Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kdevelop i "underquoted definition"

[es] :: Linux :: Kdevelop i "underquoted definition"

[ Pregleda: 2250 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Leftist
Luka Stojanovic
Bg

Član broj: 21766
Poruke: 401
*.etf.bg.ac.yu.

Jabber: slartibartfast@jabber.cc
Sajt: www.reggae.rs


+5 Profil

icon Kdevelop i "underquoted definition"11.03.2005. u 18:21 - pre 232 meseci
Kdevelop nece ni "Hello World" da iskompajlira, nego javi 50x onu gresku iz naslova. Problem je u tome sto u m4.in fajlovima raznih programa u f-ji AC_UNDEF prvi parametar stoji neokruzen [] zagradama. E sad jedini odgovor na netu koji sam nasao je da rucno izmenim sve fajlove, pa ja sad evo pitam za neko inteligentnije resenje.
 
Odgovor na temu

snipe714
Vladimir Mitrović
Beograd

Član broj: 3405
Poruke: 58
*.vdial.verat.net.

Jabber: snipe714@elitesecurity.org
ICQ: 64697355
Sajt: galeb.etf.bg.ac.yu/~snipe..


Profil

icon Re: Kdevelop i "underquoted definition"11.03.2005. u 23:41 - pre 232 meseci
Koji KDevelop koristis? Ja imam 3.1.2 i bagovit je do zla Boga. Prosto ne mogu nista normalno da uradim u njemu. Vidi ako imaju zvanicne forume na http://www.kdevelop.org pa ih tamo napushi, i reci "znam jos jednog decka koji je isto ljut na vas" ;)

I iako sam KDEovac, preporucujem da probas Anjuta okruzenje, super je (za GNOME).

E evo foruma: http://kdevelop.org/phorum5/, a pazi ovu bedu:
"Current stable version (3.1.2)" ccc...
why stand on a silent platform?
fight the war... fuck the norm!
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Kdevelop i "underquoted definition"11.03.2005. u 23:52 - pre 232 meseci
Umesto sto pljujes programere mogao bi pogledati tacno u cemu je problem, opisati probleme, sastaviti bug report, da ne kazem da slucajno mozes da pokusas da provalis i nekakvo resenje.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

snipe714
Vladimir Mitrović
Beograd

Član broj: 3405
Poruke: 58
*.vdial.verat.net.

Jabber: snipe714@elitesecurity.org
ICQ: 64697355
Sajt: galeb.etf.bg.ac.yu/~snipe..


Profil

icon Re: Kdevelop i "underquoted definition"12.03.2005. u 00:03 - pre 232 meseci
Ne pljujem programere, no jesam preterao kad sam rekao "beda", izvinjavam se. Reci da je stablo "stable" zahteva mnogo testiranja, a ovaj KDevelop koji ja imam (stable) NIKAKO nije stabilan. Uostalom nemoj mi popovati, jer i ja sam programer i znam dobro kroz sta sve treba proci dok se ne dodje do stabilnog release-a. Ali reci da je stablo stable a ono to nije, e to je vec bezveze. A cimanje oko bugreporta usred debagovanja mog koda zahteva debagovanje NJIHOVOG koda, sto mi se trenutno ne radi. Razumes...
why stand on a silent platform?
fight the war... fuck the norm!
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Kdevelop i "underquoted definition"12.03.2005. u 00:17 - pre 232 meseci
Pa ne razumem bas... bug-report ne mora bas uvek biti mnogo detaljan. Da li si pomislio da problem uopste nije u Kdevelop-u (ja ga ne koristim, ali princip je u pitanju) vec u nekoj od biblioteka koje program koristi, a ti na sistemu imas nekakav konflikt.

Tesko mi je da poverujem da je "stable" grana toliko nestabilna i neupotrebljiva kao sto pricas, a da to niko ne primeti (inace bi vec postojala gomaila bug-reportova i te bi imao sta da prijavljujes).

Naravno, Kdevelop ne koristim (nikada ni nisam) tako da mozda ja ovde lupam, i mozda programeri iza tog projekta vole da preuranjeno izdaju novu verziju...
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

snipe714
Vladimir Mitrović
Beograd

Član broj: 3405
Poruke: 58
*.vdial.verat.net.

Jabber: snipe714@elitesecurity.org
ICQ: 64697355
Sajt: galeb.etf.bg.ac.yu/~snipe..


Profil

icon Re: Kdevelop i "underquoted definition"12.03.2005. u 00:28 - pre 232 meseci
Ma ok, necemo se sada nas dvojica raspravljati, ocigledno obojica mozemo da zivimo bez KDevelopa. Ipak, mislim da Leftist moze nesto korisnio da izvuce i iz dosadasnjeg razgovora.

Dakle Leftist, najbolje da startujes KDevelop iz konzole pa da pratis izlaz koji daje, mozda se desi nesto cudno. A najbolji savet ces definitivno naci na irc.kde.org, na kanalu #kdevelop.

Ajd pa u zdravlje.
why stand on a silent platform?
fight the war... fuck the norm!
 
Odgovor na temu

vladab
Vladimir Bašanović
Beograd

Član broj: 9512
Poruke: 498
*.unilib.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Kdevelop i "underquoted definition"12.03.2005. u 09:01 - pre 232 meseci
Citat:
snipe714:I iako sam KDEovac, preporucujem da probas Anjuta okruzenje, super je (za GNOME).

Ma, moze on da se koristi i u KDE-u. Mada nisam pokusavao da radim sa Qt-om... Ali trebalo bi da probam za nedelju dana, pa cu javiti da li sam menjao IDE. :O)
 
Odgovor na temu

Leftist
Luka Stojanovic
Bg

Član broj: 21766
Poruke: 401
*.dial.InfoSky.Net.

Jabber: slartibartfast@jabber.cc
Sajt: www.reggae.rs


+5 Profil

icon Re: Kdevelop i "underquoted definition"13.03.2005. u 01:26 - pre 232 meseci
Ma ne zabaguje Kdavelop, nego greske izbaci u onom 'Messages' prozoru. Fajlovi zbog kojoh nece da kompajlira su u /usr/share/aclocal . Postoji i direktorijum /aclocal-1.9 ali u njemu su prolematicni parametri zaokruzeni [] zagradama, pa samim tim nisu problematicni. Videcu jos jedanput po setovanjima da ne bude toliko striktan oko toga (mada do sad nisam ukapirao kako to da uradim), ali se paralelno razmisljam i o nekoj perl skripti koja ce da protrci kroz te fajlove.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Kdevelop i "underquoted definition"

[ Pregleda: 2250 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.