Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pocetnici u kreiranju webova

[es] :: Web dizajn i CSS :: pocetnici u kreiranju webova

[ Pregleda: 3591 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

forrest_gump
IT administrator
Loznica

Član broj: 65179
Poruke: 89
*.vdial.verat.net.



Profil

icon pocetnici u kreiranju webova15.08.2005. u 20:10 - pre 226 meseci
Hej! Da li neko zna za neki kurs o pravljenju webova ili neshto tome slichno? O kompu znam relativno dosta, ali sam se tek skoro konektovala na Net pa o tome ne znam bas nista posebno, a ne mogu nikoga da smaram toliko... Pa, imate li ideju kako najlakse nauchiti neshto poput kreiranja webova? I u kom programu? Kako? Shta?...
Budite ljubazni pa pomozite... :)
''My mom always says-Life is like a box of chocolate.. You never know what you gonna get!''
 
Odgovor na temu

MileG

Član broj: 28981
Poruke: 997



+7 Profil

icon Re: pocetnici u kreiranju webova15.08.2005. u 20:43 - pre 226 meseci
http://www.w3schools.com/
 
Odgovor na temu

forrest_gump
IT administrator
Loznica

Član broj: 65179
Poruke: 89
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: pocetnici u kreiranju webova16.08.2005. u 17:32 - pre 226 meseci
Dakle...
Bila bih jako zahvalna kada bi neko bio toliko ljubazan da mi pomogne...
Naime, zivim u malom gradu, prilichno zaostalom i trendovi se ne prate Bogznashta (rek'o mi profesor srpskog da se ovo pishe zajedno), tako da su kursevi o web dizajnu i sl. retki (otprilike svakih 76 god. kad prodje Halejeva kometa, odrzi se i jedan kurs...), pa...
Naime, skinula sam CoffeeCupHtml.. sa Neta i pokushavam da se snadjem u njemu.. I prva stranica mi je skroz nejasna.. Tu kao da sam ushla u zonu sumraka.. Sve je crno. I ja od toga treba neshto da smislim.. I ja onda skinula i VisualSite designer i tako josh neke stvarchice i poneshto mozda i mogu da skontam, ali u stvari ne shvatam shta je sushtina svega toga.. Kako ja npr. da napravim dugme na koje kad kliknem ono udjem u neku drugu stranicu... Je l' uopshte razumete shta vas pitam? :))))

Valjda ce neko biti dovoljno dobar i obazriv prema pomalo zbunjenoj devojci u malom gradu, a pred velikim izazovom... :D

''My mom always says-Life is like a box of chocolate.. You never know what you gonna get!''
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: pocetnici u kreiranju webova16.08.2005. u 21:25 - pre 226 meseci
Nije stvar u alatima, nego u mark-up jeziku (tzv. HTML) koji se koristi za kreiranje web stranice. Ako si pocetnik (kao sto jesi) preporucio bih ti FrontPage, a da bi ga uspesno koristila, moras nauciti osnove tog mark-up jezika. Nadam se da znas engleski jezik, posto je 96% tutorijala o doticnom na webu upravo na engleskom. Evo par linkova, pa sedi, citaj i pitaj ako nesto nije jasno:

http://www.w3schools.com/html/
http://www.davesite.com/webstation/html/
http://www.cwru.edu/help/introHTML/toc.html

Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
*.teol.net.

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: pocetnici u kreiranju webova16.08.2005. u 21:52 - pre 226 meseci
Ajde, recimo ovako: u narednih mjesec dana, ukoliko nemaš neku bolju zanimaciju, probaj da odradiš sledećih pet stvari:

1. Posvetiš se linkovima na adresi http://www.elitesecurity.org/tema/76000/
2. Pročitaš top teme na forumima Web razvoj i Web dizajn (jeste da ti u početku sve može izgledati preobimno, nejasno, dosadno, nepotrebno, ili nešto trinaesto...ali potrudi se malo)
3. Sledeći korak je da surfuješ onako random po dva spomenuta foruma i da klikneš tu-i-tamo na svaku temu čiji te naslov zaintrigirao na određeni način; takođe zaviri malo i u podforume u okviru Web dizajna (čisto radi podizanja adrenalina)
4. Sada bi već trebala da imaš jako veliku kolekciju super-interesatnih sajtova koji sadrže još deset puta toliko zanimljivih sadžaja -- skupljaj hyperlinkove i surfuj u zdravim dozama, moraš prvo da upoznaš Web
5. [rebranding] Promjeni taj forrest_gump nickname u nešto bolje ;)



uživaj u svemu tome i naleti kroz tridesatak dana da vidimo gdje si i kuda dalje.

// + jedna naša poznata Web zvezda je iz tih krajeva u tvom profilu (doduše, strane preko Drine), taka da imaš jako dobre šanse da uspiješ :)




[Ovu poruku je menjao mungos dana 16.08.2005. u 22:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.blueisp.co.yu.



+132 Profil

icon Re: pocetnici u kreiranju webova17.08.2005. u 00:03 - pre 226 meseci
Postoje na netu tutorijali o html-u na srpskom,kada malo prodjes materiju ,preporucio bih ti neki tutorijal na srpskom o Dreamweaver-u , i naravno Dreamweaver kao najbolji program za html strane.
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.voban.co.yu.



+73 Profil

icon Re: pocetnici u kreiranju webova17.08.2005. u 06:24 - pre 226 meseci
Ne bi bilo lose da pogledas neku knjigu, a evo i linkova

http://solair.eunet.yu/~popsin/
http://dimich-webdesign.8m.com/

Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

vsi

Član broj: 34932
Poruke: 301
*.donet.co.yu.



Profil

icon Re: pocetnici u kreiranju webova20.08.2005. u 18:01 - pre 226 meseci
Ljudi ja nekapiram,zasto je html kod toliko bolji od grafickog editora.Ok, ja sam nesto osnovno od html-a naucio,ali mi je i daje lakse da u dreamweaweru sve to odradim i ako imam neku skriptu,ili nesto hocu da podesim tabelu tip(border,cellspaceing....) otvorim code wiev i editujem.molim vas pojasnite mi,inace sam pocetnik u web dizajnu(Imam 14 godina znam da sam malo star da pocinjem da ucim,ali sta da radim muka me naterala).pozdrav
 
Odgovor na temu

vejin
a.k.a. NOVII
Apatin

Član broj: 36383
Poruke: 524
213.137.127.*

Sajt: zanimljiv.org


+22 Profil

icon Re: pocetnici u kreiranju webova21.08.2005. u 21:57 - pre 226 meseci
Pa bas zbog finog podesavanja treba znati osnove HTML-a,jer ako neznas sta je meta tag,sta je body ili nisi upoznat sta znaci utf-8,onda se lako naci u problemu.

Bas kako VSI i rece samo za fino podesavanje.Naprimer ja sam sa kolegom usao u projrkat(kako ovo gordo zvuci).E kolega radi u grafickom editoru pa je napisao da su stranice optimalizovane za IE,dok deo koji sam ja radio( o Nemackom lovnom terijeru)radi dobro u svim citacima i pri svim rezolucijama.Jeste da sam ga radio u grafickom editoru ali sam prilicno ceto otvarao i Notepad

Jer pri 1000 poseta na sajtu , 250 nebude sa IE.E zato bi trebalo uciti HTML,pa bar osnove.A posle na CSS.
Moje misljenje
dajte nam sve podatke i dajte nam slobodu odlučivanja
novii blog
 
Odgovor na temu

vsi

Član broj: 34932
Poruke: 301
*.donet.co.yu.



Profil

icon Re: pocetnici u kreiranju webova25.08.2005. u 11:49 - pre 226 meseci
CSS ti je lakse iz dreamweawera jer on ima sve opcije,naravno ako znas da koristis, a skoro da su konplikovane ko i html css.Pozdrav
 
Odgovor na temu

MileG

Član broj: 28981
Poruke: 997



+7 Profil

icon Re: pocetnici u kreiranju webova25.08.2005. u 18:33 - pre 226 meseci
Samo se drzi DW i na pravom si putu :o) ne salim se!
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: pocetnici u kreiranju webova

[ Pregleda: 3591 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.