Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

POMOC !!! Koji ADSL modem ??? I gde kupiti ???

[es] :: ISP :: ADSL :: POMOC !!! Koji ADSL modem ??? I gde kupiti ???

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 32164 | Odgovora: 80 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

crnibombarder
Digitalni fotoaparati

Član broj: 23704
Poruke: 988
*.ptt.yu.

Sajt: pcfoto.biz


+6 Profil

icon POMOC !!! Koji ADSL modem ??? I gde kupiti ???29.01.2005. u 01:38 - pre 233 meseci
Ovih dana se uveliko raspitujem kod Beogradskih provajdera koji nude ADSL uslugu brzog interneta.Zasad je VERAT izasao sa najboljom ponudom:

256k - 1700 din
512k - 2700 ili tako nesto
768k - zaboravio sam,mislim oko 3500.
SVE FLAT.

U svakom slucaju,
zamolio bih svakoga ko ima neka saznanja ili iskustva oko izbora ADSL modema da mi da svoju preporuku,kao i neke kontakt adrese ili telefone gde bih mogao najpovoljnije da kupim ADSL modem.

Interesuje me prvenstveno ADSL modem koji ima u sebi ruter i switch u jednoj komponenti i lepo bi bilo TRAFFIC SHAPING opciju !!!

To bi bilo otprilike nesta ovako:
http://www.pcpress.co.yu/arhiv....asp?broj=106&tekstID=5445

Ako mozete dgovore saljite na vljubomirETptt.yu

HVALA unapred ;-)

[Ovu poruku je menjao crnibombarder dana 31.01.2005. u 22:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: POMOC !!! Koji ADSL modem ??? I gde kupiti ???29.01.2005. u 01:53 - pre 233 meseci
Zar nisi procitao u Veratovoj ponudi i preporuku firme, sa adresom i telefonom, za kupovinu modema Speed Touch Home USB, Pro i Series 500 - tu ima svega i svacega, verovatno i to sto te tebi treba. Pogledaj i na www.pcberza.co.yu, pojavljuju se vec prvi ADSL modemi a procitaj i moj mejl, gde citiram jos jednu firmu koja ima recimo Pheenet BIG-304TA Internet ADSL Firewall VPN ruter – podržava sve aktuelne ADSL standarde, brzina do 8 Mb/s download i do 640 Kb/s upload, LAN 4 x UTP 10/100 Mb/s porta.....
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: POMOC !!! Koji ADSL modem ??? I gde kupiti ???29.01.2005. u 03:11 - pre 233 meseci
Ovaj Alcatel bi bilo fino pazariti sto dobijaju biznis korisnici.
http://www.elitesecurity.org/tema/79605/1
http://www.elitesecurity.org/tema/79605/0#509177
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.bg.wifi.vline.verat.net.



+18 Profil

icon Re: POMOC !!! Koji ADSL modem ??? I gde kupiti ???29.01.2005. u 05:45 - pre 233 meseci
Ipak je ovo Allied Telesyn. A nije ni skup previse. Ima li nekih problema sto se tice kompatibilnosti izmedju raznih uredjaja, kao sto je to problem u wireless-u?
YU2MP
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.bg.wifi.vline.verat.net.



+18 Profil

icon Re: POMOC !!! Koji ADSL modem ??? I gde kupiti ???29.01.2005. u 09:42 - pre 233 meseci
Da li ima ovih uredjaja (all in one) koji imaju i traffic shaping?
YU2MP
 
Odgovor na temu

vuki68
Serbia

Član broj: 16091
Poruke: 356
*.nspoint.net.



Profil

icon Re: POMOC !!! Koji ADSL modem ??? I gde kupiti ???29.01.2005. u 09:52 - pre 233 meseci
Koliko znam firma PAKOM www.pakom.co.yu u rubrici ,,aktivna mrezna oprema,, ima u ponudi dobre ADSLmodem/ROUTER firme D-Link i nisu papreno skupi.Takodje uskoro ce se na nasem trzistu pojaviti izuyetno dobri modemi Alcatel/THOMSON SpeedTouch.Prodavace ih www.telefonservis.co.yu To je sve za sada sto ja znam.Svakako, dobroosla je i svaka druga korisna informacija...


Citat:
crnibombarder: Ovih dana se uveliko raspitujem kod Beogradskih provajdera koji nude ADSK uslugu brzog interneta.Zasad je VERAT izasao sa najboljom ponudom:

256k - 1700 din
512k - 2700 ili tako nesta
768k - zaboravio sam,mislim oko 3500.
SVE FLAT.

U svakom slucaju,
zamolio bih svakoga ko ima neka saznanja ili iskustva oko izbora ADLS modema da mi da svoju preporuku,kao i neke kontakt adrese ili telefone gde bih mogao najpovoljnije da kupim ADSL modem.
Interesuje me prvenstveno ADSL modem koji ima u sebi ruter i switch u jednoj komponenti.
To bi bilo otprilike nesta ovako:
http://www.pcpress.co.yu/arhiv....asp?broj=106&tekstID=5445

Ako mozete dgovore saljite na vljubomirETptt.yu

HVALA unapred ;-)
 
Odgovor na temu

Veljko
Beograd

Član broj: 967
Poruke: 1172
*.veljko.net.

Sajt: veljko.net


+1 Profil

icon Re: POMOC !!! Koji ADSL modem ??? I gde kupiti ???29.01.2005. u 09:56 - pre 233 meseci
Jeftini ADSL modemi, gde drugde nego u NETIKS-u ;)






 
Odgovor na temu

vuki68
Serbia

Član broj: 16091
Poruke: 356
*.nspoint.net.



Profil

icon Re: POMOC !!! Koji ADSL modem ??? I gde kupiti ???29.01.2005. u 10:05 - pre 233 meseci
Citat:
Veljko: Jeftini ADSL modemi, gde drugde nego u NETIKS-u ;)


Koje marke nudi Netix?
 
Odgovor na temu

radovic

Član broj: 313
Poruke: 533
*.bg.wifi.vline.verat.net.



+3 Profil

icon Re: POMOC !!! Koji ADSL modem ??? I gde kupiti ???29.01.2005. u 10:06 - pre 233 meseci
pa koju marku bi mogao Netix da nudi ?
pa Pheenet naravno :))
 
Odgovor na temu

Veljko
Beograd

Član broj: 967
Poruke: 1172
*.veljko.net.

Sajt: veljko.net


+1 Profil

icon Re: POMOC !!! Koji ADSL modem ??? I gde kupiti ???29.01.2005. u 10:24 - pre 233 meseci
Ćuti imaju i Cisco 1700 serije ;)




 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: POMOC !!! Koji ADSL modem ??? I gde kupiti ???29.01.2005. u 13:51 - pre 233 meseci
Citat:
Veljko: Jeftini ADSL modemi, gde drugde nego u....

Na pcberzi postoje jos neki. Mozda ih trenutno jos nemaju fizicki, ali ih do skoro nije bilo ni na spisku robe koju prodaju, prema tome, vredi pitati. Takodje sam zvao i onu firmu koju predlaze Verat (namerno necu da je navodim jer je reklamiranje zabranjeno, bar je tako bilo na nekim temama, gde su me posteno ribali zbog slucajnog spominjanja firmi) i rekli su da ce se u ponedeljak znati cene i moci da se kupi.

Prema tome, Veljko, informacija ti je USLOVNO tacna.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

radoica

Član broj: 12972
Poruke: 158
*.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: POMOC !!! Koji ADSL modem ??? I gde kupiti ???29.01.2005. u 15:15 - pre 233 meseci
Ja sam cuo da su solidni modemi nemacke firme AVM.
Nasao sam distributera, ali nigde ne mogu da nadjem cene.

http://www.logo.co.yu/pages/AVM/Fdsl.htm
 
Odgovor na temu

Bad Habbit
Beograd

Član broj: 1099
Poruke: 1551
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: POMOC !!! Koji ADSL modem ??? I gde kupiti ???05.02.2005. u 07:32 - pre 233 meseci
Ja se izvinjavam ako nekome ovo sto cu pitati bude zvucalo nebulozno, ali jednsotavno moram da pitam. Odlucio sam da uzimam ADSL, ali ne znam puno oko tenickih preduslova potrebnih za njega. Znaci veratova ponuda mi se cini najpovoljnija i zato bih uzimao kod njih. Medjutim oni ne obezbedjuju adsl modem. Procitao sam da preporucuju nekoliko modela, ali kao i vi, nigde nisam uspeo da nadjem ni jednu konkretnu ponudu, vec su to uglavnom neke najave o skorijem pojavljivanju tih modema. Prilicno sam se iznenadio kada sam procitao u opisu za Allied Telesyn AT-AR250E, kako cena nece prelaziti 100 eu. Ne znam kako vi gledate na to, ali za mene je to mnogo skupo. Da li moze neko da mi kaze da li je ovaj jedan od skupljih modema i koliko ce kostati neki modemi prosecne cene?

Drugo, rekao sam da nisam bas previse upucen. Zato me zanima sta mi je i da li mi je jos nesto potrebno pored adsl modema, sto se tice hardware-a neophodnog za uvodjenje adsl-a? Hvala.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: POMOC !!! Koji ADSL modem ??? I gde kupiti ???05.02.2005. u 17:53 - pre 233 meseci
O tome je vec dosta pisano i u drugim temama, ali hajde da kazemo jos jednom, jer tebe zanima, a meni nije tesko da kazem A IMA I NESTO NOVO*!

Vecina drugih provajdera daje modem na koriscenje (ili ti ga prodaje kroz visoku cenu otvaranja naloga). Uglavnom su to USB modemi - najjeftiniji i imaju sve prednosti i mane USB uredjaja. USB modema ima i u prodaji najvise. Pogledaj na sajt www.pcberza.co.yu (47 eura) a ima i netiks. Postoje i PCI. Svi oni najlakse i najlepse rade pod MS Windows-om, za Linux je vec malo teze.

*Takodje treba obatiti paznju i na to da postoje posebni modemi za obicne telefonske linije a posebni za ISDN - NISU ISTI! Da li ima i kakve su posledice koriscenja pogresnih modela - nije mi poznato. (Prekjuce sam "saznao" da je "besmisleno na ISDN ugradjivati ADSL" itd.)

Sledeci modeli su recimo Speed Touch 350 i 360 (a za ISDN: 350i , 360i). Oni ce tek doci u nase radnje. Cena = ? Modeli 350 i 350i imaju na izlazu Eternet prikljucak, pa ti je kao dodatni hardver potrebna i mrezna kartica. Modeli 360 i 360i osim Eternet prikljucka imaju i USB prikljucak, pa pomocu njega mozes povezati cak dva racunara na ADSL (prikljuchci su nezavisni).

Postoje i veci modeli, koji imaju vise Eternet prikljucak itd.

U instalaciji je potreban i uredjaj koji odvaja telefonske frekvencije od onih za ADSL. Moze se postaviti jedan, centralni, koji se naziva razdeljivac - spliter i deli telefonske prikljucke od ADSL-ovog a mogu se koristiti i lokalno, kod svakog telefona po jedan spliter ili njegov jednostavniji brat - filter, koji ima prikljucak samo za telefon. Prednost ovog drugog nacina je sto bilo telefon, bilo ADSL modem mozes prikljucivati gde hoces.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

S a l e
BGD

Član broj: 7457
Poruke: 1422



+8 Profil

icon Re: POMOC !!! Koji ADSL modem ??? I gde kupiti ???05.02.2005. u 21:22 - pre 233 meseci
Bitan je i splitter zavisno da li je linija ISDN ili POTS.
 
Odgovor na temu

crnibombarder
Digitalni fotoaparati

Član broj: 23704
Poruke: 988
*.ptt.yu.

Sajt: pcfoto.biz


+6 Profil

icon Re: POMOC !!! Koji ADSL modem ??? I gde kupiti ???05.02.2005. u 22:38 - pre 233 meseci
Dobro momci (i devojke,ako ih ima),
ja sam izasao sa konkretnim pitanjem - Koji (model) ADSL modem i Gde kupiti najpovoljnije ? Konkretno da ima ruter ,switch,firewall i traffic shaping opciju (nije obavezno) .
A vi o svemu i svacemu ,samo ne o tome.
Takodje ne bi bilo lose da se javi neko ko je vec obezbedio sebi tu uaslugu ,da kaze neka svoja iskustva.
Hvala jos jednom svima.
Ljuba
 
Odgovor na temu

kumkat
Beograd

Član broj: 22180
Poruke: 522



+15 Profil

icon Re: POMOC !!! Koji ADSL modem ??? I gde kupiti ???05.02.2005. u 22:56 - pre 233 meseci
Citat:
tdjokic :
*Takodje treba obatiti paznju i na to da postoje posebni modemi za obicne telefonske linije a posebni za ISDN - NISU ISTI! Da li ima i kakve su posledice koriscenja pogresnih modela - nije mi poznato. (Prekjuce sam "saznao" da je "besmisleno na ISDN ugradjivati ADSL" itd.)


Nesto mi ovde nije jasno. Koliko ja znam ADSL modemi (bilo koji) rade i sa POTS i sa ISDN-om razlika je jedino u Filteru koji se postavlja na liniju (zato sto POTS i ISDN linija ne koriste iste frekventne opsege tel. parice).
Nige nisam video da jedna firma koja proizvodi ADSL modeme ima 2 ista modela koja se razlikuju samo po tome da li se kace na POTS ili ISDN liniju...... voleo bi da me neko ispravi ako gresim (ja licno imam ISDN tako da bi voleo da me neko ispravi ako ovo sto pisem nije tacno, da se ne zeznem),

Koliko ja razumem filter mora biti drugaciji to je SIGURNO ali modem .......

Citat:
tdjokic : (Prekjuce sam "saznao" da je "besmisleno na ISDN ugradjivati ADSL" itd.)


Ovo mi je jos nejasnije....

 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: POMOC !!! Koji ADSL modem ??? I gde kupiti ???05.02.2005. u 23:27 - pre 233 meseci
Citat:
kumkat:Koliko ja znam ADSL modemi (bilo koji) rade i sa POTS i sa ISDN-om
Koliko ja znam, to nije tacno. Jedan od nas dvojice je u zabludi.

Citat:
razlika je jedino u Filteru koji se postavlja na liniju (zato sto POTS i ISDN linija ne koriste iste frekventne opsege tel. parice).
Zaboravio sam da spomene filter, jer kako rekoh, ovo je vec neki 40-ti put da o tome diskutujemo. Kriv sam.


Citat:
Nige nisam video da jedna firma koja proizvodi ADSL modeme ima 2 ista modela koja se razlikuju samo po tome da li se kace na POTS ili ISDN liniju...... voleo bi da me neko ispravi ako gresim (ja licno imam ISDN tako da bi voleo da me neko ispravi ako ovo sto pisem nije tacno, da se ne zeznem)
Stize odmah! Inace - SVIMA je vazno da se ne zeznu i ne uzmu "onaj drugi" tip.


Razlika izmedju tipa 350 i 360 (bilo za POTS bilo za ISDN) je sto 350 ima na izlazu 1 Eternet prikljucak, a 360 Eternet + USB.

Citat:
Koliko ja razumem filter mora biti drugaciji to je SIGURNO ali modem .......
To sam odgovorio.

Citat:
Ovo mi je jos nejasnije....
Razgovarao sam sa prodavcem koji ima u ponudi 2 modema, skoro identicna, ali kod kojih je to o ISDN sakriveno negde duboko, a izgleda da nije u potpunosti upoznat sa svim tim stvarima i kad sam pitao koji od ta dva modema je za ISDN navalio je da me ubedjuje da je besmisleno instalirati ADSL na ISND, za koji vec postoje ISDN modemi - a koji, po mom saznanju, imaju maksimalni protok 128Kbps, dok ADSL ima 768Kbps. Ne bih vise o tome, nije mi cilj da ocrnjujem coveka bez potrebe.

Najvece je zlo, sto sve firme nemaju ovako jasnu oznaku. Neki drugi (pogledati na www.pcberza.co.yu) imaju u oznaci modema Annex A ili Annex B i jedva sam negde isceprkao da se to odnosi na obicne ili ISDN linije i tu covek moze glatko da se predje!
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: POMOC !!! Koji ADSL modem ??? I gde kupiti ???05.02.2005. u 23:37 - pre 233 meseci
AR210 modem
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: POMOC !!! Koji ADSL modem ??? I gde kupiti ???05.02.2005. u 23:40 - pre 233 meseci
AR215 modem

Eto, to sam ja nasao na netu, sto ne znaci da neki drugi modemi ne rade na oba nacina.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: POMOC !!! Koji ADSL modem ??? I gde kupiti ???

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 32164 | Odgovora: 80 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.