Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ocu i ja vodeno hladjenje!!!

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Ocu i ja vodeno hladjenje!!!

[ Pregleda: 5364 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milan88
Milan Bozickovic
Beograd

Član broj: 10721
Poruke: 59
*.yubc.net



Profil

icon Ocu i ja vodeno hladjenje!!!03.06.2003. u 18:07 - pre 253 meseci
Da li je voter culing dobra stvar ili ne.Jer zamislite sebe na 35C u svojoj sobi bez klime sa racunarom koji je [zaledjen]ladan ko spricer.Nedavno sam cuo za to.Da li je mnogo skupo,ako nije gde moze da se pazari,kako radi,koji je dobar[jeftin] model.Da LI GA neko od nas obicnih smrtnika uopste ima. AAAAAAAAAAAAA !!!!!!!!!!!Ocu i ja da uzivam ceo dan pored kompa a da kraj sebe nemam kofu punu vode!:-)

Pozdrav!!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.telemaxx.net



+7169 Profil

icon Re: Ocu i ja vodeno hladjenje!!!03.06.2003. u 18:22 - pre 253 meseci
http://www6.tomshardware.com/cpu/20020102/
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

RiV
Stockholm

Član broj: 7256
Poruke: 351
*.telia.com



+1 Profil

icon Re: Ocu i ja vodeno hladjenje!!!03.06.2003. u 18:23 - pre 253 meseci
Oko 200 jevreja komplet!!
Inache moguca je i samogradnja ako imash dobrog majstora da ti napravi blok!!
Procheshljaj malo google, ima kompletnih planova!!
"Reading computer manuals without the hardware is as frustrating as reading sex manuals without the software."
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Ocu i ja vodeno hladjenje!!!03.06.2003. u 19:42 - pre 253 meseci
A sta je sa kondenzacijom?
 
Odgovor na temu

RiV
Stockholm

Član broj: 7256
Poruke: 351
*.telia.com



+1 Profil

icon Re: Ocu i ja vodeno hladjenje!!!03.06.2003. u 19:43 - pre 253 meseci
Nema kondenzacije, tj. reshena je s nekim chudom !
"Reading computer manuals without the hardware is as frustrating as reading sex manuals without the software."
 
Odgovor na temu

milan88
Milan Bozickovic
Beograd

Član broj: 10721
Poruke: 59
*.yubc.net



Profil

icon Re: Ocu i ja vodeno hladjenje!!!04.06.2003. u 13:06 - pre 253 meseci
Da sve je to lepo i bajno,ovaj ima li neko na zajam 200$$ vracam nekad :))))))))))))
More koji ce nam ti superiorni ledeni culeri,mislim da je to jos uvek neisplativa investicija.Ej bre za celo takozvano ledeno kuciste treba izdvojiti 500$$ a za samo vodeni kuler u koji spadaju tri kulera[jedan za proc,maticnu i graficku]i vodena stanica dati 200$$ a da kuciste ne spominjemo koje se prodaje odvojeno za 150$,a gde su tu i ruke majstora koji ce ti sve nabudjiti jos150$$.JA cu ipak da se drzim mog starog Volcana molim lepo.


ovo sto sam rekao nemora da utice na kupce[ovce]koje budu pazarile ove proizvode.:))))))))
pozdrav!!

 
Odgovor na temu

VraX
Beograd

Član broj: 3536
Poruke: 49
212.124.182.*



Profil

icon Re: Ocu i ja vodeno hladjenje!!!04.06.2003. u 13:37 - pre 253 meseci
Sto se tice kondenzacije nemoras da brines jer ti i onako nemozes da postignes temperaturu nizu od sobne (govorim o standardnom hladjenju bez peltira ili nekih slicnih ludosti) ili eventualno mozes da imas dva tri stepena nizu. A ako bi i imao problema slobodno montiraj jedan sporiji ventilator iznad waterbloka(deo koji ide na proc.).
Ako si zaintersesovan mislim da je na forumu na benchmarku neko skoro prodavao waterblock. Inache treba ti jos vodena pumpa, za to ce ti posluziti kvalitetnija pumpa za akvarijum hladnjak koji mozes da stavis recimo na balkon ili u drugu sobu preporucujem ti recimo hladnjak od renoa 4 (mali za ventilaciju a ne onaj za motor!!!), silikonska creva zato sto su elasticna i manje su sanse da zbog krutosti creva polomis soket... Sretno!
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: Ocu i ja vodeno hladjenje!!!04.06.2003. u 14:12 - pre 253 meseci
1. Uvek možeš da staviš otvoreni sistem vodenog hlađenja: gazu ili tanak sunđer nakvašen destilovanom vodom preko usisnih otvora na kućištu. Struja vazduha gubi toplotu forsiranim isparavanjem vode, vazduh ohlađen ispod temperature okoline ulazi u kućište i hladi komponente a zatim biva evakuisan kroz napajanje. Dodatna prednost je što vlažni filteri zadržavaju više prašine na sebi.

2. Ako se plašite da vlaga ne ošteti računar, onda samo prekrijte kučište mokrom tkaninom i uključite ventilator da duva u njega.

Povremeno, kad voda ispari, mora se ponovo dodati.

3. Išmirglajte kućište grubom šmirglom i ofarbajte ga u crno, spolja i iznutra. Time ćete povećati količinu toplote koja se izrači.

4. A možete i da potrpate one flašice za ručne frižidere u zamrzivač, pa kad se smrznu, ubacite ih u kućište. Kad vam monitor temperature dojavi da temperatura naglo raste, zamenite flašicu sa drugom iz zamrzivača. Alternativno, zamrznite vodu u PET flaši od litar i po. Hladne objekte držati u čančetu da kondenzovana atmosferska voda ne bi napravila kratak spoj.

5. Konačno, zašto ne držati komp u sandučaru?
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Ocu i ja vodeno hladjenje!!!

[ Pregleda: 5364 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.