Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Neobee ADSL - Iskustva?

[es] :: ISP :: ADSL :: Neobee ADSL - Iskustva?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 97659 | Odgovora: 341 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Neobee ADSL - Iskustva?27.01.2006. u 18:21 - pre 222 meseci
Citat:
LordVLAD: Jos nesto...

To koliko neko ima postova na nekom forumu ne znaci apsolutno nista. ;)
Iz toga nikako ne moze da se vidi necije iskustvo i znanje.

Tacno. Prema tome, svaki post govori za sebe. Ako sam ja poslao 3000 kulturnih (?) postova a posle nekome psujem majku, onaj kome sam to psovao moze me sasvim opravdano smatrati nekulturnim, forum me moze izbaciti itd.

Dakle, vecina postova ovde ubedjen sam da tacno iznosi cinjenice, ali sam takodje ubedjen da ih ne procenjuje tacno. ADSL je kod nas u povoju. Moguce su mnoge greske, objektivne, subjektivne, svasta. Pre nekoliko meseci na Dedinju pukla cev za vodu, poplavila centralu u podrumu i - hop ne valja provajder. Hajde da i ja iskoristim svoju "kvotu bezobrazluka, nekulture i slicnih "vrlina"" - to sto kritikujete probleme je sasvim opravdano, nacin na koji radite je problematican i mozda cak kontraproduktivan. Bezbroj puta smo ovde, u desetinama tema i stotinama postova poredili cenu usluga raznih provajdera i sad opet ljudi govore "Koliko para, toliko muzike"?

Ja sam na verat.net-u, skoro godinu dana, Beograd, centrala Dedinje. Radi stalno dobro, ali je bilo par perioda sa problemima, cak i vise dana. To je kompleksna tehnologija i u svetu a kod nas pogotovu kad nema delova ili ljudi koji to znaju da podese i slicno. Trenutno mi svakih pola sata radi, pola ne i sve tako, u cik cak. Zasto? Da li i to ima veze sa Neobee? Ne iznosite vi iskustva - nije iskustvo ako imas komplikovanu tehnologiju pa ti ne radi dan, dva, vi iznosite EMOCIJE u tome je problem!

Primer USB modem - korisnik ES-a sa nick name "pisac" ga vatreno brani i tvrdi da su svi eksterni modemi losiji od USB, jer USB modeme mozes podesiti kako hoces, "sa nesto programiranja" kako se on izrazio a opet ovde neko rece - baci to u djubre ili tako nesto. Opet pretezno emocije, razumete?
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

m.fritz
zmn

Član broj: 82416
Poruke: 10
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Neobee ADSL - Iskustva?27.01.2006. u 19:05 - pre 222 meseci
razumemo. naravno. i jesi u pravu.

medjutim, probaj da razumes nas koji ne mozemo po mesec dana da koristimo net kako valja. :) mislim, poenta adsla ako mogu da dlujem brzinom manjom nego dial upu ne postoji. barem se meni onda cini da imam pravo da se nerviram ako placam nekoga a ne dobijam ni dvadeseti deo toga sto placam. pa neka je i najjevtiniji provajder.

svoj bes i nerviranje sam stavio na suspend. neobee je ipak relativno mlad provajder (jeste, ne morate da me ispravljate, nije bitno od kada postoje i sta i kako), adsl im je jako svez i sami kazu da imaju problema (doduse tek ako ih zoves i smoris). rekose ljudi da ce proraditi od 1. februara. cekamo do tada. ako radi, radi. ako ne idemo dalje, nema emocija.

hteo sam da kazem (za sebe barem) da nije poenta u emocijama, one su rezultat neprofesionalnosti ili neznanja (koji na neki nacin jesu tema ovog foruma) i mislim da jeste u redu da ostali zainteresovani ljudi cuju nase probleme, pomognu nam, ili nam kazu da se smirimo. tako da mogu da kazem hvala. :D bicu normalan kada budem dobio ono sto placam.

P.S. drage kolege sa ruterima, pokusajte da iskljucite DHCP, solidno brze radi, barem http...
 
Odgovor na temu

m.fritz
zmn

Član broj: 82416
Poruke: 10
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Neobee ADSL - Iskustva?27.01.2006. u 19:11 - pre 222 meseci
ah da....

da li kolege neobee useri mogu da mi kazu koje rutere imaju? zanima me da li je neko dobio nesto osim allied telesyna, i da li ima lepsa iskustva sa drugim markama? takodjer, da li je neko pokusao d-link 360t? deluje jevtino, a simpaticno.

inace, mozemo (mi sa 1t-ar255e) da resimo problem port forwardinga na malo low tech fazon, ako vas zanima recite, da ne bih otisao van topika ili nesto slicno.
 
Odgovor na temu

RooTeR
Rajko Nenadov
nema ga
Detelinara, NS

Član broj: 2386
Poruke: 385
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Neobee ADSL - Iskustva?28.01.2006. u 00:56 - pre 222 meseci
Chini mi se da je d-link 360t za isdn linije (ali me nemoj drzati za rech ...)
mmmmmm.. aahhhhhh..
e, nije sex nego serem!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Neobee ADSL - Iskustva?28.01.2006. u 03:37 - pre 222 meseci
D-Link DSL-360T ADSL Ethernet Modem Annex B - da, to je za ISDN linije. Ja imam DSL-300T za obicnu liniju i radi odlicno, ali treba da znas da je to cist modem, bez rutera.

@ m.fritz - razumem vas potpuno, samo pretpostavljam da i kod drugih provajdera ima problema a po skoro duploj ceni. Ja bih se prijavio bas kod Neobee-a da nije frka sa opremom za centrale, pa u trenutku mogu da ostanem bez ADSL, iskljucivo zbog cene! Nije da mi je bas stalo do 200 dinara manje cene od verata, ali se secam kako je bilo sa dial-up-om - verat je spustao a ostali su i dalje pricali bajke i neopravdano muzli narod. Dandanas se na TV vrti reklama o uvodjenju nekakve "linije" poznatog provajdera, necu ni da ga spominjem, za ADSL, sto je po mom misnjenju prilicna prevara. Nikakvu liniju oni ne uvode, niti su u stanju da je uvedu ako je vec nemas, pa mi je onda Neobee daleko simpaticniji, cak i sa tih mesec dana muka. A pre svega posteniji, imajte strpljenja s njima, ubedjen sam da ce vam se isplatiti
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

bibby
Beograd

Član broj: 2926
Poruke: 284
*.adsl.sezampro.yu.

ICQ: 77523840


Profil

icon Re: Neobee ADSL - Iskustva?28.01.2006. u 16:34 - pre 222 meseci
e smorili ste, jel znate?! :) sinoc na nekoj zurci nabasam na flajer neobija i cena me iz prve zainteresuje! dodjem ovde da vidim isqstva ljudi i imam sta da procitam!

em sto bi nerado prelazio sa sezama na bilo kog provajdera, zbog mogucnosti da izvisim za svoj adsl prikljucak em sto sad citam ovo napusavanje!

ajde suma sumarum [ako moze] vi koji ste do sada pljuvali neobi - jel se nesto promenilo, jel sada bolji ping , jel ima nekih najava da ce se stanje popraviti? i jel preporucujete da predjem na njih. naravno to bi uradio samo zbog cene.
 
Odgovor na temu

m.fritz
zmn

Član broj: 82416
Poruke: 10
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Neobee ADSL - Iskustva?28.01.2006. u 16:55 - pre 222 meseci
hmmm... ne znamo jos, kazu od februara... iako sada sve radi lepo, sem p2p..
 
Odgovor na temu

Vostoki

Član broj: 80171
Poruke: 134
*.pool8260.interbusiness.it.



+1 Profil

icon Re: Neobee ADSL - Iskustva?28.01.2006. u 17:59 - pre 222 meseci
Paaa, ne slazem se sa tdjokicem.

Tacno da je aDSL u povoju u eksperimentalnoj fazi implementacije, ali onda je i cena trebala biti takva. Ne mozete vi coveku nesto prodati i onda reci to ne radi, znate...

Pravilno je dati ugovor na godinu dana, a prva 2-3 meseca besplatno sto bi ujedno bilo testiranje i zajednicki rad korisnika i provajdera na optimizaciji sistema.
SJEVERNA je Koreja u ponedjeljak proslavila 62. rođendan svog predsjednika Kim JongIla "sunca 21. stoljeća" te zaprijetila još jednom SADu uništavanjem ako napadnu Pjongjang. Službena agencija KCNA je prenijela je čestitku ruskog predsjednika Vladimira Putina.
 
Odgovor na temu

farmer
ns

Član broj: 81643
Poruke: 77
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Neobee ADSL - Iskustva?28.01.2006. u 18:01 - pre 222 meseci
ne koristim p2p i torente ali i ftp ne radi. Nemogu nista da posaljem i svuchem, krene ~8kb/s a onda polako na 0.0kb/s i tako stoji, stoji, stoji... pa onda malo na 3kb/s pa opet na nulu i tako stalno... :/ smorio sam se vishe
 
Odgovor na temu

GFC
Ghostbuster
Beograd, Srbija

Član broj: 21830
Poruke: 316
*.ADSL.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Neobee ADSL - Iskustva?28.01.2006. u 19:11 - pre 222 meseci
Uh. Još jedan problem sa NEOBEE.

Naime, otkad smo "prebačeni" sa 80.**.**.** na 81.18.**.** ne mogu da se ulogujem na razne servere za on-line igre!!! Isprva sam mislio da je problem do programa koje koristim, ali kada sam se prebacio na NEOBEE DIAL-UP - sve je radilo odlično, s tim što, naravno, nisam mogao da pomišljam na igru zbog ping-a.

Ipak, nisam siguran da se nijednom nisam uspeo povezati otkad je 81.18.**.**, ali sam 100% siguran da su problemi konstantni otkad su doveli u red ping (od pre 2-3-4 dana). Zvao sam ih malo pre i kažu da je sve OK. Objasnio sam im problem i rekli su mi da se javim radnim danom od 8 do 16h. A taman mi je slobodan vikend za igranje :(

A probao sam sve pre nego što mi je palo na pamet da probam sa dial-up-om. I novi antivirus, novi firewall, sve i svašta. Znači em sam izgubio dva dana na dr*anje sa podešavanjima Windowsa misleći da je kvar u njemu (i programima), em ću sada izgubiti još dva jer ne mogu da se igram :((( Kad sam video da je na dial-up-u sve ok, došlo mi je da razbijem adsl modem. Bilo je ipak: samokontrola, samokontrola, samokontrola... :)

Znači, oni definitivno blokiraju, filtriraju neki qrac, bilo da su p2p programi ili online igre ili ne znam šta već.

Opasno sam se smorio.

Ima li neko sličan problem?
G H O S T B U S T E R
 
Odgovor na temu

aphex_hn
HN

Član broj: 81132
Poruke: 23
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Neobee ADSL - Iskustva?28.01.2006. u 21:25 - pre 222 meseci
filtriraju/blokiraju definitivno
imam iste probleme kao gore sto ste naveli
p2p se vuche oko 1kb pa malo skochi pa stane,jedva ide
+ kao sto neko rece - neradi ni ftp,ni upload ni downloa :\
i mirc dcc slanje slabo radi
:\

home is where my harddisk is
 
Odgovor na temu

farmer
ns

Član broj: 81643
Poruke: 77
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Neobee ADSL - Iskustva?28.01.2006. u 23:08 - pre 222 meseci
a tako cje i ostati ako ne proshire linak poshto novi korisnici samo stizu... kaze mi drugar danas je bio da uplati sate za dialup i ono njih deset ceaku u redu za adsl... tuzno ali istinito... menjanje providera je neizbezno

poz!
 
Odgovor na temu

LordVLAD
Software Engineer at Telvent DMS, Novi
Sad
NS / VS

Član broj: 68599
Poruke: 142
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.nswebdevelopment.com


Profil

icon Re: Neobee ADSL - Iskustva?29.01.2006. u 00:37 - pre 222 meseci
Bogami, onih 5-6 koji su bili u redu kad sam ja otisao da vratim modem i raskinem ugovor se nesto mnogo brzo izgubilo, kad su culi razlog raskidanja ugovora... :d
Mhmmm, BEER!!! :-)

Pih, neko mi maznuo username - Delija... :-)
 
Odgovor na temu

MagicScorpion
Red Scorpion
Sistemski administrator, serviser itd.
Novi Sad

Član broj: 76889
Poruke: 161
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: bixer@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Neobee ADSL - Iskustva?29.01.2006. u 03:41 - pre 221 meseci

Pozdrav!

Kod neobbe sam, skoro sam kupio d-link 300T.
Iskreno, sve dosta bolje radi.
Nema velike latencije, zamrzavanja, ispadanja.
Upstream je stabilniji a down mi radi kao blesav 25-38.
Imao sam sa onim smecem od modema, ozbiljnih konflikata.

Necu prelaziti kod drugih provajdera, jel tek u njih nemam poverenja.
Kad cujem da nude uslugu sa kao nekim ogranicenjima, znam sa kim imam posla.
Inace neobee trenutno prosiruje i optimizira.
Verovatno ce sve biti kako treba!
300T sljaka preko mrezne karte koja daje stabilnost i znatno manje oscilacije na mrezi.

Nek kaze ko sta hoce, modemi koji idu preko usb i nisu pametan izbor.
Uspavaju se, zaglupe, iz cista mira prestanu da rade linkovi.



[Ovu poruku je menjao djricky dana 29.01.2006. u 17:25 GMT+1]
BIXER
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Neobee ADSL - Iskustva?29.01.2006. u 14:39 - pre 221 meseci
Izvinjavam se - zivim u Bgd., pa ne znam koliko ima ADSL provajdera u N.Sadu. Kad kazete "Prelazim na drugog provajdera" sta to u N.Sadu konkretno znaci?

Verovatno je vec jasno da sam se deklarisao kao vatreni pristalica Neobee-a zbog njihovog postenja - krenuli su da zaradjuju pare niskom cenom i velikim brojem korisnika, ne obecavaju "nase vasionsko - analogno - digitalne - linije" kojima neki drugi navlace neupucene korisnike (a sto mi je posebno antipaticno zbog poznatih okolnosti u nasoj osiromasenoj i ojadjenoj zemlji).

@MagicScorpion: drago mi je da ti 300T radi dobro. Nisam imao "zadovoljstvo" da se mucim sa USB modemom, pa ne mogu da poredim, pa sam i ja zadovoljan sa svojim 300T.

Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

GFC
Ghostbuster
Beograd, Srbija

Član broj: 21830
Poruke: 316
*.ADSL.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Neobee ADSL - Iskustva?29.01.2006. u 15:02 - pre 221 meseci
Može li neko da uporedi ADSL preko USB i ovog D-LINK mrežnog modema, ali u konkretnim brojkama?

Mislim, da li je niži png, stabilniji protok i slično (u korist D-Linka, naravno) , i za koliko u proseku?

Da vidim isplati li se zaista davati ~2000 dinara za tu spravicu

[Ovu poruku je menjao GFC dana 29.01.2006. u 16:03 GMT+1]
G H O S T B U S T E R
 
Odgovor na temu

Chency G.
NS

Član broj: 27867
Poruke: 155
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Neobee ADSL - Iskustva?29.01.2006. u 16:38 - pre 221 meseci
@MagicScorpion

Molim te reci mi da li se kod tog D-Link-a telefon priključuje posle modema ili pre?
Ovo mi je jako važno jer imamo nekoliko telefona u stanu koje sam kako tako uspeo osposobiti sa ActionTec-om pa me jedino ta nedoumica sprečava da kupim D-Link koji bi mi dobro došao za Linux?
Pozdrav
 
Odgovor na temu

LordVLAD
Software Engineer at Telvent DMS, Novi
Sad
NS / VS

Član broj: 68599
Poruke: 142
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.nswebdevelopment.com


Profil

icon Re: Neobee ADSL - Iskustva?29.01.2006. u 16:48 - pre 221 meseci
@tdjokic
Ja mogu da tvrdim da protok nema veze sa modemom, USB-om i ostalim glupostima...ako je sve podeseno kako treba.
Pucanje veze mozda, ali i to je vrlo diskutabilno i resava se ADSL AutoReconnect programcicima.



Kao prvo, malo preterujes za tih 38kb/s ili ne meris protok pravim programom. NetLimiter moze u pikovima da pokaze i preko 300kb/s, dok se u BandWidth monitoru lepo vidi prosek za vreme trajanja konekcije i relativno realna trenutna brzina.

Kao drugo, ljudima je jedno vreme sve radilo perfektno, sa tim ubogim ActionShit modemom (eMule i DC++ kod mene zajedno vukli oko 27kb/s u proseku), dok nisu oni poceli kod njih da zezaju. Ostatak je istorija.




BTW, drago mi je zbog vas kojima NeoBEE radi perfektno i u trenucima kada je telekom prekinuo liniju (koga lazete, mene ili sebe?) . :S: A takodje imam utisak da vi taj ADSL koristite kao obican dialup, tj. za glupi surf. Uzivajte. :S:




p.s. Inace, u NSu mozes da koristis skoro sve provajdere koje mozes i u BGu.
Mhmmm, BEER!!! :-)

Pih, neko mi maznuo username - Delija... :-)
 
Odgovor na temu

vandrija
Andrija Velimirovic
Beograd

Član broj: 20189
Poruke: 6
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Neobee ADSL - Iskustva?29.01.2006. u 18:19 - pre 221 meseci
Meni je Neobee pustio adsl pre nedelju dana.
Dosadasnja zapazanja:
IP: do sada sam imao samo jednu i to iz opsega 81.18.54.x
http: 25 - 27 kB/s
ftp: problematican vise ne radi nego sto radi, a kada radi brzine ne prelaze 2-3 kB/s
p2p: ne prelazi 16 kB/s
ping:
Code:

PING unimatrix0.neobee.net (80.74.160.41): 56 data bytes
64 bytes from 80.74.160.41: icmp_seq=0 ttl=60 time=44.661 ms
64 bytes from 80.74.160.41: icmp_seq=1 ttl=60 time=46.175 ms
64 bytes from 80.74.160.41: icmp_seq=2 ttl=60 time=43.110 ms
64 bytes from 80.74.160.41: icmp_seq=3 ttl=60 time=43.407 ms
64 bytes from 80.74.160.41: icmp_seq=4 ttl=60 time=48.069 ms
^C
--- unimatrix0.neobee.net ping statistics ---
5 packets transmitted, 5 packets received, 0% packet loss
round-trip min/avg/max/stddev = 43.110/45.084/48.069/1.843 ms


Inace, koristim D-linkov modem 302T + D-linkov ruter DI-624+ i sto se veze tice - zadovoljan sam.

Zakljucak: Da se nadamo da ce se ftp i p2p popraviti (ako namerno ne filtriraju portove), a do tada, samo da ne bude gore

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Neobee ADSL - Iskustva?29.01.2006. u 18:54 - pre 221 meseci
Citat:
LordVLAD: @tdjokic
Ja mogu da tvrdim da protok nema veze sa modemom, USB-om i ostalim glupostima...ako je sve podeseno kako treba.

p.s. Inace, u NSu mozes da koristis skoro sve provajdere koje mozes i u BGu.


Ne, ja nikako ne tvrdim da su USB modemi loshi, samo se teze podesavaju u Linuxu. To je sve. Za Windows ne znam. Tako da ako neko nabavi noviju ili hoce da proba neku drugu distribuciju Linuxa, ocekuje ga naporan rad da USB modem podesi - ako je uopste moguce. Ethernet modemi su daleko laksi za podesavanje, a cene su postale razumne (20-tak eura) i meni licno je zao svakog coveka ko mora sa time da se muci.

Hvala za informaciju pod "p.s.".
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Neobee ADSL - Iskustva?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 97659 | Odgovora: 341 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.