Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

wireless internet kaka su iskustva korisnika?

[es] :: Wireless :: wireless internet kaka su iskustva korisnika?

[ Pregleda: 9464 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ralle
MILAN RAKIC
NAISSUS

Član broj: 20725
Poruke: 36
212.200.108.*

ICQ: 97134463


Profil

icon wireless internet kaka su iskustva korisnika?16.02.2004. u 01:03 - pre 244 meseci
interesuje me kakva je brzina, pouzdanost,i isplatljivost wireless interneta
Kada prevazidjes strah, osetices da si slobodan.
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.bitsyu.net



+18 Profil

icon Re: wireless internet kaka su iskustva korisnika?16.02.2004. u 11:47 - pre 244 meseci
Testirao sam Tehnikomov bezicni Internet iz centra Beograda na sledeci nacin:

Prvi slucaj: imam D-Link 900AP+ i home made biquad antenu. Link je 6.5km i islo je veooooooooomaaaaaaaaa sporo!

Drugi slucaj: kada sam otisao kod druga koji je od njihovog AP-a udaljen 1km isle je sve kao podmazano. Znaci veza je 64k, i osetilo se da je malo brze nego klasican dial-up internet.
YU2MP
 
Odgovor na temu

Ivan Stanojevic
Personal trainer
Dubai

Član broj: 8885
Poruke: 679
*.air.tehnicom.net



+1 Profil

icon Re: wireless internet kaka su iskustva korisnika?16.02.2004. u 21:56 - pre 244 meseci
probao sam 3 tehnicomova AP-a i ni sa jednim nisam nesto zadovoljan, razdaljine su 2.5, 3, i 7 km... sto je dalje bi AP to mi je bolja veza bila...
Reci nešto pametno i svi će te pamtiti
- Nepoznati autor
 
Odgovor na temu

Nemanja Dubravac
Nemanja Dubravac
Sombor / Wien

Član broj: 4621
Poruke: 955
*.metrohive.neobee.net.

Sajt: https://www.shpock.com


+3 Profil

icon Re: wireless internet kaka su iskustva korisnika?16.02.2004. u 23:07 - pre 244 meseci
koristim na 2.5 km do metrohive.net-a i radi super
skupo za paket od 64 kbps, ali bar je realno duplo brze od dial-upa i ne koristim telefonsku liniju..
isprobao sam vezu sa drugom koji isti paket koristi i u lokalu smo uspeli da gledamo divx preko mreze.. znaci super :)
valjda ce pojeftiniti malo ili dobiti konkurenciju uskoro
 
Odgovor na temu

Dr_Ludi
Beograd, kumodraz

Član broj: 24663
Poruke: 27
195.178.35.*

ICQ: 223009848
Sajt: www.indus3.org www.scgva..


Profil

icon Re: wireless internet kaka su iskustva korisnika?17.04.2004. u 06:52 - pre 242 meseci
Sto se tice cene bezicnog interneta stvarno je skup na madnetu je najjeftiniji paket usluga oko 7500 dinara (sto je mnogo mnogo je, priznacete).
Ali kako stvari stoje ja mislim, cak imam pouzdane informacije (iz prve ruke) da ce se stvari promeniti uskoro i to na bolje :)
Pa da vas pitam onda. Kako bi voleli bezicni internet neogranicenog downloada mesecno za samo 2 hiljade dinara mesecno?A za razliku od ostalih wireless provajdera bi bilo veoma jeftino zar ne?
Marcony, da li si mozda razmislio da ti internet ide sporooooo zbog lose uradjene "home made biquad antene"?
I ja to kazem a'l me niko ne slusha!!!
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.bg.wifi.vline.verat.net



+18 Profil

icon Re: wireless internet kaka su iskustva korisnika?17.04.2004. u 10:01 - pre 242 meseci
Citat:
Dr_Ludi:
Pa da vas pitam onda. Kako bi voleli bezicni internet neogranicenog downloada mesecno za samo 2 hiljade dinara mesecno?A za razliku od ostalih wireless provajdera bi bilo veoma jeftino zar ne?
Marcony, da li si mozda razmislio da ti internet ide sporooooo zbog lose uradjene "home made biquad antene"?



Druze, pogledaj malo cene na Verat net-u...64k = 2300 din (sa porezom) mesecno.
Mozes da koristis svoju opremu (Verat i Tehnicom) dok drugi provajderi zahtevaju da ti oni prodaju opremu i instaliraju sve to.
Uplatio sam kod Verata i sa mojom "home made biquad antenom" ide odlicno!

Ali da se zna. Kod Verata D-Link ne prolazi uopste. Sada imam Linksys WAP11.

YU2MP
 
Odgovor na temu

ghi
Nikola Stojanovic
Beograd, Srbija

Član broj: 251271
Poruke: 163
*.itsnet.info.



+2 Profil

icon Re: wireless internet kaka su iskustva korisnika?13.02.2010. u 23:04 - pre 171 meseci
Mogu li se 2 antene npr. dual hyper gain 20dbi spojiti tako sto cu 2 kabla, iz jedne i druge antene povezati na 1kabal i da onda ide na TP-LINKov wirless adapter 54mbps? Hoce li biti stabilniji signal, ili cu unistiti adapter?
Nije mi žao što kradu moje ideje, već ih oplakujem što nemaju svoje...
Nikola Tesla.
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: wireless internet kaka su iskustva korisnika?13.02.2010. u 23:25 - pre 171 meseci
Verovatno neces dobiti nista,to jest bice gore nego sa jednom antenom a moguce je i spaliti karticu.
A sto ti to treba uopste!?
Mislis na taj nacin dobiti jaci signal?
Ako vec hoces da pravis nesto onda bi ti ovo odgovaralo...
http://www.moonblinkwifi.com/prod_images_large/sp242.jpg

edit:ustedi sebi pare,uzmi neki ap,spoji ga na tu antenu sto blize (50cm) i to sto dobijes je blizu maksimuma koja mozes imati.
 
Odgovor na temu

ghi
Nikola Stojanovic
Beograd, Srbija

Član broj: 251271
Poruke: 163
*.itsnet.info.



+2 Profil

icon Re: wireless internet kaka su iskustva korisnika?14.02.2010. u 00:04 - pre 171 meseci
Tako sam i mislio, da cu spriziti karticu ili ostetiti kabal jer je veoma osetljiv, treba mi bolji signal...koliko kosta od prilike neki solidan Acess Point, zavisi li koliko je dobar od proizvodjaca i mora li da ima neke posebne karakteristike?nikad ga nisam upotrebljivao :)


Nije mi žao što kradu moje ideje, već ih oplakujem što nemaju svoje...
Nikola Tesla.
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: wireless internet kaka su iskustva korisnika?14.02.2010. u 00:17 - pre 171 meseci
Solidan ap kosta 30-40 eura i spojis ga naravno na jednu antenu sa sto kracim koaks kablom i to je to.
Od ap-a do racunara ide obicni lan kabal koji mozes razvuci do 100m (teoretski) bez gubitaka.
Koliko si ti to udaljen od ap-a provajdera kada hoces da izvodis te egzibicije sa 2 antene?
Imas li opticku vidljivost sa provajderom,jer ako nemas tesko da ce ti bilo kakva antena pomoci?
 
Odgovor na temu

ghi
Nikola Stojanovic
Beograd, Srbija

Član broj: 251271
Poruke: 163
*.itsnet.info.



+2 Profil

icon Re: wireless internet kaka su iskustva korisnika?14.02.2010. u 00:45 - pre 171 meseci
Vidljivost odlicna ali mislim da problem pravi visina, jer mi antena nije postavljena na vrh kuce, ujedno nije u visini antena provajdera, ali opet vidljivost je dobra...Nisam mnogo udaljen to je centar grada, blizu sam....
Nije mi žao što kradu moje ideje, već ih oplakujem što nemaju svoje...
Nikola Tesla.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: wireless internet kaka su iskustva korisnika?

[ Pregleda: 9464 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.