Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cirilicna slova u Paradox bazi

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Cirilicna slova u Paradox bazi

[ Pregleda: 2780 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Slobodan Trebovac
Banja Luka

Član broj: 40266
Poruke: 1088
*.teol.net.



+1 Profil

icon Cirilicna slova u Paradox bazi08.07.2005. u 15:10 - pre 228 meseci
Imam jedan program odn. aplikaciju uradjenu u Delphiju ciju osnovu cini Paradox baza podataka. E sad problem je u tome sto bih ja podatke u bazi trebao da dobijem cirilicno, medjutim ne uspijevam u tome. Eksperimentisanjem i podesavanjem u Regional and Language Options sam uspio da dobijem cirilicne menije, ali ne i same podatke kod kojih su i dalje nasa slova predstavljena latinicno, izmadju ostalih i sa ovim znakovima {, }, \ itd. umjesto nasih slova. Znaci, ja ne mogu ni da vidim niti da po potrebi unosim podatke cirilicom u ovu bazu/aplikaciju. Napominjem da sam u vezi ovog problema pretrazivao ovaj forum i da sam pronasao neke topice koji su u vezi s tim (npr. topic: Cirilica i Delphi i baze podataka), ali ipak nisam uspio da pronadjem (naime u ovom topicu se sugerise podesavanje u Regional and Language Options sto sam ja vec pokusavao) pravi odgovor na ovo moje pitanje. Ako neko moze da mi pomogne u vezi ovoga bio bih mu veoma zahvalan.
Pozdrav.
tyranBL
 
Odgovor na temu

obucina

Član broj: 38191
Poruke: 723

Jabber: obucina


+7 Profil

icon Re: Cirilicna slova u Paradox bazi09.07.2005. u 01:37 - pre 228 meseci
Moras da imas instaliranu cirilicu u Windows-u, sto verovatno imas.
Osobina Font.Charset svih DB kontrola treba da ti bude Cyrillic (RUSSIAN_CHARSET).

Ovo treba da bude dovoljno.

Ako nije, idi u BDE administrator pa Configuration/Drivers/Native/Paradox
i postavi LANGDRIVER na Pdox ANSI Cyrillic.

Ako ni ovo ne pomogne, predji na Unicode i koristi TNT kontrole.
 
Odgovor na temu

Slobodan Trebovac
Banja Luka

Član broj: 40266
Poruke: 1088
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Cirilicna slova u Paradox bazi09.07.2005. u 11:56 - pre 228 meseci
Obucina, hvala na odgovoru ali nisam uspio da rijesim problem. Posto nisam bas familijaran sa Delphijem nadam se da sam ovo sto si mi rekao pokusao uraditi na ispravan nacin. Kao prvo sto si mi sugerisao pokusao sam to na sljedeci nacin: u Delphiju sam editovao one forme gdje treba da se unose i iscitavaju podaci i u onim poljima gdje treba da budu podaci sam podesio pod Charset da mi bude RUSSIAN_CHARSET. Ovo mi nije pomoglo, pa sam presao na drugu opciju: Control Panel-BDE Administrator pa sam i tu za Paradox bazu pod LANGDRIVER podesio ANSI Cyrillic. Ni ovo nije dalo rezultate. E sad bih molio tebe ili nekog drugog ko zna da mi kazete da li sam ovo radio ispravno ili se ovo trebalo obaviti na naki drugi nacin. Sto se tice treceg nacina pokusavanja rjesavanja ovog problema, koristenjem Unicode-a i TNT kontrola to mi nije bas najjasnije tako da to nisam ni pokusavao, medjutim iz tvog odgovora bi se moglo naslutiti da bi prva dva nacina trebala da daju rezultate, ali to nije tako. Napominjem da ovi podaci u bazi stvarno jesu na cirilici u sta sam se ja licno uvjerio, ali na ovom mom racunaru ja to ne mogu nikako da namjestim. Prema tome, ukoliko imate jos nekakvih sugestija i prijedloga molio bih vas da mi pomognete.
Hvala.
tyranBL
 
Odgovor na temu

obucina

Član broj: 38191
Poruke: 723

Jabber: obucina


+7 Profil

icon Re: Cirilicna slova u Paradox bazi09.07.2005. u 12:31 - pre 228 meseci
U prilogu imas program koji cirilicu ispravno prikazuje i prihvata kao unos.

Osobina Font.Charset forme je postavljena na RUSSIAN_CHARSET, a zatim osobina ParentFont SVIH kontrola koje primaju i prikazuju tekst na TRUE.

Ako ovo ne radi kod tebe, ne znam sta radis pogresno, mozda da posaljes jednu formu.
Jedino sto mi jos pada na pamet je ""Language for non-unicoe programs" podesavanje, ali ako vec imas cirilicne menije, onda ovo treba da je ispravno postavljeno.

E, jos jedna stvar.
Promeni font na npr Tahomu. Mozda koristis font koji nema cirilicna slova u sebi.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Slobodan Trebovac
Banja Luka

Član broj: 40266
Poruke: 1088
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Cirilicna slova u Paradox bazi11.07.2005. u 07:40 - pre 228 meseci
Obucina, jos jednom hvala na odgovoru, ali pored svega ovoga nisam uspio da mi podaci u bazi/aplikaciji budu na cirilici. Ono sto je (bar za mene) jos nevjerovatnije je da sam juce imao pristup racunaru na kome to sve uspjesno funkcionise i pogledao sam sva podesavanja na njemu (u Regional and Language Options, zatim u BDE Administrator gdje cak nije ni podeseno Pdox ANSI Cyrillic vec je ostavljena default vrijednost ascii ANSI) i sve identicno namjestio na mom racunaru, ali zabadava. Ovo mi izgleda nevjerovatno, na pamet mi pada samo ideja da je ovo odradjeno pomocu nekakve spoljne funkcije, kontrole ili sl. Sada me vise nego ikad zanima na koji nacin je ovo odradjeno, i izuzetno bih volio da neko od vas da svoje misljenje tj. sugestiju o ovome.
Pozdrav.
tyranBL
 
Odgovor na temu

Slobodan Trebovac
Banja Luka

Član broj: 40266
Poruke: 1088
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Cirilicna slova u Paradox bazi11.07.2005. u 13:33 - pre 228 meseci
Zaboravio sam samo da napomenem, a sto bi mozda moglo da ima veze je da je program razvijan pod Delphi 7.
tyranBL
 
Odgovor na temu

obucina

Član broj: 38191
Poruke: 723

Jabber: obucina


+7 Profil

icon Re: Cirilicna slova u Paradox bazi11.07.2005. u 21:28 - pre 228 meseci
Posalji kod svoje aplikacije (samo jedan deo koji ne radi ispravno).
 
Odgovor na temu

Slobodan Trebovac
Banja Luka

Član broj: 40266
Poruke: 1088
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Cirilicna slova u Paradox bazi12.07.2005. u 08:05 - pre 228 meseci
Obucina, posto cu danas biti opet u mogucnosti da pristupim racunaru na kojem ovo funkcionise ispravno mozas li mi (ili neko drugi ako zna) dati nekakvo uputstvo gdje bih jos trebao da na ovom racunaru potrazim nacin na koji je ovo podeseno. Da li je moguce da je ovo odradjeno pomocu nekog eksternog fajla koji je mozda linkovan na program jer se konkretna aplikacija nalazi u folderu u kojem ima jos dosta fajlova, ili ako nije to onda gdje odn. u kojem dijelu koda bih trebao da pogledam ovo sto me muci, ali i interesuje.
Napominjem da kod mene nije nigdje moglo doci do izmjene u programu jer je isti bukvalno kopiran sa ovog racunara na kojem sve radi kako treba tj. sam kod programa je sigurno ostao netaknut i identican kao na prvom racunaru.
Hvala.
tyranBL
 
Odgovor na temu

obucina

Član broj: 38191
Poruke: 723

Jabber: obucina


+7 Profil

icon Re: Cirilicna slova u Paradox bazi13.07.2005. u 12:40 - pre 228 meseci
Tek sam sada video u cemu je tvoj problem. A lepo pise u prvoj poruci.

Tvoj program koristi zastareli YUSCII kodni raspored. Treba da pronadjes font koji tvoj program koristi i da ga instaliras. Pregledaj fontove na tom racunaru i pronadji onaj koji program koristi, kopiraj ga na drugu masinu i to je to.
 
Odgovor na temu

Slobodan Trebovac
Banja Luka

Član broj: 40266
Poruke: 1088
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Cirilicna slova u Paradox bazi15.07.2005. u 23:01 - pre 228 meseci
Srđane, pridržavajuci se tvog zadnjeg posta uspio sam da rijesim problem. Znaci, problem je bio u koristenju cirilicnih fontova i zastarjelog YUSCII kodnog rasporeda. Kada sam na moj racunar instalirao cirilicne fontove sa drugog racunara (na kojem je ovo radilo kako treba) sve je proradilo kako treba. Prema tome, primi jedno ogromno hvala i ako te put nanese u Banja Luku od mene imas Nektar piva u neograničenim količinama.
tyranBL
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Cirilicna slova u Paradox bazi

[ Pregleda: 2780 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.