Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dva zanimljiva geometrijska (na neki nacin) problema

[es] :: Matematika :: Dva zanimljiva geometrijska (na neki nacin) problema

[ Pregleda: 3329 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Microsoft
Split

Član broj: 41316
Poruke: 31
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Dva zanimljiva geometrijska (na neki nacin) problema01.08.2005. u 00:34 - pre 227 meseci
1. Ovaj je vjerojatno već viđen, ali evo...

Treba ostatak kvadrata kojem je izbačena četvrtina podjeliti na 4 jednaka djela.

www.geocities.com/ohotnik2004/prvi.bmp

2. Kako iz 3 poteza nacrtati sljedeće bez da se prelazi preko već povučenih crta?

www.geocities.com/ohotnik2004/drugi.bmp






 
Odgovor na temu

Leftist
Luka Stojanovic
Bg

Član broj: 21766
Poruke: 401
*.rcub.bg.ac.yu.

Jabber: slartibartfast@jabber.cc
Sajt: www.reggae.rs


+5 Profil

icon Re: Dva zanimljiva geometrijska (na neki nacin) problema21.08.2005. u 18:46 - pre 227 meseci
privi sam resavao jos u 3-4. razredu kao pripremu za takmicenje. svaki deo je oblika L papir na kvadratice i olovku u ruke i resices za tili cas...

sto se drugog tice, jesi li siguran da je to resivo? Nisam se mnogo udubljivao, ali kontura sa slike ima osam neparnih cvorova, a nesto tripujem da se sa bilo kojom potkontukom mogu maci najvise dva, tj. uvek ce makar jedna linija na kraju da ostane. A mozda ima i neki fazon koji previdjam...
 
Odgovor na temu

Microsoft
Split

Član broj: 41316
Poruke: 31
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Dva zanimljiva geometrijska (na neki nacin) problema25.08.2005. u 02:47 - pre 227 meseci
Prvi je jednostavan. No, na drugom sam izgubio dosta vremena, ali ga nisam rjesio. Međutim prijatelj mi kaže da ga je rješio al ne želi mi još reći...Inače ne laže pa ne znam zašto bi sad. Vjerojatno postoji neki fazon.
 
Odgovor na temu

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Član broj: 14108
Poruke: 877
*.ptt.yu.



+85 Profil

icon Re: Dva zanimljiva geometrijska (na neki nacin) problema25.08.2005. u 13:06 - pre 227 meseci
Ako se dobro secam, ovaj drugi se resava pomocu presavijenog lista papira pa u jednom navratu olovka predje preko njega.
Znaci, olovka pise u jednom potezu, samo se deo traga ne vidi kad se presavijeni cosak papira vrati u normalan polozaj.

--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

malada
mladen i
beograd

Član broj: 29411
Poruke: 238
*.dial.b92.net.



+1 Profil

icon Re: Dva zanimljiva geometrijska (na neki nacin) problema29.08.2005. u 08:57 - pre 226 meseci
Za ovaj drugi se moze dokazati da li je rijesiv ili nije pomocu neke teorije, koja se zove "teorija mreza" koja je kasnije prerasla u topologiju ako se ne varam, njen zacetnik je Ojler a nije mnogo teska da se skapira (osnove te teorije su objasnjene u knjizi "Poslednja Fermaova teorema" pa ko ima vremena...).

[Ovu poruku je menjao malada dana 29.08.2005. u 09:58 GMT+1]
Reko mi tvoj brat da studiras za programatora!
 
Odgovor na temu

[es] :: Matematika :: Dva zanimljiva geometrijska (na neki nacin) problema

[ Pregleda: 3329 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.