Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

postavljanje konekcije za kablovski internet

[es] :: Linux mreže :: postavljanje konekcije za kablovski internet

[ Pregleda: 7410 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gogi100
Goran Ljubic

Član broj: 40722
Poruke: 1064
212.200.42.*



+3 Profil

icon postavljanje konekcije za kablovski internet30.06.2005. u 21:13 - pre 227 meseci
Instalirana imam 2 OS XP i Linux Mandrake9.0
Interesuje me kako da napravim konekciju za moj nalog kod provajdera za kablovski internet.Linux vidi mreznu karticu ona se kaci na internet ali ne otvara stranice jer se verovatno zahteva i konekcija preko naloga koji sam dobio od provajdera.Tako je bar kod Windows-a, imam dve konekcije prva je konekcija mrezne kartice na internet a zatim i konekcija za nalog(korisnicko ime i password).
Da li je za to potreban neki poseban program.Pretreso sam ceo mandrake 9.0 ali nema tako nesto.Postoji samo u opciji mreza podesavanje mrezne kartice i program netmonitoring kacenje na internet.
Molim za pomoc
Hvala
 
Odgovor na temu

Roly

Član broj: 67568
Poruke: 7
217.26.74.*



Profil

icon Re: postavljanje konekcije za kablovski internet13.09.2005. u 14:57 - pre 225 meseci
Probaj ovako:
Ako ne koristis mreznu karticu izbrisi iz liste, da kod mreznih uredjaja bude samo modem. Ako ti je integrisana mrezna kartica to moras svakako da uradis. Ako koristis mreznu daj da modem bude default uredjaj.
 
Odgovor na temu

BastardX

Član broj: 58381
Poruke: 328
*.donet.co.yu.



Profil

icon Re: postavljanje konekcije za kablovski internet13.09.2005. u 16:51 - pre 225 meseci
Koliko sam razumeo kacis se na kablovski net lan karticom
Verujem da onda moras uspostaviti vpn tunel konekciju
Pogledaj u windows-u koji ti je protokol (pptp,pppoe) i dali je pap ili chap
Pokusaj da das vise podataka odnosno da malo bolje opises kakav je to net
Nemislim na adrese nego dali ti adresu lan kartice daje dhcp ili imas fiksnu pa zatim vidi ovo gore o kakvom je logovanju rec.

Za pptp uspostavljanje vpn tunela se koristi ovaj program
http://pptpclient.sourceforge.net/howto-mandrake-90.phtml

Na ovoj strani pise da pptp paket vec postoji na drugom disku.Znaci trebati jos pptp-config gui program koji se pali kao root (logovan kao korisnik upalis ovaj program)

Takodje moze se napraviti init.d rc skript koji bi uspostyavljao konekciju sa vpn serverom pri boot-u


Ovo sve ako je pptp protokol a ako je pppoe onda nesto drugo
Zato pogledaj o kakvoj konekciji se radi u windowsu tako sto kliknes na ikonu konekcije u treju pa pogledas status i td


@Roly
Gde si naso ovu poruku od pre dva meseca :)
Tek sam sad provalio

[Ovu poruku je menjao BastardX dana 13.09.2005. u 18:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

gogi100
Goran Ljubic

Član broj: 40722
Poruke: 1064
212.200.42.*



+3 Profil

icon Re: postavljanje konekcije za kablovski internet15.09.2005. u 13:17 - pre 225 meseci
Malo sam gledao u Windowsu i opcije su sledece:
Device name WAN Miniport (PPTP)
Device type vpn
Server type ppp
Transports tcp/ip
Authentication MS CHAP v2
Encryption MPPE 128
Compression none
PPP multilink framing off
Server IP address i Client IP Address takodje postoje.

Sta treba raditi?
 
Odgovor na temu

BastardX

Član broj: 58381
Poruke: 328
*.donet.co.yu.



Profil

icon Re: postavljanje konekcije za kablovski internet15.09.2005. u 21:01 - pre 225 meseci
Pogledaj ovaj link gore gde ces videti sta trebas instalirati na mandrak 9.0 da bi imao ppp i pptp
Pogledaj i ovaj topic http://www.elitesecurity.org/tema/129590-pptp-vpn-konekcija
Savetujem ti da skines i instaliras pptpconfig gui program koji je lako koristiti i sa kojim ces lako uspostaviti konekciju(nadamse) Posebno zbog toga sto tvoja zahteva mppe i nemoras da gasis opciju u options fajlu (moze biti i config na mandrake 9.0)
Ako ti ovaj gui programn dosadi zato sto je ruzan na desktopu ili nesto slicno onda mozes uraditi sledece stvari.
Tebi je chap protokol i trebas editovati chap secrets fajl koji se obicno nalazi u /etc/ppp
Trebas editovati options i options.pptp fajl.Opcije iskljucujes sa # ispred opcije u liniji
U chap secrets fajlu trebas upisati
user_name vpn.adresa_servera.com password
Kada ovo uradis mozes probati da uspostavis vpn konekciju komandom u konzoli kao root
#pptp [vpn.server.com] debug user [vase_user_ime] remotename [vpn.server.com] defaultroute mtu 1452 mru 1452 noauth
Zameni ovo sto je u zagradama sa tvojim parametrima bez zagrada.Zatim ako se konektujes bez problema pogledaj komandom
#ifconfig
dali imas ppp0 interfejs
Komandom
#route -v
pogledaj dali ti je default route na eth0 ili ppp0
Ako nije promenio default route na ppp0 onda mozes upisati komandu
#/sbin/ip route replace default dev 'ppp0'
Ovo u slucaju da ti je ip executable u /sbin a mozda radi i komanda bez /sbin ili cak i bez ip na pocetku.
Zatim pogledas komandom route -v dali je promenio default route pa ako jeste onda dodaj jos jednu route
#/sbin/ip route add [ip_dns_servera] via [ip_rutera] dev eth0 src [ip_vase_lan_karte]
eth0 ili tvoja lan karta (eth1,eth2 itd).Adrese pises bez zagrada
Ovo bi trebalo da radi i da dobijes protok na internet.
Gasi se komandom kao root
#killall pptp
/sbin/ip route del [ip_dns_servera] via [ip_rutera] dev eth0 src [ip_vase_lan_karte]
#ip route replace default via [ip_rutera] dev eth0
Ako ovo radi mozes dodati skript koji bi se loadovao pri bootu masine i radio sve ovo automatski.On se nalazi ovde
http://www.shorewall.net/PPTP.htm#ClientFW
To je ovaj donji /etc/rc.d/init.d/pptp a ne onaj gornji pptpd
U ovom skriptu trebas promeniti
NAME="Tandem"
ADDRESS=tunnel-tandem.compaq.com
USER='Tandem\tommy'
u
NAME="ime_konekcije"
ADDRESS=vpn.adresa_servera.com
USER='korisnicko ime'
Takodje trebas pogledati dali pocetak skripte odgovara tvom sistemu tako sto pogledas druge pa ako je ovaj razlicit napravi heder kao kod drugih init.d skripti na tvom sistemu.Mislim na ovo
#!/bin/sh
#
# /etc/rc.d/init.d/pptp
#
# chkconfig: 5 60 85
# description: PPTP Link Control
Da bi proverio dali skript radi probaj da je runingujes u konzoli kao root pa vidi dali uspostavlja konekciju.Ako uspostavlja konekciju onda trebas u ppp folderu da dodas ip-up.local i ip-down.local skript koji bi trebao da doda route i promeni default route.Mozda treba staviti ip-up.d skript i uglavnom pogledaj kako ti izgleda ip-up skript od ppp i sta ce traziti pri konekciji (ip-up.local ili ip-up.d)
Kod mene ip-up.local izgleda ovako

Code:

#!/bin/sh


(
        /sbin/ip route add 192.168.47.181 via 10.100.11.1 dev eth0  src 10.100.11.235 ;
        /sbin/ip route replace default dev 'ppp0'
         
         )


ip-down.local izgleda ovako

Code:

#!/bin/sh

(
         /sbin/ip route del 192.168.47.181 via 10.100.11.1 dev eth0  src 10.100.11.235 ;
         /sbin/ip route replace default dev 'eth0'
          )

Ovo radi kod mene.Komande za skript su restart start stop status i mozes ih koristiti komandom na primer
/etc/rcd/init.d/pptp start
u slucaju da je kod tebe init.d u rc.d ili
/etc/init.d/pptp start
ovo sve u slucaju da init.d skript nazoves pptp



Pre bootovanja sa ovom skriptom moras iskljuciti opciju detach u options ili conf fajlu dodavanjem # ispred opcije inace ce ti zakovati konzolu pri bootu.Ako ti se to ipak desi izvuci tcp kabal iz mrezne da nebi startovao net a time ni skript

Ako neznas kakav heder da ubacis na pocetak u skript postuj primer iz recimo pptpd skripta pa bi mogao da vidim sta da napises
 
Odgovor na temu

BastardX

Član broj: 58381
Poruke: 328
*.donet.co.yu.



Profil

icon Re: postavljanje konekcije za kablovski internet15.09.2005. u 21:40 - pre 225 meseci
Znaci na adresi
http://pptpclient.sourceforge.net/howto-mandrake-90.phtml
imas how to mandrake 9.0
A ovde mozes videti kako izgleda taj gui program sa kojim ces lako uspostaviti konekciju
http://quozl.netrek.org/pptp/pptpconfig/pptpconfig.phtml
Mozda ova opcija mppe neradi i ako neradi onda je iskljuci rucno u fajlu

Ja koristim ove rpm za instaliranje
http://prdownloads.sourceforge...ent/php-pcntl-4.3.9-2.i386.rpm
http://prdownloads.sourceforge...php-gtk-pcntl-1.0.1-2.i386.rpm
http://prdownloads.sourceforge...tpconfig-20040722-4.noarch.rpm

Koje za mandrak 9.0 ne znam ali i ovo bi trebalo da radi .Ili skini starije verzije ili instaliraj pptp 1.5 ako nemozes da nadjes stariju verziju
U how to mandrake na ovoj stranici imas link gde mozes naci starije verzije fajlova .



*pazi gore crvenim slovima detach se ustvari zove nodetach opcija (pogresno sam napisao)

[Ovu poruku je menjao BastardX dana 15.09.2005. u 22:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

gogi100
Goran Ljubic

Član broj: 40722
Poruke: 1064
212.200.42.*



+3 Profil

icon Re: postavljanje konekcije za kablovski internet15.09.2005. u 22:09 - pre 225 meseci
Da li sve ovo sto vazi odgovara i Linux distribuciji Fedora Core 4.Planiram da predjem na ovaj Linux.Nasao sam na onom linku gde si me uputio za Mandrake 9.0 dokumenaciju i za Fedoru 1,2,3,4.
Malo mi nije jasno u vezi fajla "dkms-2.0.6-1.noarch.rpm".Da li on vazi za sve verzije
Fedore 4 kernela (pise da je to poslednja stabilna verzija) i da li je potrebno da ga ja instaliram? Ne znam da li je potreban mojem kernelu(verzija 2.6.9-1.667).
Takodje da li je potrebno downlaudovati sve ove fajlove za konfiguraciju...

Molim za pomoc
Hvala
 
Odgovor na temu

BastardX

Član broj: 58381
Poruke: 328
*.donet.co.yu.



Profil

icon Re: postavljanje konekcije za kablovski internet15.09.2005. u 22:27 - pre 225 meseci
Neznam sta da kazem za fedoru posto je nisam koristio
Mislim da jos red hat 6.2 je imao gui za ove konekcije i td
Zato najbolje da ako instaliras fedoru pogledas po gui za administraciju sistema dali ima opciju za podesavanje vpn tunela ili dsl sa pptp i td.
Mislim to ko prvo a mozes naci 100 nacina kako da koristis pptp
Ako nista onda ima pptp-command i sl
 
Odgovor na temu

gogi100
Goran Ljubic

Član broj: 40722
Poruke: 1064
212.200.42.*



+3 Profil

icon Re: postavljanje konekcije za kablovski internet24.09.2005. u 13:11 - pre 225 meseci
Hvala ljudi na savetima resio sam problem sa kablovskim internetom i mogu vam reci da mnogo brze radi i otvara stranice nego XP.Cak otvara stranice koje nisam mogao da otvorim sa XP-om
 
Odgovor na temu

gogi100
Goran Ljubic

Član broj: 40722
Poruke: 1064
212.200.42.*



+3 Profil

icon Re: postavljanje konekcije za kablovski internet04.10.2005. u 11:42 - pre 224 meseci
Ljudi ima sad jedan problem konekcija je od mog ISP-a postavljena preko PPPOE i sad imam probleme.U XP karakteristike konekcije su "
Device Name: Wan Miniport [PPPOE]
Device Type: PPPoE
Server Type: PPP
Transports TCP/IP
Authentication PAP
Compression: [none]
PPP multilink framing Off
Server IP address: postoji
client IP address: postoji

Sta sada podesavati?
 
Odgovor na temu

damirh
Damir Hadnadjev
Oxfordshire

Član broj: 104515
Poruke: 143
*.sksyu.net.



+17 Profil

icon Re: postavljanje konekcije za kablovski internet05.09.2006. u 01:17 - pre 213 meseci
Ima li neko pojma kako to da izvedem na slackware 10.1?
Neki howto ili tako nesto..
imam
pptp
MS CHAP V2
MPPE 128

U pitanju je wireless konekcija preko dlink520+, drajveri su, cini mi se, ok. Zakacim se na SKS provajdera ali ne znam kako da napravim tu vpn konekciju.
Koristio sam adsl-setup ali tu nema nigde da ukucam adresu login servera...
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: postavljanje konekcije za kablovski internet05.09.2006. u 03:09 - pre 213 meseci
http://pptpclient.sourceforge.net/howto-debian.phtml
Ja sam koristio ovo svojevremeno, preciznije, drugi deo gde opisuje proceduru podesavanja "by-hand". Mora malo da se prilagodjava "u letu", jer meni nije radilo bas sve prema uputstvu, ali, posle, kada se namesti, radi kao sat.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux mreže :: postavljanje konekcije za kablovski internet

[ Pregleda: 7410 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.