
 
Odgovor na temu

Decorated Emergency
beograd

Član broj: 66037
Poruke: 69
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Neobee ADSL - Iskustva?31.01.2006. u 17:02 - pre 221 meseci
Meni isto zeza download na p2p-u.. A za ovo online igranje nemam nikakvih problema,sve radi kako treba (igram Guild Wars na netu btw)
... she eyes me like a pisces when I am weak
i've been locked inside your Heart-Shaped box for weeks
i've been drawn into your magnet tar pit trap
i wish I could eat your cancer when you turn black
 
Odgovor na temu

farmer
ns

Član broj: 81643
Poruke: 77
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Neobee ADSL - Iskustva?31.01.2006. u 17:08 - pre 221 meseci
Citat:
^ hmmmm,ja sam platio!dacu im jos mesec dana fore!jbg,ipak je to tek stiglo u NS!znaci imaju ceo februar da mi daju razlug da ostanem njihov korisnik!


pa srecjnoo :)
 
Odgovor na temu

hwfanatic
Branko Grbac
Beograd

Član broj: 91
Poruke: 171
*.83.beocity.net.



Profil

icon Re: Neobee ADSL - Iskustva?31.01.2006. u 17:28 - pre 221 meseci
Možda Neobee radi loše, zapravo ne znam. Znam ja jesam odustao od njih zbog poruka koje sam imao prilike da pročitam ovde i na još nekim forumima. Prosto ne želim da moram da se cimam na taj način...

Ali, nemojte da pravite neiskusnu grešku da sudite o nekom (bilo kom) provajderu po P2P saobraćaju. Sa obzirom da na takav saobraćaj utiče mnogo stvari, nikada ne možete biti sigurni u čemu je problem. Potrebno je prvo preduzeti određene korake da se svi drugi faktori uklone. Evo mog predloga:

- Pronađite dobar torent! Ne možete očekivati da će svaki torent ići brzo (ili uopšte). Potrebno je da bude određeni broj izvora. Pazite i na veličinu dela, iz iskustva znam da torenti sa delovima do 256 kB idu daleko brže od onih koji imaju deo od po mebibajt ili više. Većina stvari koje želite skinuti ima više potencijalnih torenta. Naučite da birate!
- Ograničite brzinu upload-a! Na oko 3/4 od maksimalnog. Za 256 kbps ADSL vezu to bi bilo oko 5 kB/s. Za svaki download je potreba određeni (mali) upload...
- Podesite svoj klijent kako treba! Otvorite portove na ruterima, podesite firewall ako ga imate. I u teoriji i u praksi klijenti koji mogu uspostaviti samo pasivnu vezu dobijaju višestruko manje pažnje (pa time i brzine). Što je veći swarm to manje pažnje takvi klijenti dobijaju! Probajte da promenite više portova, i naravno nikako ne korisite preodređenu vrednost (6881). Stavite neku veću vrednost; pokušajte i sa portovima većim od 50 hiljada (ali manjim od 65535).
- Optimizujte svoj operativni sistem. Povećajte RWIN u skladu sa preporukama sa neta. Veća vrednost dozvoljava da dobijete više podataka pre nego što morate potvrditi da ste ih dobili. Dobra stvar za latentni saobraćaj kao što je BitTorent... Ne preporučujem čačkanje MTU vrednosti, jer naši provajderi imaju problema sa tim. Obično ljudi preporučuju određene vrednosti za PPPoE, ali to kod nas ne funkcioniše kako treba (svaki provajder ima neku svoju vrednost).

Ako i posle ovih koraka torenti i dalje rade stravično loše, onda se može govoriti o nesposobnosti provajdera. U svakom slučaju, nije uoabičajeno da torenti rade ni približno brzo kao preuzimanje sa nekog http ili ftp servera. Pogotovu ne za pakete koji su nama ponuđeni gde imamo jedva mizeran upload u odnosu na download (1/4). Sa obzirom da P2P počiva na deljenju, upload se uvek nagrađuje sa dobrim downloadom. Već sam rekao da je to sa našim paketima vrlo teško.
Yea, and from this day forth, a surface must be locked before beast or man can draw upon it!
 
Odgovor na temu

farfalla
Novi Sad

Član broj: 83045
Poruke: 3
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Neobee ADSL - Iskustva?31.01.2006. u 17:33 - pre 221 meseci
Hvala svima na pomoci!!
 
Odgovor na temu

farmer
ns

Član broj: 81643
Poruke: 77
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Neobee ADSL - Iskustva?31.01.2006. u 18:01 - pre 221 meseci
@hwfanatic

da si citao prethodne postove video bi da nije u pitanju samo p2p :/ ja ni ne koristim p2p pa ne znam kakva je situacija ali vidim da je ista kao i sa ftp transferom. recimo pre tog nekog 14.01 mi je dl ishao 50-58kb/s a sada 0.00-6kb/s. takodje pri logovnju na irc serv je potrebno znatno vise vremena nego pre...
 
Odgovor na temu

hwfanatic
Branko Grbac
Beograd

Član broj: 91
Poruke: 171
*.83.beocity.net.



Profil

icon Re: Neobee ADSL - Iskustva?31.01.2006. u 18:15 - pre 221 meseci
Ja i jesam čitao sve poruke. Šta misliš zbog čega sam odustao od Neobee net-a dok je trajala realizacija priključka?! Samo sam stekao utisak da neki ljudi imaju prevelika očekivanja, potencijalno zbog neiskustva. Dao sam dobronameran predlog.
Yea, and from this day forth, a surface must be locked before beast or man can draw upon it!
 
Odgovor na temu

GFC
Ghostbuster
Beograd, Srbija

Član broj: 21830
Poruke: 316
*.ADSL.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Neobee ADSL - Iskustva?31.01.2006. u 18:20 - pre 221 meseci
@hwfanatic

FTP, P2P, online igre (recimo port 27888 na raznim serverima, egamers.it, ma3x.net) radi gore nego na dial-up-u ili uopšte ne radi. Dakle nije samo p2p. Slažem se i za irc connection, znatno sporije nego pre. O ping-u i da ne govorimo.
G H O S T B U S T E R
 
Odgovor na temu

farmer
ns

Član broj: 81643
Poruke: 77
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Neobee ADSL - Iskustva?31.01.2006. u 18:47 - pre 221 meseci
btw sutra je taj 1.2


[Ovu poruku je menjao farmer dana 31.01.2006. u 19:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ShadyBash
NS

Član broj: 83074
Poruke: 8
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Neobee ADSL - Iskustva?31.01.2006. u 19:42 - pre 221 meseci
^

hah,da,ali cisto sumnjam da ce sutra proraditi :)


 
Odgovor na temu

GFC
Ghostbuster
Beograd, Srbija

Član broj: 21830
Poruke: 316
*.ADSL.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Neobee ADSL - Iskustva?31.01.2006. u 20:13 - pre 221 meseci
Možda i hoće. Naime, zaboravio sam da kažem da je danas u periodu od 15-16h (kada je p2p radio normalno) bilo sve ok i sa online igrama (uz katastrofalan ping, ali sam se bar ulogovao). To mi nije uspelo nijednom od milion puta u prethodnih desetak dana, a danas u tom periodu jeste.

Obzirom da jedini sysadmin (kako kažu sad u TP, zvao sam ih pre minut) radi radnim danom od 8-16h, moguće je da je nešto čačkao i da će stvarno sutra pustiti sve servise normalno. Ko zna. Videćemo. Ako sutra posle 16h bude sve ok onda ostajem kod NEOBEE. U suprotnom - 100% raskid. Šta će mi ADSL ako ne mogu da koristim jedino što me zanima od njega - online igre :)
G H O S T B U S T E R
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Neobee ADSL - Iskustva?

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 97122 | Odgovora: 341 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.