Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

IMQ ingress shaping ?

[es] :: Linux mreže :: IMQ ingress shaping ?

[ Pregleda: 1868 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tweeester
Ivan Arandjelovic
bg yu

Član broj: 724
Poruke: 882
*.kc.vicert.com.

Sajt: www.javasvet.net


Profil

icon IMQ ingress shaping ?05.07.2005. u 09:49 - pre 228 meseci
Da li neko ima iskustva sa shape-ovanjem (policing) dolaznog saobracaja, konkretno sa IMQ driver-om. Ubijam se danima da pokusam da obezbedim QoS za servis koji mi je neophodan a da pri tom ne degradiram dolazni saobracaj van svake mere ali se HTB, CBQ i ostali jako lose ponasaju i daju nezadovoljavajuce rezulatate na IMQ device-u. Naravno, razlog je taj sto se odlazni saobracaj lepo sape-uje a na dolazni se ima malo uticaja.

Situacija je sledeca, HTB, sa dve klase:
klasa 1 - bitan saobracaj, skoro real-time (UDP paketi, gomila sitnih)
klasa 2 - sve ostalo (ukljucujuci WWW)

U iptables podelim ubacim zeljeni saobracaj sa WAN interface-a u prvu klasu, sve ostalo sa WAN ide u drugu klasu. Klase imaju rate 120 ceil 240 (link je 256). Problem je kada pustim download jednog fajla link je za trenutak preokupiran njegovim paketima ( i dolazi do seckanja u klasi 1 sto je neprihvatljivo). Pokusao sam sa raznim pristupima: sfq na klasu2 (lose), pfifo na klasu 2 (malo bolje kada je limit mali), red (najbolje, ali i dalje nedovoljno dobro) ..

Ima li ko kakav predlog?

p.s. Zaboravih da pomenem da IMQ koristim zato sto ima vise LAN interface-a (klasa 1 ide na eth1 klasa 2 na eth0), a i sam router ima applikacije na sebi tako da obican egress shaping nije primenjiv.
<< tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi >>
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux mreže :: IMQ ingress shaping ?

[ Pregleda: 1868 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.