Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ocu da se Wi-Fi-sem

[es] :: Wireless :: Ocu da se Wi-Fi-sem

[ Pregleda: 3635 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

psihoyu2

Član broj: 49285
Poruke: 8
*.neobee.net.



Profil

icon Ocu da se Wi-Fi-sem21.04.2005. u 00:26 - pre 231 meseci
Hteo bi u kraju da se umrezam sa ortacima bezicno,najdalji ortak je jedno 1km od mene(ne znam da li sa krova postoji vidljivost i da li to treba uopste) pa me zanima da li je to izvodljivo i koja oprema(najeftinije nesto) nam je potrebna?
Bilo bi nas najvise 7,8 ako bi cena opreme bila prihvatljiva.
I obavezno onaj brzi standard (803.11g) 54mbps.
Svi ostali su na nekih najvise 100m od mene.
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
217.171.48.*

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: Ocu da se Wi-Fi-sem21.04.2005. u 00:59 - pre 231 meseci
Izbegavaj 54Mbps na vece udaljenosti.Stvara dosta smetnji unaokolo, tako da ces time smetati i drugima i sebi.Sa tim ortakom koji je 1km daleko ti je neophodan opticki kontakt, inace su jako male sanse da se spojite.ako ste svi zajedno u krugu od 1km onda odaberite jednog od vas koji se nalazi u centru tog kruga (da ste svi podjednako udaljeni od njega - u tom slucaju taj tvoj ortak 1km daleko treba da ima opticki kontakt sa tim centralnim mestom) i postavite jedan DOBAR Access Point sa omni antenom bar 9dB.Svi ostali nabavite DOBRE (100mW minimum) PCI kartice, i postavite USMERENE antene prema tom Access Pointu (recimo Yagi 15dB).Spojite se svi na taj Access Point i picite....naravno taj na cijem je krovu AP moze da se spoji i ethernet kablom, nije potrebna WLAN kartica (a i bila bi mu beskorisna).

Sad, postupak.PRVO kupite ACCESS POINT i OMNI ANTENU.Takodje bi bilo dobro da imate nekog ko ima laptop sa WLAN-om i eksternu antenu.....Postavite AP na centralnu lokaciju, montirajte antenu i probajte sa svake od lokacija gde ce biti klijenti da skenirate etar, da vidite imate li domet do AP-a svi i kakav signal imate.Ako sa svake lokacije mozete bez problema da "vidite" AP onda se bacajte u kupovinu Yagi-ca i PCI kartica.Nemojte da koristite vise od 5-10m (DOBROG) kabla do antene.... i ja mislim da necete imati problema da se spojite.

Mala napomena, kad se svi spojite, i sve radi kako treba, smanjuj lagano izlaznu snagu AP-a, i kartica, do onog nivoa koji je potreban da vam sve radi kako treba.Time ne gubite u kvalitetu veze, ali drasticno smanjujete sum koji unosite u etar, tako da necete smetati drugima u blizini.I veruj mi da je veza na 11Mbps sasvim dovoljna za vecinu aplikacija (citaj: igara )
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

Interactivs
NS

Član broj: 36711
Poruke: 79
*.neobee.net.

Sajt: www.interactiv.co.yu


Profil

icon Re: Ocu da se Wi-Fi-sem21.04.2005. u 13:22 - pre 231 meseci
Ako su ovi ostali oko tebe na manje o 100m moj savet je da se spoite UTP kabelom. Ova varijanta je daleko jeftinija,stabilnija i brza (100Mbps). A ovaj sto je na 1km neka se spoji preko wirelessa, sa dve usmerene yagi antene i dve kartice.
 
Odgovor na temu

psihoyu2

Član broj: 49285
Poruke: 8
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Ocu da se Wi-Fi-sem22.04.2005. u 01:00 - pre 231 meseci
A reci mi kako da znam da li kabl moze da podrzi i gigabitni LAN(razmisljam o buducnosti unapred)?I da li su gigabitne karice skuplje od megabitnih?
I kako mi predlazete da razvucemo kablove,2 kuce su 3 kuce od mene,a dve preko puta?(bandere,kopanje u zemlju,preko krovova??)
OStali su dalje od 100m.
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
217.171.48.*

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: Ocu da se Wi-Fi-sem22.04.2005. u 02:57 - pre 231 meseci
Pa sto mozes razvuci zicano, a sto ne mozes ili je preterano komplikovano idi wlan.Moj predlog ti je u tom slucaju da se uzicite sa obe strane ulice, a most izmedju neka budu dva AP-a u bridge modu.Ako su jedan naspram drugog i radaljina nije veca od 50-60m onda to mozda mozete da uradite bez da kupujete dodatne antene, ili cete eventualno napraviti dva biquada i to je to.
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

Interactivs
NS

Član broj: 36711
Poruke: 79
*.neobee.net.

Sajt: www.interactiv.co.yu


Profil

icon Re: Ocu da se Wi-Fi-sem22.04.2005. u 07:24 - pre 231 meseci
Cat 5E podrzava gigabit, kartice su oko 13-15 eura a switch oko 100eura gigabitni 8-portova. Mozda ste mogli odmah da uradite na gigabit... Kablove sa tvoje strane ides preko krovova a preko ulice sa sajlom od kuce do kuce, sa tvog telefonskog stuba na kuci, na sledeci. Nas ima oko 120 umrezenih na taj fazon i evo sve sljaka ok vec pola godine.
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
217.171.48.*

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: Ocu da se Wi-Fi-sem22.04.2005. u 17:13 - pre 231 meseci
Za bilo kakvo razvlacenje kablova po i preko ulice treba vam dozvola iz opstine.To nije tako jednostavno da se uradi.Ja ipak mislim da je bolje resenje povezati dve strane ulice bezicnim putem, za to bar nisu potrebne dozvole....
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

psihoyu2

Član broj: 49285
Poruke: 8
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Ocu da se Wi-Fi-sem24.04.2005. u 01:54 - pre 231 meseci
Koja firma u Beogradu ili iz okoline radi wireless umrezavanje?
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Ocu da se Wi-Fi-sem24.04.2005. u 11:11 - pre 231 meseci
Imas poseban forum gde su tema internet provajderi, ukljucujuci i one koji pruzaju wireless usluge. Tamo ces naci informacije.

Mislim da casopisMikro redovno objavljuje listu internet provajdera sa cenama i opisom usluga pa ti je i to dobar izvor.
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
217.171.49.*

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: Ocu da se Wi-Fi-sem24.04.2005. u 16:06 - pre 231 meseci
Covek nece da se spoji na Wireless provajdera, nego hoce da se poveze sa ortacima.Ja pretpostavljam da je njegovo pitanje za instalaciju mreze vezano za to sto ne moze sam da uradi, pa mu treba pomoc profesionalca.
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

vlada.bgw
BGD

Član broj: 47056
Poruke: 71
*.eth-wifi.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Ocu da se Wi-Fi-sem27.04.2005. u 00:30 - pre 231 meseci
http://www.bgwireless.net/forum/index.php?act=idx

Tamo ces naci dosta korisnih saveta ...


 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Ocu da se Wi-Fi-sem

[ Pregleda: 3635 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.