Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Imam dva racunara direktno povezana, ali imam nekih problema i treba mi savet

[es] :: SOHO Networking :: Imam dva racunara direktno povezana, ali imam nekih problema i treba mi savet

[ Pregleda: 3651 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mpop86
Milanko Popov
Beograd

Član broj: 52424
Poruke: 40
*.197.eunet.yu.

Sajt: www.livescore.com


Profil

icon Imam dva racunara direktno povezana, ali imam nekih problema i treba mi savet23.03.2005. u 18:43 - pre 231 meseci
Imam dva racunara direktno povezana(mreznim kablom), ali imam nekih problema!
Podatke mogu da prebacujem sa jednog na drugi, ali imam problema sa svim igrama, jedan obavezno ispadne.
MILAN
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
*.apatinonline.net.



+37 Profil

icon Re: Imam dva racunara direktno povezana, ali imam nekih problema i treba mi savet23.03.2005. u 19:28 - pre 231 meseci
E to je uglavnom problem kod home networkinga...
Vidi jel su dobre tcp/ip konfiguracije... Pa se onda javi, jer moze se desi isti IP.
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: Imam dva racunara direktno povezana, ali imam nekih problema i treba mi savet23.03.2005. u 20:06 - pre 231 meseci
Ako možeš ispiši nam svoja TCP podešavanja za oba računara. Probaj da suziš subnet mask na 255.255.255.0 ako već nije tako. Proveri da li je firewall dobro podešen. Takođe, mogao bi da pustiš ping da ide u pozadini dok se igraš, pa u trenutku kada jedan "ispadne" da vidiš da li se potpuno prekinula veza (tj. da li je ping javljao timeoute ili neke visoke vrednosti) ili je u pitanju nešto drugo.
Ping možeš konstantno da držiš komandom u Command Promptu:
ping 192.168.0.1 -t
gde je 192.168.0.1 IP adresa računara koji pinguješ (naravno, ovo promeniš da odgovara tvojim podešavanjima)
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Imam dva racunara direktno povezana, ali imam nekih problema i treba mi savet

[ Pregleda: 3651 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.