Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li se u Srbiji odnosimo "sadistički i vršimo divlju torturu" prema životinjama?

[es] :: Nauka :: Da li se u Srbiji odnosimo "sadistički i vršimo divlju torturu" prema životinjama?

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 21210 | Odgovora: 112 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.vdial.verat.net.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Da li se u Srbiji odnosimo "sadistički i vršimo divlju torturu" prema životinjama?26.04.2005. u 14:27 - pre 230 meseci
Citat:
niko ne predlaze sheltere, ili sterilizaciju lutalica, tako da ne mogu da se razmnozavaju


Da, ali to košta.




Citat:
Nakon alarmiranja nevladinog sektora u SCG, vest ce brzo doci do stranih medija


Da, uvek ima "dušebrižnika"...
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
213.244.197.*

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Da li se u Srbiji odnosimo "sadistički i vršimo divlju torturu" prema životinjama?26.04.2005. u 14:35 - pre 230 meseci
@Downforce


Citat:
pre bih poubijao ljude koji bacaju djubre po ulici nego njih


Bez komentara.


Citat:
ulicom seta dzukac i razmislja


Opa sad znamo šta džukac razmišlja!


Citat:
Dete ne bi trebalo uopste da ima posla sa dzukcem


Ma nije valjda, sad ćemo još da razmišljamo o emocijama džukela i gledamo u bob da li će nekoga da napadne ili ne!
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.co.yu.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Da li se u Srbiji odnosimo "sadistički i vršimo divlju torturu" prema životinjama?26.04.2005. u 16:32 - pre 230 meseci
Citat:
mrkidivx:
Da, ali to košta.



jea. nema nista za dzabe. ja placam porez tho.
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.vdial.verat.net.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Da li se u Srbiji odnosimo "sadistički i vršimo divlju torturu" prema životinjama?26.04.2005. u 17:33 - pre 230 meseci
Svakako, ali da li je taj novac potrebniji za zbrinjavanje neke džukele ili nekog čoveka?
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Da li se u Srbiji odnosimo "sadistički i vršimo divlju torturu" prema životinjama?26.04.2005. u 17:34 - pre 230 meseci
znas li sta je sterilizacija? kod muzjaka je to kastracija, kod zenke ovariohisterektomija (vadjenje materice i jajnika)... da li mislis da jedna ovakva hirurska operacija kosta manje od 50 evra? ili da to rade studenti veterine za dz, vezbajuci malo kasapljenje, pa kome uspe uspe, a kome ne, sta ces, daj drugu kucu... pa koliko jos kosta rekovalescencija? da ga hranis i zbrines jedno 15-ak dana dok se ne oporavi od operacije... i sta posle? da ga pustimo na ulicu? hoces da ti porez ide na to? bolje posalji pare crvenom krstu, oni ce znati bolje da ih iskoriste...
 
Odgovor na temu

Dark Icarus
Goran Lalić
Beograd

Član broj: 19775
Poruke: 428
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Da li se u Srbiji odnosimo "sadistički i vršimo divlju torturu" prema životinjama?26.04.2005. u 18:16 - pre 230 meseci
@mrkidivx
Što te toliko traumiraju lutalice? Ljudi koji imaju problema sa lutalicama uglavnom "nadrljaju" kada naiđu na čopor landara, zato što ustuknu, krenu da idu uza zid, počnu da ih zaobilaze, izbegavaju da ih gledaju u oči... to psi naravno protumače kao znak slabosti i krenu da se prave važni, a u čoporu mogu da budu čak i opasni. E sad, nisu ljudi krivi što ne znaju psihologiju pasa (ne bih je znao ni ja da nemam pse od rođenja), ali bilo bi lepo kada bi naučili jednostavnu lekciju kako da rasteraju džukele.

btw slušajte sad ovo, kad smo već kod prava životinja: po pravilima Evropske Unije, uzgajivači svinja moraju da obezbede pravilnu temperaturu i osvetljenje svinjama, da ih hrane tačno određen broj puta dnevno i - na svake četiri svinje da imaju po jednu igračkicu za žvakanje.
In a game of chess you must never let your opponent see your pieces - Zap
Brannigan
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.vdial.verat.net.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Da li se u Srbiji odnosimo "sadistički i vršimo divlju torturu" prema životinjama?26.04.2005. u 18:34 - pre 230 meseci
Citat:
Što te toliko traumiraju lutalice? Ljudi koji imaju problema sa lutalicama uglavnom "nadrljaju" kada naiđu na čopor landara, zato što ustuknu, krenu da idu uza zid, počnu da ih zaobilaze, izbegavaju da ih gledaju u oči... to psi naravno protumače kao znak slabosti i krenu da se prave važni, a u čoporu mogu da budu čak i opasni. E sad, nisu ljudi krivi što ne znaju psihologiju pasa (ne bih je znao ni ja da nemam pse od rođenja), ali bilo bi lepo kada bi naučili jednostavnu lekciju kako da rasteraju džukele.


I šta sad dal treba možda da uvodimo izučavnje psihologije džukaca po školama samo zato da bi znali kako da se ponašamo ako nas okruži čopor pasa lutalica!?

Shvati, mene UOPŠTE ne interesuje psihologija džukaca niti bilo koje životinje.Ja hoću (a u budućnosti i moje dete ako ga budem imao) da mogu slobodno da hodam ulicama grada bez bojazni da će me neki džukac izujedati ma kakav razlog bio; da li je zaražen beslilom, bolestan ili mu se jednostavno ne sviđam.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

Downforce
Milan Milic
Beograd

Član broj: 56650
Poruke: 260
*.InfoSky.Net.

Sajt: www.mulsannescorner.com


Profil

icon Re: Da li se u Srbiji odnosimo "sadistički i vršimo divlju torturu" prema životinjama?26.04.2005. u 18:44 - pre 230 meseci
Citat:
mrkidivx: I šta sad dal treba možda da uvodimo izučavnje psihologije džukaca po školama samo zato da bi znali kako da se ponašamo ako nas okruži čopor pasa lutalica!?

Shvati, mene UOPŠTE ne interesuje psihologija džukaca niti bilo koje životinje.Ja hoću (a u budućnosti i moje dete ako ga budem imao) da mogu slobodno da hodam ulicama grada bez bojazni da će me neki džukac izujedati ma kakav razlog bio; da li je zaražen beslilom, bolestan ili mu se jednostavno ne sviđam.


Isto to ne mozes znati ni za ljude.To nije razlog da ih ubijas zbog toga(ni ljude,ni dzukce).

[quote]Dark Icarus: @mrkidivx
Što te toliko traumiraju lutalice? Ljudi koji imaju problema sa lutalicama uglavnom "nadrljaju" kada naiđu na čopor landara, zato što ustuknu, krenu da idu uza zid, počnu da ih zaobilaze, izbegavaju da ih gledaju u oči... to psi naravno protumače kao znak slabosti i krenu da se prave važni, a u čoporu mogu da budu čak i opasni. E sad, nisu ljudi krivi što ne znaju psihologiju pasa (ne bih je znao ni ja da nemam pse od rođenja), ali bilo bi lepo kada bi naučili jednostavnu lekciju kako da rasteraju džukele.

Potpuno se slazem.
Pametan covek uci i zaboravlja,inteligentan se podseca,a glup sve zna.

Covek koji se razume u sale jedini moze da shvati ideale.
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.vdial.verat.net.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Da li se u Srbiji odnosimo "sadistički i vršimo divlju torturu" prema životinjama?26.04.2005. u 18:57 - pre 230 meseci
Citat:
Isto to ne mozes znati ni za ljude.To nije razlog da ih ubijas zbog toga(ni ljude,ni dzukce).


Nije mi nikako jasno kako možeš izjednačavati ljude i životinje.

Vidiš da ubiješ čoveka-to je zločin.
Da ubiješ psa lutalicu-to NIJE zločin.

Zašto ne bi onda dodatni faktor rizika (džukce) jednostavno eliminisali?
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

Downforce
Milan Milic
Beograd

Član broj: 56650
Poruke: 260
*.InfoSky.Net.

Sajt: www.mulsannescorner.com


Profil

icon Re: Da li se u Srbiji odnosimo "sadistički i vršimo divlju torturu" prema životinjama?26.04.2005. u 19:01 - pre 230 meseci
Citat:
mrkidivx: Nije mi nikako jasno kako možeš izjednačavati ljude i životinje.

Vidiš da ubiješ čoveka-to je zločin.
Da ubiješ psa lutalicu-to NIJE zločin.

Zašto ne bi onda dodatni faktor rizika (džukce) jednostavno eliminisali?


Da li si ikada imao psa?

Pametan covek uci i zaboravlja,inteligentan se podseca,a glup sve zna.

Covek koji se razume u sale jedini moze da shvati ideale.
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.vdial.verat.net.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Da li se u Srbiji odnosimo "sadistički i vršimo divlju torturu" prema životinjama?26.04.2005. u 19:09 - pre 230 meseci
Pitanje je totalno irelevantno ali ću odgovoriti, ne ja lično nisam imao psa jer živim u soliteru ali sam imao česte kontakte sa njima kod rođaka.Sa dotičnim psima nikada nisam imao problema i odnosi su uvek bili prijateljski.

Ja nemam nikakvih problema sa psima koji su u dvorištu i koji imaju vlasnika, ali imam problema sa džukcima koji lutaju gradom.Jednostavno oni predstavljaju jedan ( nepotreban ) faktor rizika više.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

Downforce
Milan Milic
Beograd

Član broj: 56650
Poruke: 260
*.InfoSky.Net.

Sajt: www.mulsannescorner.com


Profil

icon Re: Da li se u Srbiji odnosimo "sadistički i vršimo divlju torturu" prema životinjama?26.04.2005. u 19:18 - pre 230 meseci
Citat:
mrkidivx: Pitanje je totalno irelevantno ali ću odgovoriti, ne ja lično nisam imao psa jer živim u soliteru ali sam imao česte kontakte sa njima kod rođaka.Sa dotičnim psima nikada nisam imao problema i odnosi su uvek bili prijateljski.

Ja nemam nikakvih problema sa psima koji su u dvorištu i koji imaju vlasnika, ali imam problema sa džukcima koji lutaju gradom.Jednostavno oni predstavljaju jedan ( nepotreban ) faktor rizika više.


Nabavi jednog,odgaji ga od steneta,vodi ga u setnje.Igraj se sa njim dok je mali,i gledaj kako odrasta.Probaj to da uradis i shvatices koliko gresis.
Sto se tice rizika-znas li koliko odraslih ljudi i dece gine u automobilskim nesrecama?
Da li to znaci da su i automobili nepotreban rizik?

Pametan covek uci i zaboravlja,inteligentan se podseca,a glup sve zna.

Covek koji se razume u sale jedini moze da shvati ideale.
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.co.yu.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Da li se u Srbiji odnosimo "sadistički i vršimo divlju torturu" prema životinjama?26.04.2005. u 19:21 - pre 230 meseci
ja se ceo zivot "druzim" sa lutalicama gde god da ih sretnem, a svuda ih ima.
0 (nula) puta sam imao bilo kakav problem sa njima, cak i kad laju, laju iz straha zato sto ih bije ko stigne. spustis se malo, pruzis ruku, onjusi te i izvrne se na ledja :)
psi su jednostavne zivotinje.

nema razloga panici i strahu od lutalica. mnogo su opasniji kucni psi koji nisu pravilno vaspitani ili ih kod kuce maltretiraju (na razne nacine).
 
Odgovor na temu

zus
marketing

Član broj: 41900
Poruke: 354
*.air.tehnicom.net.

Sajt: www.sr.wikipedia.org


+20 Profil

icon Re: Da li se u Srbiji odnosimo "sadistički i vršimo divlju torturu" prema životinjama?26.04.2005. u 19:37 - pre 230 meseci
Slazem se vindic8or da kucni psi mogu da budu agresivni, ali i ulicni kerovi znaju da budu itekako opasni.
Kako god bilo, voleli ih mi ili ne lutalice predstavljaju veliki problem.
Juce je proslost.....
Sadasnjica je tajna.....
Sutrasnjica je poklon
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
213.244.197.*

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Da li se u Srbiji odnosimo "sadistički i vršimo divlju torturu" prema životinjama?26.04.2005. u 19:45 - pre 230 meseci
Citat:
Sto se tice rizika-znas li koliko odraslih ljudi i dece gine u automobilskim nesrecama?


Opet, automobili su nužni-džukci ne.

I na kraju:

vindic8or, Downforce i svi koji mislite slično kao oni-moje mišljenje se neće promeniti
ono je takvo kakvo jeste i bilo bi potpuno isto i da sam imao SVOG psa, a ono glasi:

Psi lutalice ili džukci su totalno nepotreban rizik, pogotovu u gradovima.Nisu svi u mogućnosti da se odbrane od eventualnog napada niti su dužni da to čine.Pas bez kontrole vlasnika nema šta da traži na ulici!
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
82.117.210.*



+14 Profil

icon Re: Da li se u Srbiji odnosimo "sadistički i vršimo divlju torturu" prema životinjama?26.04.2005. u 19:55 - pre 230 meseci
Živa bića nisu nužna, a predmeti, nežive stvari, alatke - jesu? Hmm...


[Ovu poruku je menjao BytEfLUSh dana 26.04.2005. u 20:57 GMT+1]
Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Dark Icarus
Goran Lalić
Beograd

Član broj: 19775
Poruke: 428
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Da li se u Srbiji odnosimo "sadistički i vršimo divlju torturu" prema životinjama?26.04.2005. u 19:56 - pre 230 meseci
Rizik? Na čemu to baziraš? Fino, ako misliš da su rizik, daj brojke. Koliko je ljudi napadnuto od strane lutalica prošle godine... Koliko je napadnuto ove godine... kolika je frekvencija napada... Koliko je to napada godišnje po lutalici... koliko je to napada godišnje po čoveku... E, onda možemo da govorimo o rizicima.
In a game of chess you must never let your opponent see your pieces - Zap
Brannigan
 
Odgovor na temu

Downforce
Milan Milic
Beograd

Član broj: 56650
Poruke: 260
*.InfoSky.Net.

Sajt: www.mulsannescorner.com


Profil

icon Re: Da li se u Srbiji odnosimo "sadistički i vršimo divlju torturu" prema životinjama?26.04.2005. u 19:56 - pre 230 meseci
Citat:
mrkidivx: Opet, automobili su nužni-džukci ne.

I na kraju:

vindic8or, Downforce i svi koji mislite slično kao oni-moje mišljenje se neće promeniti
ono je takvo kakvo jeste i bilo bi potpuno isto i da sam imao SVOG psa, a ono glasi:

Psi lutalice ili džukci su totalno nepotreban rizik, pogotovu u gradovima.Nisu svi u mogućnosti da se odbrane od eventualnog napada niti su dužni da to čine.Pas bez kontrole vlasnika nema šta da traži na ulici!


Automobili nisu nuzni,a ti si uzasno sebican covek.Tebi i slicnima najteze je ziveti sa samim sobom.
Pametan covek uci i zaboravlja,inteligentan se podseca,a glup sve zna.

Covek koji se razume u sale jedini moze da shvati ideale.
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.vdial.verat.net.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Da li se u Srbiji odnosimo "sadistički i vršimo divlju torturu" prema životinjama?26.04.2005. u 20:52 - pre 230 meseci
@BytEfLUSh

Citat:
Živa bića nisu nužna, a predmeti, nežive stvari, alatke - jesu? Hmm...


Da psi lutalice nisu nužni i šta je tu nejasno?
Da li to po tebi znači da je potpuno normano da oni šetaju gradom i predstavljaju potencionalnu opasnost?


@Dark Icarus

Pa čitaj malo novine skoro je baš bio jedan slučaj.
Nisam statističar niti me statistika interesuje ali je itekako bilo slučajeva.
Još nešto, dovoljan je i samo neprijatan osećaj kada neko ide ulicom a u susret mu ide dotični džukac ili čopor.

@Downforce

Citat:
Automobili nisu nuzni


A džukci po ulicama jesu jel?

Citat:
a ti si uzasno sebican covek


Ako je sebičluk ako želim da budem bezbedan onda da JESAM sebičan!


Citat:
Tebi i slicnima najteze je ziveti sa samim sobom


Ja sasvim lepo živim sa samim sobom a i sa ljudima oko sebe, a ti?



I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

Dark Icarus
Goran Lalić
Beograd

Član broj: 19775
Poruke: 428
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Da li se u Srbiji odnosimo "sadistički i vršimo divlju torturu" prema životinjama?26.04.2005. u 21:10 - pre 230 meseci
Citat:
mrkidivx: Nisam statističar niti me statistika interesuje ali je itekako bilo slučajeva.
Tačno. Bilo je slučajeva. I u Zoni sumraka su pisali da je bilo slučajeva da je Hitler viđan na ulici. Od tih slučajeva, koliko se desilo u Beogradu? Koliko se desilo kada je gazda dotičnog psa bio prisutan? Pre samo 500 godina bili bismo srećni da nas vuk ne pojede kada odlazimo ujutro do poljane da obavimo izvesne posliće, a sada nam odjednom zaboga smeta rizik od pitomih pasa na ulicama Beograda.
A besnilo nemoj ni da pominješ, besnilo je a) iskorenjeno iz šire okoline, b) neviđeno već decenijama u ovoj državi i c) izlečivo.

Citat:
mrkidivx: Još nešto, dovoljan je i samo neprijatan osećaj kada neko ide ulicom a u susret mu ide dotični džukac ili čopor.
Ček', ček'... zato što tebi nešto daje neprijatan osećaj mi moramo to da iskorenimo iz ovog društva? Znači li to da ljudima sa homofobijom treba da uslišimo strah tako što ćemo pobiti sve pedere i lezbejke? Ja ne branim prava džukaca, i potpuno razumem da se neki ljudi osećaju nelagodno pored pasa - ali poenta je u tome da je to iracionalan strah koji nikome ne koristi. Iracionalni strahovi se leče, ne udovoljava im se.
In a game of chess you must never let your opponent see your pieces - Zap
Brannigan
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Da li se u Srbiji odnosimo "sadistički i vršimo divlju torturu" prema životinjama?

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 21210 | Odgovora: 112 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.