Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

wireless internet prooblem

[es] :: Wireless :: wireless internet prooblem

[ Pregleda: 2312 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

R91
kragujevac/sumadija

Član broj: 56666
Poruke: 9
*.netpro.co.yu.



Profil

icon wireless internet prooblem20.06.2005. u 22:31 - pre 229 meseci
koristim wireless internet, 128k,
udaljenost od AP oko 3-4km, firma provajder mi je sve i instalirala sto se tice antena i rutera, koristim integrisanu mreznu karticu intel..
relativno ceto desava se da jednostavno pukne veza i onda je potrebno isljucivati ruter iz struje disable/enable mreznu karticu, restartovanje racunara. i tada se internet vrati i opet manje vise radi dobro pa opet pukne, ljudi iz firme koji su mi instalirali sve to dolazili su par puta i nista ne konkretno ne mogu da nadju,
ping je visok skoro uvek u multiplayer igricama, od rutera kabal je udaljen nekih 10m i to je klasican mrezni u/utp 24 (to je neka oznaka na njemu)


planirao sam da promenim mreznu karticu --da li bih imao nekih poboljsanja samom promenom.


izvinjavam se na ponavljanju posto je slicna tema bila malo nize ali nisam hteo da upadam sa drugom temom u diskusiju.
 
Odgovor na temu

zekic
Pera Gasparovic
Golubinci

Član broj: 61316
Poruke: 18
*.metrohive.net.



Profil

icon Re: wireless internet prooblem03.07.2005. u 12:40 - pre 228 meseci
JO!
A koji je ruter u pitanju?
U kakvom je stanju win?
A kako ti to pukne veza? Izbaci kao network cabel diskonected ili jednostavno nece da radi?

Nekim od mojih klijenata se desavalo da je problem sam win tj zakacili su neki virus ili spyware (sto bi objasnilo tvoj veliki ping) koji nikako da pronadjem i otklonim bez re-instalacije :( dok se kod nekih i desavalo da je u pitanju lan kartica (znaci ubacivanje nove i iskljucivanje integrisane).
Ukoliko ti ove dve opcije ne pomognu onda zovi ISP i reci im da ti zamene uredjaj!

UTP treba da je efikasan (tako kazu) do 100m ali moze i vecu udaljenost da spoji efikasno, znaci nije duzina UTP-a!
Zekic
 
Odgovor na temu

dromakov
Dragan Romakov
Kikinda

Član broj: 58385
Poruke: 32
82.208.201.*



+1 Profil

icon Re: wireless internet prooblem06.07.2005. u 19:39 - pre 228 meseci
3-4km je vec ozbilnija udaljenost bez odgovarajuce opreme, moguce je da ti je losiji signal ili da imas neku prepreku tipa drvo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: wireless internet prooblem

[ Pregleda: 2312 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.