Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Automatizacija konekcije u hotelskoj sobi???

[es] :: Enterprise Networking :: Automatizacija konekcije u hotelskoj sobi???

[ Pregleda: 2186 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

PNWireless
Manager
Paracin

Član broj: 34531
Poruke: 12
212.200.23.*

Sajt: www.pnwireless.net


Profil

icon Automatizacija konekcije u hotelskoj sobi???09.12.2004. u 19:08 - pre 235 meseci
Ne znam da li sam pogodio forum posto nisam u toj materiji. Ako je promasen nadam se da ce prebaciti post gde mu je mesto.
Naime, problem je u tome kako automatizovati podesavanje racunara za pristup VPN mrezi gostima hotela? Razvedena je mreza po sobama UTP kablom da bi smo gostima pruzili Internet u sobi. Postoji router MikroTik za logovanje i shaping a mreza je VPN, sa fiksnim IP adresama.
Da li postoji neki nacin da se napravi software koji ce sam konfigurisati racunar korisnika ili jos bolje koji ce se aktivirati kada korisnik ukljuci kabl u racunar i tako ga podesiti. Znam da drugi hoteli tako funkcionisu, ubodes kabl i gotovo.
Ako neko moze da resi problem molio bih ga da nas kontaktira, naravno uz nadokandu.
Hvala i pozdrav
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.singidunum.net.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Automatizacija konekcije u hotelskoj sobi???09.12.2004. u 19:11 - pre 235 meseci
Ne verujem da drugi hoteli komplikuju sa VPN-om ... Jel' ima neki specijalan razlog za to?

Marko.

[Ovu poruku je menjao markom dana 09.12.2004. u 20:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

PNWireless
Manager
Paracin

Član broj: 34531
Poruke: 12
*.net
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.pnwireless.net


Profil

icon Re: Automatizacija konekcije u hotelskoj sobi???09.12.2004. u 19:46 - pre 235 meseci
Nasa cela mreza je vec na VPN-u. Mozemo odraditi I PPPoE ili predlazes nesto trece?
Hvala
 
Odgovor na temu

AcaS

Član broj: 30053
Poruke: 27
*.dyn.optonline.net.



Profil

icon Re: Automatizacija konekcije u hotelskoj sobi???09.12.2004. u 20:05 - pre 235 meseci
Ne verujem da ima potrebe komplikovati ovakav internet servis. Dosta putujem (po USA) i hoteli standardno obezbedjuju DHCP (RFC 1918) servis, NAT (one-to-many) i configurisu "gateway" da podrzava PPTP i IPSEC - vecina VPN klijenata je bazirana na tim protokolima. SSL VPN radi bez problema na bilo kakvoj konfiguraciji. Ukratko, sto jednostavnija konfiguracija - utoliko bolje i za korisnike i za onoga ko odrzava servis ...

Aca
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Automatizacija konekcije u hotelskoj sobi???

[ Pregleda: 2186 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.