Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

TrioTec DXM-1000

[es] :: Multimedijalni uređaji :: TrioTec DXM-1000

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 37079 | Odgovora: 115 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

siggy
Stefanovic Milos
Beograd

Član broj: 43869
Poruke: 1
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon TrioTec DXM-100010.04.2005. u 19:22 - pre 231 meseci
Jel' zna neko nesto o TrioTec divx player-u? U poslednjih par SK-a se pojavljuje reklama za taj player ali na netu nema nikakve informacije!?
Navodno cita sve formate i sve titlove!!!
Ako neko zna bar koji cip ima neka javi!
 
Odgovor na temu

StAnO1E
Beograd

Član broj: 6761
Poruke: 156
*.neobee.net.



+10 Profil

icon Re: TrioTec DXM-100015.04.2005. u 15:04 - pre 231 meseci
Cip je ESS Vibrato II (ES6698F), a sam player je, po mojoj proceni, u rangu SkyVision-a.

-osnovne karakteristike:

Karaoke podrška - Podrška za dva mikrofona, sa kontrolom jačine zvuka i ehoa, bilo iz menija, bilo preko tastera na uređaju.

Svi mogući video izlazi - Pored standardnih izlaza, kao što je kompozitni (za TV), S-Video, Komponentni RGB (činč kablovi za svaki kanal), tu su i euro SCART i VGA izlaz. Naravno podržani su i interlaced i progressive modovi.

Svi mogući zvučni izlazi - Pored klasičnog 5.1 izlaza, tu je i stereo izlaz, koaksijalni optički izlaz, činč digitalni izlaz.

Potpuna DivX/Xvid/MPEG4 podrška - Već ubačeni najnoviji kodeci za DivX (3.XX, 4.XX, 5.XX), Xvid (1.XX), Standardni MPEG4, Potpuna podrška za titlove (.SUB, .SRT, .TXT). Integrisan veliki font za prikaz, sa podrškom za srpska slova.

Potpuna podrška za audio formate - CD, MP3, WMA, AC-3, Dolby Digital, DTS, bez ograničenja bitrate-a.

Transparentni meniji na srpskom jeziku - sve komande podržane i na srpskom jeziku.

Isporuka svih potrebnih kablova uz plejer - Pored standardnog kompozitnog kabla za tv i zvučnike, ide i euro SCART kabl, daljinski komander, baterije za daljinski komander.

MSZ-SF42VE + ASYB09LDC + ASHG07LECA Greju i hlade potkrovlje kuce 100m2 + TA pec 4.5 KW ( ne ukljucuje se al ako zatreba tu je )
Demit fasada 5cm stiropor.
Unutra gips karton, 2cm stiropor izmedju zida i ploca.
Pod krovom vuna 10 cm,
U prizemlju stan koji se greje na 22-23 C.
Ispod jednog dela potkrovlja garaza od 22m2 koja se ne greje.
 
Odgovor na temu

cyclotron
Bgd

Član broj: 56506
Poruke: 3
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: TrioTec DXM-100024.04.2005. u 21:54 - pre 231 meseci


SkyVision ne dozvoljava da biras titl ako ih je vise na disku i ne moze da cita wma fajlove. Na Trioteku raznih izlaza ima daleko vise sto znaci da ga mozes spojiti na razlicite vrste periferija.
 
Odgovor na temu

Ica011
Ivan MIlenkovic
Beograd

Član broj: 57491
Poruke: 10
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: TrioTec DXM-100006.05.2005. u 08:40 - pre 230 meseci
Evo ovo su podaci vezano za novi firmware:

Stigao je novi firmware za DXM-1000 - sada je definitivno najbolji DVD/DivX plejer

Ispravke & Dodaci:

- Subtitlovi u DivX/Xvid su sada beli, idealne velicine i oblika, sa crnim outline-om, apsolutno citljivi na svakoj pozadini.
- Dolazi sa najnovijim verzijama DivX i Xvid Codeca - Xvid 1.03 i noviji sada rade savrseno.
- DivX/Xvid fajlovi sa vise SOUND jezika rade (na LANGUAGE odaberete zeljeni jezik) - BiDivX fajlovi.
- Podrzane prakticno sve varijacije .SUB i .SRT subtitle formata, posto ih ima vise.
- .TXT subtitlovi rade sada bez problema - kompletna podrska
- .SMI visejezicki subtitlovi podrzani, vise formata (na SUBTITLE za vreme filma birate jezik titla ako ih ima vise)
- .SSA subtitlovi podrzani
- .WMA muzicki fajlovi i .WMV video fajlovi sada rade, tj. kompletna podrska za Microsoft Video Audio formate, zakljucno sa verzijom 8.
- Titl za DivX/Xvid se ucitava na SUBTITLE, ne na ANGLE kao ranije (ispravljeno)
- Vise nije ekranski meni nacin pustanja fajlova na disku (single, folder, disc, itd.), vec je sve to na REPEAT tasteru, a biranje nacina pustanja na RAN tasteru.

 
Odgovor na temu

StAnO1E
Beograd

Član broj: 6761
Poruke: 156
*.neobee.net.



+10 Profil

icon Re: TrioTec DXM-100007.05.2005. u 13:58 - pre 230 meseci
A gde moze da skine navedeni firmware?
MSZ-SF42VE + ASYB09LDC + ASHG07LECA Greju i hlade potkrovlje kuce 100m2 + TA pec 4.5 KW ( ne ukljucuje se al ako zatreba tu je )
Demit fasada 5cm stiropor.
Unutra gips karton, 2cm stiropor izmedju zida i ploca.
Pod krovom vuna 10 cm,
U prizemlju stan koji se greje na 22-23 C.
Ispod jednog dela potkrovlja garaza od 22m2 koja se ne greje.
 
Odgovor na temu

LowRadiation
Bgd

Član broj: 60181
Poruke: 54
*.yubc.net.



Profil

icon Re: TrioTec DXM-100002.06.2005. u 16:48 - pre 229 meseci
Veoma sam zadovoljan. Odneo sam svoj DVD sa sest divixa i isprobao ga, pustio ih je sve. Prethodno sam probao Xoro i Skyvision: prvi nije citao tri od sest, drugi nije procitao jedan.

Jedino mi nije jasno da li Triotec cita divx-e sa Nero kodekom, nisam imao takav divx. Da li je iko probao? Da li neko na forumu uopste koristi Nero kodek i zasto je on vazan?
 
Odgovor na temu

Neo85

Član broj: 48361
Poruke: 116
*.yubc.net.



Profil

icon Re: TrioTec DXM-100004.06.2005. u 21:26 - pre 229 meseci
Ja sam ga danas kupio i sve mi je otvarao ali nijedan prevod nece. Tamo gde mi je titl stoji znak pitanja sto znaci kao da ne prepoznaje fajl. Jel neko zna o cemu se radi?
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.rcub.bg.ac.yu.



+90 Profil

icon Re: TrioTec DXM-100009.06.2005. u 08:01 - pre 229 meseci
Malo nepravedno zapostavljena tema. Ajmo vlasnici, ostala zapazanja?
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: TrioTec DXM-100009.06.2005. u 19:59 - pre 229 meseci
Evo, baš danas sam kupio taj uređaj, ali sam nešto duže upoznat sa njim.Naime, pre kupovine sam malo kod prijatelja i poznanika testirao više DVD playera, pa među njima i pomenuti, kako bih video šta mi najviše odgovara i moram priznati da se uređaj o kome pričamo najbolje pokazao, i jednostavno u tom cenovnom rangu, nema mu ravnog.Čak je bolji i od mnogih skupljih modela drugih proizvođača.Evo šta sam prilikom testiranja zapazio.Dakle, prvo, ima zaista sve moguće VIDEO i AUDIO izlaze (neko je već nabrojao gore, pa da ne ponavljam), u pakovanju se dobijaju najneophodniji potrebni kablovi (što sa većinom drugih nije slučaj, pa moraš posebno da ih dokupljuješ).Što se tiče reprodukcije DVD-a, nemam nikakvih zamerki, ne "štuca", prelaženje iz kadra u kadar je brzo i ne koči, ne pravi nikakve probleme kada se koristi slow-motion ili zoom (kod nekih playera sam primetio da hoće da zastanu recimo)...Što se tiče DIVX-a, mogu reći da nije odbio da pusti nijedan (provereno na uzorku od 10 komada kompresovanih sa 3 različita kodeka).MP3 isto tako pušta odlično i podržava "skakanje" na bilo koju pesmu (a ne kao kod nekih, samo jedna napred ili jedna nazad).Audio diskove takođe pušta standardno dobro, ali to je nebitna stavka, pošto nisam primetio ni da su ostali pravili probleme, tako da se to ne može uzeti kao nekakva prednost, ali sve ostalo je za svaku pohvalu.To je sve što mogu reći za sada, a pravo testiranje njegovih mogućnosti tek sledi, pošto nisam kod prijatelja mogao baš da radim sa njim šta hoću :), tako da ću za par dana imati više informacija iz ličnog iskustva.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

cyclotron
Bgd

Član broj: 56506
Poruke: 3
*.yubc.net.



Profil

icon Re: TrioTec DXM-100009.06.2005. u 23:42 - pre 229 meseci
Citat:
Neo85: Ja sam ga danas kupio i sve mi je otvarao ali nijedan prevod nece. Tamo gde mi je titl stoji znak pitanja sto znaci kao da ne prepoznaje fajl. Jel neko zna o cemu se radi?


Za DivX-e: preko daljinskog PRVO stanes na fajl sa titlom (Triotec DXM-1000 za razliku od ostalih dozvoljava da biras titl ako ih na disku ima vise), i kada stanes na zeljeni titl-fajl koji ima ikonicu 'znak pitanja' (prihvata SRT, SUB, TXT, SMI, SSA format), na daljinskom pritisnes dugme 'Subtitle'.

Posle toga se preko daljinskog strelicama parkiras na video-fajl i pritisnes 'enter'. I film ce se startovati sa titlom koji si odabrao.
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.139.17.bitsyu.net.



+90 Profil

icon Re: TrioTec DXM-100012.06.2005. u 09:01 - pre 229 meseci
Kupio sam uredjaj prekjuce i sve je ok. Sve fercera, a od ovih problema koji su nabrojani po raznim thread-ovima o drugim plejerima-ni traga. Sve je do sada pustio, dvd, divx, mp3 i wma (od onih koje sam probao, po 2-3 diska od svake sorte). Jos ga nisam skroz provalio, u uputstvu nisu nabrojane sve mogucnosti, pa treba malo vremena...ali cini mi se da random opcija za mp3 vazi samo za pesme u jednom folderu. Moguce da je greska u softveru i da ce novi firmver to da ispravi. Naime, u play mode-u ima izmedju ostalog dve opcije: "random" i "random on"(!?!). Koju god da odaberem, on cepa "random" po jednom folderu. Ali kakvi su ostali plejeri dolazili sa orig. firmverom, ovaj je zakon.

Moze da se desi da imate problem kod prvog ukljucenja uredjaja. Ispao sam pavijan zovuci prodavca, prijavivsi mu da imam ton sa pustenog diska, ali ne i sliku. Cak ni onu za setup. Ni preko video out ni preko scart-a. Ispalo je da ima fazon kod inicijalizacije, tj. mora da se pritisne crveno dugme na TrioTec daljinskom, na kojem pise "video" da bi on mogao da provali na koji video izlaz je nakacen, jer je po default-u, pretpostavljam, na s-video.

Za sada ne vidim kako da na displeju podesim da vidim info o pesmi, ali izgleda mrka kapa, vidi se samo na tv i to koliko vidim do 11 karaktera.
Na displeju ide samo broj pesme i vreme koje je ostalo/proteklo. Minus. Kada je uredjaj na stand by displej crn, bez sata. Jos jedan minus. Doduse ne znam kako je kod drugih plejera.

Titlovi na DivX su beli ali dovoljno veliki, odlicno vidljivi a ovako na brzaka nisam primetio da li imaju veoma bledu transparentnu traku, ali kazem i ako nemaju, citko je i ok. U radnji je izlozeni primerak imao zute titlove, znaci verovatno je sa novim firmverom. Mogli su bas da se potrude pa da ga ubace u sve primerke, pogotovo sto za sada na netu nema istog da se nadje.

Slika je i pri DivX reprodukciji odlicna, ni malo ne zaostaje za slikom sa PC-a. Zvuk odlican, slusam preko muz. linije jer 5.1 nisam jos pazario, pa tu stavku ne mogu da komentarisem, ali vidim u meniju opciju da stereo pusta na svih 6 zvucnika. Eto i velikog plusa.

Nije ni tako ruzan kao na slici , a jos jedan plus za kvalitetnu izradu u vidu metalnog kucista.

Sve u svemu za 6.5 k para - odlicno. Nadam se da sam nekome pomogao u dilemi oko izbora plejera. Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 12.06.2005. u 12:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Neo85

Član broj: 48361
Poruke: 116
*.yubc.net.



Profil

icon Re: TrioTec DXM-100012.06.2005. u 10:27 - pre 229 meseci
Ja sam ga skoro kupio i dosta su pozitivna iskustva ali cu pomenuti i nesto sa druge strane.

Desavalo mi se da mi se u toku filma pojave jedna ili dve bele tackice u dnu ekrana i to bez pravila kada ce se pojaviti. Ali ajde da to eliminisemo, moguce da je to zbog nekih losih diskova.
A stvar koja me posebno nervira je ono njegovo tiho (ali ipak cujno) pucketanje u toku filma (valjda zbog citanja diska) koje mi posebno smeta kada nocu gledam film sa dosta smanjenim zvukom.

I veliki minus mu je sto nema sat.
 
Odgovor na temu

Memotex
Beograd

Član broj: 57530
Poruke: 96
*.ppp-bg.sezampro.yu.



Profil

icon Re: TrioTec DXM-100012.06.2005. u 20:11 - pre 229 meseci
da li cita Q-pel i Gmc varijantu Xvida?
 
Odgovor na temu

vlada01us

Član broj: 2291
Poruke: 393
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: TrioTec DXM-100014.06.2005. u 20:20 - pre 229 meseci
Posle hvale koju ste izrekli, danas sam uzeo ovaj dvd. Dajte, molim vas recite kako da sklonim onaj timer sa ekrana. Nemam pojma kako. I jos nesto, meni su slova zuta, da li to znaci da je stari sw, jer kazete da su u novom bela? Ako je stari, recite gde moze da se skine novi, i kako da se ubaci. Hvala.
pozdrav
 
Odgovor na temu

DraskoSix
Draško Sikimić
Ljubinje

Član broj: 49050
Poruke: 20
*.teol.net.



Profil

icon Re: TrioTec DXM-100014.06.2005. u 23:36 - pre 229 meseci
Hajde MOLIM da neko postavi neki sreenshoot da pogledamo kako izgleda taj player i kako izgledaju titlovi i ostalo.
Hvala.
Još uvek dišem jer je Bog tako reko!
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.146.17.bitsyu.net.



+90 Profil

icon Re: TrioTec DXM-100015.06.2005. u 07:17 - pre 229 meseci
Citat:
vlada01us: Posle hvale koju ste izrekli, danas sam uzeo ovaj dvd. Dajte, molim vas recite kako da sklonim onaj timer sa ekrana. Nemam pojma kako. I jos nesto, meni su slova zuta, da li to znaci da je stari sw, jer kazete da su u novom bela? Ako je stari, recite gde moze da se skine novi, i kako da se ubaci. Hvala.
pozdrav


Pise ti u uputstvu. Prvi pritisak na "osd" na daljincu pokazuje koliko je vremena proslo, drugi koliko je preostalo i kod treceg pritiska ce ti pisati da je tajmer iskljucen. Sacekas 3 sec. i nestaje sa ekrana.
Sto se titlova tice, rekoh da su na probnom primerku u radnji bili zuti, a posle kod kuce vidim da su beli. Mislim da je ipak novi softver sa belim titlovima, ali je najbolje da zovnes servis, broj imas u garanciji.

Citat:
Neo85: Ja sam ga skoro kupio i dosta su pozitivna iskustva ali cu pomenuti i nesto sa druge strane.

Desavalo mi se da mi se u toku filma pojave jedna ili dve bele tackice u dnu ekrana i to bez pravila kada ce se pojaviti. Ali ajde da to eliminisemo, moguce da je to zbog nekih losih diskova.
A stvar koja me posebno nervira je ono njegovo tiho (ali ipak cujno) pucketanje u toku filma (valjda zbog citanja diska) koje mi posebno smeta kada nocu gledam film sa dosta smanjenim zvukom.

I veliki minus mu je sto nema sat.


Desilo mi se to samo sa jednim diskom. U pitanju je izakani SmartBuy RW, na koji sam namerno zbog testa narezao krsevito napravljen DivX (snimljen sa satelita pa obradjivan zvuk u virtual dub-u zbog kasnjenja itd). Komp to nije hteo ni da pusti, ali Triotec jeste ali sa bagovima koje si naveo. Bele tackice i povremeno "cs" iz zvucnika. Znaci proveri diskove koje pustas, ako su ok, reklamiraj ga servisu, jer kod normalnih diskova se ne cuje nikakvo pucketanje. Bar kod mene.

PS
Evo sada videh na drugom forumu da su zuti titlovi sigurno karakteristika starog firmwera, znaci pravac servis na upgrade.
 
Odgovor na temu

vlada01us

Član broj: 2291
Poruke: 393
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: TrioTec DXM-100015.06.2005. u 09:26 - pre 229 meseci
@bobiska hvala, sklonio sam tajmer. Malo cu biti dosadan jer mi je ovo prvi dvd, kad pustim mp3 svi zvucnici rade, ali kad pustim film, rade samo dva. Da li je to do filma ili treba neko posebno podesavanje na plejeru? Probao sam i onaj test na plejeru, i svi zvucnici rade. Dalje, nemam zvuk na tv-u. Samo na ovim 5-1 zvucnicima. Spojio sam sa tv-om preko scarta. Probao sam i sa onim kablovima, u tv - video i audio in, i opet nema zvuka. Ima slike. A, za firmware cu se obratiti servisu. Hvala.
 
Odgovor na temu

Neo85

Član broj: 48361
Poruke: 116
*.yubc.net.



Profil

icon Re: TrioTec DXM-100015.06.2005. u 17:02 - pre 229 meseci
Ja sam mislio na pucketanje koje pravi sam player u toku filma tokom citanja diska.
Ne cuje se iz zvucnika nego iz samog uredjaja, valjda je to normalno ali prokomentarisite vi koji imate player kako je kod vas.
 
Odgovor na temu

Aleksacar
Jagodina

Član broj: 17554
Poruke: 135
*.netpro.co.yu.



+3 Profil

icon Re: TrioTec DXM-100015.06.2005. u 17:46 - pre 229 meseci
Jel probao neko filmove sa QPEL i GMC? Pitanje je vec postavljeno, ali niko nije odgovorio. Kako se snalazi sa vise Divx-ova na jednom DVDu? Danas sam u Kragujevcu otisao do distributera Triotec plejera. Prvo prodavac nije znao 5 minuta da mi kaze koliko plejer kosta. Na svako moje pitanje gledao me je belo. Plejer nije ni izvadjen iz kutije, a kamoli da je prikacen na tv da covek moze da vidi kako to sve izgleda. Ostao sam kratkih rukava da osmotrim plejer, tako da moram da vam verujem sve sto kazete u vezi njega.
 
Odgovor na temu

Neo85

Član broj: 48361
Poruke: 116
*.yubc.net.



Profil

icon Re: TrioTec DXM-100015.06.2005. u 18:36 - pre 229 meseci
Cita sve divx filmove na jednom dvd i sam otvaras titl koji hoces, titlovi su savrseno vidljivi, tako da sto se toga tice nema problema
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: TrioTec DXM-1000

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 37079 | Odgovora: 115 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.