Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako pokrenuti flash iz mdb

[es] :: Flash :: kako pokrenuti flash iz mdb

[ Pregleda: 2919 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bibix

Član broj: 55601
Poruke: 7
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon kako pokrenuti flash iz mdb14.04.2005. u 21:54 - pre 231 meseci
Imam problem koji ne znam riješiti a glasi:
kako unesti nekolicinu animacija (flash) u bazu i pokrenuti ih pritiskom na malu sliku; to mi radi sa statičnim slikama iz iste baze ali ne znam to napraviti sa flashom(ako stavim animirani gif onda radi ali je preveliki file pa se sporo učitava) ipak sam ja samo početnik.
p.s.
NEznam da li smijem dati url da netko tko bi želio pomoći pogleda o čemu govorim (pišem)
slike su u bazi zbog količine i jednostavnosti izmjena istih a na isti način bi to htio učiniti i sa flash animacijama. link je
http://free.7host02.com/10310/puzzle%20radni.asp
i gornja sličica je anim.gif(za probu jer ne radi flash), a doljnja bi trebala biti flash tj sve bi trebale biti flash i izgledati kao npr.
http://free.7host02.com/10310/svatovi.asp
tj da na isti način pregledavaju se i puzzle.
 
Odgovor na temu

milantrax2005
Milan Trajković
Nis

Član broj: 53910
Poruke: 675
213.244.208.*

ICQ: 324951764


+2 Profil

icon Re: kako pokrenuti flash iz mdb15.04.2005. u 02:09 - pre 231 meseci
SWF objekte unosis tako sto iz padajuceg menija Insert izaberes ActiveX Control.Kada se prikaze lista kontrola izaberi Shockwave Flash Object.Dvoklikom na njega otvori karticu osobina.Tamo upisi adresu swf-a i ostale parametre vezane za swf objekat(skala,kvalitet,tranzicija...).Ako selektujes Embded Movie animacija ostaje u bazi i ne zavisi od eksternog fajla(tako se velicina baze zavisnosti od velicine swf-a povecava).Ukoliko zelis da kontrolises podatke iz baze preko swf objekta najbolje je da uradis fscommande u swf-u sa argumentima,a da iz baze napises VB kod za prepoznavanje komandi i odgovarajuci event za njih.Isto tako mozes raditi i sa varijablama.Imam jedan primer za to ali je preko 1 MB pa ne mogu da ga okacim ovde.

U prilogu imas primer kako da uneses i pokrenes animaciju iz baze.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bibix

Član broj: 55601
Poruke: 7
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: kako pokrenuti flash iz mdb15.04.2005. u 21:20 - pre 231 meseci
zahvaljujem na savjetu uspio sam rješiti jedan problem, ali rodio se drugi:

sada je animacija "na vrhu" odnosno kada kliknem na menu onda je menu ispod animacije i ne vidi se!(ako stavim anim. GIF onda se vidi)

nisam napravio update pa nemožeš vidjeti o čemu je riječ ali vjerojatno znaš o čemu govorim

ideja?


bibix


 
Odgovor na temu

milantrax2005
Milan Trajković
Nis

Član broj: 53910
Poruke: 675
213.244.208.*

ICQ: 324951764


+2 Profil

icon Re: kako pokrenuti flash iz mdb16.04.2005. u 01:31 - pre 231 meseci
SWF objekti skoro uvek imaju FRONT poziciju u odnosu na ostale objekte,i to nije slucaj samo u Office aplikacijama.Probaj da napravis swf koji ce imati transparentnu pozadinu.Onda u kartici osobima za SWF objekat postavi Transparent.Ako tako ne resis problem proveri u help-u za Z-Order objekata!!!
 
Odgovor na temu

bibix

Član broj: 55601
Poruke: 7
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: kako pokrenuti flash iz mdb17.04.2005. u 15:43 - pre 231 meseci
hvala , i to sam riješio ali polovično; u IE izgleda kako treba ali u Mozilli firefox i dalje je ispod menua ( http://free.7host02.com/10310/puzzle%20radni.asp ) . Da li postoji još neko riješenje za to s obzirom da se taj dio sa malim sličicama i flashom prikazuje u IFRAME -u možda postoji mogučnost njemu dati poziciju sand to back? u dreamweaveru mi ne nudi opciju arange/sand to back za Iframe.
 
Odgovor na temu

milantrax2005
Milan Trajković
Nis

Član broj: 53910
Poruke: 675
213.244.208.*

ICQ: 324951764


+2 Profil

icon Re: kako pokrenuti flash iz mdb18.04.2005. u 02:09 - pre 231 meseci
Iz Dreamweaver-a napravi 2 ili vise layer-a (koliko ti je potrebno),postavi ih jedan iza drugog.U jedan postavi SWF-transparentno a u drugi meni koji hoces.Ukoliko ne zelis da radis sa layer-ima probaj da editujes stranicu u FrontPage-u.A sto se tice Mozille nije bas sve potuno isto kao u Internet Exploreru,jer se koriste 2 razlicite verzije Flash Player-a pa mogu se malo razlikovati prikazi (bar se meni razlikuju neki SWF elementi na sajtu).Mozda naredna verzija Flash Playera resi problem?
 
Odgovor na temu

[es] :: Flash :: kako pokrenuti flash iz mdb

[ Pregleda: 2919 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.