Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PHP ili ASP prednosti i mane

[es] :: Web razvoj :: PHP ili ASP prednosti i mane

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13420 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

krdr
Dragan Krstic

Član broj: 42434
Poruke: 201
221.221.199.*

Sajt: krdr.ebloggy.com


Profil

icon Re: PHP ili ASP prednosti i mane10.05.2005. u 02:31 - pre 230 meseci
Citat:
Nikola Denić: Mozda i svratimo na to predavanje ;)


Ako se snadjes!

Ja ne mogu... Nisam ni u zemlji.

@Dragan Varagic
Da li je predavanje u okviru predmeta ili smo kako jedno predavanje, koje se obicno odrzava cetvrtkom?

Citat:
Nikola Denić:
Na svu sreću danas ima dovoljno programskih jezika za web aplikacije koje mogu da "odrade" skoro sav posao koji se zahteva u 99 % aplikacija ,od small do coorporate solucija .


Sve moze sa malo volje. Primer je Flash koji se koristi od crtanih filmova (radio), web i multimedijalnih prezentacija (radio) do rich klijent aplikacija (i to radio). Ponekad mi je flash zgodniji da napravim desktop aplikaciju nego da pokrecem delphi li net. Imam dovoljno iskustva da znam izvagam koja tehnologija mi je u trenutku efikasnija.

Evo zasto. Imam Acces bazu. Puni se preko Delphi aplikacije. Napravio sam flash prezentaciju. AKo je prezentacija (i baza) na webu, koristim asp da kontaktira sa bazom. Ako je na cd-u, onda koristim swfkit kao aplikacioni sloj.

Znaci, kad dobro poznajes svoj alat, znas sta i kako sve mozes da uradis. Cak je i lakse da nesto uradis na tezi nacin, nego da ucis laksi nacin.

Citat:
Po svim pričama i po nekim mojim istraživanjima ( po mom ubeđenju ) sam uvideo da je .NET tehnolgija najperspektivnija na pogledu razvoja aplikacija u polju weba.Trenutno lično programiram u php-u kao serverskom rešenju ,ali ako bude ikada potrebe da se pređe na aspx,rado ću to uraditi.


Jeste, narocito sto ima plan razvoja, a portuje se i na linux, a pri tom im apodrsku i za neke ne standardne platforme. Mada mi fali deo delphi funkcionalnosti. U nekim stvarima Delphi neprevazidjen. Mozda predjem na Delphi C# builder, ako postoji :)

Citat:
što se tiče klijentskih jezika,mnogo današnjih novih programera ne poštuje standarde kao i programersko razmišljanje .... već rade po sistemu "nek radi ...",doduše ovo je postalo u zadnje vreme popularno i kod serverskih jezika poput php-a,jer takvi jezici su relativno nečisti sa programrske tačke gledišta ...


O ovome ja stalno pricam, niko me ne slusa. To je posledica ne sistematskom pristupu programiraju i sto vecina je naucila programiranje preko interneta. Malo ko je upoznat u ono sto se zove umetnost proigramiranja ili ima skolsko obrazovanje u programiranju. Programiranje zahteva sistematicnost i dobro planiranje. Na papiru. Takodje, zahteva i otvorenost u razmisljanju (jednom sam proveo 6 sati cekajuci da ortak odradi elegantno resenje, jureci nesto na netu i sl...), na kraju sam kod kuce uradio na drugi nacin za desetak min.

Zakljucak je da postoje mnogo vise stvari sto se tice programiranja nego odabrati jezik. Kao sto je receno, trebas da poznajes jezik i njegove granice. Treba da razmisljas programerski (inzenjerski), a to je usmerenost na resavanje problema. Odnosno efiikasnost.
krdr
Mozda i proradi
 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
195.252.100.*

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: PHP ili ASP prednosti i mane10.05.2005. u 07:19 - pre 230 meseci
Predavanja su u sklopu predmeta Internet tehnologije. Ovo je program predmeta:

1. Istorija Interneta
Internet osnove (struktura, servisi)
Netetikecija
2. Internet udruženja, asocijacije i standardi
3. Karakteristike dobavljača usluga pristupa Internetu (Internet Service Provider – ISP)
4. Klijentske Internet aplikacije
5. Serverske Internet aplikacije
Intranet
Ekstranet
6. Uvod u Internet zaštitu
7. Internet bazirani programski jezici i srodne tehnologije
8. Karakteristike unutrašnjih i spoljašnjih ljudskih resursa za kreiranje i održavanje Internet nastupa firme.
9. Kreiranje Internet tima i odabir rešenja za izradu Web sajta
Izrada Web sajta
10. Karakteristike Web hosting servisa
11. Karakteristike Internet baziranih funkcionalnosti
E-commerce rešenja
online ERP rešenja
12. Kako predstavljati Internet tehnologije
(sistemi uticala na usvajanje novih Internet tehnologija)

Predmet nije u sklopu ni jednog smera na VETŠ-u (nalazi se na posebnoj listi), može se pohađati na drugoj ili trećoj godini studija, i dodatno se plaća.
 
Odgovor na temu

gonadarian
Igor Popov
Youngculture
Beograd

Član broj: 14445
Poruke: 39
*.yubc.net.

Sajt: gonadarian.info


Profil

icon Re: PHP ili ASP prednosti i mane12.05.2005. u 13:59 - pre 230 meseci
Citat:
Dragan Varagic: Predmet nije u sklopu ni jednog smera na VETŠ-u (nalazi se na posebnoj listi), može se pohađati na drugoj ili trećoj godini studija, i dodatno se plaća.

Malo offtopic te se stoga unapred izvinjavam.
Da li se Internet tehnologije mogu pohađati i tokom zimskog i tokom letnjeg semestra, ili je kurs rezervisan za određeni semstar i ako jeste za koji i zašto? (bilo bi bolje {po meni, jel} da može da se bira i kog će se semestra slušati, da bi se izbegli konflikti sa redovnim predmetima koji imaju fiksan "semestarski raspored")
 
Odgovor na temu

krdr
Dragan Krstic

Član broj: 42434
Poruke: 201
221.221.202.*

Sajt: krdr.ebloggy.com


Profil

icon Re: PHP ili ASP prednosti i mane13.05.2005. u 03:11 - pre 230 meseci
Citat:
gonadarian: Malo offtopic te se stoga unapred izvinjavam.
Da li se Internet tehnologije mogu pohađati i tokom zimskog i tokom letnjeg semestra, ili je kurs rezervisan za određeni semstar i ako jeste za koji i zašto? (bilo bi bolje {po meni, jel} da može da se bira i kog će se semestra slušati, da bi se izbegli konflikti sa redovnim predmetima koji imaju fiksan "semestarski raspored")


Obrati se studentskoj sluzbi, ili sefici smera (zaboravio kako se zove) ili Mitru iz Saveza studenata, pa raspravljajte, a i raspored imas na sajtu skole. :)

krdr
Mozda i proradi
 
Odgovor na temu

[es] :: Web razvoj :: PHP ili ASP prednosti i mane

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13420 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.