1. Uvek možeš da staviš otvoreni sistem vodenog hlađenja: gazu ili tanak sunđer nakvašen destilovanom vodom preko usisnih otvora na kućištu. Struja vazduha gubi toplotu forsiranim isparavanjem vode, vazduh ohlađen ispod temperature okoline ulazi u kućište i hladi komponente a zatim biva evakuisan kroz napajanje. Dodatna prednost je što vlažni filteri zadržavaju više prašine na sebi.
2. Ako se plašite da vlaga ne ošteti računar, onda samo prekrijte kučište mokrom tkaninom i uključite ventilator da duva u njega.
Povremeno, kad voda ispari, mora se ponovo dodati.
3. Išmirglajte kućište grubom šmirglom i ofarbajte ga u crno, spolja i iznutra. Time ćete povećati količinu toplote koja se izrači.
4. A možete i da potrpate one flašice za ručne frižidere u zamrzivač, pa kad se smrznu, ubacite ih u kućište. Kad vam monitor temperature dojavi da temperatura naglo raste, zamenite flašicu sa drugom iz zamrzivača. Alternativno, zamrznite vodu u PET flaši od litar i po. Hladne objekte držati u čančetu da kondenzovana atmosferska voda ne bi napravila kratak spoj.
5. Konačno, zašto ne držati komp u
sandučaru?