Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povezivanje dva compa na ADSL???

[es] :: ISP :: ADSL :: Povezivanje dva compa na ADSL???

[ Pregleda: 3444 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

creatinko
Ivan Milutinovic
Beograd

Član broj: 57697
Poruke: 5
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Povezivanje dva compa na ADSL???26.06.2005. u 13:23 - pre 229 meseci
Danas sam popunio prijavu za realizaciju Sezampro ADSL paketa (da iskoristim priliku dok je jos uvek setup besplatan)! Ako sve dobro prodje( amislim da hoce), i povezu me na ADSL, zanima me sledece: Posto zivim sa cimerom, i obojica imamo compove, koji je najbolji nacin povezivanja kako bi oba compa cepala preko ADSL-a! Znam da mozemo da nabavimo mrezne kartice, i da se umrezimo, ali mislim da u tom slucaju onaj comp koji je direktno povezan mora biti ukljucen da bi i ovaj drugi imao pristup!
Moze li mi neko reci jos neki nacin za resavanje ovog problema, i da mi malo bolje pojasni, posto mi je umrezavaje slaba tacka! Takodje bih bio zahvalan ako bo mogao da mi navede koliko bi me to sve kostalo!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Povezivanje dva compa na ADSL???26.06.2005. u 17:46 - pre 229 meseci
Ima ovde prilicno tema o ADSL, u kojima smo mnogo toga "prezvakali" dok smo ga cekali. Eventualno bi mogao i potraziti, neki provajderi imaju i na svojim sajtovima varijante povezivanja itd. Medjutim, mogu ti i ja nesto reci, ali ne garantujem za tacnost. Postoje eksterni modemi (veorvatno ti modemi sadrze u sebi i ruter funkciju, nazalost ne razumem se toliko) koji imaju 1 Ethernet + 1 USB izlaz, i koliko shvatam, oba izlaza rade nezavisno. Modem ima svoje napajanje, i pretpostavljam da uopste ne zavisi od toga da li je jedan od prikljucenih racunara ugasen / upaljen. Ponovljam - proveri ovo sto sam ti rekao. Mislim da bi i u Sezamu znali da ti to kazu jer je ADSL sad vec prisutan nekoliko meseci, garantovano su se vec sreli sa slucajem kao sto je tvoj. Ima slicnih uredjaj i sa vise Ethernet izlaza, kome to treba. Nekad nekome USB ne odgovara (recimo, korisnici Linuxa) pa moze i bez njega.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

creatinko
Ivan Milutinovic
Beograd

Član broj: 57697
Poruke: 5
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Povezivanje dva compa na ADSL???28.06.2005. u 00:31 - pre 228 meseci
Ja trenutno koristim kablovski net, i prilicno sam zadovoljan kako me je sluzio! Medjutim zbog seljenja iz ovog stana, morao sam da predjem na ADSL! Ono sto si opisao, ima kablovski modem(jedan ethernet, jedan USB) i tako smo i resili problem umrezavanja u bivsem stanu! Medjutim, na sezamovom sajtu pise da uz paket ide iznajmljivanje USB modema, a iznajmljivanje motema sa mislim 4 ethernet izlaza, ali se to valjda nesto dodatno placa! Izgleda da cu morati da pozovem sezam da pitam da li njihovom "USB" modemu pretekako i koji ethernet prikljucak!
 
Odgovor na temu

atena
Beograd

Član broj: 28519
Poruke: 13
*.155.eunet.yu.



Profil

icon Re: Povezivanje dva compa na ADSL???12.07.2005. u 09:41 - pre 228 meseci
Treba ti router (to je ono za mrezu u sta utaknes racunare). U stvari, onda imas mrezu nezavisno od interneta, pa ta cela mreza izlazi na internet. Da, trebaju ti naravno i mrezne kartice.

Ja konkretno imam US Robotics SureConnect ADSL Modem & 4-Port Router (u komadu i to je normalno i uobicajeno resenje za tvoj problem, ako si pri parama, stotinak evra). To znaci da mogu da povezem 4 racunara. Treba ti i filter za telefon (par stotina dinara). Postoje i jeftinija resenja - odvojeni modem i router, ali moraces da nadjes nekog strucnog da ti to sve veze.
Artificial intelligence is no match for natural stupidity.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Povezivanje dva compa na ADSL???12.07.2005. u 10:34 - pre 228 meseci
router is the only way .... osim ako neces uvek jednu masinu da drzis upaljenu zbog ICS-a...
 
Odgovor na temu

ALIAS011
Bizic Vladimir
BGD

Član broj: 63717
Poruke: 5
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Povezivanje dva compa na ADSL???17.07.2005. u 13:00 - pre 228 meseci
da li postoji negde tutorial za podesavanje adsl mreze i vezivanje racunara preko rutera..mrzi me da trazim..hvala
viva la 3d revolution!
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Povezivanje dva compa na ADSL???18.07.2005. u 00:20 - pre 228 meseci
nema tu neke filozofije, podesis ruter i samo nakcis mrezu na njega... na masinama setujes gateway i to je to.....
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Povezivanje dva compa na ADSL???

[ Pregleda: 3444 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.