Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

TrioTec DXM-1000

[es] :: Multimedijalni uređaji :: TrioTec DXM-1000

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 37123 | Odgovora: 115 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ica011
Ivan MIlenkovic
Beograd

Član broj: 57491
Poruke: 10
*.yubc.net.



Profil

icon Re: TrioTec DXM-100011.11.2005. u 11:48 - pre 224 meseci
Novi FW donosi Nero Digital podršku i obnovljenu bazu svih ostalih kodeka.

Za besplatno flešovanje se možete javiti u servis, telefon je upisan na garantnom listu (011/3087-599).

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

kostelli
Dalibor Kostic
Vranje

Član broj: 27029
Poruke: 88
*.71.eunet.yu.



Profil

icon Re: TrioTec DXM-100011.11.2005. u 12:24 - pre 224 meseci
Ponavljam se ali nema veze. Kad bi bili ljubazni da stavite taj novi FW negde na upload zajedno sa uputstvom za flesovanje, mi kojima je Bgd. daleko bili bi vam veoma zahvalni.
 
Odgovor na temu

beerboy

Član broj: 67624
Poruke: 6
212.62.39.*



Profil

icon Re: TrioTec DXM-100014.11.2005. u 13:13 - pre 224 meseci
sto se tice nero digitala tu nas niste bas mnogo obradovali ako nije
poradjeno na nedostatcima na koje vam je detaljno ukazano na ovom forumu da
ne ponavljam,jer zaista ono sto je ovde upisano i sto je trazeno da se
popravi ako je moguce je sustina nedostataka ovog plejera.sto se tice
update-a ne vidim kako jedan Philips moze da da svoj FW na sajt(i ne samo
on) i da se to radi kuci a kod vas mora u servisu. ne verujem da se
postupak bogzna razlikuje jedino ako je vas FW nesto specijalno
 
Odgovor na temu

Ica011
Ivan MIlenkovic
Beograd

Član broj: 57491
Poruke: 10
*.yubc.net.



Profil

icon Re: TrioTec DXM-100008.12.2005. u 12:51 - pre 223 meseci
U međuvremenu je stigao još noviji fw, sa podrškom za duža imena fajlova.
Možete doneti uređaj u servis na flashovanje, ili fw skinuti sa sledeće adrese:

http://www.m-sys.co.yu/test/TRIO_LFN.ZIP

Obavezno pročitajte uputstvo.

Citat:
beerboy: sto se tice nero digitala tu nas niste bas mnogo obradovali ako nije
poradjeno na nedostatcima na koje vam je detaljno ukazano na ovom forumu da
ne ponavljam,jer zaista ono sto je ovde upisano i sto je trazeno da se
popravi ako je moguce je sustina nedostataka ovog plejera.sto se tice
update-a ne vidim kako jedan Philips moze da da svoj FW na sajt(i ne samo
on) i da se to radi kuci a kod vas mora u servisu. ne verujem da se
postupak bogzna razlikuje jedino ako je vas FW nesto specijalno


Pošto niko iz servisa ne posećuje regularno ovaj forum otud i nedostatak odgovora. Recite koji su problemi/pitanja pa ćemo rešavati. Poz.


 
Odgovor na temu

vlada01us

Član broj: 2291
Poruke: 393
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: TrioTec DXM-100009.12.2005. u 21:29 - pre 223 meseci
Kada sam kupovao ovaj uredjaj, receno mi je da samo kod njih ubacujem fw, u suprotnom garancija nece vaziti. Da li ovo sto si postavio link, znaci da garancija vazi, iako sam ubacim fw?
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: TrioTec DXM-100010.12.2005. u 00:10 - pre 223 meseci
Pozdrav,

da ne bi bilo zabune, svako ubacivanje FW-a je ipak na odredjeni nacin na vlastitu odgovornost jer tada zaista zavisi od volje servisera hoce li mu "prevideti" ovu sitnicu ako, ne daj Boze, dodje do necega. Mozda je uvek najbolje imati spremnu i osnovnu verziju pa ako krenu kakvi problemi a tehnicki bude izvodljivo, pre odnosenja u servis pozeljno bi bilo ubaciti baznu verziju koja je i stigla uz uredjaj.
 
Odgovor na temu

kostelli
Dalibor Kostic
Vranje

Član broj: 27029
Poruke: 88
*.133.eunet.yu.



Profil

icon Re: TrioTec DXM-100011.12.2005. u 00:11 - pre 223 meseci
OK. Sada moj TrioTec cita Nero kodek (posle fleshovanja), i zadovoljan sam time, ali su sada prevodi u divx filmovima bez nasih slova (umesto njih ubacuje cirilicu) a i cini mi se da su manji nego ranije. Nisam probao sa DVD filmom mada tamo ne bi trebalo da pravi problema.
 
Odgovor na temu

neo geo

Član broj: 63444
Poruke: 26
*.etf.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: TrioTec DXM-100011.12.2005. u 11:53 - pre 223 meseci
I meni se cini da su sada titlovi manje nego ranije, a to svakako nije trebalo da se radi..

I jos je lose sto po ubacivanju diska player sam uleti u prvi folder sa mp3 muzikom i pusti prvu pesmu ....

Prevode nisam primetio da lose prikazuje sto se tice nasih slova, provericu...
 
Odgovor na temu

radisasvr

Član broj: 75805
Poruke: 228
*.tippnet.co.yu.



+3 Profil

icon Re: TrioTec DXM-100012.12.2005. u 09:36 - pre 223 meseci
Kod TrioTec-a sam naisao na sledece probleme sa novim fw:
1.Nije hteo da ucita DVD disk sa 6 divx-a na kome su cetiri filma bila u posebnim folderima a dva filma (jedan domaci-bez titla,jedan sa titlom) su bili van bilo kakvog foldera.
2. Wmv fajlove nije hteo da pusti .
3. Slova u titlovima su sitnija nego ranije tako da se sa daljine od oko 4m veoma tesko cita(napominjem da imam odlican vid).
4.NERO DIGITAL fajlovi rade dobro ali samo oni koji su kompresovani kao standard (stereo I bez drugih promena setovanja) dok npr.ako se izabere profil “max definition” ili “cinema” (bilo kao stereo ili sa 5.1 zvukom) plejer stuca,zvuk secka a pokreti su usporeni.
5.Nije hteo da mi pusti ni MPEG2 fajlove (snimljeni sa SkyStar2 karticom I direktno narezani na disk bez bilo kakve konverzije) mada su isti ti fajlovi na Stylandiji radili savrseno.(Zvuk ide ali nema slike)
6. Takodje napominjem da Stylandija (koju imam od juna meseca I koja ima MTK cip) titlove prikazuje mnogo bolje od TT I jedini nedostaci su joj sto ne podrzava ND I ne moze se ucitati titl ako nije u istom folderu sa filmom-naziv titla moze biti bilo koji.

Da rezimiram.Glavni nedostaci novog fw po meni su:
1. Sitan titl – mora biti povecan bar za jedno 20-30 % ili da bude velicina kao ranije
2. Lose citanje ND (sem profila “standard”)
3. Nikako mi se ne svidja sto plejer sam uleti u prvi folder I pusti prvi fajl(pretpostavljam da zbog toga imam problem opisan u tacki 1).
4. Wmv fajlove NE CITA iako u servisu kazu da cita (tako je barem kod mene) kao I MPEG2 fajlove (SkyStar2).


Sve ovo (sem Nero Digital-a) Stylandia mi odradjuje fenomenalno a glavni razlog zbog kofa sam kupio TT je taj sto je nahvaljen da cita I wmv I NERO I sto su mu titlovi navodno najbolji od svih plejera (verujte da su kod Stylandije puno bolji-slova su veca I plus imaju tamnu pozadinu).

Voleo bih da ovde postujete sto vise iskustava sa novim fw kao I da eventualno napisete kako se ove stvari, koje sam pobrojao, desavaju kod vas!!??
Pozdrav svima.


[Ovu poruku je menjao radisasvr dana 12.12.2005. u 14:58 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao radisasvr dana 13.12.2005. u 07:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ica011
Ivan MIlenkovic
Beograd

Član broj: 57491
Poruke: 10
*.yubc.net.



Profil

icon Re: TrioTec DXM-100014.12.2005. u 11:25 - pre 223 meseci
Citat:
radisasvr
Da rezimiram.Glavni nedostaci novog fw po meni su:
1.Sitan titl – mora biti povecan bar za jedno 20-30 % ili da bude velicina kao ranije
2.Lose citanje ND (sem profila “standard”)
3.Nikako mi se ne svidja sto plejer sam uleti u prvi folder I pusti prvi fajl(pretpostavljam da zbog toga imam problem opisan u tacki 1).
4.Wmv fajlove NE CITA iako u servisu kazu da cita (tako je barem kod mene) kao I MPEG2 fajlove (SkyStar2).


Pozdrav!

1. Što se titla tiče, posle nove godine očekujemo par verzija FW-a sa različitim titlovima (boja titla, veličina). Nije nikakav problem da okačim i stariji FW kao privremeno rešenje za korisnike kojima je novi previše sitan.

2. ND je hardverski jako zahtevan format, tako da i ne čudi štucanje pri reprodukciji kvalitetnijih snimaka. Standardni filmovi koje smo testirali rade bez problema, kao i podrška za ND titlove.

3. Autorun diskova su tražili mnogi korisnici, opet će verovatno morati da se pravi verzija FW-a sa i bez toga..

4. WMV format je podržan samo do verzije 6 ili 7 (novije verzije definitivno ne rade). Što se MPEG2 fajlova tiče, problem je izgleda samo u header-u. Jedan korisnik nam je već poslao test fajl snimljen u ProgDVB-u pa ćemo ga proslediti u fabriku.


 
Odgovor na temu

radisasvr

Član broj: 75805
Poruke: 228
*.tippnet.co.yu.



+3 Profil

icon Re: TrioTec DXM-100014.12.2005. u 15:17 - pre 223 meseci
Ukoliko taj stariji fw podrzava NERO DIGITAL a titlovi se dobro vide okaci ga da bi korisnici mogli da imaju alternativu.
Unapred hvala.

p.s. bas me interesuje kako ce sa tim fw da se ponasa sa istim cd-ima gde novi fw pravi problem.
 
Odgovor na temu

Ica011
Ivan MIlenkovic
Beograd

Član broj: 57491
Poruke: 10
*.yubc.net.



Profil

icon Re: TrioTec DXM-100014.12.2005. u 15:35 - pre 223 meseci
Citat:
radisasvr: Ukoliko taj stariji fw podrzava NERO DIGITAL a titlovi se dobro vide okaci ga da bi korisnici mogli da imaju alternativu.
Unapred hvala.

p.s. bas me interesuje kako ce sa tim fw da se ponasa sa istim cd-ima gde novi fw pravi problem.


Nisam baš uspeo da shvatim u kojim uslovima se javlja taj problem, mi smo probali nekoliko 6-in-1 DVD diskova i sve je radilo bez problema. Od FW-a imamo tri opcije:

1) Najnoviji, koji sada imaš
2) Međuverzija sa Nero Digital, starim fontovima, ali bez yu slova i bez LFN podrške.
3) Stara verzija, sa kojom si dobio uređaj

 
Odgovor na temu

radisasvr

Član broj: 75805
Poruke: 228
217.24.27.*



+3 Profil

icon Re: TrioTec DXM-100014.12.2005. u 23:43 - pre 223 meseci
Taj problem mi se javio samo sa jednim diskom sa 6 filma. Posle vise pokusaja na kraju je uspeo da ucita disk ali i odmah pokrene reprodukciju filma.
E sad,taj jedan film (domaci-znaci bez titla) koji je bio van foldera (xvid) izgleda pravi problem (da nije automatskog ucitavanja jednostavno se moze pustiti drugi film) jer kada se pokrene taj film ucitavanje je nesto sporije nego obicno i ne moze da se koristi funkcija TIME,odnosno skakanje na odredjeno vreme.
Napominjem da je ovo jedini disk (odnosno film)kod koga se javio neki problem sa reprodukcijom i zbog toga smatram da je bolje da nema automatskog starta.

Sto se tice firmware-a ako nije problem postavi obe stare verzije (uz kratak opis sta koji fw radi) pa neka svako ima mogucnost da izabere sta mu najvise odgovara.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

radisasvr

Član broj: 75805
Poruke: 228
217.24.27.*



+3 Profil

icon Re: TrioTec DXM-100021.12.2005. u 21:06 - pre 223 meseci
Neka mi neko objasni kako da na filmu, kodiranom u ND ,pustim drugi audio zapis na TrioTec-u.
 
Odgovor na temu

FLeKa1108972
Dragan Jovicic
Beograd

Član broj: 79970
Poruke: 1
*.bg.wifi.vline.verat.net.



Profil

icon Re: TrioTec DXM-100005.01.2006. u 14:39 - pre 222 meseci
Korisnik sam uredjaja od avgusta meseca. Uglavnom sve sto sam probao je radilo (DivX, DVD, MP3, Jpeg, par diskova koji na kompu nisu radili), sem par .wmv fajlova. Povezao sam sistem 5.1 predhodno koriscen za reprodukciju sa zvucne kartice (radi odlicno).

Dosta karakteristicnih problemcica iznesenih ovde na forumu imam (otvaranje sa daljinskog, tackice pri dnu titla...) ali mi ne predstavljaju veliki problem.
Prvi veci problem imadoh pred Novu godinu sa motorom (neo geo je vec objasnio), koji je otklonjen u servisu prilicno brzo (zamena istog).
Dobio sam objasnjenje za nov FW koji je i ovde opisan ali kao prelazno resenje do dolaska novog sredinom januara, tako da sam jos uvek na fabrickom.

Nakon svega navedenog, mogu reci da sam veoma zadovoljan uredjejem, da ispunjava sve moje potrebe (gore navedene) zbog kojih sam ga i kupio.

Voleo bih i ja kad bi titlovi bili krupniji i citljiviji.

Ono sto je mene interesovalo (vlada01us je pitao ali nisam video odgovor) je dali sa "custom upgrade" FW gubimo garanciju? Odgovor iz Lavatek-a je da garancija i dalje vazi, da je proces upgrade-a jednostavan i automatizovan.
Takodje sam dobio informaciju da nova serija uredjaja stize krajem januara i da ce cena ostati ista (jer od novembra pokusavam da kupim jos jedan).

Dva pitanja stoje:
1. Zbog cega tolika pauza i to u vreme kada se najvise kupuju ovakvi uredjaji
2. Gde ce biti dostupan taj novi FW kad prezentacija Lavatek-a nije menjana mesecima?

Nadam se da sam bar malo pomogao svojim komentarom jer je meni ovaj forum definitivno pomogao pri izboru.
Hvala
 
Odgovor na temu

Ica011
Ivan MIlenkovic
Beograd

Član broj: 57491
Poruke: 10
*.yubc.net.



Profil

icon Re: TrioTec DXM-100009.02.2006. u 11:01 - pre 221 meseci
Citat:
FLeKa1108972:
Ono sto je mene interesovalo (vlada01us je pitao ali nisam video odgovor) je dali sa "custom upgrade" FW gubimo garanciju? Odgovor iz Lavatek-a je da garancija i dalje vazi, da je proces upgrade-a jednostavan i automatizovan.
Takodje sam dobio informaciju da nova serija uredjaja stize krajem januara i da ce cena ostati ista (jer od novembra pokusavam da kupim jos jedan).

Dva pitanja stoje:
1. Zbog cega tolika pauza i to u vreme kada se najvise kupuju ovakvi uredjaji
2. Gde ce biti dostupan taj novi FW kad prezentacija Lavatek-a nije menjana mesecima?



Garancija ne važi samo u slučaju da korisnik nešto naopako uradi (ili mu npr. nestane struje za vreme flešovanja). Ako se firmware flešuje u servisu, garancija važi u bilo kom slučaju. Pauza je nastala iz nekoliko razloga - prvenstveno zato što su se uređaji prodali mnogo brže nego što je pretpostavljano. Novi kontigent će biti u prodaji od iduće nedelje, sa nižom cenom od oko 70e sa PDV-om.

Novi FW će biti dostupan na sajtu uvoznika čim prođe period validacije (trenutno je u fazi testiranja).

Pozdrav!


[Ovu poruku je menjao Ica011 dana 09.02.2006. u 12:10 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 09.02.2006. u 13:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ica011
Ivan MIlenkovic
Beograd

Član broj: 57491
Poruke: 10
*.yubc.net.



Profil

icon Re: TrioTec DXM-100020.02.2006. u 09:03 - pre 221 meseci

"Dakle FW za prvu verziju DXM-1000, čiji serijski brojevi počinju sa 0501:

Sa belim subtitle fontom:

www.m-sys.co.yu/snejk/dxm1000/0501200206beli.zip

Sa žutim subtitle fontom:

www.m-sys.co.yu/snejk/dxm1000/0501200206zuti.zip

Fajl snimite kao jedini u root cd-a, zatvorite sesiju, i ubacite u uređaj. Sačekajte dok dxm1000 ne izbaci disk. Izvadite disk, ugasite uređaj, sačekajte 5 sekundi i ponovo upalite. Proces flešovanja je završen.

Napominjem da ako ovo radite sami kod kuće i nešto krene po krivu, gubite garanciju na elektroniku. Sa druge strane možete doneti uređaj u servis gde ćemo vam ga besplatno flešovati."
 
Odgovor na temu

cetnik

Član broj: 18446
Poruke: 35
213.244.197.*



Profil

icon Re: TrioTec DXM-100005.03.2006. u 13:59 - pre 220 meseci
Zasto se umesto nasih slova prikazuje cirilica ?
Jel' to do FW-a ili ne ?
 
Odgovor na temu

Ica011
Ivan MIlenkovic
Beograd

Član broj: 57491
Poruke: 10
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: TrioTec DXM-100024.03.2006. u 19:29 - pre 220 meseci
Pozdrav!

I jeste i nije do Firmware-a.

Jeste, zato sto to nastaje nakon ubacivanja istog.

A nije, zato sto se resava tako sto se ode na PODESAVANJA-STANDARDNO, odabere PONISTI, i nakon toga sve radi OK.

Naprosto, ne ponisti internu memoriju setovanja i tu pobrljavi.

Inace, ovih dana kacimo novi FW za novu verziju plejera, a za 15-ak dana bi trebalo da stigne novi FW za obe verzije.

 
Odgovor na temu

radisasvr

Član broj: 75805
Poruke: 228
*.tippnet.co.yu.



+3 Profil

icon Re: TrioTec DXM-100025.03.2006. u 08:51 - pre 220 meseci
Zna li se sta donosi taj novi fw za stariji TrioTec?
Da li ce biti omoguceno gledanje ProgDVB fajlova?
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: TrioTec DXM-1000

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 37123 | Odgovora: 115 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.