Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Skeniranje i prepoznavanje cirilice

[es] :: Windows aplikacije :: Skeniranje i prepoznavanje cirilice
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)

[ Pregleda: 12319 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lamadalaj

Član broj: 48057
Poruke: 1
*.beotel.net.



Profil

icon Skeniranje i prepoznavanje cirilice10.02.2005. u 20:21 - pre 232 meseci
Imam HP PSC 2350. Kako da prilikom skeniranja dobijem lepo prepoznata cirilicna slova? PSC koristi IRIS OCR paket. Podesio sam da je OCR jezik bugarski ali su slova prilikom skeniranja jako lose prepoznata. Latinicna slova prepoznaje dobro.
 
0

mrleus
Vladimir Markovic
BG

Član broj: 19067
Poruke: 84
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Skeniranje i prepoznavanje cirilice10.02.2005. u 21:46 - pre 232 meseci
Ima jedan ruski program zove se FineReader i on radi dobro sa cirilicom (logichno) .
Ja sam ga koristio vishe puta i nisam imao nikakavih problema!!
Nadam se da ce ti ovo pomoci..
Pozdrav
 
0

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.blueisp.co.yu.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Skeniranje i prepoznavanje cirilice11.02.2005. u 10:05 - pre 232 meseci
I moj glas za ABBYY FineReader...
 
0

Bambino
Wien

Član broj: 5088
Poruke: 30
*.36.11.vie.surfer.at.



Profil

icon Re: Skeniranje i prepoznavanje cirilice14.02.2005. u 09:46 - pre 232 meseci
Evo izznosim moj problem sa ovim FineReader-om i molim vas da mi pomognete ako je ikako moguce.

Koristim win xp sp1 engleska verzija, imam instalirano sve sto je potrebno na kompu.
Pokusao sam da instaliram ovaj FineReader na ruskom i nisam uspeo , javlja mi :
...
The selected interface language is not supported in current code page of the operating system.
...
Ovo mi javlja i kada pokusam na Bugarskom ...
Znaci jedino mi je moguće instalirati englesku verziju, ja to i uradim i stavim oba nasa pisma ali ne vredi.
Sve lepo skenira i uradi tekst perfektno ali ne mogu da ga snimim ili kopiram pa negde paste-ujem jer mi javlja u svim programima istu stvar :
...
The current version does not support copying Cyrillic text to the Clipboard. You should activate the program.
...
E sad kako se i gde to aktivira , i šta mi je raditi dalje jer imam celu knjigu da skeniram i pripremim za web , a ako je krenem rucno prepisivati pljunuo sam na sve sto sam dosada naucio o kompjuterima.
Da li znate neko drugo rešenje , ili neki drugi program ili rešenje misterije za ovaj program.
Bio bih vam neizmerno zahvalan jer me u protivnom ceka velika muka.
 
0

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Skeniranje i prepoznavanje cirilice14.02.2005. u 17:06 - pre 232 meseci
Probaj ovako, možda pomogne:

1. [ako radiš sa našom ćirilicom]
Control Panel >>> Regional and Language Options >>> kartica Advanced >>> sa liste Language for non-Unicode programs izaberi naš jezik i odgovarajuće pismo Serbian (Cyrillic)

2. [ako radiš sa našom latinicom]
Control Panel >>> Regional and Language Options >>> kartica Advanced >>> sa liste Language for non-Unicode programs izaberi naš jezik i odgovarajuće pismo Serbian (Latin)

Pozdrav,
Buum
 
0

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Skeniranje i prepoznavanje cirilice14.02.2005. u 19:21 - pre 232 meseci
Citat:
Bambino:
...
The current version does not support copying Cyrillic text to the Clipboard. You should activate the program.
...

Tvoj problem je poznat, naime radi se o tome da ti program lepo kaze:" Plati pa klati"
aktivacija ce se obaviti prilikom kupovine programa, pri cemu ces dobiti mogucnost kopiranja u clipboard ili snimanja dokumenta; e sad postoje i alternativne metode resavanja ovog problema... ;) koje na ovom forumu nisu dozvoljene.
 
0

Bambino
Wien

Član broj: 5088
Poruke: 30
*.36.11.vie.surfer.at.



Profil

icon Re: Skeniranje i prepoznavanje cirilice15.02.2005. u 08:31 - pre 232 meseci
Citat:
Goran Mijailovic
e sad postoje i alternativne metode resavanja ovog problema... ;)


Pa ja mislim da sam uradio dovoljno oko aktivacije , bas pomocu te alternativne metode , ali nece i dalje.
Problem je samo ucirilici , jer latinicu, nemacki, engleski i ostale "srodne" jezike radi bez problema.
Aktivacija je prosla uspesno , po uputstvima uspesnih prethodnika , ali ja sam nesto neuspesan i to je to.
Presao sam na neku alternativu Cuneiform 6.0 i on radi solidno posao, nije bas prepoznavanje kao kod FineReadera ali da se izdrzati.
Problem kod njega je sto je ogranicen i nemam mogucnosti "alternativne metode resavanja ovog problema" , tacnije nisam je jos nasao.
Imate li neku ideju , neki free program ili alternativni odgovor.
Hvala
 
0

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Skeniranje i prepoznavanje cirilice15.02.2005. u 17:13 - pre 232 meseci
Tebi u stvari treba: ABBYY FineReader 7.0 Professional Edition tj. verzija koja nije trial, i kada se aktivira neces imati problema.
 
0

Bambino
Wien

Član broj: 5088
Poruke: 30
*.36.11.vie.surfer.at.



Profil

icon Re: Skeniranje i prepoznavanje cirilice16.02.2005. u 08:07 - pre 232 meseci
Gorane ali gde naci tu verziju.
Svuda ja samo nalazim Try&Buy.
Koliko sam uspeo videti nema nigde a da to ne pise, ja sam takvu i dovukao.
Mene vise cudi zasto recimo radi korektno sa latinicom, sa nemackim , engleskim ali samo sa cirilicom nece. Sve mi vise smrdi da je i do kompjutera nesto , ionako me za*ebava pa cu raditi novi sistem.
Tad cu pokusati jos jednom i onda se oprastam, naci cu neki text Bridge i sa njim onako malo pesice malo rucno hehe.
Hvala vam na pomoci
 
0

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Skeniranje i prepoznavanje cirilice16.02.2005. u 10:21 - pre 232 meseci
Citat:
Mene vise cudi zasto recimo radi korektno sa latinicom, sa nemackim , engleskim ali samo sa cirilicom nece. Sve mi vise smrdi da je i do kompjutera nesto , ionako me za*ebava pa cu raditi novi sistem.

Ma nije do kompjutera tako je namesten try&buy tako da ne moze da se dobiju neke funkcije inace mislim da se i po velicini razlikuju te dve verzije.
 
0

b2b
BGD

Član broj: 15030
Poruke: 62
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Skeniranje i prepoznavanje cirilice16.02.2005. u 14:57 - pre 232 meseci
Moze i trial

Problem je u "dodatku"

Tema je vec vise puta obradjena




[izbrisani linkovi ka nepostojecim temama]

[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 01.02.2007. u 15:07 GMT+1]
 
0

pakito
Paun Es Durlic
kustos etnolog (u penziji!) i programer
naivac
Majdanpek * Pančevo

Član broj: 91953
Poruke: 272
*.ptt.yu.

Sajt: www.PaunDurlic.com


+2 Profil

icon ABBY FineReader 8 grcki font i Greek.amm - nesto ne stima!24.12.2006. u 22:00 - pre 209 meseci
ABYY Finereader 8 fino je radio i sa cirilicom i sa grckim fontom, ali se nesto uzjogunio u poslednje vreme! Nije hteo da prepozna deo teksta u kome je bilo par reci na grckom; pozalio se da mu fali Greek.amm! Na ABBY-jevom sajtu nisam nasao nista sto bi mi pomoglo da resim ovu zagonetku, ali sam na nekom bog-te-pita-kom sajtu nasao taj fajl, prekopirao ga u ABBY-jev folder i ... opet isto!

Da li je neko imao slican problem ili je meni zapalo da prvacim?

Inace, ako neko od ABBY 8 brace ili sestara ima i dalje problem sa prebacivanjem cirilice u Wors posle skeniranja, neka mi se za lek obrate privatno!
 
0

pakito
Paun Es Durlic
kustos etnolog (u penziji!) i programer
naivac
Majdanpek * Pančevo

Član broj: 91953
Poruke: 272
*.ptt.yu.

Sajt: www.PaunDurlic.com


+2 Profil

icon Re: Skeniranje i prepoznavanje cirilice16.01.2007. u 23:44 - pre 209 meseci

Problem sa greek.amm sam resio ponovnom instalacijom fonta!
:)))
 
0

Milan Tomin
Novi Sad

Član broj: 50249
Poruke: 94
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.prodajlako.com


Profil

icon Re: Skeniranje i prepoznavanje cirilice07.03.2007. u 18:22 - pre 207 meseci
Upravo i ja imam problem sa FineReader 8.0 ...

Imam tekst na Cirilici koji je perfektno uradio sa slike, i kada hocu da ga exportujem u word, cak i u druge programe
ispise mi one cuvene kvadrate i po koje slovo, kao kad otvarate u notepad-u neki sistemski fajl i sl.

Interesuje me da li je jos neko imao ovaj problem, dakle, da odradi sve dobro a da pri kopiranju ili exportovanju u druge
edit programe ispusuje gluposti.

p.s. sve sto je u ovom topicu predlozeno kao resenje do sada sam uradio, ali nista.

Zahvaljujem se unapred !
Aukcijska kupovina i prodaja ProdajLako.com




 
0

ofikon
Dimitrije Nikolic
NS

Član broj: 152000
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Skeniranje i prepoznavanje cirilice20.07.2007. u 23:49 - pre 202 meseci
sto se tice kvadratica...posle dosta njakanja, uspeo sam da pronadjem ovo...

Poz
Dima

edit: član 14 Pravilnika, poruka je ostala da bi video o čemu se radi

[Ovu poruku je menjao calexx dana 21.07.2007. u 08:55 GMT+1]
 
0

[es] :: Windows aplikacije :: Skeniranje i prepoznavanje cirilice
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)

[ Pregleda: 12319 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.