Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uskoro slobodan uvoz polovnih vozila

elitemadzone.org :: MadZone :: Uskoro slobodan uvoz polovnih vozila

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 124270 | Odgovora: 360 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ddanijel
Danijel D
It-Srb

Član broj: 2714
Poruke: 639



+10 Profil

icon Re: Uskoro slobodan uvoz polovnih vozila04.05.2005. u 21:41 - pre 231 meseci
Slazem se ja sa tobom oko iznesenog ali isto tako kada se razmatra neki auto veeelika je razlika dali isti ima :
servo, klimu, centralno zakljucavanje, podizace, alarm, alu felne ( i u kakvom stanju), kako auto izgleda spolja i iznutra i jos mnogo toga tako da isti taj auto moze da kosta 500 (bez icega) ali i 2000eura (full sredjen) za isto godiste. E sad druga je pesma sto bi prosecan srbin voleo da sedne u neki takav auto pa makar ne imao nista od gore navedenog ali eto bitno da nije zastava.

Inace vozim regularno na IT table, 7 godina sam ovde , regularna IT dozvola , morao sam da polazem kao i svi nasi iako imam i nasu dozvolu ali ok...nema veze. Ne pada mi napamet egzibicije tipa voziti na scg table jer u slucaju da te neko zakuca ne znam kako ces da izvuces stetu (nikako). Pre 2 godine me covek razbije pozadi....vizuelno nista strasno , branik itd ali popravka 2000eura kostala . Naravno osiguranje je platilo kompletnu stetu jer nisam bio kriv. Zamisli istu situaciju ali da sam vozio na scg table? KO bi mi platio 2k eura? haha. Inace znam xx ljudi da voze na scg table a ovde su rezidenti i po 10 godina. Sta da ti kazem , znaju i oni da ne smeju ali eto na rizik , vole ljudi da rizikuju pa to ti je :)

Inace vozim opel corsu '95, 1.4 16v 90ks, crna , sportski sredjena, full oprema (klima, servo, alarm, podizaci,....). Ovakva corsa obican model mozes da nadjes ovo godiste za ispod 1000e, ali u ovakvom stanju tesko za ispod 2k eura(samo felne i gume koje imam na njoj vrede preko 500eura). Mislis da bi mi neko u srbiji dao 2k eura? Tesko, ljudi ocekuju da im se pokloni ovakav auto jer im je skupo da plate 2k + 2k drzavi. Ali zato je tu ona tvoja fiesta klot frket, najbolja za nase ljude koji bi nesto sto jeftinije ;)

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
*.pool8252.interbusiness.it.



+11 Profil

icon Re: Uskoro slobodan uvoz polovnih vozila04.05.2005. u 21:59 - pre 231 meseci
ja znam jednog lika koji 10 godina ne zeli da uzme rezidencu, a sve da bi mogao do vozi kola sa SCG tablicama ! To je za mene loodak, ali opet ima nas raznih...

da, da, sve ima svoju cenu...
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dialup.neobee.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Uskoro slobodan uvoz polovnih vozila04.05.2005. u 23:22 - pre 231 meseci
Citat:
To je tvoje misljenje, ja sam ipak za to da se kupi auto koji je vozen
ovde, znas tacno gde je servisiran (sto moze i da se proveri), dodjes kod
coveka u kucu i ostalo....A to sto ti mislis da nije sve u kilometrima to je
tvoja stvar, ja sigurno znam da nije isto ako je auto presao 80000 i
300000km za 4 godine, samo proracunaj koliko je necija guzica trebala da
sedi u sedistu da bi napravio tu kilometrazu pa ce ti sve biti jasno.

Da, ovde je opste poznato kako se automobili servisiraju. Vlasnik sam legde pod auto i cacka ga. Dok u Italiji covek to ne radi ni sa masinom za ves, jer ga to ne zanima, vec odmah zove servis. Tako i sa kolima. A ako ti je ta guzica neki argument, onda stvaaarno....Ja sam ti vec rekao, ali ti izgleda ne citas. Nije isto 10 000 kilometara na nasim putevima (citaj:rupama) i 10 000 puteva u Jevropi. Ako imas "srece" kod nas ce ti i posle kilometar otpasti tocak. Skoro sam video udes na Ibarskoj magistrali gde se lik zakucao i drugi auto direktno. Nabio mu motor u gepek. Zato sto je lik izbegavao rupu sa strane, i previse pobegao ka sredini puta i roknuo direktno u auto koji mu je dolazio u susret. Mislim sta reci? Na tim automobilima su vrlo verovatno suuuuper amortizeri i kompletna sasija.

Citat:
vec sta je bolje voziti auto sa I tablama ili ga uvesti u Srbiju ? Znaci u Italiji pucas u startu za osiguranje dok u Srbiji dajes malo vise za dazbine uvoza ali ta suma je jednokratno.

Cekaj, ne shvatam ovo bas. A kako ti to mislis da vozis auto sa italijanskim tablama ovde, ako nemas soggiorno?!?

Jedan moj prijatelj je dobio od svog poslodavca (a inace i prijatelja) auto na poklon. Lancia Thema. Kostalo ga je oko 2000 eura samo da ga prevede na sebe i da plati ostale zajebancije. Auto je i dalje sa talijanskim tablama i jos ga u Italiji vozi. Znam jos milion primera jer sam dosta puta bio tamo. Roditelji mi zive tamo. I rodjeni brat. Tako da ne vidim razlog za ovoliko pametovanje ljudi koji kako je ddanijel rekao nisu videli Italiju. Ali kod nas je obicno tako, jer smo mi Nebeski narod i sve znamo.

Citat:
ja znam jednog lika koji 10 godina ne zeli da uzme rezidencu, a sve da bi mogao do vozi kola sa SCG tablicama ! To je za mene loodak, ali opet ima nas raznih...

Bas bih voleo da vidim tog koji ne zeli da uzme rezidencu. Od prosle godine u Italiji vise ne mozes da obnovis radne papire ako nemas rezidencu, tako da ovo bas ne shvatam. Al dobro...
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Mobtel
Subotica

Mobtel
Član broj: 43396
Poruke: 963
*.suonline.net.

ICQ: 279816748


+6 Profil

icon Re: Uskoro slobodan uvoz polovnih vozila05.05.2005. u 14:34 - pre 231 meseci
Citat:
Ko kupuje auto nek vidi automobile i kod nas i u inostranstvu na oglasima pa tek onda donese odluku.

Ako neko misli da je ova mecka dobra
http://www.mobile.de/SIDS7-uJR...&id=11111111164112875&

onda je ne znam sta da kazem.
Evo ja cu reci da je zacenu od 4200eu + dadzbine meni dobra...
recimo da je auto u stanju da upali i da me vozi recimo oko 25000 km godisnje meni se isplati da vozim mecku...sto da ne..jeste da ima pola mil km ali ako je dotle dogurao pa valjda ce jos 25k km pa posle na udaju drugom hahahahaa
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Mobtel
Subotica

Mobtel
Član broj: 43396
Poruke: 963
*.suonline.net.

ICQ: 279816748


+6 Profil

icon Re: Uskoro slobodan uvoz polovnih vozila05.05.2005. u 14:39 - pre 231 meseci
a mozes i drugacije da razmisljas da je mecki mrtvo sve sto moz da crkne pa da je ti opravljas ovde kod pere sa cekicem ali onda si dobio nesto daciju a ne mecku...
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
*.sissa.it.



+11 Profil

icon Re: Uskoro slobodan uvoz polovnih vozila05.05.2005. u 14:41 - pre 231 meseci
OT.: ovaj nece da uzme rezidencu jer radi za jednog Italijana, kao predstavnik za Srbiju i tamte-vamte stajaznam. Meni je to bilo cudno, ali mislim valda ima racunicu. Medjutim kad je rekao da ima zenu i dete i to vec 10 god su u Italiji, meni je sve to bilo neverovatno.

Pri tom jos uvek je u kiriji. Ja pp, da ne mogu dobiti kredit za stan zato sto verovatno zenina primanja nisu dovoljna. Eee, ali zato frajer ne placa Italijanima osigiranje za kola. Inace boravi po osnovu vize multi koju obnavlja bez problema na godinu dana.

Navukodonosore, ja zelim da ovde u Italiji kupim kola, da ih uvezem u Srbiju i posle da ih vozim po Italiji. Capisce ? -:)
 
Odgovor na temu

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Uskoro slobodan uvoz polovnih vozila05.05.2005. u 15:41 - pre 231 meseci
Evo danas citam u novinama , produzen uvoz na kosovo table ....preregistracija na srpske isto .. Jos jedan zaniljiv podatak 90% automobila uvezeno izmedju 90-93g ...
Znaci kola stara 15 godina :( sta je drugo i moglo da se ocekuje .
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359
Via: [es] mailing liste



+2922 Profil

icon Re: Uskoro slobodan uvoz polovnih vozila05.05.2005. u 16:04 - pre 231 meseci
Citat:
Da, ovde je opste poznato kako se automobili servisiraju. Vlasnik
sam legde pod auto i cacka ga. Dok u Italiji covek to ne radi ni sa masinom
za ves, jer ga to ne zanima, vec odmah zove servis.

@Nabukodonosor
Ja ne znam samo odakle samo ovakva iskljucivost i deljenje stvari na
crno/bele, da li ti svoju masinu za ves poravljas sam ili zoves servis...da
li auto popravljas sam ili ides u servis, kreni od sebe...A niko normalan ko
je kupio NOV auto nece da ga popravlja u nekoj tamo garazi, vec ce da ga
odveze u servis, pre svega zbog garancije a drugo zbog komp. dijagnostike
(ima toga i u Srbiji, verovali ili ne) i spec. alata i majstora...automobili
su takvi da ih vise ne moze svako popravljati, pricamo o mladjim kolima a ne
starim 20godina zar ne?
Citat:
Nije isto 10 000 kilometara na nasim putevima (citaj:rupama) i 10
000 puteva u Jevropi. Ako imas "srece" kod nas ce ti i posle kilometar
otpasti tocak.

@Nabukodonosor
Mozda tvoja i moja matematika nisu iste, ali mene su ucili da je 10000
uvek 10000 pa gde god ga vozio, a veruj mi da i amortizeri imaju svoj vek
trajanja (a to niko ne pominje), pa vozio ti po ma kojim putevima po evropi,
to je obican potrosni deo (puput paknova, ili auspuha-ne traje duze)
predvidjen za zamenu na max. 100000km, a nije ni preskup poput recimo
katalizatora...to su jednostavno srpske zablude.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
*.sissa.it.



+11 Profil

icon Re: Uskoro slobodan uvoz polovnih vozila05.05.2005. u 16:43 - pre 231 meseci
pa bakara, nisam bas siguran za ovo sa amortizerima. Stoji da to nije skupo za zamenu, moze se i dopuniti, ali zavisi itekako zavisi kako je vozeno tih 10,000 km.

Ja kad udjem u auto koji se vozio po vuko*****ama odmah osetim. Sve u njemu krcka, ma i krov ! I nije to smo stvar amortizera. Trap, optika, vesanje sve je tu razdeseno.
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Uskoro slobodan uvoz polovnih vozila05.05.2005. u 16:44 - pre 231 meseci
@bakara
covek ocigledno misli na novog Yuga.

Nabuko,dobar si lik,i necu da se svadjam sa tobom,ali zar po tebi nije van pameti neko ko je dao 2000-te godine 40000 dm za Peugeot 406,da ga (ako se uopste pokvari do danas) sam popravlja i odrazava kod komsije Zike koji odrzava sve automobile sa +10godina starosti u kraju.Naravno da nije realno.

Kod nas se zna ko je nekad,a to nekad mislim izmedju 1993-2000 imao novca za nova kola(bilo kakva sem zastave),takvi ljudi sigurno nisu cackali sami oko auta i vozili ga po rupcagama ili ga odrzavali kod Zike u MML.

Po meni ako neko uzima veci auto(bolji) od prvog vlasnika naseg coveka kod nas,nema sta da se sekira.(naravno ako je auto full legalan)
 
Odgovor na temu

Downforce
Milan Milic
Beograd

Član broj: 56650
Poruke: 260
*.InfoSky.Net.

Sajt: www.mulsannescorner.com


Profil

icon Re: Usvozilakoro slobodan uvoz polovnih 05.05.2005. u 17:04 - pre 231 meseci
Pa normalno da su dozvolili(EU).Mi smo divan otpad za sva ta "malo istrosena" kola.
Oni ce da kupuju najnovije modele,a nama ce da salju djubre.Dinkic ce da bude srecan jer je popularan,a narod jer ne mora da ide peske...Zemlja ludaka.
P.S.Ali shvatite da je to jedan od USLOVA EU ZA PRIDRUZIVANJE i bla,bla,bla...
Pametan covek uci i zaboravlja,inteligentan se podseca,a glup sve zna.

Covek koji se razume u sale jedini moze da shvati ideale.
 
Odgovor na temu

pitchwayz

Član broj: 48972
Poruke: 28
*.dial.InfoSky.Net.



Profil

icon Re: Uskoro slobodan uvoz polovnih vozila05.05.2005. u 18:49 - pre 231 meseci
Citat:
Milos niks: Evo danas citam u novinama , produzen uvoz na kosovo table ....preregistracija na srpske isto ...


A do kada su to produzili, tj. koliko jos traje?
 
Odgovor na temu

darko
beograd

Član broj: 903
Poruke: 215
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Uskoro slobodan uvoz polovnih vozila05.05.2005. u 18:56 - pre 231 meseci
Niko nama ne salje nikakvo djubre vec to djubre(nije sve ali dobar deo jeste)uzimamo sami i niko nas na to ne prisiljava. Uslov EU je liberalno trziste, a to sto jedan svaba moze sebi da priusti nov auto a srbin ne(bar ne takav)je totalno druga stvar...
www.cannonballforums.se

CannonBall Community - Cars, Clubs & Tuners
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.vdial.verat.net.



+165 Profil

icon Re: Uskoro slobodan uvoz polovnih vozila06.05.2005. u 00:23 - pre 231 meseci
Citat:
Pa normalno da su dozvolili(EU).Mi smo divan otpad za sva ta "malo istrosena" kola.
Oni ce da kupuju najnovije modele,a nama ce da salju djubre.Dinkic ce da bude srecan jer je popularan,a narod jer ne mora da ide peske...Zemlja ludaka.
P.S.Ali shvatite da je to jedan od USLOVA EU ZA PRIDRUZIVANJE i bla,bla,bla...


Citat:
Uslov EU je liberalno trziste, a to sto jedan svaba moze sebi da priusti nov auto a srbin ne(bar ne takav)je totalno druga stvar...


........JAOOO JADNI MI SRBI.........


 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dialup.neobee.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Uskoro slobodan uvoz polovnih vozila06.05.2005. u 00:56 - pre 231 meseci
Citat:
Navukodonosore, ja zelim da ovde u Italiji kupim kola, da ih uvezem u Srbiju i posle da ih vozim po Italiji. Capisce ? -:)

aha, to je OK. Pogresno sam te razumeo.

Citat:
Mozda tvoja i moja matematika nisu iste, ali mene su ucili da je 10000
uvek 10000 pa gde god ga vozio

Pa naravno da nije isto. Onda ajde uopste da ne popravljamo puteve ako uopste ne skode kolima. Mozda im i prijaju takvi putevi. Nisam o tome razmisljao.

Citat:
zar po tebi nije van pameti neko ko je dao 2000-te godine 40000 dm za Peugeot 406,da ga (ako se uopste pokvari do danas) sam popravlja i odrazava kod komsije Zike koji odrzava sve automobile sa +10godina starosti u kraju.Naravno da nije realno.

Pa naravno da nije realno, ali je tako. Evo npr. kod nas u Kraljevu ne postoji ovlasceni Peugeot servis i verujem da je tako u vecini gradova Srbije. Mislim cak da ne postoji ovlasceni servis za 99% stranih automobila. I jel mislis da ce prosecan srbin da ide za BG svaki put kada treba da zameni ulje ili da promeni neki deo ili nesto slicno?! Ma da...tada ce da ode kod tog komsija Zike i da to zavrsi na brzinu. E to ti je realnost. Mozda vi Beogradjani imate uslova za tako nesto jer vam je ovlasceni servis na kilometar od kuce, ali u ostatku Srbije nije bas tako. Dok na zapadu ima servisera gde god se okrenes, a uz to takav su narod da niko ne zeli (ne ume?) da radi ono za sta nije placen. Video sam milion puta u stvarnosti primere ovoga.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

darko
beograd

Član broj: 903
Poruke: 215
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Uskoro slobodan uvoz polovnih vozila06.05.2005. u 08:58 - pre 231 meseci
Pa sad nisam bas nesto siguran da i u garanciji nece ici za Beograd...
www.cannonballforums.se

CannonBall Community - Cars, Clubs & Tuners
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.vdial.verat.net.



+165 Profil

icon Re: Uskoro slobodan uvoz polovnih vozila06.05.2005. u 10:26 - pre 231 meseci
@Nabukodonosor

Citiraću sam sebe....iz predhodnih postova....

Citat:
1.U gradu u kom ja živim prva destinacija za servis auta isključivo novih tipova vozila
-Audi
-VW
-Mercedes
-Opel
..je Šabac..koji je 55km udaljen..što znači da bar 100km moraš preći po rupama!!!(što ljudima koji voze pomenute tipove auta smanjuje mogućnost redovnog servisa ili ti redovne kontrole auta...obaveze,gorivo,udaljenost...itd.)
2.Delove obično nabavljaš iz Beograda (nekad ih i nema) jer kod nas ima ali za Yugo,Zastavu,Ladu,Golfiće...a ako voziš neki novi auto moraš se dobro pomučiti da bi nabavio deo...i to ne deo tipa Amortizer,Pumpa,Menjač...već Svećice,Madžetne,Kaiševi...koji nekada i neodgovaraju pomenutom tipu vozila za koji nabavljaš deo(a kao jesu)(a u stvari Bugari,Turci..i dr.Proizvođači)
3.Gore navedene puteve neću ni da komentarišem.Nezna se da li su gori zimi ili leti...pogotovo su dobri zimi kada se stvore ulegnuća na potevima pa ti bude super kako za Amorizere tako i za bubrege...(zaboravih i So koja je pravo osveženje posle dugo-toplog-leta)
4. Auto-Meh. radnje na koju svaku jednu dođe 4 divljaka sa glavnim priborom čekićem i pajserom...a nađe se i koji ključ u slučaju da ga "Ti" imaš..

Ovo je samo nekoliko demantia(kasno je ali bi mogao do sutra) na tvoje tvrdnje da kod Nemaca nije sve tako blistavo...pitam se šta je kod nas blistavo...i da li imaju oni takve prepreke(neke gore pomenute) da im budu auti očuvani nego naši...pa makar su im dobri putevi(zimi-leti) ako ništa drugo!!!


Blic je pre nekoliko dana pisao baš o ovome...
-Priča "jednog Taxi-ste" koji kaže da odlazak do pomenutog grada(Šabac) 2-3 puta nedeljno,mesečno..itd. staje menjanje Amortizera,Spona,Madžetni,Balansiranja itd.
-Na svaki servis (legalan-prijavljen) dolazi 4 divljaka(možete zamisliti kakva)....
-pa tako da nežive baš svi u Beogradu i nije Beograd cela Srbija...
-Kod nas Budžet za sanaciju puteva od prošlogodišnjih 10mil. dinara spao je na ovogodišnjih 2mil din. tako da se sanira samo ono što je u gradu(najgore).

 
Odgovor na temu

darko
beograd

Član broj: 903
Poruke: 215
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Uskoro slobodan uvoz polovnih vozila06.05.2005. u 10:38 - pre 231 meseci
Opet kazem da mi je da vidim jednog coveka koji je kupio nov auto i zivi ne znam gde, da nece da ga tera na redovan servis u garantnom roku(u suprotnom naravno gubi garanciju).
www.cannonballforums.se

CannonBall Community - Cars, Clubs & Tuners
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dialup.neobee.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Uskoro slobodan uvoz polovnih vozila06.05.2005. u 11:46 - pre 231 meseci
@deki77
O tome ti pricam. Ali to njima ne ulazi u glavu izgleda.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Uskoro slobodan uvoz polovnih vozila06.05.2005. u 12:34 - pre 231 meseci
@Nabuko
Ima ovlascenih servisa svugde.Nemora covek iz Kraljeva da ide u Beograd,oticice u Nis,nemora covek iz Pozege da ode u Beograd-oticice u Cacak i da ne nabrajam vise.
Naravno to mislim na vecinu popularnih brendova made in Italy,Germany,France,Japan nije za ocekivati da u Cacku imas ovlasceni servis za Infinity,kako bi srecni kupac mogao da odrzava svoj FX45 koji je uvezao iz USA,ali takav servis nema ni u Beogradu.Mada sumnjam da neko FX45 i slicna USA vozila odrzava kod komsije Zike/Mike/Pere.
Ima dobrih servisa koji nisu ovlasceni u svakom slucaju.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Uskoro slobodan uvoz polovnih vozila

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 124270 | Odgovora: 360 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.